Turnaje


2017

Svinovský mikulášský turnaj02.12.2017

Tělocvična Svinov
Sestava: Spousta přátel volejbalu

Na tradičním turnaji hrálo 5 družstev ve velice variabilním složení, jelikož nám chyběli dva chlapi a jedno děvče. A tak se na základní sestavu nabalovali různí hosté. Téměř všechny zápasy odpískal nezmar Arnošt, kterému tímto děkujeme. Turnaj se nesl v přátelské, skoro sváteční atmosféře a vyvrcholil závěrečným kulturním pásmem.  Turnaj vyhrálo jediné hostující družstvo našich přátel z VŠB. Na své si přišly i naše děti, které měly k dispozici malou tělocvičnu a na závěr byly rovněž obdarovány.

Sepsal(a): Karel

17. Ročník turnaje ve volejbale smíšených amatérských družstev "Loučení s létem RUMOTOUR OPEN 2017"02.09.2017

Morávka
Sestava: Fuča, Šnek, Adam, Arny, Jan Sokol, Káča Sokolová, Zuzka Šuléřová

Tentokrát se turnaj nekonal tradičně na Hadince, kde se pořadatel nedohodl s majitelem a tak klání bylo přesunuto na Morávku, do bývalého rekreačního areálu dolu Paskov.
Za chladného a deštivého počasí přijíždíme na místo v této sestavě: Fuča, Šnek, Adam, Arny, Jan Sokol, Káča Sokolová, Zuzka Šuléřová. V areálu jsou dva antukové kurty a kupodivu, i když s přestávkami pršelo celé odpoledne, kurty byly jen mírně mokré. Tradice nebyla porušena a tak správní "rumotouraci" přijíždí v pátek, ubytují se a při nějaké té skleničce probíhá zábava až do „brzoranních hodin“ a to za pořádného, nepřetržitého lijáku.
 
Sobota ráno – chčije, chčije, po deváté mírně krape a přesto na hřišti nejsou velké louže, holt podloží bylo za léto pořádně vyschlé a hřiště jsou asi dobře odvodněná. Pořadatel a my všichni sledujeme zprávy o počasí a pohyb deště . Před desátou se dešťík utišil, mírně mlží a družstva se rozhodla že se bude hrát. Malé kaluže se rozmetly a turnaj započal. Jelikož se letos sjelo jen 7 družstev, pořadatelé rozhodli, že se bude hrát každý s každým na dva sety do 18 bodů s rozdílem dvou míčů. Takže nás čekalo 6 zápasů, které jsme odehráli v 6, Šnečkův zraněný palec u nohy ho nepustil hrát, o to víc povzbuzoval a doplňoval přísun pitiva.
 
Naše cesta turnajem:
Snajpři - Hruška  2:0  18:10, 18:5   celkem poklidný rozjezd
Snajpři – Hypnotour  2.0  18:13, 18:15  tvrdý boj o každý míč, v koncovkách jsme dominovali a soupeř to psychicky neunesl
Snajpři – Kalíšci  2:0  18:16, 18:16  udělali jsme spoustu chyb (všichni už byli na obědě a my se tu trápili), ale nakonec jsme si koncovky pohlídali
 
Spěcháme na oběd a po něm nás bez trávení hnal pořadatel na kurt s plnými panděry.
 
Snajpři – Turborum  1:1  18:12, 14:18  první set jsme silou vůle zvládli dobře ale v druhém naše těžká panděra nechtěla moc skákat, uhráli jsme si však potřebné míče pro případ posuzování vzájemného utkání
Snajpři – Morávka  2:0  18:5, 18:6  domácí tým ve složení 1 chlap a 5 bab hrál super snaživě bez bázně a hany s obrovským elánem a úsměvem na rtech za každé situace, žádný ze soupeřů do nich nebušil, hrál se pohodový placák
Snajpři - Rumotour Rebels  2:0  18:10, 18:12  ušetřili jsme síly v předešlém zápase a utkání jsme s přehledem zvládli
 
Po odehrání posledního utkání organizátoři – Karel Doubrava a Martin Látal rozuzlili pořadí na třetím místě a provedli vyhlášení výsledků:
1. místo  Snajpři    11 bodů
2. místo  Rumotour Rebels     8 bodů
3 místo už si nevzpomenu Hypnotour, Kalíšci, Turborum      všichni 7 bodů
 
A to už se obloha začala nebezpečně černat. Suchou nohou jsme došli do ubytovny na večeři a co se nestalo, opět chčije, chčije a chčije celou noc a tak se pije a pije skoro celou noc.
 
Neděle - ráno po snídani odjíždějí první malopijáci a ten zbytek, mezi nimi samozřejmě i my, vlastně řidiči, neustále po půlhodinách sledují svůj stav na alkoholtesterech a k poledni všichni vyrážejí už za mírnějšího deště domů.
 
Závěrem - opět super akce, super prostředí oproti Hadince a organizátoři uvažují, že Hadince dají adié a příští turnaj bude opět zde.
 
