TJ Sokol Svinov A (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-16, -16, -15)13.02.2024

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Kačka Smeč: Pavla, Zuzka C. Blok: Helča, Hanka, Martina J.

První zápas jarní sezóny ....musím nás všechny pochválit, další jen třísetový a cca jen hodinový zápas se soupeřkami, které byly v tabulce nad námi. I přes nějaké menší zádrhely, jakože se soupeřky do nás úplně netrefily nebo že jsme to hodily do toho štrikovaného nebo mimo akvárko atd., se hrálo v uvolněné a dobré náladě a to se pak odráželo i v samotné hře. A asi pomohla i taktika slepiček a jak trefně poznamenala Zuzka C. po druhém setu, stáhly jsme je jak králíčky :-). Nechyběli ani naši známí sázkaři, kterým jsme asi moc radosti neudělaly :-))

Holky, děkuji za hru, bylo to super. Těším se na příště!

Sepsal(a): Zuzka
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Bohumín 3:0 (15, 18, 17)07.02.2024

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča O. Smeč: Jana D., Pavla, Zuzka C. Blok: Hanka, Martina J.
Diváci: Zapisovala Áďa

Na poslední odložený zápas zimní části přijely k nám z dalekého východu (promiň Jančo) holky z Bohumína. Jasné favoritky této sezóny, které zatím neprohrály zápas. Proti Sfiním, které se ale rozhodly si volejbal užít, zasmát se a mně udělat chuť na mou slavnou jednu pozápasovou plzničku.

Již při nástupu na kurt nám Janča O. sdělila naši novou strategii, obligátní na tři, přes to štrikované a trefa do akvárka, byla nahrazena: Vyhneme se kačenkám. A s touto inovací jsme nastoupily do hry. Hned od začátku jsme s ní slavily úspěch. Stav 7:2 byla studená sprcha pro naše soupeřky, které začaly tušit problém a náš oblíbený trenér „rozložím si svoje holky sám“ zareagoval time-outem. Na to bylo třeba ihned odpovědět, a tak Pavča poslala na druhou stranu balón z kategorie nechytatelných. Pohodlně jsme udržely náskok a dokráčely jsme k 25 bodům. Nejvíce nás podrželo podání a mizerný příjem soupeřek.

Před druhým setem jsme se dohodly, že žádná strategie typu: Povolit a přitáhnout, se konat nebude a zůstaneme u „Vyhneme se kačenkám“. Tedy kromě Marti, která se rozhodla pro sebe taktickou průpravu upravit na „Sestřel si svou kačenku“, a v jejím provedení toto slavilo jednoznačný úspěch. Janča D. usoudila, že nejlepší je zalít bohumínskou zahrádku a sázela tam jednu zalívku za druhou. Nešťastné pohledy soupeřek dávaly tušit, že strategie to byla správná. Ani tento set nenabídl žádné vzrušení a k překvapení Bohumína jsme si i tento vyhrály.

Před třetím jsme tušily, že Bohumín zabere. Nahrávačky Zuzka a Janča nám hodně důrazně připomínaly, že nesmíme za žádnou cenu usnout a nějaký čtvrtý či, nedej bože, pátý set nepřipadá v úvahu. Ale začátek nám utekl, stav 2:5 nebylo to, co jsme chtěly. Zato na druhé straně došlo k výraznému pookřání. Jak zareagovat? Jednoduše, vzít time-out, nechat soupeřky poslat balón do spodní pásky a pak dát 3 až 4 balóny jako přímé body z podání, což byla cesta, kterou nám ukázala Hanka. Tohle na druhé straně nevydýchal trenér, opět vzal time-out, což se ukázalo jako zcela zbytečné. My už byly tak rozjeté, že nemám nejmenší tušení, co by se muselo stát, abychom se zastavily. Stav na ukazateli byl však neúprosný, protože spolehlivě otáčela naše nehrající vedoucí družstva Áďa.

Tři bludišťáci jsou doma a my se těšíme na první zápas jarní sezóny, který odehrajeme v Polance za týden.

Holky díky za hru, bylo to skvělé!

Sepsal(a): Zuzka C.
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:1 (19, 17, -19, 15)08.11.2023

Sestava (domácí): Nahrávka: Veronika, Renata, Ája Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Helena Sestava (hosté): Smeč: Zuzka C., Martina J., Lucie H. Blok: Jana D., Hanka
Diváci: Ajky manža + děti + bratr + rodiče.

Konečně rozumný soupeř - Áčko nastoupilo v optimálním počtu 8mi hráček, věkový průměr srovnatelný (dobře, trochu nižší, než ten náš) - jde vidět, že jsou ze Svinova. To by mohlo mít parametry kvalitního derby! My jsme to však raději ještě pojistily hromadnou aplikací rtěnky. Očekávaly jsme tak, že naše výkony budou stejně zářivé, jako naše rty!

