Turnaje


2024

ZAKONČENÍ VOLEJBALOVÉ SEZÓNY - BEACH V POLANCE N.O.24.05.2024

Polanka nad Odrou
Sestava: Zuzka S, Zuzka C. s rodinkou, Adélka, Pavlína, Marťa, Kača, chvilenku Marcela, Lucka, Helča

Při hlasování, co podniknout na závěr sezóny, téměř jednohlasně vyhrála varianta beach volejbalu jako závěrečná akce.  Bowling byl také ve hře, ale ten jsme nakonec odložily na jinou příležitost :-).

Poprvé jsme se tak sešly mimo halu, po začátečních rozpacích ve trojičkách, kdy jsme se nějak nemohly dostat do hry, jsme se rozdělily do dvojic a volejbal už se přiblížil hře zkušených hráček J. Hrály jsme asi 45minut a pak nás z hřiště vyhnal prudký déšť. Daly jsme si osvěžení v místní hospůdce, déšť se přehnal a naskočily jsme na hřiště na dalších 45minut. Nakonec jsme si dobře zahrály, pobavily se při večerním posezení u tvarůžků, pečeného kolena, topinek… Musím říct, že to byla podařená akce, na které jsem měla příležitost se více seznámit s některými holkami, se kterými jsem strávila jen pár hodin na hřišti v soutěži, kdy není čas si něco o sobě říct. Mrzí mě, že jsem se dozvěděla, že Marťa nás opustí z důvodu stěhování. Přijdeme o kvalitní hráčku i člověka, kterých se po světě netoulá moc…:-/. Martině přeji hodně štěstí v jejím novém domově a dobrý volejbalový team, kde bude spokojená J. Všem ostatním přeji vydařené léto s pěknými zážitky a se spoustou slunečných dní J.

Sepsal(a): Pavla

Setkání zástupců volejbalových oddílů u příležitosti ukončení soutěží mužů a žen v ročníku 2023/202421.05.2024

v Ostravě - Třebovicích, na ulici 5.května (nová hala)
Sestava: za družstvo žen „A“ Hanka Martinkevičová, za družstvo žen „B“ Renáta Zlámalová a Mirka Vitalová a družstvo mužů Jirka Kučera.

Předmětem setkání bylo nejen vyhodnocení a dekorování vítězů soutěží, ale zejména diskuse s náměty a připomínkami k připravovanému příštímu ročníku soutěží organizovaných MěvVS Ostrava. Vyhodnocení jako každoročně provedl Ivan Štefek a dekorování vítězů soutěží Michal Provazník s Ivanem Štefkem.

Zde jsou podstatné body z diskuse, které zaznamenal Jirka:

 1. Rovnoměrné rozložení zápasů doma a venku - Štefek dělá rozpis ručně, je rád, když to dá nějak celé dohromady, ale bude se snažit. Přinejhorším si to v případě nespokojenosti prý máme domluvit s druhými družstvy a upravit si to sami, a potom mu máme dát vědět, že nastala změna.
 2. Elektronické zápisy - definitivně ještě rozhodnuto nebylo, ale asi povinné nebudou, i když v kraji už ano.
 3. Platba rozhodčím - jestli jsem dobře pochopil návrh rozpisu soutěže, dostanou rozhodčí 250 Kč za zápas + 50 Kč cestovné (dohromady 300 Kč).
 4. Termín podávání přihlášek - 30. června 2024.

Nic moc dalšího se neprobíralo, jen hypoteticky kdyby prý přišla nějaká další žádost o zařazení mimoostravského družstva (podobně jako loni Havířov), bránit se tomu nebude s tím, že primárně se i jejich "domácí" zápasy odehrají na hřištích ostravských družstev, a jen po domluvě by se cestovalo k nim.

Na závěr proběhlo předávání cen. Opět jsme letos dvakrát skončili na bedně, ale tentokrát to nebyli muži a ženy, ale dvě družstva žen. Pohár za druhé místo družstva „A“ přebrala Hanka a za třetí místo Renča s Mirkou.

Závěr akce vtipně glosovala Renča: Na poslední chvíli jsme si výhrou s Bohumínem zajistily třetí místo, a tak jsme se s Miri již tradičně vydaly na Vyhodnocení letošní soutěže. Netradičně se však toto odehrálo v nové hale v Třebovicích. Pěkné to tam mají! Pak už se pan rozhodčí Štefek ujal komentování veškerého průběhu soutěže.  Velmi vtipně hodnotil vzestupy i pády všech družstev. Náš bednový zářez zhodnotil jako „překvapivé“ umístění. No nevím, ale držíme se tam již třetím rokem, my už jsme si zvykly :). Pak jsme to však pochopily…Překvapivá byla totiž také cedulka na našem novém poháru – prý Polanka B! No toto. Údajně už s naším bohumínským vítězstvím nikdo nepočítal, tak podle toho nachystali už i poháry :). Ale slíbili nám nápravu, takže konec dobrý, všechno dobré. Děkujeme výboru za celou organizaci a rozhodčím za trpělivost v celé sezóně!

 

Sepsal(a): Arny

2023

Vánoční turnaj ve středisku volného času na ul. Gurtějovová09.12.2023

Gurtějovová
Sestava: Blanka, Hanka, Adél, Irena, Jana

Blanka sestavila "tým" ,kdy z 6 hraček jsme 5 hraček na sebe zvyklí ze Svinova. První set jsme sice prohrály, ale hned v druhém jsme ukázaly co umíme. Už jsme nekazily podání,veškerý příjem byl na nahrávku a pak zakončily smečem. V následujících dalších zápasech jsme už žádný set nepustily a tak jsme se umístily na krásném 1.místě , ale co bylo nejdůležitější,  že jsme si dobře zahrály. Vystřelily jsme rychlé špunty a popřály si hezké svátky.

Sepsal(a): Hanka

Přírustek do rodiny Vitalových23.09.2023

Havířov

Dne 13.9. 2023 v 5:20 se rozšířila volejbalová rodinka o Evičku Vitalovou. Porodní míry jsou 3,290 kg a 50 cm. Gratulujeme!

Volejbalový turnaj Dolní Studénky02.09.2023

Dolní Studénky
Sestava: Kačka a Jirka Mrkvovi, Zuzka, Kuba, Lukáš Plaček a Vláďa Vašek

Turnaje se zúčastnilo celkem 24 družstev. Bylo vytvořeno 6 skupin po 4? Hned na začátku jsme si s Kačkou musely dát štamprlku nakuráž nebo proti strachu, teď nevím. Soupeři na rozehrání byli mladí, hopaví a bouchaví kluci, holky o hlavu větší než my. Ale nakonec to nebylo tak hrozné, u nás převládla přece jen trochu větší zkušenost :). Podařilo se nám postoupit ze skupiny, pak už se hrálo systémem play of, tam jsme už ale nestačili na Brňáky. Ale bylo pěkně, počasí se vydařilo, občerstvení bylo mňam a hlavně jsme se viděli s některými hráči, kamarády, se kterýma jsme se už dlouho neviděli. 

Sepsal(a): Zuzka

Jardochata - letní soustředění25.08.2023

Krásná v Beskydech
Sestava: Jarda Mořka, Radan s Martinou, Fuča, Eva, Verunka a Kačka Fucimanová, Bobíci všichni, Jana Kubovská, Zuzka a Kuba

Tradiční soustředění (nevím teda už v čem) v krásném prostředí Beskyd pod Lysou. Jarda nám zase jako každý rok zpřístupnil svoji chatičku v Krásné. Pohoda, krásná příroda, bazén, oheň a klid a my s Kubou si opět udělali výlet na Lysou.

Sepsal(a): Zuzka

Plážový volejbal v Polance22.08.2023

Polanka nad Odrou
Sestava: Pavla, Honza, Adélka a Lúca, všichni Bobíci a kamarád od Ondry Vašík, Zuzka, Kuba a Kája

Jedno pondělí na beachi Pavla navrhla, co kdybychom se sešli i s našimi protějšky a některýma Sviňka a bylo to :) (a samozřejmě nechybělo ani pivíčko na zahnání žízně z našich sportovních výkonů :))

Sepsal(a): Zuzka

Holčičí volejbalový turnaj na Várenské12.08.2023

Várenská
Sestava: Zuzka s Kačkou

S Kačkou jsme se zúčastnily jednoho z turnajů, které pořádala Jolanta z bývalého družstva Tchiba a užily si pěkné odpoledne plné sluníčka a dobré společnosti a něco málo i vyhrály.

Sepsal(a): Zuzka

Beach turnaj Soběšovice II29.07.2023

Soběšovice
Sestava: Marcela

Pár fotek z letošního beachvolejbalového turnaje (spíše to byla série turnajů).. Soběšky 2023. Kde část startovného jde na dobrou věc... pro nadační fond Emil. Takže za mne parádní akce a povedlo se obsadit první místo s mým parťákem za tým Kdesi cosi.

Sepsal(a): Marci

Beach turnaj Soběšovice29.07.2023

Soběšovice
Sestava: Hanka

V sezóně se odehrává několik nedělních turnajů, kde si každá dvojice sbírá body dle umístění , na konci  června  jsem ja s Romanem skončila na 4.mistě .

Sepsal(a): Hanka

Posezení k ukončení sezóny28.06.2023

Zázemí
Sestava: Renča, Maruška, Irenka, Miruš, Verča, Gabka, Marcelka, Martina, Adélka a Marcela

Ve středu 28. června jsme se sešly u příležitosti ukončení úspěšné volejbalové sezóny. Vedoucí našeho týmu Renča se této události ujala s profesionalitou hodnou obdivu. Nejenže přinesla pohár, ale také nám všem rozdala diplomy se symbolem čuníka! Nechyběly ani bubliny, zkrátka ukončení sezóny jak má být. Shodly jsme se, že máme opravdu skvělý tým, že se nám spolu hraje moc dobře, a že taktika příjem, náhra, smeč a trochu toho prosecca platí téměř na každého soupeře. Také oceňujeme krásné zázemí domovského týmu a podporu vedení klubu.

Byl to moc příjemný večer i za přítomnosti dvou zástupkyň týmu A.

Sportu zdar a volejbalu zvlášť.

Sepsal(a): Martina J.

18. ročník volejbalového turnaje „O pohár starosty obce Libina“24.06.2023

Libina
Sestava: Kuba, Zuzka, Jarda, Bob, Ebík, malý velký Kuba, Dan Abrhám a jako fanoušek Ondra od Bobíků.

Čekal nás těžký úkol, který se ještě nikomu v 18-ti leté historii turnaje nepodařil :). A to vyhrát potřetí v řadě a získat místo putovního poháru, pohár navždy (ne že by teda tento lapač prachu kromě malých Bobíků někdo chtěl že :)). No a i když to tak v prvním zápase nevypadalo, tak se podařilo, pohár je u Bobíků a příště už prý nemusíme jezdit :).