Sepsal(a): Arny

Kopřivnice - 31. ročník volejbalového turnaje žen a mužů19.08.2017

Kopřivnice
Sestava: Karel, Fuča, Bob, Martin K., Martin H., Džjura, Kuba a Arnošt

Na tradiční turnaj v Kopřivnici jsme letos dorazili pouze s jedním družstvem mužů. Holky se bohužel neposbíraly.
Letos se zúčastnilo dvanáct  mužských a šest ženských družstev. Podruhé za třicet let pršelo. Ale ne moc a ne pořád. Ale bylo dost jídla i pití. Skupinu  jsme  vyhráli a postoupili do play off.  A tak jsme hráli a postupovali a hráli a postupovali,..., až jsme přišli o teplou vodu a ve finále se setkali se svými největšími soupeři ze skupiny.  Za drobného deště na hranici šera a na pokraji sil jsme finálový zápas vyhráli. Turnaj se tradičně vydařil a my jsme si podruhé v třicetileté historii  odnesli cenu pro vítěze.  Cenu jsme pak snědli a vypili na tréninku na STARTU.
 
Sepsal(a): Karel

Kamínka - turnaj smíšených družstev10.06.2017

Roštín, Kroměříž
Sestava: Martin, Jana K., Martinův kamarád Standa, Ebik, Bob, Fuča a Arnošt.

Potřetí jsme se účastnili turnaje v rekreačním areálu Kamínka. Přijeli jsme obhajovat loňské prvenství, ale v pozměněné sestavě – tentokrát nejel Kuba a Zuzka nahradil je Fuča a rezerva Arnošt. Do areálu jsme přijeli v pátek, ubytovali se a v družné zábavě oslavovali 2x Bc do pozdních nočně ranních hodin a zároveň sledovali vývoj počasí, expertem byl meteorolog Bob, kde nás v sobotu ráno měl čekat déšť.
 
A taky že ano, meteorologové včetně Boba měli tentokrát pravdu a i později, kdy hlásili mezeru mezi deštěm. Před 11 hod přestalo pršet, pořadatel trochu vysušil hřiště a turnaj byl zahájen. 11 družstev bylo rozděleno do tří skupin:
 
A – Drtič Nenkovice, Sokol Kyjov „A“, Monkeys,  Vinohrady
B – Vipitým, Údolí sviní, Béčka, Všetuly
C – Rabiti, Hovězí plecko, Perníci
 
Systém hry – na dva hrané sety do 25
 
Turnajem jsme postupovali následovně:
základní skupina
Vipitým - Údolí sviní        1:1 (24:25, 25:23)  To jsme se nějak probírali z včerejšího bakaláření, ale nakonec jsme zvítězili o jeden bod
Údolí sviní – Všetury      2:0  (25:21, 25:14)  Soupeř byl daleko těžší než Vipitým, ale my jsme hráli podstatně lépe, bez zbytečných chyb a tak si v druhém setu na chvíli zahrál i Arnošt
Údolí Sviní – Béčka        2:0  (25:16, 25:13)  I když se soupeř snažil a celý zápas odehrál Arnošt, neměli na nás
 
Pořadatel měl nějaký zvláštní klíč , ze skupiny postupovali dva a i v další postupy měl nějak zvlášť vymyšlené,  ale ať tak i tak jsme z 1 místa ve skupině postoupili do čtvrtfinále:
Údolí sviní – Sokol Kyjov „A“    1:1  (25:12, 18:25)  První set jsme uhráli v pohodě, v druhém jsme měli velké množství vlastních chyb, ale postupujeme dál leším skórem do
 
semifinále:
Údolí sviní -  Monkeys   2:0 (25:19, 25:22)  Hráli jsme trpělivě, zbytečně nekazili takže si na poslední míče vběhl do hřiště i Arnošt a jdeme do
 
finále: - hrálo se na 2 hrané sety s rozdílem dvou bodů
Údolí sviní – Všetury      2:0  (25:22, 26:24)   Utkali jsme se se soupeřem ze základní skupiny, kde jsme ho celkem lehce porazili , ale jak je vidět na účasti ve finále, byla naše skupina nejtěžší. Finálový zápas byl vyrovnaný. V prvním setu jsme byli jasně lepší, ale druhý byl boj o každý míč, divákům se zápas líbil a obě družstva měla své povzbuzující fanoušky. V nervy drásavé koncovce jsme měli na mále, dotahovali jsme soupeřovo vedení až jsme si oddechli při stavu 23:24 (soupeř vedl 21:24) – to už nám zajišťovalo prvenství. Kluci se na hřišti uklidnili, nedělali chyby jako na začátku druhého setu a nakonec jsme zvítězili 26:24 a obhájili loňské prvenství.
 
Po vyhlášení výsledků se šlo oslavovat decentně, neboť v neděli museli řidiči museli své spolucestující bezpečně odvést domů. V neděli jsme po snídani sbalili, vydali se na cestu domů s myšlenkou, že se příští rok znovu pokusíme bojovat o dobré umístění.
 