První dva sety tuto hypotézu potvrzovaly. Šlo nám hlavně podání a krásně jsme taky využívaly volného středového prostoru na hřišti „modrých“ sviní. Mírné zaváhání přišlo ve třetím setu, kdy se naše rtěnka evidentně rozmazala natolik, že již neplnila funkci spolehlivého oslňovače soupeřek. Áčko se tak chytlo šance a i za cenu nepříjemného zranění Marcelky se jim podařilo vyhrát. Ve čtvrtém setu jsme však opět začaly využívat tajných zbraní. Ajka smečovala ze všeho, co jí přišlo pod ruku (ikdyž byla nahrávačka), Marci se toho taky nebála. A když Helča vytáhla závěrečné prsty přímo do zadního rožku, byla naše výhra na světě! Červené svině (dle dresů i rtů) tak odjížděly spokojené, ty modré snad brzo vyléčí zranění, popř. do příště pořídí alespoň lesk na rty :).

Sepsal(a): Renata

V prvním setu na nás holky z Béčka vlítly a my se nestačily divit. Když už se nám útok povedl soupeřky byly všude. V druhém setu jsme se chvílemi dostávaly nadostřel , ale pak zase přišla šňůra útoku a my se neubránily. Ve třetím setu jsme sestavu pozměnily. Marcela šla na smeč a konečně set vyhrály, ale bohužel si při posledním smeči zranila koleno a po zápase odjela přímo na fakultku. Byly jsme z toho docela rozhozené a tak nám holky z béčka utekly hned na začátku o 7 bodů a my už ztrátu nedohnaly. Nejvíc nám chyběla souhra na bloku a naše útoky nebyly úplně účinné a béčko prostě bylo všude. Hlavně Marcelka ať je brzy zdravá.

Sepsal(a): Jana D.
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : VK Vratimov 1:3 (-19, -23, 22, -19)01.11.2023

Sestava: Nahrávka: Marcela, Katka K. Smeč: Jana D., Adéla, Veronika, Lucie H. Blok: Helča, Hanka, Lucie H. Libero: Zuzka C.
Diváci: Verča, Malda

Na úvod - svou premiéru, i když krátkou, si na tomto zápase odbyla Verča Klímová, která si šla zkusit "šáhnout na míč". Vzhledem k jejímu předchozímu dlouhodobému zranění byla nasazena i pojistka, a to formou LIBERA, na které se dobrovolně přihlásila Zuzka. No, vzhledem k tomu, že Verča se v prvním setu na hřišti nakonec moc necítila a nechtěla riskovat, tak Verča i Zuzka hrály pouze v prvním setu.

Zápas s Vratimovem sliboval zajímavé utkání. A tak se taky stalo - všechny sety byly velmi vyrovnané, my i soupeřky jsme se rvaly o každý jeden bod. Nicméně naše "sviňské štěstí" nás pro tento zápas zradilo a přešlo k soupeřkám. Ať jsme se snažily jakkoli, nešlo to - každý námi odražený balon padal daleko za postraní čáry, mnoho našich servisů i útoků padalo do těsného autu, když už byl útok do hřiště, soupeřky se po něm vrhaly jako piraně po snadné kořisti. U takových míčů, kdy už to vypadalo, že už to prostě musí spadnout, ozvalo se v tuto chvíli již "ne-sviňské" štěstí, tedy štěstí soupeřek - všechny takové míče jakoby zázrakem vytáhly a třetím a většinou velmi přesným odrazem (ano, odrazem, ne úderem) nás většinou natolik zaskočily, že z toho byl přímý bod.
Lze však říci, že ačkoli jsme opouštěly hřiště jako prohrávající tým, tak s hlavou vztyčenou po opravdu velké bitvě.

P.S. Doufám, že se nám naše štěstíčko brzy vrátí.

Sepsal(a): Adéla
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Stará Bělá B : TJ Sokol Svinov A 1:3 (-20, -22, 24, -18)25.10.2023

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Jana D., Adéla, Zuzka C. Blok: Jana D., Martina J., Lucie H.
Diváci: Verča, Malda, Véča a Bája: kotel Sfiní

Poslední venkovní zápas této sezóny jsme odehrály proti Sokolu Stará Bělá B, který je nováčkem v naší soutěži. Už úvod mě dostal, kdy jsem na hřišti soupeřek poznala své dvě bývalé svěřenkyně z minivolejbalu a dorazila mě Janča Opic, která mi na to sdělila, že už jsem stará, ale nevypadám. Díky Jani, máš to u mě.