Sepsal(a): Zuzka

Vyhodnocení volejbalových soutěží ročníku 2022/2023 v rámci okresu Ostrava13.06.2023

Beach bar Varenská
Sestava: Renča Zlámalová, Mirka Vitalová a Arnošt

Vyhodnocení konané opět v areálu beachových hřišť v Beach Baru na Varenské se od nás za ženy „B“ účastnily Renča Zlámalová a Mirka Vitalová s miminkem v bříšku a za muže Arnošt. Karel se omluvil, byl mimo OVU a z družstva žen „A“ neměl nikdo zájem se účastnit. Dále zde byli předseda  MěVS   Michal Provazník za STK a rozhodčí  Ivan Štefek, za rozhodčí Petr Prusek,  Dalibor Lžičař, Petr  Košňovský a zástupci družstev žen Bašky, Polanky a za muže Bohumína. Zahájení setkání provedl  Michal Provazník, soutěž zhodnotil  Ivan Štefek. Z teplého počasí jsme pomalu přecházeli do „kosy“ a tím se průběh setkání zrychloval. Ivan Štefek všem sdělil, že začátek soutěže 2023/2024 začne 11.9.2023 a ukončení je plánované do 31.5.2024. Přihlášky do soutěže je nutno zaslat do 15.7.2023, vklad se nemění. Zástupci družstev se dohodli na zvýšení odměny rozhodčím na 300,-Kč v Ostravě a 350,-Kč mimo. Poté následovalo předání pozorností rozhodčím a předání diplomů a pohárů družstvům.  Další sezení se nekonalo, všichni lehce letně odění utíkali ze zimy domů, ani to pivo v té zimě nějak nešlo na odbyt.

Sepsal(a): Arny

Sjezd Moravy08.06.2023

Ruda nad Moravou
Sestava: Karel, Yvona, Kuba, Zuzka, Bob, Ebik, malý velký Kuba, Ondra, Petr s dcerkou Kristýnkou, Vilda, bratr Sokol Vašek a jeho asi 20 nebo i více kolegů :)

Vše naplánoval bratr sokol Vašek Luňáček, a my se jen svezli s ním. Zakotvili jsme v kempu v kempu v Rudě nad Moravou a i když počasí nebylo úplně na opalování, tak bylo super. Zaplácali jsme i volejbal a večer pak poseděli u ohýnku. 

Sepsal(a): Zuzka

Přírustek do rodiny Korčákových25.05.2023

Ostrava
Sestava: Lea + Petr + Julinka

Z porodnice přišla zprávička, že se narodila holčička 25.5.2023 ve 22:31. Malá očka, jemné vlásky Julinka je důkazem naší lásky. Váží 3120g a měří 50 cm.

Sepsal(a): Lea

2022

Mikulášský volejbalový turnaj03.12.2022

Hala Svinov
Sestava: Bob, Ebik, Davča, Šplouchy, Pták, Kuba, Zuzka, Podzemák, David Malinkovič., Mrkva, David M, Irča, Vilda, Jarda/Vojta, Láďa V., Hanka, Jarda T., Moňa, Péťa D., Arnošt, Víťa, Pohádka

Jako každý rok na přelomu listopadu a prosince, tak i letos jsme uspořádali turnaj smíšenek  pro své členy, rodinné příslušníky a přátelé. Před začátkem turnaje proběhlo rozlosování lidí do 4 týmů:

 • Tým 1: Bob, Ebik, Davča, Šplouchy, Pták
 • Tým Svišti: Kuba, Zuzka, Podzemák, David Malinkovič., Mrkva
 • Tým 3: David M, Irča, Vilda, Jarda/Vojta, Láďa V., Hanka
 • Tým4: Jarda T., Moňa, Péťa D., Arnošt, Víťa, Pohádka.

Zápasy byli vyrovnané a probíhaly v přátelské atmosféře. O celkovém pořádí museli rozhodnout rozdíly bodů.

Na vedlejším hřišti válely děti, kde probíhaly gymnastické disciplíny, pingpong, florbal a další.

Na závěr byli všichni sportůjící i osádka bufetu obměněni. Poté jsme se sešli vespolečenské místnosti, kde jsme doplnili energii a jonty a na to rozjeli kytaru Davča s Podzemákem

Sepsal(a): Kuba

Přírůstek do rodiny Kubínkových19.09.2022

Ostrava

Dne 19.9. 2022 se rozšířila volejbalová rodinka o Aničku Kubínkovou. Porodní míry jsou 3,5 kg a 50 cm. Gratulujeme!

Sepsal(a): Marťa

Přírůstek do rodiny Zuských07.09.2022

Ostrava

Dne 7.9. 2022 se nám rozšířila volejbalová rodinka o Amálku. Gratulujeme!

22. ročník volejbalového turnaje smíšenek "Loučení s létem Rumotour open 2022"03.09.2022

Morávka
Sestava: Kača, Peggy, Fuča, Šnek, Míša Borek, David Klůz, Víťa Kussior, Arni a Soki

„Peggy, oni s tebou všichni počítají. Začíná to v pátek 2.9. a končí v neděli 4.9. Bude to jízda, tak to ber vážně!“ Na Kaču je fakt spoleh, něco jsem plácla na povolejbalovém pivu a už jsem v základu Snajprů. „Nezapomeň vzít myslivce“ zní poslední instrukce a už si to upaluju s Fučou, Arnym a Kačou na Morávku do areálu, kde jsem kdysi prožila úchvatnou dovolenou, takže vzpomínky jen jedou. Tam už na nás čekal Soki. Michal Borek se Šnečkem přijedou ráno autem.

Večerní zahřívací kolo u baru, u kytary a moudrých keců je za námi a ráno čilí jak rybičky zahajujeme první zápas turnaje. Jako správní Jánošíci v sestavě Kača, Peggy, Soki, Míša, Fuča a Arny darujeme první set družstvu, které bychom fakt měli porazit – Kalíšky II, v poměru 16:20. V druhém setu vítězíme 20:9, takže vstupujeme do dění s jedním bodem. Po tomto zápase přijeli na kolech Víťa (elektrokolo) a David (šlapací kolo). Další zápas s Venca teamem se kluci nějak prostřídali, nahrávačky to mají jisté na celou dobu. Tento zápas vyhráváme 2:0 (20:18, 20:13).

Pak se na nás vytasili Rumotour Rebels a znechutili nám volejbal obratem ze stavu 12:18 na 20:19 pro ně. No fuj, měli jsme je na lopatě. Abychom si podrželi lajnu, druhý set jim darujeme opět 20:19, ale to jsme vedli jen 16:18 Nevím, že by nervy? Nebo chuť na vepřový steak?

Po obědě místo siesty nás vyzývá další družstvo Kalíšků I. Po tomto už budou jen dva zápasy, to zvládneme. Remizovali jsme 1:1 s prohrou v první setu 17:20 a výhrou v druhém setu 20:9.

Předposlední zápas hrajeme s Turborumem - Rumotour seniors. Zvítězili jsme 2:0 . První set byl o síle vůle, sluníčko pralo do očí jak sedlák cepem, že ani tři sluneční brýle na sobě by nepomohly k vidění míče. Nakonec jsme dotáhli vedení soupeře a set ukončili  20:18 – pěkný nervák. Druhý set už byl v pohodě, slunko trápilo soupeře a konečným smečem ze středu Arny ukončil set na 20:10.

V posledním zápase porážíme jasné vítěze turnaje Sluníčka 2:0. První set se opět trápíme proti ostrému, pomalu klonícímu se sluníčku k západu, dotahujeme náskok soupeře a šťastně jsme si vydechli při posledním míči, kterým jsme set vyhráli 20:19. I když v druhém setu se trochu sluníčko schovávalo v dáli za stromy, takže to měl soupeř trochu lehčí, než my v prvním setu, jsme hráli klidněji, stále jsme si udržovali bodový náskok a dotáhli jsme to do vítězného konce 20:16.                                                                                     

A tím zamotáváme tabulku tak, že nás Karlos proklíná ještě večer. V každém případě, můj první start na Morávce nám vynesl třetí místo a spokojené pocity.

Po vyhlášení výsledků část mužstev odjela domů a zbytek se po večeři dobře bavil, za barem zaskakoval za majitelku Pavlínku na střídačku Fuča a Karlos a měli se co otáčet, neboť do korůpění vytočily dva sudy piva, zlikvidovali veškerý šnaps a k tomu se dopily i tekuté výhry a zásoby. Jedna raritka – i přes velké přemlouvání Víťi, ať už večer na kole nejede sám domů, si nedal říct a po 21 hod s mírně rozšířenými zorničkami vyrazil. Naštěstí bez újmy na zdraví šťastně dorazil domů. V neděli po snídani jsme pomohli Pavlínce vyměnit ložní prádlo a dle stavu řidičů postupně odjížděli domů.
Děkuji za pěkný zážitek, skvělou organizaci, milou společnost a za celou sobotu plnou mého milovaného volejbalu.

Ahoj příští rok.

Soustředění na Jardochatě26.08.2022

Krásná
Sestava: Jaroušek, Janička, Bob+Ebik+Kuba+Onďa, Radan s Marťou, Fuča s Verčou, Kuba se Zuzkou a Šplouchy

V pátek se jako každoročně sjíždíme ve standartní sestavě těch skalních členů a ladíme formu. K večeru nás navštívil soused ze srubu Mirek Kučera a po pár panácích jsme se pozvali na sobotní prohlídku haciendy.

Sobota : Kuba se Zuzkou šli protáhnout svaly na Lysou a my jsme se rozběhli do lesa na hřiby a našli houby :). A tak jsme vyrazili na domluvenou návštěvu. Mirek nás přivítal s úsměvem na rtu, načepoval pivo a jeho přítelkyně nás provedla celým „sausforkem“. (obrovská kuchyň s výčepem, jídelnou a obývací částí s kamny, v patře pokoje, v další části bazén a sauna a pokoje pro hosty s hernou). Pak jsme poseděli na terase, ochutnali rumíka Bumbu a klobásy a v dobré náladě se vrátili na chalupu. Dali si bazén a připravili ohniště na grilování. Jaroušek zaměstnal děti i rodiče vybíjenou aby vyhládli a více se těšili na hambáče, stejky a hermoše.

A zase ta neděle :). Uklidit, vystřízlivět a hurá domů na oběd. A za rok se zase sejdem.

Sepsal(a): Fuča

2. ročník turnaje: Polanka MišMaš 2021 - Míchaný turnaj smíšených dvojic17.08.2022

Polanka nad Odrou
Sestava: Džjura, Markéta, Anička, Ebik, Bob, Kubík, Ondrášek a Karel

Opět jsme se po roce sešli ve sportovním areálu u Dělnického domu v Polance, abychom využili ideálního plážového počasí a užili si sportování a pivka. Bohužel vyšší moc tomu chtěla, že jsme se nemohli zúčastnit v plánovaném počtu, ale i tak byl nakonec severní pól dobyt!
I tentokrát jsme vymysleli důmyslný hrací systém, ve kterém se prolínaly dvojice, později trojice až čtveřice hráčů podle prvočíselného oktokódu Kombekad. Do zápasů jsme nastupovali v pořadí: „kdo ještě může lapat po dechu-hraje“.  Výkony byly strhující, hra měla spád a vysílací stanice si podávaly branku. Když došly kombinace a síly, přesunuli jsme se do Karpatského areálu a změnili sportovní odvětví. Na řadu přišla odstřelovací puška, luk a šípy. Střílelo se intenzivně, dokud v soutěži o nejrychlejší kličku nedošly šípy, střelivo a hlavně živé terče. V mezičase jsme odklízeli potrefené a grilovali. Nevěřili byste, co vše se grilovat dá. Jídlo a únavu jsme zapíjeli jednak kupnými nápoji na zahnání žízně, jednak i domácími medovými destiláty na zlepšení již velmi dobré nálady. Na závěr jsme za odměnu pořídili fotku vítězného družstva.