Sepsal(a): Arny

Zimní turnaj MěVS - Ženy07.01.2017

Polanka nad Odrou
Sestava: Za družstvo A: Zuzka, Lea, Helča, Martina a její kamarádka Verča, Rita a její kamarádka Viktorie. Za družstvo B: Peťa Jouzová, Maruška, Marťa Ježková, Radka, Oli, Irena a Karolína.

Za A: Po rozpačitém úvodu, kdy jsme v netradiční sestavě zjišťovaly, kde kdo vlastně má stát, jsme prohrály první set, a nakonec na body i celý první zápas...i když jsme další zápasy vyhrály, tak jsme ve skupině skončily až na 2. místě a měly možnost hrát nejlépe už o 4. místo...které jsme nakonec vybojovaly :)

Za B: Vyhrály jsme! Jooo! Začaly jsme ve skupině s Ostravskou Univerzitou a Dolní Lhotou. Oba zápasy jsme vyhrály a tím si zajistily postup do finálové skupiny o první až třetí místo. Narazily jsme tak na vítězky dalších dvou skupin – Bašku a Horní Lhotu. Na rozdíl od základní skupiny se hrálo na dva vítězné sety, čehož jsme v obou případech využily na 100% a zahrály si poctivě všech 6 setů J. Oba zápasy byly boj až do konce. Nic jsme si nedaly zadarmo. Výrazně nám pomohla hostující nahrávačka Peťa Jouzová se svými perfektními nahrávkami. Na bloku naší obranu hájily Maruška, Marťa Ježková a Radka, smeče obstaraly Oli s Iren a já jsem se to snažila nekazit J. Karolína

Sepsal(a): Marťa

2016

Svinovský mikulášský turnaj03.12.2016

Tělocvična Svinov

Dne 3.12. 2016 se v naší tělocvičně ve Svinově konal tradiční Mikulášský turnaj smíšených družstev. Letošní účast byla z různých důvodů komornější, nicméně čertovsky dobrá. Turnaj se hrál dvoukolově a všechna naše domácí družstva se umístila na stupních vítězů. Po turnaji se pokračovalo pekelně dobrým kulturním programem, při kterém vynikly naše andělské hlasy. A jelikož jsme byli hodní a naše děti také, všichni jsme dostali dárečky.
Sepsal(a): Karel

Kopřivnice - 30. ročník volejbalového turnaje žen a mužů20.08.2016

Kopřivnice
Sestava: Chlapi: Kuba, Bob, Karel, Fuča, Adam a Jirka M. Ženy: Ebik, Helča, Kača, Janča S., Zuzka a Martina W.

V sobotu  se konal na kurtech v Kopřivnici 30. ročník volejbalového turnaje žen a mužů. Jako každý rok, tak i letos vyšlo počasí. Bylo dost jídla i pití. Ženy skončily na pátém místě z osmi a muži třetí z osmi.  Turnaj mužů vyhráli mladí junioři Beskydy pod vedením Přemka Kubaly. Turnaj žen vyhrály holky z Bílovce.

Sepsal(a): Karel

Maruška cup 201619.06.2016

Polanka nad Odrou

V neděli se konal na kurtech v Polance turnaj smíšených beachvolejbalových družstev. Turnaj uspořádala Maruška u příležitosti svého jubilea. Turnaj se po všech stránkách vydařil a myslím, že by se z něj mohla stát pěkná tradice (jubileum-nejubileum).
Děkujeme Maruško a přejeme všechno nejlepší!
Sepsal(a): Karel

Kamínka11.06.2016

Roštín, Kroměříž
Sestava: Martin, Jana od Martina, Standa, Ebik, Bob, Kuba a Zuzka

Již po druhé jsme navštívili turnaj v Kamínkách u Kroměříže. Týmy byly rozděleny do 3 skupin po "5" týmech. Základní skupinou jsme projeli jako nůž máslem. V základní skupině jsme prohráli jen 1 zápas a postoupili jsme dál z druhého místa. Martin první zápas měl problém trefit hřiště a měl pár rekordních smečí skoro přes plot, ale zápas od zápasu se zlepšoval až nakonec smečoval skoro bez chyb. Po prohraném zápase proběhlo, z řad zkušených, pár inspirujích řečí a od té doby nás volejbal začal bavit a dokonce nám i šel. Ve vyřazovací části jsme vytáhli naši největší zbraň, bloky, které nás posunuli až do finále, kde jsme se potkali z ambiciózním pořadatelem. Naše zbraně postupně vychladali a začali galeje, kde nám pořadel svými výroky nic nedaroval, ale Standa a Martin nás na smeči podrželi a nakonec i když jsme prohráli první set o dva body 26:28 a to jsme celou dobu vedli, jsme druhý set zatli půlky a vybojovaným výkonem vyhráli 25:22 a tím jsme našeho soupeře porazili v celkovém součtu o jeden bod. Děkuji týmu a příští rok znova a lépe :). 