Zápas se do stavu 2:0 a 17:7 pro nás odvíjel opravdu pohodově. Tempo bylo klidné, my příliš sebevědomé a v té chvíli druhá strana udeřila. Ano, již milý čtenáři tušíš, kam mířím, fakt jsme ten set prohrály a to 24:26, přiznejme si, že zcela zaslouženě. Účko, na druhé straně, nás svým podáním rozebralo na prvočinitele.

Před čtvrtým setem jsme si jasně řekly, že žádný tiebreak nebude, bereme jen a pouze 3 bludišťáky a fičíme dom. A jak jsme řekly, tak jsme i udělaly. Na kurt nastoupil tým z prvních dvou setů a po menší přetahované ve střední části hry jsme zabraly, soupeřky zmátly nečekaným střídaním a vyhrály.

Sepsal(a): Zuzka C.

TJ Sokol Stará Bělá A : TJ Sokol Svinov A 1:3 (21, -17, -14, -16)18.10.2023

Sestava: Nahrávka: Kačka, Marcela Smeč: Jana D., Zuzka C., Lucka K. Blok: Adéla, Hanka

Naše "nejoblíbenější tělocvična" na Jízdárně nás opět v prvním setu překvapila. A to byl asi jediný důvod, proč jsme první set prohrály. I když jsme prohrávaly 14:3. a dotáhly na 14:14!!  Koncovka setu patřila soupeřkám. Další set se vyvíjel přesně opačně. My vedly o 8 bodů, ale Bělá se vzchopila a naše chyby vedly, že jsme si musely hodně konec setu pohlídat. Ale poslední dva sety jsme hrály mnohem soustředěněji a vyhrály s přehledem.

Sepsal(a): Jana D.

TJ Sokol Poruba : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-15, -18, -9)12.10.2023

Sestava: Nahrávka: Kačka, Marcela Smeč: Jana D., Adéla, Zuzka C. Blok: Helča, Lucka K.

První venkovní zápas této sezóny jsme odehrály proti Sokolu Poruba, který po rozpadu A, tedy zkušených, má pouze jeden tým, a to dravé mládí. V počtu sedmi jsme s úžasem sledovaly čtrnáct hráček na druhé straně, plus hráčky v „civilu“, které se už nevešly do zápisu a přišly fandit.

Zápas se odehrál v poklidném tempu, kdy největším vzrušením bylo střídaní na druhé straně palubovky. Trenér Poruby nám předvedl, že umí střídat a nebojí se toho. Tato skutečnost vynikla zvlášť v setu druhém, kdy kompletní šestka byla vyměněna tam a zpět, takže jsme si připadaly jak na Staromáku v pravé poledne a nové označení Poruby: Staromák, je definitivní.  My jsme oproti poslednímu vzájemnému zápasu změnily strategii a hrály vše na libero. Snažily jsme se hrát pestře, tvrdé smeče střídali ještě tvrdší zálivky. Zkoušely se také nové kombinace, třeba hrát trojku, když se zadní smečař teprve vracel na postavení. Popř. zvednout balón tak, aby spoluhráčka dokázala ocenit slova: „Máš to?“, pouze smíchem ze země. Ale ani tyto námi uměle vytvořené překážky nemohly zabránit zisku tří bludišťáků, které si zaslouženě odvážíme se Staromáku.

Sepsal(a): Zuzka C.

TJ Sokol Svinov A : VK Polanka nad Odrou 2:3 (27, -25, -26, 25, -14)04.10.2023

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka, Katka K. Smeč: Adéla, Zuzka C., Marcela Blok: Helča, Pavla, Martina J.

Vítej sezóno 2023/2024 a jak jinak ji zahájit než oslavou narozenin naší zraněné lyžařky Lucky, kvalitním zápasem s holkami z Polanky, a navíc s navrátivší Pavlou na bloku a dvěma posilami: Marťou Jiráskovou, která k nám přišla vytunit blok z Poruby a Katkou Komárkovou na náhře.
Do prvního setu jsme nastoupily velmi aktivně a holky z Polanky jsme překvapily. Nás očividně také překvapila výhra prvního setu, kterou jsme se nechaly mírně uchlácholit. A tak se stalo nevyhnutelné, Polanka zabrala a vyhrála následující dva sety. Vzpomněly jsme si na naši předchozí sezónu a rozhodly jsme se, že tie break je vlastně prima a jdeme do něj. A opravdu po vyhraném čtvrtém setu došlo na rozhodující pátý. Zde jsme vůbec nezachytily začátek a po zásluze jsme jej prohrály.
Celý zápas proběhl po letní pauze velmi akčně, hra byla pěkná, svižná, prostřídaly jsme všechny možné formace a zápas v celých pěti setech jsme si užily. Snad jen do příště méně střídání.

Sepsal(a): Lucka K.