Sepsal(a): Karel

Svatba Adam Zuský a Marcela Fantalová16.07.2022

Tajné

Sepsal(a): Adam

Brigáda na Jardochatě24.06.2022

Krásná Beskydy
Sestava: Jaroušek a Janičkou, Martina a Radan Hořínkovi, Ebik, Bob, Kubík a Ondrášek Bohoňkovi, Petr, Verunka a Arnošt Fucimanovi

24.6. - pátek
Odpoledne se sjíždíme na „Jardochatu“ ve složení: Jaroušek a Janičkou, Martina a Radan Hořínkovi, Ebik, Bob, Kubík a Ondrášek Bohoňkovi, Petr, Verunka a Arnošt Fucimanovi. A co se odpoledne dělo?  Bečička naražena., lahvinka otevřena, bazén s nezvykle teplou vodou napuštěn a do toho všeho báječně zapadl mini volejbálek v podání Jarouška, Ebika a Kubíka proti Bobovi, Ondráškovi a Arnoštovi. A po vysilujícím klání jsme rozdělali oheň, započali s grilováním a dobrou baštou a samozřejmě večer se sedělo u ohně, od kterého postupně odpadávali někteří na kutě a silní jedinci jako každoročně hasili plameny v brzkých ranních hodinách.
25.6. – sobota
Cca v 1,00 hod se odebírá Radan od ohně k spánku a při posledním čůrání tak silně promočil půdu, že na ní nakonec uklouzl a vyhodil si koleno. Po snídaní kolem 10,00 hod začala brigáda. Arnošt Fuča a Bob s neunavitelnou štípačkou začali likvidovat špalky a úspěšně kolem 15 hod už nezbylo z té velké hromady nic. Radan s Marťou a Ebikem vše urovnali do dřevníku, Kubík s Ondráškem naštípali velkou zásobu třísek na podpal a navíc Janička s Ebikem se ještě postaraly o kosmetický vzhled trávníku. Takže daný úkol brigády byl beze zbytku splněn. Po krátké relaxaci jsme na přání mládeže našli ještě trochu síly a elánu do života a zahráli si fotbálek, po něm přišel na řadu bazének a společná večeře u ohně s následným spálením několika tun starého papíru a knih. Stihli jsme to jen tak tak, neboť v 20,00 nastala taková ulicha, že jsme museli zbytek večera strávit v chalupě.
26.6. – neděle
Posnídání se započalo s úklidem chalupy, se smetáním a shrabováním ohořelých papíru . V okolí to bylo jak po výbuch Vesuvu. Poté trochu oddechu, za sluníčka balení a kolem poledne odjezd domů. 

Sepsal(a): Arny

Závěrečné posezení žen B22.06.2022

Coloseum na ostravském náměstí
Sestava: Verča, Hela, Marci, Marťa, Miri, Iren, Ren

Sestava:

 • Objednávačky Prosecca – Verča, Hela
 • Alkoholová Blokařka - Marci
 • Smečařky do pozdních nočních hodin – Marťa, Miri, Iren, Ren
 • Rozhodčí – skvělý pan číšník (pily jsme, jak on pískal!)

Soutěž dohraná scházelo už jen to trochu oslavit. A tak jsme se sešly v Coloseu na ostravském náměstí a začaly jsme plnit všechny důležité posezónní úkoly:

 • Proseccový přípitek – mňam!
 • Předávání medailí  za konečné třetí místo (ikdyž jsme nevyhrály, tak byly zlaté!).
 • Přání Miri ke kulatým narozkám (tak už nemáme v týmu nikoho s dvojkou na začátku).

A pak už se zábava mohla rozjet naplno. Tanec na stole, litry tvrdého alkoholu, svlíkačka, líbačka, ohňostroj – nic z toho se nestalo, ale i tak byla sranda! Asi proto, že nás mimořádně přišlo víc, než naše statečná zápasová šestka. A taky proto, že jsme se zase rády viděly, než se každá rozjedeme do svých letních tréninkových středisek. Tak snad si tento pozitivní vzrůstající trend udržíme až do podzimu.

Těšíme se!
 

Sepsal(a): Renata

ZÁVĚREČNÉ POSEZENÍ ve Viktorce – Plzeňské tankovně15.06.2022

Viktorka

S radostí jsme zakončili volejbalovou sezónu 2021/2022 v restauraci Viktorce a využili tuto příležitost, abychom poděkovali Arnoštovi za celou jeho letitou činnost a trpělivost s námi, členy svinovského oddílu a vůbec za vše, co se týká celého chodu volejbalu jako takového. Myslím si, že lidé jako je on, jsou nedocenitelní a těžko se najdou stejní, kteří se nenechají odradit i přes časté nepříjemnosti a stojí pevně a neoblomně tam, odkud by už jiní dávno utekli. Byli jsme rádi, že Arnošt přišel, dal si s námi pivečko a popovídali jsme jak ten život leží a běží. Padl návrh, že bychom příští rok mohli zorganizovat volejbalové soustředění na víkend nebo na 3 dny.
Doufejme, že se to podaří a bude hojná účast tak jak tomu bývalo v minulosti, protože posezení po tréninku nebo po zápase nám nikdy nevychází. Soustředění by byla dobrá příležitost, na které se společně pobavíme a nikdo nebude pospíchat domů za povinnostmi. 
Věřím, že hala bude příští sezónu plně využita a nepřijdeme o hodiny, které tam máme zarezervované a za které platíme nízkou částku díky dobrým vztahům, které Arnošt za ty roky vybudoval. Záleží na každém z nás, jakou důležitost dáme tréninkům a zápasům a upřednostníme je před jinými soukromými aktivitami.
Na závěr malé přání: nechť nás zdraví, elán a radost ze sportu neopouští a brzy se zase sejdeme v hale nebo kdekoli jinde.
Krásné léto všem.

Sepsal(a): Pavla

2021

Polanka MišMaš 2021 - Míchaný turnaj smíšených dvojic25.09.2021

Polanka nad Odrou
Sestava: Pavla, Honza, Lucka, Ebik, Bob, Kubík, Ondrášek, Yvona, Karel, Kuba a Zuzka.

Sešli jsme se ve sportovním areálu společenského domu v Polance, abychom využili ideálního plážového počasí a při podzimu si ještě užili sportování a pivka.
Honza vymyslel důmyslný hrací systém, kdy v každém zápase proti sobě nastupovala jiná smíšená dvojice proti jiné smíšené dvojici. A tak už v následujícím zápase mohl člověk hrát proti svému spoluhráči, nyní ovšem „nepříteli“. Boje byly lité a nesmlouvavé. Počítal se počet vítězných zápasů na hráče. Na závěr se ještě zvlášť utkaly ženy a na vedlejším kurtu muži. Nakonec to nemohlo dopadnout jinak, než že jsme zavařili počítač.
Vítězkou celého turnaje se stala Pavla, která si odnesla pohár pro hráče s největším počtem vítězství.
Bylo príma, že jsme si ještě na závěr beachvolejbalové sezóny mohli šlápnout na písek a celkově si pěkně zasportovat.

Sepsal(a): Karel

Svině na Palouku22.09.2021

Palouk
Sestava: Iren, Marťa J., Ola, Kája, Renata, Miruš, Maruška, Radka, Lenka

Ještě než začala herní sezóna, začaly jsme sezónu hospodskou. Sešly jsme se proto na Palouku, kde jsme měly několik úkolů! Jednak jsme se kvůli kovidu neviděly skoro rok, takže bylo třeba probrat všechny novinky. A za druhé jsme musely vybavit naši Káju na dalekou cestu! Rozhodla se totiž kývnout na zahraniční angažmá a od října bude Svinov reprezentovat nejspíš na nějaké belgické palubovce. Tak Kájo, neboj se nic, určitě to hrajou stejně jako my – „příjem, náhra, smeč“! A kdyby ne, tak se kdyžtak vrať za náma. Takovou šikovnou hráčku a obětavou vedoucí družstva jen tak nenajdeme!

Sepsal(a): Renata

21. ročník volejbalového turnaje smíšenek "Loučení s létem Rumotour open 202103.09.2021

Morávka
Sestava: Jan, Káča a Mates Sokolovi, Víťa Kusior a jeho 15ti letá Elen, Petr Gros, Maruška Pavlů, Petr a Arnošt Fucimanovi a divák Tomáš Káňa

Poředatelé po posledním 20. "RETRO" ročníku již neplánovali další pokračování, ale nakonec se rozhodli 21. ročník uspořádat.

I my jsme se ho účastnili, i když ještě koncem srpna to vypadalo, že nedáme družstvo dohromady, neboť k dispozici na hraní byli jen Jan a Káča Sokolovi a pochromaný Fuča s Arnym a Šneček, jen co by divák. Byli jsme rozhodnuti, že buď někoho doplníme, nebo někdo doplní nás. Takže na místo konání na Morávce odpoledne přijíždí Fuča, Arna a Šneček a se spožděním k večeru Honza s Káčou, které jsme vrátili z cesty do místa dění domů pro kytaru, kterou Jouza zapomněl doma. Večer se posedělo u kytary v jídelně a jako tradičně i na pokojích  při konzumaci "pevného i tekutého" občerstvení a někteří neporušili ani další tradici a šli spát za ranního rozbřezku.

V sobotu ráno přijíždí poslední účastníci letošního klání. Tentokrát se sešlo 6 družstev a tak pořadatelé rozhodli, že se bude hrát každý s každým do 21 bodů. Naše sestava: Jan, Káča a Mates Sokolovi, Víťa  Kusior a jeho 15ti letá Elen, Petr Gros, Maruška Pavlů, Petr a Arnošt Fucimanovi a divák Tomáš Káňa. Takže na hraní je nás dost, některé týmy jsou na tom hůř, nějak v té covidové době nejsou lidi. Všichni jsou však v dobré náladě, takže si bez problémů různě půjčují hráče a hráčky. Od nás hlavně pendluje Káča. Dopoledne naše hra vypadala pohledně, v setech jsme se střídali a před obědem to vypadalo, vzhledem k výsledkům druhých družstev, na finále. Ale chyba lávky, bohatý oběd, u některých málo spánku a "dopinku", únava Káči při pendlování a odjezd Maruš po obědě domů, to asi zapříčinilo, že naše hra se rapidně zhoršila, kazili jsme co se dalo - moc se na tu naší hru nedalo koukat. I přesto jsme nakonec s odřenýma ušima obsadili 3 místo na bedně. Večer se opět sedělo u kytárky a karaoka a u pivečka a u "tekutého dopinku" do pozdních hodin. Večer jsme telefonicky popřáli Jirkovi Hermanovi, který letos s námi nejel, šťastné manželství  a štamprličku jednu dvě tři ..... za nás vypil Šneček, který za ním odjel na oslavu.