Sepsal(a): Kuba

VIII. ročník mezinárodního volejbalového turnaje smíšených týmů04.06.2016

Areál gymnázia Hladnov
Sestava: Jarda, Bob, Kuba, Šimon, Ebik, Radka a Zuzka

Někdy na jaře za náma přišel Jarda Tourek jestli se nechceme zúčastnit s týmem Rumíci mezinárodního turnaje smíšenek, který pořádá Michálkovický volejbal. Přihlášku jsme museli podat hned a i přesto už jsme se nevešli do limitu 40-ti týmů (byli jsme první čekající). Nakonec se pro nás místo uvolnilo a my se těšili na mezinárodní zápasy. 
Los nám určil do skupiny týmy z Polska (Serwujemyemocje Kraków, vítěz ročníku 2014), Ruska (Slavyane Novgorod), Česka (Chilli Con Diablo Bohumín) a Slovenska (VK Kúty). Ruský tým nakonec nedorazil, tak jsme ve skupině mohli pošetřit síly. Skupinou jsme prošli v klidu bez ztráty setu. Další zápasy již byly součástí play-off, první na řadě byli Samoseto Ostrava z Jančou a Katkou V. v sestavě. Ze začátku jednoznačný zápas jsme si ke konci trochu zkomplikovali, ale asi jenom trochu :) a postoupili dále. Dále nám stál v cestě tým ze Slovenska Výlet Banská Bystrica. Tým plný zkušených matadorů se nás snažil nejdříve rozložit slovně, ale to se jim nepodařilo a my opět bez ztráty setu postoupili. 
Tím jsme se dostali už do semifinále, tam se probojoval tým Morčata Kroměříž s Martinem K. v sestavě. Morčata ve čtvrtfinále porazila loňského vítěze Interdekor Karviná. V nádherném zápase se nám podařilo eliminovat jejich velkou útočnou sílu a opět bez ztráty setu jsme prošli do finále. Tam na nás čekal polský tým Serwujemyemocje Kraków, který jsme již potkali ve skupině. Poláci měli hru postavenou na jednom kvalitně útočícím univerzálovi, kterého jsme ublokovali a docela jednoznačně vyhráli celý turnaj.
Turnaj jsme si strašně užívali, byla pohoda na hřišti i pak u piva. Zápasy jsme hráli po různu, skupinu v tělocvičně VŠ Kolejí, osmifinále, čtvrtfinále na umělce venku a semifinále a finále pak v tělocvičně gymnázia Hladnov, ale to nás nerozhodilo. Všichni hráli bezvadně. Kdo chtěl mohl pak po turnaji jít ještě na společenský večer, toho jsem se ale nezúčastnil tak snad příště.
Sepsal(a): Bob

XXXII. ročník turnaje Osvobození07.05.2016

Dolní Studénky
Sestava: Lea, Kaťa, Barča Pokorná, Lída z Uničova, Zuzka S., kterou nahradila Simča z Uničova

Počasí bylo v květnu krásné a tak jsme se rozhodly zajet si na turnaj na Moravu, kam se rády vracíme. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 týmů žen. Ve skupině nás bylo 5 a zrovna naše skupina měla 3 kvalitní týmy. Ze skupiny postupovaly pouze dva týmy a z naší skupiny poustoupili Tvůj táta a Revival. Hrály jsme podle možností krásně a turnaj jsme si užily, ale bohužel to na vítězství nebylo.

Sepsal(a): Lea

20. ročník turnaje O pohár starostky k 71.výročí osvobození Svinova30.04.2016

Tělocvična Svinov

V sobotu 30.4.2016 se konal již 20. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev O pohár starostky k 71.výročí osvobození Svinova 
Ač v lehce komornějším obsazení přesto se turnaj vydařil. Pozdravit nás přišla starostka Helena Wieluchová. Počasí bylo skvělé a tak nevadilo, že jsme s hraním skončili dříve než  v předchozích ročnících a mohli se přesunout na sluníčko, kde program turnaje pokračoval svojí kulturní částí.
Sepsal(a): Karel

OVL - Ostravská volejbalová liga smíšených družstev23.04.2016

Polanka nad Odrou

Skončil 14. ročník soutěže OVL. Ve všech třech ligách za různé týmy nastoupilo cca 25 žen a můžů - členů TJ Sokola Svinov. Určitě bych na někoho zapomněl a tak nebudu jmenovat a vyberu jen tři početně nejvíce zastoupená družstva s nejdelší svinovskou tradicí:
  • Údolí sviní se umístilo na 2.místě  v 1.lize
  • SvinoX se umístil na 10. místě v 1.lize
  • ZOO se umístilo na 3. místě ve 2.lize
Chtěl bych všem členům poděkovat za reprezentaci naší jednoty, ať už jste nastoupili za kterékoli družstvo, popřát úspěch v soutěži MěPř. a hodně sil a zdraví do dalších ročníků.
 