V neděli ráno po vydatné snídani se čekalo na snížení hladinky "dopinku" u řidičů trochu déle (byla policejní akce na silnici, jak nám hlásili odjevši bezdopinkoví řidiči) a postupně podle odvahy čekajících řidičů jsme odjížděli spokojeni domů.

Závěrem patří dík organizátorům, že opět tento turnaj uspořádali a v té podivné covidové době dali dohromady partu dobrých kamarádů a kamarádek.

Sepsal(a): Arny

Brigáda na Jardochatě18.06.2021

Krásná v Beskydech
Sestava: Jarda, Janička, Fuča s Verunkou, Arny s Kryštůfkem, komplet Bobíci, Radan, Marťa, Kuba, Zuzka.

První je na chalupě pan domácí Jaroušek a s ním Janička. Odpoledne přijíždí Fuča s Verunkou a Arny s Kryštůfkem a parkují dole u závory, kde pro ně přijíždí Jarda a vyváží je na chalupu. Společně jsme nainstalovali do pohotovostního stavu „Bečičku“ a úspěšně jsme započali s čepováním zlatavého moku. Bobíci, jako by to cítili a tak tu byli co by dub i s ratolestmi Onďou a Kubíčkem. A tak se mohl na hřišti uskutečnit profi fotbálek a další hry, včetně namáčení nohou v málo naplněném bazénu. V pozdním odpoledni přijíždí Radan s Martinou. Večer se dělá oheň, popíjí a přeje se Radanovi k pondělním 47 narozeninám.
V sobotu po ránu celá Bohoňková rodina odjíždí do Raškovic, kde se koná turnaj mládeže a tam hrál Kubík. Míjejí se s Kubou a Zuzkou, kteří přijeli ne brigádničit, ale relaxovat výšlapem na Lysou Horu a k večeru odjeli na chatu v Bašce. Zbytek osazenstva, Arny, Fuča, Radan a Jarda se pustili do štípaní špalků a likvidaci roští. S velkým zápalem jim pomáhal Kryštůfek s Veroničkou a Jana nám nosila žlutavý mok k svlažení vyschlých rtů. Odpoledne se do práce zapojil i Bob, když se vrátili z turnaje. Celkový výsledek brigády: udělali jsme pořádný „ordunk“. Večer se opět posedělo u ohně, urazil se nějaký ten džbánek a štamprlička a šlo se spát, až na Radana a Fuču, kteří nutně museli řešit neodkladné životní situace až do červánků.
V neděli se tradičně po snídani uklízelo, balilo a před obědem vyrazilo domů.

Sepsal(a): Arny

Turnaj v Libině05.06.2021

Libina
Sestava: Jarda, Bob, Ebik, Tom, Kuba, Zuzka, Kubík a Ondík

V sestavě Rumíků jsme se zúčastnili turnaje v Libině. Po dlouhé kovidové pauze bylo super si zasportovat a dát pivko s kamarády. Hráli jsme za hezkého počasí na novém hřišti v pěkném prostředí. Vše bylo supr a nakonec jsme i v konkurenci asi 15 týmů vyhráli.

Sepsal(a): Bob

2020

Výlet na Velkou Čantoryji28.11.2020

Velká Čantoryje
Sestava: Kača, Jana D., Helča, Lenka, Ebík, Zuzka a Hanka.

Stačí tak málo a tolik ustaraných dušiček si může udělat pěkný den. Za to "málo" patří velký dík Kačce Mrkvové, která vyslala na naši volejbalovou whatsapp skupinu nevinný signál, na který se nás chytlo nakonec osm. Každá z nás přispěla nějakým nápadem a tak vzniklo mnoho tipů na výšlap, ze kterých jsme si nakonec vybraly právě Čantoryji. K Janče D. naskákali v půl desáté ve Svinově do auta  tři pasažéři - já, Lenča, Hanča  a auto Kačky M. zaplnily Ebik, Zuza a Helča. Byla z toho celkem slušná výprava, kterou vedla navigace Kačky. Ta sice s obavami hlásila, že řídí jak šnek, ale nakonec se za ní zaprášilo a my ji málem nestíhaly. Helča byla po noční směně a myslím, že při tom tempu nestihla zamhouřit oko ani na chviličku, aby dohnala alespoň trošku svůj spánkový deficit.

Nýdek byl náš výchozí bod. Posilnily jsme se slivovicí, tatranským čajem a vším, co kdo měl, nehledě na smrtící bacil, kterým nás straší celý svět. Dělily jsme se o půlky, hrníčky i svačinky a chovaly se tak, jako touto dobou před rokem. Normálně.  Rozhodly jsme se, že tento výlet " covidová zubatá" vzdá, když uvidí naše odhodlání si to užít se vším všudy. Po cestě nahoru jsme funěly, dech nestíhal, jelikož bylo hooooooooodně co povídat ,-). A čím víc jsme mluvily, tím rychleji jsme šlapaly, protože probíraná témata byla více než zajímavá ,-).

Nahoře bylo otevřené okýnko s teplou polévkou a jiným občerstvením, my ale vytáhly své vlastnoručně dělané dobroty, svlékly se do našich super nových volejbalových dresů, do jejichž "výroby" Lenča vložila nejen svůj čas, ale také své srdce a vyfotily jsme se pro našeho sponzora.  Ale nejen pro něho.  Mnohokrát zde padlo jméno Arnošta, nejedna z nás si vzpomněla na jeho elán vést "distančně"  a neúnavně nejen volejbalový oddíl, ale také kroniku aj. a tak jsme mezi sebou štěbetaly, jakou bude mít radost. Snad se nám to podařilo a já si jsem jistá, že ano, protože když to těšilo nás, zaručeně to musí těšit i toho, který do tohoto klubu vložil nejen svou bezmeznou trpělivost, ale i kus svého života ,-).

Počasí bylo mlhavé, tak  jsme si výhledy tentokrát moc neužily, na druhou stranu nám to ale pěkně křupalo pod nohama a tento líbivý zvuk spojený se zimní atmosférou nám stačil k radosti.

Loučily jsme se s tím, že je třeba takové akce podniknout častěji, neboť právě ty jsou odpočinkem pro nás všechny. Při zápasech je třeba se soustředit na položení balónu do hřistě soupeře, ale teprve na horách to můžeme vše pořádně probrat a říct si vše, co máme na srdci ,-).  Doma jsem byla už o půl třetí a tak bylo stále mnoho času na plnění starostí, které aktuální události přinesly.
Snad se další taková akce podaří do Vánoc a pokud ne, tak určitě v roce 2021. Stačí si jen obout boty a "utéct" :-).

Sepsal(a): Pavla

Slavnostní 20.ročník turnaje „Loučení s létem“ Hadinka, ve stylu „RETRO“04.09.2020

Morávka
Sestava: Arny, Fuča, Šnek, Míša Borek, Jirka Hermann, Honza Sokol, Kača a Olinka

Letos už po 20!!! se první zářijový víkend sešlo několik týmů volejbalových nadšenců, kteří si to od pátku 4.9. - do neděle 6.9.2020 chtěli na Morávce (Hadince) rozdat nejen pod vysokou sítí ale i na tanečním parketu či zpěvu písní. Páteční zahajovací večer zastihl všechny zúčastněné ve výborné formě. Po vzájemném velmi vřelém přivítání týmů se začaly konzumovat přivezené dobroty a vše bylo podpořeno výbornou péčí personálu chaty.

Ač bylo sobotní ráno náročné, všichni do růžova vyspaní nastoupili, aby si vyslechli zahajovací řeč a rozdělení do skupin. Přijely družstva, chlapi i holky,  kteří se před dvaceti lety turnaje poprvé  zúčastnili. Skupina A: Bahňáci, Dynamičtí Snajpři z traumačky (Arny, Fuča, Šnek, Míša Borek, Jirka Hermann, Honza Sokol,  Kača a Olinka) Kališci I. a Rumotour Senior, skupina B: Sluníčka, Rumotour Rebels, Kališci II.,Houmři. A mohlo se začít. Sluníčko svítilo, a nám se to líbilo...Dopoledne se hrály skupiny - nastoupily neskutečné "ikony" tohoto sportu - Železný dědek Arny a Myšák. Hráli jako zamlada, byli nechytatelní, na bloku excelentní, s úsměvem na rtu - neuvěřitelné!!! Po výborném obědě se začalo hrát o medaile :-) ..konečné umístění: 1. Rumotour Rebels, 2. Sluníčka, 3. Bahňáci, 4. Snajpři, 5. Kališci II, 6. Kalíšci I, 7. Houmři, 8. Rumotour Seniors. Po večeři proběhlo vyhlašování vítězů, nejlepších hráčů a děkovačka. Pak to rozjeli kytaristi a zpívali jsme až do vyčerpání hlasivek. Všichni vzpomínali na uplynulé ročníky, na spoustu hráčů – kamarádů, kteří se během těch dvaceti ročníků turnaje zůčastnili. V neděli po probuzení nás čekala vyprošťovací polévka, fouknutí do alkoholtestrů, vřelé loučení a odjezd do svých domovů.

Sepsal(a): Kača S.

Jardochata - letní soustředění29.08.2020

Krásná v Beskydech
Sestava: Jarda, Šneček, Fuča, Kača, Ebik, Bobik, Ondík, Janička, Arny, Radan, Marťa

Dopoledne Jarda nabírá do auta „bečičky zlatého moku“, Arnošta a Janu K. a vyjíždí na chalupu. Po cestě se zastavili na občerstvení do zrekonstruovaného „Radegast šenku“ v Nošovicích. Poté dojeli na chalupu, kde Jarda s Arnoštem opravili poškozené oplocení hřiště, na které spadl pokácený smrk. Jarda se potom pustil do „plotostřižny“ a s Arnoštem vyčistili bazén.  Jana, které bylo sděleno, že hřiby nerostou, se vydala na výšlap původně jen na Ivančenu, ale nakonec zdolala Lysou horu. Odpoledne se ostrým spurtem na kolech přiřítili Bob, Ebik a Ondrášek. Trochu vydechli a hups do bazénu. A to byl ten pravý čas na naražení bečičky, neboť kolem osmnácté hodiny dorazil Fuča s Káčou a Šnečkem, včetně povolenky k vjezdu, kterou obstaral Jarda alias Rajda, jak říkával Ondrášek. Když se vrátila Jana (o kterou jsme už pomalu začínali mít strach, jestli ji nepřepadli loupežníci – nepřepadli), všichni jsme popřáli Šnečkovi k 50tým narozeninám, předali jsme mu narozeninový dres a od „paní Colombové“ hliněné, vypalované šnečky štamprdlaté. Nádherný sluneční den se chýlil k večeru a tak nastalo posezení u ohně s hašením žízně a přípitky. Jaroušek opět nevydržel do půlnoci i když si to moc přál, zato Fuču se Šnečkem vyhnala od ohně kolem třetí ráno bouřka.
Sobota 29.8
Probouzíme se do krásného slunečního dne. Káča se pustila do sekání trávy na hřišti a okolí. Bobíci si vyšli na romantickou procházku a z ní se vrátili před obědem nejen s dobrou náladou, ale i s pěknou sbírkou praváků. Mezitím přijel Radan s Martinou a zdatně vypomáhali při likvidaci 30l bečičky a nějaké té lahvičky, takže večer neodjeli, jak měli v plánu. Když Janička s Martinou a Jardou viděli hřibový úlovek, Jarda nemeškal, nalodil obě děvčata a odjeli na vyhlášené místo sběru. Za nějakou hodinku se vrátili s obrovským úlovkem hřibů – přesně vyčísleno čtyři mini pidi hříbečky (asi nezpívali, že jdou na borůvky) a náladu si museli spravit štamprličkou. Po obědě Ebik honil sekačku kolem chalupy, trochu se zkoušel golfový odpal s dopadem míčku do bazénu a pak se jako obvykle nehrál volejbálek ale tři zápasy ve vybíjené, kde všichni hráli ze všech sil, ale na Ondráška nikdo neměl a po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem. Po osvěžení v bazénu pokračovala oslava, za slunečného teplého počasí jsme přidali ještě teplo pálením roští a tím jsme provedli úklid kolem dřevníku. Večer nastalo tradiční grilování večeří, táborák a občerstvení z druhé 15l bečičky a už nevím které to v pořadí lahvičky. Bobíci a Kačka odešli po 22 hod spát, Radan s Marťou a Jankou si odskočili od ohně za svitu čelovek. Když se vrátili, bylo jim sděleno, že pivko i šnaps došel. Radana to tutově uzemnilo, stále žadonil o pivečko a že určitě ještě nějaká bečička je. Dlouho, dlouho jsme ho drželi v šachové situaci že už nic opravdu není, až začal prohlašovat, že dá za pivko 500,- Kč a že přece nemůže jít spát střízlivý. Ještě jsme ho chvíli dusili, až Janu s Martinou osvítil duch svatý, šli k výčepu a div se světe, po nastartování agregátu pivko teklo pípou i nějaká ta štamprle se našla. Tak už jsme se dlouho od srdce neřehtali, jako tuto noc. Poslední opustili táborák Fuča s Radanem a Marťou a v noci se přihnala opravdová bouřka a kolem nás další čtyři s řádným ohňostrojem.
Neděle 30.8
Opět se probouzíme do nádherného slunečného dne. Po snídani se uklízí a před obědem končí překrásné „MINI“ soustředění a jede se domů.

Sepsal(a): Arny

Kopřivnice turnaj mužů a žen15.08.2020

Kopřivnice
Sestava: Muži: Mates, Kuba, Džjura, Martin H., Karel, David, Bob. Ženy: Kača, Zuzka, Ebik, Janča, Zuzana, Hanka, Helča. Za Černé střely hrály Lea a Janča Harvišová.

Na tradiční turnaj v Kopřivnici jsme letos postavili jedno ženské a jedno mužské družstvo. Letos se zúčastnilo 12 mužských a šest ženských týmů. Ženy hrály v jedné skupině každý s každým a obsadily čtvrté místo. Muži hráli ve třech skupinách po kterých se pokračovalo systémem play-off a skončili ve čtvrtfinále tedy na 5.-8. místě. Po covidové pauze přijela družstva nadržená na volejbal v nabušených sestavách. Jen my jsme měli trochu vybušené koncovky.
Holky se celý turnaj zlepšovaly a s kvalitou soupeřek a nápojů úměrně stoupal i jejich výkon. No a ve volných chvilkách mezi zápasy ještě pečovaly o své či vypůjčené ratolesti.
Chlapi podávali výborný výkon po 88,09524% času. Škoda, že ten zbytek byly koncovky pěti setů ve kterých jsme měli na lopatě i papírově mnohem silnější soupeře. No ale snad jsme se poučili a v sezóně půjdou procenta ještě nahoru.
A jak jinak v Kopřivnici bylo opět krásné počasí.

Sepsal(a): Karel

O POHÁR STAROSTY OBCE MORÁVKA - turnaj smíšenek01.08.2020

Morávka
Sestava: Bob, Jarda, Kuba, Tom, Jirka, Ebík a Kača

I letos, kdy se už na venkovních prosorách mohlo sportovat jsme se po jarním zákazu sportu účastnili tradičního turnaj a Bob, Ebik a Kačka nastoupili za družstvo Rumíků. Hrálo se ve skupinách a v té naší jsme obsadily 3 místo. K postupu nám chybělo jedno místo, takže jsme nepostoupili do dalších bojů a odjeli domů.

Sepsal(a): Arny

Brigáda na Jardochatě 12. - 14.6. 201913.06.2020

Krásná v Beskydech
Sestava: Jarda, Bob, Ebik, Ondík, Kubík, Fuča, Verunka, Jana K., Radan, Marťa, Kuba, Zuzka, Šplouchy a Moňa.

Opět po roce jsme se zúčastnili brigády na Jardochatě. Našim hlavním úkolem bylo vybetonovat novou studnu na vodu. V příjemném počasí za dodržování pitného režimu se úkol povedlo provést. Nechybělo ani tradiční opékání, grilování a taky sportovní aktivity jako volejbal, bedminton a sekání trávy.

Sepsal(a): Bob

Zimní turnaj MěVS - Ženy26.01.2020

Polanka nad Odrou
Sestava: Svinov B: Mirka, Marťa Blokšová, Irena, Oli, Marťa Ježková, Marie. Svinov A: Zuzka, Marcela, Janča Harvišová, Adélka, Hanka Durlina, Lenka, Zuzka Crhová

Popis za tým B: Lednový turnaj v době chřipkové epidemie měl za následek, že jsme před turnajem padaly jak hrušky, ale šest statečných se na nás na turnaj nakonec našlo. Mirka i Marťa Blokšová dorazily hrdinně obtěžkány miminky, za co jimž patří velký dík. A ještě větší dík patří Radkovi, který byl přinucen vyzkoušet si, jaké by bylo mít doma dvojčátka, a bude to nejspíš rozdýchávat ještě nějakej ten pátek. Kromě chřipkové epidemie nám moc nepřál ani los, který nás hodil hned první zápas do chřtánu Poruby. Ta nás rozmetala podobným způsobem jako v hlavní soutěži a přestože jsme další zápas proti Polance vyhrály, skupinu jsme zakončily jako třetí (můžeme se utěšovat tím, že Poruba proti nám zřejmě musela nasadit všechny síly, protože následující zápas s Polankou prohrála). V posledním zápase o umístění jsme porazily Univerzitu a turnaj zakončily na 7. místě.

Popis za tým A (Zuzka): 26. ledna se v Polance uskutečnil již tradiční zimní turnaj žen, kterého se účastní družstva hrající městský přebor žen. Do turnaje se přihlásilo celkem 8 družstev, které byly úplně „logicky“ rozděleny do tří skupin. Ve skupinách se hrálo na dva hrané do pětadvaceti. Družstva, která se umístila ve skupinách na prvním místě, si to pak mezi sebou rozdala o bednu, družstva na druhém místě ve skupině se poprala vmalém finále o umístění na 4. až 6. místě a družstva, která skončila poslední ve skupině si zahrála o 7. až 8. místo.

1. skupina – Baška, Svinov A a Ostravská univerzita
2. skupina – Svinov B, Polanka B, TJ Sokol Poruba
3. skupina – Fryčovice, Polanka A

Po dlouhém dotazování a shánění lidí jsme se nakonec sešly v7, v sestavě, která spolu niky nehrála a některé jsme se ani pořádně neznaly. Ale šly jsme si na pohodu zahrát a trochu se hýbnout. Na rozehrání jsme dostaly vedoucí družstvo tabulky, Bašku. Nebyla to zas tak špatná hra, jako z naší strany, ale na soupeřky jsme nestačily. A i když to chvílemi vypadalo nadějně, zápas jsme prohrály 2:0. Trochu se asi projevila naše nesehranost a vzájemná neznalost.
Už jsme si myslely, že nám Ostravská univerzita trochu pomůže, málem Bašku porazila, ale nakonec i přes velký bodový náskok v koncovce, svoje vedení holky z OU neuhájily a zápas prohrály. My s nima pak neměly skoro žádný problém a to hlavně díky našim dobrým servisům, proti kterým se soupeřky vůbec nechytaly. Takže jedna prohra ve skupině nás odsunula na druhé místo do bojů o konečné 4. až 6. místo. Společně s náma se zde utkaly Fryčovice a Polanka B.
Do bojů o  4. až 6. místo s námi nenastoupila už Lenka, která jela domů a také Marci, která se nám při rozcvičení zranila ☹ a rázem jsme byly v pěti. První zápas proti Fryčovicím nám vypomohla Marťa Jirásková ze Sokola Poruby a ve druhém zápase proti Polance B zase Irča. Oba zápasy jsme vyhrály a staly se vítězkami malého finále…takže těsně pod bednou :)))

Celý turnaj vyhrála Baška, druhá skončila Polanka A a na třetím místě se umístil TJ Sokol Poruba.

Sepsal(a): Marie

2019

Turnaj "Loučení s létem Hadinka 2019"31.08.2019

Morávka
Sestava: Fuča, Šnek, Kača Sokolová, Niki Sokolová, Honza Sokol, Olinka, Jirka Hermann a Míša Winklerová

Jako každý rok koncem prázdnin vyrážíme na víkendové loučení s létem na Morávku.

Ti lepší přijíždějí v pátek, aby si mohli popovídat a nabrat dostatek sil a homeopatik ve formě rumu a myslivce, aby byli v sobotuschopni odehrát celý turnaj. V sobotu po procitnutí se seznamujeme se systémem hry a homeopatiky opět dodáváme tělu energii, aby se nastartovalo na hru. Turnaje se zúčastnilo 7 družsteva tak se rozhodlo, že budeme hrát každý s každým na dva hrané sety na dvou kurtech. Letos jsme byli nuceni změnit název družstva, neboť Sokoli byli v přesile a tak po dlouhým debatách jsme došli ke kompromisu a vymysleli název Dravci. Jelikož jsme měli 4 holky, tak jsme Kaču zapůjčili Rumotouru.  Počasí nám přálo, homeopatik bylo taky dostatek a tak jsme se úspěšně probojovali až na bednu. Měli jsme stejně bodů jako Hypnotour, ale lepší skóre a tak 2 místo bylo naše. Někteří jedinci pod tíhou únavy a předávkování se homeopatiky postupně odpadávali, jiní venku hulákali do mikrofonu písně pouštěné z mobilu až do půlnoci. Neděle už byla ve znamení střízlivění a odjezdu domů.

Jardochata - letní soustředění23.08.2019

Krásná
Sestava: Jarda, Zuzka s Kubou, Bobíci (Bob, Ebik, Kuba a Onďa), Puchy s Yvonou, Hořínci (Radan, Martina, Matyáš a Samík), Janička, Fučovci (Fuča, Evča a Verunka) , Šplochy s Moňou a Vilda.