Sepsal(a): Karel

2015

29. ročník turnaje mužů a žen 2014 Kopřivnice22.08.2015

Kopřivnice
Sestava: Zuzka, Kača, Ebík, Lea, Barča Pokorná a půjčené hráčky :)

Jako každý rok i tento se konal tradiční volejbalový turnaj v Kopřivnici. Do poslední chvíle jsme nevěděly, jestli se zúčastníme, bylo nás pořád málo. Ale po urputném hledání se zadařilo, konečně nás bylo 6. Den před turnajem však onemocněla kamarádka od Kači a zůstalo nás 5. Ale řekly jsme si, že pojedeme, že to rušit nebudeme a že si to užijeme. A taky jo. Počasí docela vyšlo a na každý zápas jsme si půjčily hráčku a nakonec jsme skončily na krásném druhém místě. Děkuji, všem holkám co byly, za pěkný turnaj :)

Sepsal(a): Zuzka

2014

Citrus Cup Frenštát pod Radhoštěm30.08.2014

Frenštát pod Radhoštěm
Sestava: Zuzka, Janča Struhařová, Kuba Luňáček, Tom Pokorňák, Jarda Tourek, Peťa Daříček a Peťa Češla

Poslední prázdninový víkend jsme se zúčastnili již tradičního turnaje Citrus Cup ve Frenštátě pod Radhoštěm. Složení týmu „Rumíků“ však už tak tradiční nebylo. Kvůli operaci kolene a přípravou na školní docházku Kubíka se neúčastnili Bob a Ebík, Šplouchy si užíval na chatě a také s Jardou to bylo nahnuté, nebyl stále ještě fit. Nedalo mu to však a nakonec přijel. Takže jsme jeli v netradiční, ale přesto dobré a hlavně pohodové sestavě tzn. Já, tedy Zuzka, Janča Struhařová, Kuba Luňáček, Tom Pokorňák, Jarda Tourek, Peťa Daříček a Peťa Češla. Turnaje se účastnilo 9 družstev, pokud si to dobře pamatuju. My byli v té skupině, kde bylo 5 družstev, takže jsme si už dobře zahráli ve skupině, kterou jsme vyhráli. Hnedka první zápas jsme hráli proti Martě Wybraniecové a jejím Kokosům, kteří nakonec obsadili krásné třetí místo. Takže vééélká gratulace. No a my? K radosti pořádajícím týmu jsme skončili druzí, když jsme ve finále prohráli s domácími…no nemůžeme pořád vyhrávat… příště by nás asi nepozvali už….:-))))

Sepsal(a): Zuzka

28. ročník turnaje mužů a žen 2014 Kopřivnice16.08.2014

Kopřivnice
Sestava: Hanka, Katka, Ebik, Janča, Lea, Zuzka

Tradiční turnaj v Kopřivnici navštívilo letos ze Svinova pouze družstvo žen. Všeobecně byla účast nižší než v minulých letech, bylo to kvůli paralelnímu turnaji v Raškovicích a také trochu kvůli počasí. Byla zima, hlavně tedy ráno a předpověď říkala, že by mělo pršet. Tak jsme se vydaly z Ostravy na zamračenou cestu. Na turnaj s námi jela Zuzka, kterou jsme delší dobu neviděly, takže vlastně cesta ani tak zamračená po chvilce nebyla, aspoň ne v našem autě :). Po příjezdu jsme hodily očko na ostatní týmy, bylo nás jen 7 v kategorii žen. Rozlosovány jsme byly naštěstí do skupiny po 4 týmech. Naštěstí, protože ta skupina po 3 týmech dohrála cca v 11 a čekaly, chuděry, do 13h, až jsme dohrály my. Ve skupině jsme se utkaly mimo jiné s našimi rivalkami z městské soutěže - Sokolem Porubou, které jsme porazily a těšíme se na další zápas na podzim. Skončily jsme ve skupině kvůli jednomu prohranému zápasu na druhém místě. O třetí místo jsme se utkaly s našimi přátelskými soupeřkami z Kozlovic v čele s Alčou. Zápas byl velmi napínavý, první set vyhrály ony, druhý set my, a začalo pršet. Chceme čekat nebo hrát? My bychom hrály, ale pan rozhodčí nechtěl. Takže jsme musely čekat ve výsledku asi 15 min na rozhodující tiebreak! A ten teda byl :). Skóre se stále dohánělo, až byl výsledek 14:14 a další bod měl rozhodnout (o dva se nehrálo). Ha, a podání máme my. Ha, a podání mám já. No, tak jsem do toho praštila a balon letěl a letěl a letěěěl.. Spadl na zem. Spadl na čáru, yeeey! (Možná to bylo za čáru, ale rozhodčí to pískl :))) Tak jsme vtipně vyhrály a zasloužily si 3. místo :) Dostaly jsme poukázky do bufetu a chytře je vyměnily za flašky a jely jsme domů.
Tak zas příští rok :).
Sepsal(a): Hanka

XXX. ročník turnaje Osvobození ve volejbalu žen03.05.2014

Dolní Studénky
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, Terka Waleczková, blok - Lea, Barča Pokorná, Monika, smeč - malá Janča, Monika Šlajterová.