Opět po roce vyrážíme na soustředění do Krásné. Modrá obloha,  „vyhřátý bazén“ , na čepu Radegast a Beerokracie, les plný hub a úsměv na tvářích všech zúčastněných mluví za vše. Strejda Jarda s dětma hraje vybíjenou, ostatní připravují grily na večerní žranici. V sobotu většina účastníků soustředění mizí v lese za vidinou plných košů hub. Odpoledne přijíždí Vilda jako vždy na kole, veze za sebou déšť a Janička tudíž odjíždí. Večer se počasí umoudřilo a tak posedáváme kolem ohně a řešíme nadcházející sezónu. Neděle je už standardně ve znamení střízlivění, úklidu, balení a odjezdu domů. Jarouškovi velké dík za krásný víkend.

Sepsal(a): Fuča

O pohár starostky obce Morávka20.07.2019

Morávka
Sestava: Evik, Bob, Jirka, Moňa, Dan, Harry, Lukáš a Lenka. Dále naše mládež: Kubík, Ondík, Jonáš, Břéťa, Jáchym a Bárny

Opět po delší době jsme se s Dapsáky rozjeli na turnaj do Morávky. Letos se na nás počasí usmálo a v podhorské vesničce krásně po celý den svítilo slunce. Z původně přihlášených 12 družstev nakonec dojelo jen 6. Měly se hrát 2 skupiny, ti silnější a ti slabší. Vzhledem k tomu, že se sjelo tak málo družstev, hrálo se systéme každý s každým. Po úporných bojích jsme získali krásné 5-té místo.

Sepsal(a): Ebik

Turnaj v beach volejbale Hondžur 201913.07.2019

Polanka nad Odrou
Sestava: Džjura, Markéta, Anička, Honza, Pavla, Bob, Ebik, Vojta, Marie, Fuča a Karel.

Dne 13. července se na kurtech v Polance konal turnaj smíšených družstev v plážovém volejbalu, který uspořádali Honza s Džjurou z nějakého nezištného důvodu. Vybrali si příjemné, trochu aprílovém počasí. 
Na závěr turnaje se konal ještě masový pískový zápas, který mimochodem nikdo nevyhlásil. Během dne jsme si zahráli, popili, pojedli a hlavně jsme se dobře pobavili. 

Sepsal(a): Karel

46. ročníku turnaje mužů a žen v Hodslavicích06.07.2019

Hodslavice
Sestava: Náhra: Zajda (Přerov), Účko: Kája (Hradec Králové), Smeč: Lea (Ostrava) a Kača (Praha), Blok: Peťa (Olomouc) a Pavlína (Přerov)

Jako každý rok tak i tento rok jsem se vydala na volejbalový turnaj do Hodslavic. Do 46. ročníku turnaje mužů a žen se přihlásilo 7 ženských týmů. Zápasy jsme hrály každý s každým. Původně mělo jít o dvoudenní turnaj žen, ale z důvodů nepřijetí některých ženských týmů další den se všechny zápasy odehrály v jeden den. Celkem šlo o 6 zápasů na 2 vítězné zápasy. 4 zápasy jsme vyhrály a jeden prohrály 2:0 a jeden prohrály 2:1. První místo obsadily holky z Nové Jičína (Falešná forma) a na nás (divošky) zbylo krásné 3. místo.

Sepsal(a): Lea

Zakončení sezóny bab A a B26.06.2019

U Marušky

Už druhé (takže tradiční!) zakončení sezóny bab A a bab B proběhlo u Marušky na terase. Účast byla průměrná, výkony skvělé. Došlo i na pingpongový skoroturnaj a dokonalé procvičení mimického svalstva. Tak zase za rok!

Sepsal(a): Marie

Brigáda na Jardochatě 21. - 23.6.201921.06.2019

Krásná v Beskydech
Sestava: Jarda, Zuzka, Kuba, Bobíci, Janička, Radan, Martina, Sam.

O víkendu 21.6 -23.6. se uskutečnila „brigáda“ na chatě u Jardy v Krásné v Beskydech. Náš pobyt v krásném a klidném prostředí jsme zahájili již v pátek a to v menším počtu – jen já s Kubou, Radan s rodinou a samozřejmě Jarda. Večer jsme opékali, popíjeli, bavili se a také koupali. Ráno nás probudilo sluníčko, které nás nenechalo již spát, takže pro některé z nás to byla příležitost vykoupat se v bazénu a huráá na Lysou. V sobotu dojeli Bobíci s dětma a přivezli s sebou i Janičku Kubovskou. Odpoledne chlapi nebo teda jejich nožky dostaly luxusní bahenní zábal, když Jardovi pomáhali s vykopáním a zasypáním strouhy. Nechyběli také panáčci, aby šla práce lépe od ruky teda od nohou :). Večer se opět opékalo, grilovalo, pilo a tak…..Děkujeme Jardovi za poskytnutí azylu a příjemně strávený víkend v pěkném prostředí v přírodě.

Sepsal(a): Zuzka

Zimní turnaj MěVS - Ženy06.01.2019

Polanka nad Odrou
Sestava: Lea, Marťa W., Kačka, Zuzka, Helča, Irča a Martina J.

Hrálo se ve třech skupinách po třech družstvech na dva hrané sety do dvaceti pěti. Oba zápasy ve skupině jsme vyhrály – nejdříve jsme přehrály Fryčovice a potom i Polanku B ve dvou setech.
Postoupily jsme tedy do finálové skupiny o první až třetí místo. V prvním zápase jsme narazily na Polanku A, tým, který hraje krajský přebor. Zápas to byl vyrovnaný, výměny dlouhé, ale nakonec jsme soupeřkám podlehly ve třech setech.
V posledním zápase jsme zvítězily nad Univerzitou A a získaly tak celkové druhé místo v turnaji.

Sepsal(a): Martina J.

2018

Mikulášský volejbalový maratón01.12.2018

Svinov aréna

Jako každý rok na přelomu listopadu a prosince, tak i letos jsme uspořádali turnaj smíšenek  pro své členy, rodinné příslušníky a přátelé. Tentokrát byl na pořadu volejbalový maratón.  Družstvo Andělů se utkalo v celodenním zápolení s družstvem Čertů. Hráči se více či méně pravidelně střídali na palubovce a snažili se urvat co nejvíce setů pro své družstvo a zároveň co nejvíce zavařit soupeři. Maratón nakonec výsledkem 7:6 vyhrálo družstvo Čertů, kteří pak byli andělsky šťastní. Andělé zase byli čertovsky unavení.
Souběžně se soutěží dospělých probíhaly v malé tělocvičně soutěže dětí v míčových a závodivých hrách. A děti si s dospělými co do snahy a nasazení vůbec nezadaly a ve fyzické kondici je dokonce překonaly.
Na závěr sportovního bloku čekala každého nadílka podle zásluh. A pak už začal kulturní blok zábavy s živou hudbou a zaslouženým občerstvením na doplnění sil. Postupem večera už bylo úplně jedno, kdo reprezentoval Peklo a kdo Nebe. Vrcholem večera bylo, že došlo pivo a tak někteří šli doladit předvánoční náladu k rodinnému krbu a někteří do hospody dohnat manko v pitném režimu.

Sepsal(a): Karel

Turnaj Mixů Dolní Studénky08.09.2018

Dolní Stiudénky
Sestava: Bob, Ebik, Kuba, Zuzka, Peťa Češla, Baza

Další z turnajů, které jsme navštívili jako Rumíci byl v Dolních Studénkách. I když Jarda začal schánět lidi už začátkem srpna, tak jsme nakonec odjeli jenom v 5ti: Bob, Evik, Kuba, Zuzka a Peťa Češla (bez Jardy). Kubovi se ale povedlo domluvit šestého hráče z místních, konkrétně Bazu (Kamil) a tak jsme mohli hrát. Ve skupině jsme se střetli se čtyřmi týmy, kde jsme jeden prohráli, ale to nám stačilo na postup z druhého místa. Čtvrtfinále jsme zvládli a v semifinále prohráli z pozdějším vítězem (s extraligovým hráčem v týmu) 2:1, celý zápas byl výrazně ovlivněn sluncem a určitě i únavou. Boj o třetí místo (který se hrál už za tmy) byl spíše o vůli než o umění a tu jsme měli větší tak jsme skončili na bedně. Turnaj to byl kvalitní a do příště doufám, že bude někdo na střídání, protože někteří už nejsou nejmladší. Pochvalu si za výkon zaslouží všichni!

Sepsal(a): Bob

18. Ročník turnaje ve volejbale smíšených amatérských družstev "Loučení s létem RUMOTOUR OPEN 2018"08.09.2018

Areál dolu Paskov v Morávce
Sestava: Fuča, Míša, Šneček, Jan a Káča Sokolovi, Johny a Olinka, Lopatka se přijel jen podívat.

Po loňské dobré zkušenosti a spokojenosti , pořadatel opět vybral k uskutečnění turnaje bývalý rekreační areál dolu Paskov v Morávce. Letošní naše sestava byla: Fuča, Míša, Šneček, Jan a Káča Sokolovi, Johny a Olinka, Lopatka se přijel jen podívat.

Pátek - nějak se opakoval loňský rok, prší a prší a správní rumotourácí přijíždí, ubytovávají se a za stálého deštrě se družně baví při nějaké té skleničce do noci.

Sobota - Prší, prší len sa leje a tak se naléváme i my.Kolem oběda přestalo pršet a tak se hlasovalo, zda se bude hrát či ne. Pět družstev se rozhodlo nehrát a zbylé čtyři včetně nás se statečně pustili do rozmočeného kurtu a zahráli si pro radost. Blokaři Honza a Johny ale měli rozostřené zraky, podcenili přípravu na nastávající mače, což mělo podstatný vliv na to, že jsme skončili čtvrtí = poslední, ale v podstatě nám to vůbec nevadilo, důležité bylo, že jsme zápasy odehrály a nikdo se na "kluzišti" nezranil. A i to 4 místo jsme řádně oslavili.

Neděle - je zamračeno, poprchává balíme, a až to alkohol tester dovolil  a odjíždíme domů.

Z paměti nakonec prúběh akce vydoloval Fuča.

Sepsal(a): Fuča

Jardochata - letos soustředění se šedesátníkem31.08.2018

Krásná
Sestava: Jarda, Bobíci, Hořínci, Zuzka, Kuba, Fuča, David, Šplouchy, Vilda, Jana a Moňa.

Jako každoročně tak i letos jsme ukončili prázdniny soustředěním na Jardochatě v srdci malebných Beskyd. Sestava byla letos skromná, ale i tak jsme si všichni vystačili. Důvod k radosti a oslavám byl veliký, Jarda s námi oslavil své šedesátiny. Za velkých ovací jsme mu všichni od srdce popřáli a zazpívali. Na jeho zdraví jsme připíjeli do pozdních nočních hodin. Ráno bylo sice krušné, ale sportovní nadšení z nás nevyprchalo. Po fotbálku jsme si dali volejbal s naší omladinou, a ikdyž nebylo příliš teplo, tak  jsme rozvlnily vlny ve venkovním bazénu.  Děkujeme Jardo a ještě jednou vše nejlepší, živijooooooo, živijooooooo.

Sepsal(a): Ebik

Vyhlášení výsledků soutěží MěPř. žen a mužů ročník 2017/201830.08.2018

Antuka na Startu
Sestava: Muži

Schůze v restauraci U Chýlků se zúčastnili za náš oddíl Arnošt s Karlem a dovezli klukům trénujícím na STARTU pohár za první místo!

Kopřivnice - 32. ročník volejbalového turnaje žen a mužů18.08.2018

Kopřivnice
Sestava: Muži: Karel, Kuba, Adam, Jarda Tourek, Jirka Mrkva, Tomáš Jirásek, Honza Faltýnek. Ženy: Adéla, Kača, Martina, Mirka, Monča Ostrožná a Yveta Nytrová. Děti: Daneček, Lukášek, Kubíček.

Na tradiční turnaj v Kopřivnici jsme letos málem nejeli pro nedostatek hráčů. Nakonec ale Jarda Tourek přemluvil hráče a hráčky a tak jsme s VŠB postavili společný tým a i holky se po doplnění nakonec posbíraly.
Letos se zúčastnilo devět mužských a šest ženských družstev. Ženy hrály v jedné skupině každý s každým a obsadily třetí místo. Muži hráli ve skupinách s nejasným hracím systémem, ale nakonec obsadili druhé místo. Takže obě družstva na bedně, takže můžeme konstatovat, že se turnaj vydařil. Cenu za druhé místo propijeme při přátelském zápase.
Takže jen doufám, že příštího ročníku se zúčastníme bez personálních problémů.

Sepsal(a): Karel

Brigáda na Jardochatě 22. - 24.6.201822.06.2018

Krásná v Beskydech

Celý červen bylo nadprůměrné teplo, ještě ve čtvrtek teploměr ukazoval 35 stupňů. V pátek jsme přijeli do úžasné proměny - zataženo a 9 stupňů. Problém nastal při narážení bečky. Místo radegast narážeče jsme měli kofolový a tak Radan s Fučou jezdili po Beskydech a sháněli narážeč. Nakonec ho sehnali na Morávce a tak se mohlo narazit. V sobotu bylo škaredě, pršelo, ale přesto Jana, Vilda, Kuba, Zuzka a mladí Hořínci vyrazili v pláštěnkách na Lysou. Večer se hrály karty, luštily křížovky a déšť a chladné počasí přetrvávalo. V neděli se počasí neumoudřilo a tak jsme sbalili, uklidili a jeli neupracovaní domů. Akce se účastnil pan domácí Jaroušek, Fuča, Kuba, Zuzka, Radan, Martina, Samík, Matyáš, Jana a Vilda.

Sepsal(a): Fuča

X. ročník mezinárodního volejbalového turnaje smíšených týmů - Rumíci02.06.2018

Areál gymnázia Hladnov
Sestava: Adam, Tom, Bob, Kuba, Jarda, Evik, Radka a Daník

Už potřetí jsme se jako tým Rumíků rozhodli účastnit turnaje v Michálkovicích. Z minula jsme měli nastavenou vysokou laťku, neboť jsme turnaj předloni vyhráli a loni zkončili třetí. Minulé roky se turnaje účastnilo spousta týmů (40), ale letos si pořadatel z různých důvodů řekl, že je toho až příliš a pozval jenom 13 týmů, které byly rozlosovány do tří skupin. Ve skupině jsme se potkali se dvěmi polskými týmy a týmem z Oder.  Po skupině, kde jsme zkončili druzí, jsme se postupně potkali s týmy Výlet Banská Bystrica (nesympatický soupeř, chovali se hnusně, i když se jim nedivím, všechny 3 roky jsme je vyřadili ve čtvrtfinále), pak v semifinále v super zápase jsme prohráli v týmem Morčata Kroměříž (ti nám vrátili prohru z před dvěmi roky) i s Martinama v sestavě. V boji o třetí místo jsme si pak lehce poradili z Chilli Třinec.

 

Turnaj byl fajn a patřičně jsme si ho všichni užili :).

Sepsal(a): Bob

X. ročník mezinárodního volejbalového turnaje smíšených týmů - Morčata02.06.2018

Areál gymnázia Hladnov
Sestava: Martin H., Martin K., Radek, Zdenda, Nika, Peťa

Až do poslední chvíli jsme nevěděli, jestli se teda sejdeme v šesti, protože nejmenovaná nahrávačka (Peťana!) stále mlžila o tom, zda bude moct přijít. Nicméně ráno jsme se sešli a začali polemizovat o taktice, když nám bylo řečeno, že budeme hrát na jiném hřišti i v jiné skupině. To nám troch změnilo plány a museli jsme znova natahovat sako, teď už na „našem“ hřišti.
Samozřejmě jsme hráli hned první zápas proti lepšímu celku ze skupiny a jelikož se většina viděla poprvé odpovídal tomu i výsledek a prohra 0:2. Od druhého zápasu jsem se už začali sehrávat a někteří už začali myslet na bednu. Ze skupiny jsme postoupili z prvního místa, takže jsme měli výhodu pauzy a hráli jsme až čtvrtfinále, kde jsme narazili opět na tým ze skupiny, který jsme opět porazili i když jsme měli několikrát na mále.
V semifinále jsme narazili na Rumíky a tak se konala taková bratrovražedná bitva. Měl jsem v plánu si vzít na Boba osobku na blocích, ale když to zjistil, tak mu zase ruplo v zádech a musel celý zápas sledovat jen jako divák. Šlo o náš první zápas v hale po celém dni hraní na umělce, takže chvíli trvalo, než jsme se „zastříleli“.
V třísetové přestřelce jsme nakonec urvali vítězství na svou stranu a mohli jsme směle jít do finále, kde nás čekal polský tým Dziadki, který jsme s menšími problémy v koncovce přejeli 2:0 a mohli slavit. Chtěl bych celému týmu poděkovat a smeknout za předvedenou hru, kterou jsme soupeře (i sami sebe) nejednou přivedli k šílenství :).

Sepsal(a): Martin H.

Zimní turnaj MěVS - Ženy04.02.2018

Polanka nad Odrou
Sestava: Lea, Martina W., Martina J., Marie, Irena a Karolína

Tradiční ženský zimní turnaj se uskutečnil jako vždy v Polance. 9 družstev bylo rozlosováno do tří skupin, kde se hrálo systémem každý s každým na dva sety do 25 bodů. Naše společné družstvo Svinov A + B ve složení Lea, Martina Wybraniecová, Martina Ježková, Marie, Irena a Karolína dostalo Sokol Porubu a Hrabůvku. Ač jsme prohrály jen úvodní zápas s Porubou a porazily vedoucí tým soutěže Bašku, stačilo nám to pouze na celkové 4. místo. Vítězem turnaje se stala Polanka v závěsu se Šenovem a Sokolem Poruba."
 
Skupiny:
I. Baška, Šenov, Slávia OU
II. Polanka, Vratimov, Horní Lhota
III. Svinov, Sokol Poruba, Hrabůvka
 
Systém Hry: první ze skupin o 1.-3. místo, druzí o 4.-6., třetí o 7.-9. místo.
 
Celkové pořadí : 1. Polanka, 2. Šenov, 3. Sokol Poruba, 4. TJ Sokol Svinov, 5. VK Baška, 6. Sokol Horní Lhota, 7. VK Vratimov, 8. USK Slávia Ostrava, 9 TJ Sokol Hrabůvka.
 
Sepsal(a): Karolína

Zimní lyžařské soustředění - Roháče02.02.2018

Západní Tatry, Habovka-Zuberec
Sestava: Bobíci 3 a 1/2 + chřipka, David Kubovský s Ilonou, Karel s rodinnou (tentokrát Kubu vystřídal Vašek s manželkou Luckou) a Janička s Vildou.

Letošní zimní soustředění se přes všechny peripetie nakonec vydařilo. Opět jsme zavítali do Západních Tater, Habovka- Zuberec, kde jsme měli již osvědčené ubytování z minulého roku. Dojeli jsme v sestavě Bobíci 3 a 1/2 + chřipka, David Kubovský s Ilonou, Karel s rodinnou (tentokrát Kubu vystřídal Vašek s manželkou Luckou) a Janička s Vildou.  Přijeli jsme s jednodenním zpožděním, oproti plánu. Bob si dovezl parádní chřipku a celý pobyt řádně propotil v posteli, alespoň na horském vzduchu.  V pátek jsme s Davidem lyžovali na Oravici a Ilča se nechávala nadnášet horkými proudy ve vedlejším Aquaparku. Večer dorazili Luňáčci a Kubovští - Janička se zraněným Vildou. V sobotu nás vzal Karlík na Zverovku, kde jsme díky správnému velení byli ještě před spuštěním lanovky a mohli si tak zalyžovat na parádně upraveném svahu. Díky úžasným výukovým Vaškovým technikám, byly malí Bobíci  k neutahaní a ještě večer putovali na "otužovací kůru"  s Luňáčky do Aquaparku. Večer jsme vše řádně zhodnotili u kytary a piva a v neděli se vypravili domů. Všem moc děkuji za pomoc a už se těšíme na příští soustředění.
Sepsal(a): Ebik

2017

Svinovský mikulášský turnaj02.12.2017

Tělocvična Svinov
Sestava: Spousta přátel volejbalu

Na tradičním turnaji hrálo 5 družstev ve velice variabilním složení, jelikož nám chyběli dva chlapi a jedno děvče. A tak se na základní sestavu nabalovali různí hosté. Téměř všechny zápasy odpískal nezmar Arnošt, kterému tímto děkujeme. Turnaj se nesl v přátelské, skoro sváteční atmosféře a vyvrcholil závěrečným kulturním pásmem.  Turnaj vyhrálo jediné hostující družstvo našich přátel z VŠB. Na své si přišly i naše děti, které měly k dispozici malou tělocvičnu a na závěr byly rovněž obdarovány.

Sepsal(a): Karel

17. Ročník turnaje ve volejbale smíšených amatérských družstev "Loučení s létem RUMOTOUR OPEN 2017"02.09.2017

Morávka
Sestava: Fuča, Šnek, Adam, Arny, Jan Sokol, Káča Sokolová, Zuzka Šuléřová

Tentokrát se turnaj nekonal tradičně na Hadince, kde se pořadatel nedohodl s majitelem a tak klání bylo přesunuto na Morávku, do bývalého rekreačního areálu dolu Paskov.
Za chladného a deštivého počasí přijíždíme na místo v této sestavě: Fuča, Šnek, Adam, Arny, Jan Sokol, Káča Sokolová, Zuzka Šuléřová. V areálu jsou dva antukové kurty a kupodivu, i když s přestávkami pršelo celé odpoledne, kurty byly jen mírně mokré. Tradice nebyla porušena a tak správní "rumotouraci" přijíždí v pátek, ubytují se a při nějaké té skleničce probíhá zábava až do „brzoranních hodin“ a to za pořádného, nepřetržitého lijáku.
 