Letos počasí volejbalu nepřálo. Každý rok námi opěvovaný turnaj tentokrát trochu zklamal. Přes noc pršelo a antuka byla zezačátku navlhlá. Přes den bylo stále pod mrakem a snad maximálně 10 stupňů. Zápasy ve skupině jsme jakžtakž odehrály, skončily jsme 3. a nepostoupily jsme naštěstí dál, nikomu se už hrát nechtělo. Příští rok se snad vydaří lépe.

Sepsal(a): Hanka

Cap Cup - turnaj žen22.02.2014

Kozlovice
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, blok - Helča, Lea, smeč - malá Janča, Terka.

Po loňském úspěchu v podobě druhého místa jsme byly opět pozvány na turnaj do Kozlovic. Po ranních zmatcích, jsme všechny v kuse dorazily na místo a vrhly se do hry. Celkem bylo pět týmů a zahrály jsme si postupně s každým. Ani jeden zápas jsme neprohrály. Nutno říci, že ani výslovně nevyhrály. Všechno to byly remízy, ale my vyhrávaly na body. Takže jsme docela haluzově skončily na nejvyšším prvním místě. Cenu za nejlepší hráčku si z našeho týmu odnášela Helča, gratulace! Lahvinka, kterou jsme vyhrály, s námi poputuje na blížící se turnaj do Studének.

Sepsal(a): Hanka

Zimní turnaj MěVS - Ženy A25.01.2014

Polanka nad Odrou
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, Martina, blok - Monika, Helča, Lea, smeč - Janča D., Janča S., Kača.

Družstva žen opět projevila zájem o turnaj konaný v zimní pauze soutěže. Hala v Polance poskytla na celý den zázemí. Družstva byla rozlosována do 2 družstev. My jsme měly za soupeřky Svinov B, omlazený tým Staré Bělé a Sokol Porubu. Zápasy jsme vyhrály a skončily ve skupině první. Ve druhé skupině nezvítězily tradičně holky z Vratimova, ale domácí Polanka. Finále jsme tedy sehrály s Polankou, zápas to byl vyrovnaný a celkem už i únavný. Dokázaly jsme však vyhrát a obšťastnit se dárkovým košem s lahvinkou, která nás obveseluje na trénincích.
 
Sepsal(a): Hanka

Zimní turnaj MěVS - Ženy B25.01.2014

Polanka nad Odrou
Sestava: Náhra : Karolína, Martina B.,Verča - smeč : Irča, Olga; - blok : Radka, Martina S.

Na zimním turnaji jsme se poprvé předvedly v nových dresech !!! Sklidily jsme pochvalu J. Odehrály jsme tři zápasy ve skupině a s chutí jsme si zahrály proti nasazeným soupeřkám. Předvedly jsme hru s kolísavými výkony, do jarního kola soutěže potřebujeme ještě dost přípravy. Nikdo se nezranil, což je velké pozitivum, protože je nás stále málo. Organizace turnaje i nabídka občerstvení v hale byla jako vždy výborná.
 
TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Poruba 2:1
TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 0:2
TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Stará Bělá 2:0
Sepsal(a): Radka

2013

13. ročník volejbalového turnaje "LOUČENÍ S LÉTEM RUMOTOUR OPEN 2013"31.08.2013

Hadinka u Vítkova
Sestava: Lopatka, Fuča, Šnek, Zuzka Šuléřová doplnění Markétou Lacnou a Arnoštem.

Tento rok se turnaje účastnili tradiční borci Lopatka, Fuča, Šnek, Zuzka Šuléřová doplnění Markétou Lacnou a Arnoštem. Mnohaletá tradice opět nebyla porušena, vítání s kamarády se opět protáhlo z pátečního odpoledne do sobotních ranních hodin. A tak nebylo nic podivného na tom, že v základní skupině o čtyřech účastnících jsme skončili na 3 místě a později hráli ve skupině o 5 - 8 místo. Tam už někteří nejmenovaní borci (kyně) pochopili, že na hřišti bojujeme se soupeři a ne sami se sebou a tím pádem jsme skončili na v dané situaci krásném 6 místě  s horším skóre za pátým, což se večer opět muselo oslavit. V neděli jsme spokojeni ne až tak s výsledkem jako s dobrým pocitem prožitého víkendu a ukončení letní sezóny odjeli domů.

Sepsal(a): Arny

Citrus Cup - Mixy31.08.2013

Frenštát pod Radhoštěm
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, Blok - Tom Pokorný, Šplouchy, Jarda Tourek, Smeč - Kuba Luňa, Bobika.

Do Frenu jsme vytvořili tým společně s pomocí kluků z VŠB. Tým Rumíků jel obhajovat první místo s hostující nahrávačkou místo Ebika (mnou). Co si budete myslet, když vám řeknu, že v tiebreaku jsme vedli 14:11?? Jaktože jsme mohli prohrát? Ví Bůh, a co neví Bůh, ví Jarda nebo Tom nebo Bob. My se Zuzkou jsme nefilosofovaly a šly raději do sprchy. Počasí vytvářelo pěkné hrací podmínky již od rána. Jemně svítilo sluníčko, tak jsme se prohřáli. Poté zalezlo a bylo akorát na volejbal bez brýlí (bo když se vám vypálí, tak to není zrovna hitparáda). Lehký deštík pomohl uspořit kropení hřiště, no co víc si přát? Pivo teklo proudem do žaludků všech hráčů a hráček, k tomu gulášek a steaky, páreček, čokoláda, hrozny, mišmaš v břichu a hurá na hřiště. Musím říct, že tento turnaj se mi líbil snad ze všech mých zažitých turnajů nejvíce (krom domovských svinovských turnajů, samozřejmě). Hra byla zápas od zápasu úžasná, na úrovni, bojovná. Opravdu jsme si dost zamakali, dařilo se a vládla pohoda, lehce vyburcovaná, nahecovaná pohoda. Ve skupině jsme skončili první. Prohráli jsme asi jeden set. Tak jsme se nenápadně probojovali do toho finále. No chlapci a děvče z ligy byli o malinko lepší. My mazáci složení z okresního přeboru jsme byli spokojeni s podaným výkonem a zármutek byl utišen frgálem :D.

Sepsal(a): Hanka

27. ročník mezinárodního turnaje ve volejbalu mužů a žen17.08.2013

Kopřivnice
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, Blok - Monika, Lea, Smeč - Ebik, Katka V., Moňa Š.

Jak to počasí vypadalo nepěkně a zimně, na sobotní turnaj se nám parádně vyčasilo, až šlo sluníčko vidět i na mé tváři. Při parkování před areálem jsme uplatily pana rozhodčího ananasovou buchtou od Monči V., no škoda, že zbytečně, protože nám nepískal. Třeba se to bude hodit do nadcházející sezony okresního přeboru :). A taky Ebik nás pohostila cukinovou buchtomňamkou a výtečným slaným (salámovo-cukinovým-aněcodalšího) nákypem. Letošní občerstvení totiž trochu zklamalo a nenaplnilo očekávání, které jsme měly na základě zkušeností z minulých let. Pivo a broskvička (nebo co jsme to pily ;)) to spravilo. Že bych připsala něco k volejbalu? A tak, zahrály jsme si nádherný tiebreak s Kozlovicemi, tedy Kozlicemi (zdravíme Alču!), dvě výhry jsme měly nad slabšími týmy ze skupiny.. A dlouho jsme čekaly na semifinále, které jsme vyhrály a s již téměř zapadajícím sluncem jsme bojovaly o umístění na bedně, které se nám letos tedy nevydařilo. Možná to bylo i jinak, ale důležité je, že my jsme strávily úžasný den, koho zajímá, jak jsme hrály :D? Bylo nám fajně a to je důvod účasti ;).

Sepsal(a): Hanka

Turnaj osvobození Dolní Studénky04.05.2013

Dolní Studénky
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka S., Terka Waleczková, Blok - Zuzka P., Barča Pokorná, Smeč - Jája, Alča Bednářová.

Se začátkem května se konal opět, již 29. ročník, turnaje osvobození v Dolních Studénkách. Letos jsme tam byly s holkama potřetí. Do loňské výherní sestavy jsme povolaly navíc Janču Struhařovou a Leu jsme bohužel přenechaly Šumperačkám. Proč bohužel? Protože to vyhrály! Ne, nemáme je rády prostě. Jako každý rok jsme vyjely z Ostravy už v pátek odpoledne, po cestě jsme zažily mnoho srandy (rozuměj - šampaňské, zelená a víno). Tradiční grilovačka u Dolníčků nezklamala a s klukama z Báňské jsme si uspořádali kytarový večer.
Dolní Studénky musí mít Bůh deště opravdu rád, protože jak pršelo v pátek a v neděli, tak v sobotu bylo nádherné slunečné počasí, díky kterému si všichni zúčastnění turnaj užili. Naše hra byla ze začátku taková hledající a občas se nenalézající. V dalších zápasech jsme se zlepšily, ve skupině jsme vlastně prohrály pouze jeden set. A umístily jsme se na první příčce. Po grilované makrele (kteréžto zbytky jsem nedopatřením upustila do antuky!, ale výborná byla) a po bramboráku (výborný byl) jsme nastoupily do čtvrtfinále, kde jsme neuvěřitelně ruply. V prvním setu, stydím se to napsat, jsme uhrály nějakých 5 bodů? Možná ani to ne, druhý set už skončil o hodně lépe a soupeřky jsme potrápily. Nicméně jsme vypadly a byly přeřazeny do bojů o 5.-8. místo, které se však z časových důvodů nekonaly. Takže jsme skončily skromně na pátém místě :).
Sobotní veselice už probíhala s našimi známými Radimem hasičem a Radimem starostou. Po půlnoci jsme byly přizvány na obecní úřad a tam... to je tajemství :) (občané Studének by byli pohoršeni :D).

Sepsal(a): Hanka

Brušperské vejce30.03.2013

Brušperk
Sestava: Holky – Zuzka a Ebík. Kluci – Bob, Kuba, Tom Pokorný a Filip Staněk.

Na velikonoční sobotu se v Brušperku konal každoroční turnaj smíšených družstev „Brušperské vejce“. Turnaj byl jako obvykle kvalitně obsazený, zúčastnilo se jej 15 týmů a mezi nimi i my Rumíci (takový mix Svinox, Údolí sviní a Wagon gang):). O proti minulý turnajům jsme byli v trochu pozměněné sestavě…nemohl Jarda ani Šplouchy a tak se nám na poslední chvíli podařilo získat Filipa Staňka. Takže naše sestava byla: holky – Zuzka a Ebík, kluci – Bob, Kuba, Tom Pokorný a již zmíněný Filip.
Turnaj byl rozlosovaný do třech skupin po pěti týmech. Některé týmy byly lepší a některé naopak slabší. Na rozjezd jsme dostali obhájce prvního místa z minulého ročníku… nebylo to špatné, ale chybělo trošičku štěstí…a tento prohraný zápas nám zajistil druhé místo ve skupině a tím pádem souboj o 4. až 6. místo. V závěrečných bojích nám už chyběli trochu síly a skončili jsme 5. tí nebo 6.tí (Bob: 5tí), to už si teď po delší době moc nepamatuju :-o. Ale turnaj to byl dobrý.

Sepsal(a): Zuzka

Zimní turnaj MěVS - Ženy A03.02.2013

Polanka nad Odrou
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka S., Marťa, Blok - Monika, Zuzka P., Smeč - Lea, Janča S., Jana D.

Letošní hrací systém zaznamenal změnu v organizaci soutěže. Již nebyla pořádána zimní část soutěže, která zahrnovala 3 turnaje v Polance (každé družstvo s každým) a jejíž výsledky se přičítaly k celkovému skóre. A tak se týmy shodly na tom, že si uspořádáme pouze "nesoutěžní turnaj", abychom se přece jen po Vánocích pohnuly a nevyšly z formy. Turnaj byl organizován a financován MĚVS - děkujeme.
Družstva byla rozlosována do 2 skupin, bohužel odstoupila Dolní Lhota z naší skupiny, takže jsme hrály pouze dva zápasy ve skupině a pak čekaly na finále. To jsem ale přeskočila půl dne :). První skupinový zápas jsme sehrály s Hrabůvkou a vyhrály jsme 2:0. Hra s nimi nebyla moc akční, tak akorát na náš pomalý rozjezd. Držely jsme si náskok celou dobu a na hřišti byla dobrá nálada. V obyčejně chladné hale bylo teplo, tak jsme se mohly lehce zapotit. Dařilo se nám nejvíce podání a taky pohyb v poli, což jsou pilíře úspěchu. Druhými soupeřkami bylo družstvo Sokol Poruba, které nám občas umí zavařit. Mají dobrou nahravačku, která je přesná a rychlá, škoda, že zbytek jejích spoluhráček se na takovou úroveň zatím nedostala. A zároveň štěstí pro nás! Jinak bychom se natrápily a možná i prohrály. V tomto zápase jsme se zapotily už dost a vůbec ne kvůli zmiňovanému teplu. V poli jsme musely být stále ve střehu, protože soupeřky byly nevyzpytatelné. K dobrým výkonům z předešlého zápasu jsme přidaly bloky a využívání slabin soupeřek, které samozřejmě neprozradím, kdyby si to náhodou někdo z nich četl :D (pro zainteresované je to vzadu uprostřed ;)). Sokolu Poruba chyběl jejich trenér, takže na ně nikdo nekřičel a holky se asi nevyhecovaly. Vyhrály jsme 2:1 a bylo jasné, že postupujeme do finále.
Už ráno v šatně jsme vtipkovaly s Hrabovou z druhé skupiny, že se potkáme za pár hodin na hřišti, a ouha, ony skončily druhé, těsně za Starou Bělou. Do finálového zápasu jsem šla zahřívat lavičku, kde jsem se občas chytala za hlavu. Nejde o to, že bychom hrály špatně, to ne, ale něco tam chybělo. Chtělo to asi více odhodlání a soustředění. Volejbal to byl pěkný, ale ve prospěch soupeřek, které vybíraly všechny možné a nemožné balóny. Aspoň jsme se probojovaly do tie-breaku. Skončily jsme tedy celkově na druhém místě (jako předešlý den v Kozlovicích). Za odměnu na nás doslova zůstal nový balón, nad kterým jsme lehce ohrnuly nos, protože těch máme dost. Hrabová (na 3. místě) však trpí nedostatkem balónů, které má vesměs poničené z antuky, a zase nechtěly přibrat ze sladkostí v dárkovém koši, tak proběhla výměna cen a spokojenost byla na všech stranách. Za oknem se mi chladí šampáňo, které beru na nejbližší trénink, ať má béčko motivaci se snažit :D.
Co dodat - hurá na jarní část soutěže a pokus o první místo (nebo minimálne obhájení druhého).

Sepsal(a): Hanka