Sobota ráno – chčije, chčije, po deváté mírně krape a přesto na hřišti nejsou velké louže, holt podloží bylo za léto pořádně vyschlé a hřiště jsou asi dobře odvodněná. Pořadatel a my všichni sledujeme zprávy o počasí a pohyb deště . Před desátou se dešťík utišil, mírně mlží a družstva se rozhodla že se bude hrát. Malé kaluže se rozmetly a turnaj započal. Jelikož se letos sjelo jen 7 družstev, pořadatelé rozhodli, že se bude hrát každý s každým na dva sety do 18 bodů s rozdílem dvou míčů. Takže nás čekalo 6 zápasů, které jsme odehráli v 6, Šnečkův zraněný palec u nohy ho nepustil hrát, o to víc povzbuzoval a doplňoval přísun pitiva.
 
Naše cesta turnajem:
Snajpři - Hruška  2:0  18:10, 18:5   celkem poklidný rozjezd
Snajpři – Hypnotour  2.0  18:13, 18:15  tvrdý boj o každý míč, v koncovkách jsme dominovali a soupeř to psychicky neunesl
Snajpři – Kalíšci  2:0  18:16, 18:16  udělali jsme spoustu chyb (všichni už byli na obědě a my se tu trápili), ale nakonec jsme si koncovky pohlídali
 
Spěcháme na oběd a po něm nás bez trávení hnal pořadatel na kurt s plnými panděry.
 
Snajpři – Turborum  1:1  18:12, 14:18  první set jsme silou vůle zvládli dobře ale v druhém naše těžká panděra nechtěla moc skákat, uhráli jsme si však potřebné míče pro případ posuzování vzájemného utkání
Snajpři – Morávka  2:0  18:5, 18:6  domácí tým ve složení 1 chlap a 5 bab hrál super snaživě bez bázně a hany s obrovským elánem a úsměvem na rtech za každé situace, žádný ze soupeřů do nich nebušil, hrál se pohodový placák
Snajpři - Rumotour Rebels  2:0  18:10, 18:12  ušetřili jsme síly v předešlém zápase a utkání jsme s přehledem zvládli
 
Po odehrání posledního utkání organizátoři – Karel Doubrava a Martin Látal rozuzlili pořadí na třetím místě a provedli vyhlášení výsledků:
1. místo  Snajpři    11 bodů
2. místo  Rumotour Rebels     8 bodů
3 místo už si nevzpomenu Hypnotour, Kalíšci, Turborum      všichni 7 bodů
 
A to už se obloha začala nebezpečně černat. Suchou nohou jsme došli do ubytovny na večeři a co se nestalo, opět chčije, chčije a chčije celou noc a tak se pije a pije skoro celou noc.
 
Neděle - ráno po snídani odjíždějí první malopijáci a ten zbytek, mezi nimi samozřejmě i my, vlastně řidiči, neustále po půlhodinách sledují svůj stav na alkoholtesterech a k poledni všichni vyrážejí už za mírnějšího deště domů.
 
Závěrem - opět super akce, super prostředí oproti Hadince a organizátoři uvažují, že Hadince dají adié a příští turnaj bude opět zde.
 
Sepsal(a): Arny

Kopřivnice - 31. ročník volejbalového turnaje žen a mužů19.08.2017

Kopřivnice
Sestava: Karel, Fuča, Bob, Martin K., Martin H., Džjura, Kuba a Arnošt

Na tradiční turnaj v Kopřivnici jsme letos dorazili pouze s jedním družstvem mužů. Holky se bohužel neposbíraly.
Letos se zúčastnilo dvanáct  mužských a šest ženských družstev. Podruhé za třicet let pršelo. Ale ne moc a ne pořád. Ale bylo dost jídla i pití. Skupinu  jsme  vyhráli a postoupili do play off.  A tak jsme hráli a postupovali a hráli a postupovali,..., až jsme přišli o teplou vodu a ve finále se setkali se svými největšími soupeři ze skupiny.  Za drobného deště na hranici šera a na pokraji sil jsme finálový zápas vyhráli. Turnaj se tradičně vydařil a my jsme si podruhé v třicetileté historii  odnesli cenu pro vítěze.  Cenu jsme pak snědli a vypili na tréninku na STARTU.
 
Sepsal(a): Karel

Kamínka - turnaj smíšených družstev10.06.2017

Roštín, Kroměříž
Sestava: Martin, Jana K., Martinův kamarád Standa, Ebik, Bob, Fuča a Arnošt.

Potřetí jsme se účastnili turnaje v rekreačním areálu Kamínka. Přijeli jsme obhajovat loňské prvenství, ale v pozměněné sestavě – tentokrát nejel Kuba a Zuzka nahradil je Fuča a rezerva Arnošt. Do areálu jsme přijeli v pátek, ubytovali se a v družné zábavě oslavovali 2x Bc do pozdních nočně ranních hodin a zároveň sledovali vývoj počasí, expertem byl meteorolog Bob, kde nás v sobotu ráno měl čekat déšť.
 
A taky že ano, meteorologové včetně Boba měli tentokrát pravdu a i později, kdy hlásili mezeru mezi deštěm. Před 11 hod přestalo pršet, pořadatel trochu vysušil hřiště a turnaj byl zahájen. 11 družstev bylo rozděleno do tří skupin:
 
A – Drtič Nenkovice, Sokol Kyjov „A“, Monkeys,  Vinohrady
B – Vipitým, Údolí sviní, Béčka, Všetuly
C – Rabiti, Hovězí plecko, Perníci
 
Systém hry – na dva hrané sety do 25
 
Turnajem jsme postupovali následovně:
základní skupina
Vipitým - Údolí sviní        1:1 (24:25, 25:23)  To jsme se nějak probírali z včerejšího bakaláření, ale nakonec jsme zvítězili o jeden bod
Údolí sviní – Všetury      2:0  (25:21, 25:14)  Soupeř byl daleko těžší než Vipitým, ale my jsme hráli podstatně lépe, bez zbytečných chyb a tak si v druhém setu na chvíli zahrál i Arnošt
Údolí Sviní – Béčka        2:0  (25:16, 25:13)  I když se soupeř snažil a celý zápas odehrál Arnošt, neměli na nás
 
Pořadatel měl nějaký zvláštní klíč , ze skupiny postupovali dva a i v další postupy měl nějak zvlášť vymyšlené,  ale ať tak i tak jsme z 1 místa ve skupině postoupili do čtvrtfinále:
Údolí sviní – Sokol Kyjov „A“    1:1  (25:12, 18:25)  První set jsme uhráli v pohodě, v druhém jsme měli velké množství vlastních chyb, ale postupujeme dál leším skórem do
 
semifinále:
Údolí sviní -  Monkeys   2:0 (25:19, 25:22)  Hráli jsme trpělivě, zbytečně nekazili takže si na poslední míče vběhl do hřiště i Arnošt a jdeme do
 
finále: - hrálo se na 2 hrané sety s rozdílem dvou bodů
Údolí sviní – Všetury      2:0  (25:22, 26:24)   Utkali jsme se se soupeřem ze základní skupiny, kde jsme ho celkem lehce porazili , ale jak je vidět na účasti ve finále, byla naše skupina nejtěžší. Finálový zápas byl vyrovnaný. V prvním setu jsme byli jasně lepší, ale druhý byl boj o každý míč, divákům se zápas líbil a obě družstva měla své povzbuzující fanoušky. V nervy drásavé koncovce jsme měli na mále, dotahovali jsme soupeřovo vedení až jsme si oddechli při stavu 23:24 (soupeř vedl 21:24) – to už nám zajišťovalo prvenství. Kluci se na hřišti uklidnili, nedělali chyby jako na začátku druhého setu a nakonec jsme zvítězili 26:24 a obhájili loňské prvenství.
 
Po vyhlášení výsledků se šlo oslavovat decentně, neboť v neděli museli řidiči museli své spolucestující bezpečně odvést domů. V neděli jsme po snídani sbalili, vydali se na cestu domů s myšlenkou, že se příští rok znovu pokusíme bojovat o dobré umístění.
 
Sepsal(a): Arny

Zimní turnaj MěVS - Ženy07.01.2017

Polanka nad Odrou
Sestava: Za družstvo A: Zuzka, Lea, Helča, Martina a její kamarádka Verča, Rita a její kamarádka Viktorie. Za družstvo B: Peťa Jouzová, Maruška, Marťa Ježková, Radka, Oli, Irena a Karolína.

Za A: Po rozpačitém úvodu, kdy jsme v netradiční sestavě zjišťovaly, kde kdo vlastně má stát, jsme prohrály první set, a nakonec na body i celý první zápas...i když jsme další zápasy vyhrály, tak jsme ve skupině skončily až na 2. místě a měly možnost hrát nejlépe už o 4. místo...které jsme nakonec vybojovaly :)

Za B: Vyhrály jsme! Jooo! Začaly jsme ve skupině s Ostravskou Univerzitou a Dolní Lhotou. Oba zápasy jsme vyhrály a tím si zajistily postup do finálové skupiny o první až třetí místo. Narazily jsme tak na vítězky dalších dvou skupin – Bašku a Horní Lhotu. Na rozdíl od základní skupiny se hrálo na dva vítězné sety, čehož jsme v obou případech využily na 100% a zahrály si poctivě všech 6 setů J. Oba zápasy byly boj až do konce. Nic jsme si nedaly zadarmo. Výrazně nám pomohla hostující nahrávačka Peťa Jouzová se svými perfektními nahrávkami. Na bloku naší obranu hájily Maruška, Marťa Ježková a Radka, smeče obstaraly Oli s Iren a já jsem se to snažila nekazit J. Karolína

Sepsal(a): Marťa

2016

Svinovský mikulášský turnaj03.12.2016

Tělocvična Svinov

Dne 3.12. 2016 se v naší tělocvičně ve Svinově konal tradiční Mikulášský turnaj smíšených družstev. Letošní účast byla z různých důvodů komornější, nicméně čertovsky dobrá. Turnaj se hrál dvoukolově a všechna naše domácí družstva se umístila na stupních vítězů. Po turnaji se pokračovalo pekelně dobrým kulturním programem, při kterém vynikly naše andělské hlasy. A jelikož jsme byli hodní a naše děti také, všichni jsme dostali dárečky.
Sepsal(a): Karel

Kopřivnice - 30. ročník volejbalového turnaje žen a mužů20.08.2016

Kopřivnice
Sestava: Chlapi: Kuba, Bob, Karel, Fuča, Adam a Jirka M. Ženy: Ebik, Helča, Kača, Janča S., Zuzka a Martina W.

V sobotu  se konal na kurtech v Kopřivnici 30. ročník volejbalového turnaje žen a mužů. Jako každý rok, tak i letos vyšlo počasí. Bylo dost jídla i pití. Ženy skončily na pátém místě z osmi a muži třetí z osmi.  Turnaj mužů vyhráli mladí junioři Beskydy pod vedením Přemka Kubaly. Turnaj žen vyhrály holky z Bílovce.

Sepsal(a): Karel

Maruška cup 201619.06.2016

Polanka nad Odrou

V neděli se konal na kurtech v Polance turnaj smíšených beachvolejbalových družstev. Turnaj uspořádala Maruška u příležitosti svého jubilea. Turnaj se po všech stránkách vydařil a myslím, že by se z něj mohla stát pěkná tradice (jubileum-nejubileum).
Děkujeme Maruško a přejeme všechno nejlepší!
Sepsal(a): Karel

Kamínka11.06.2016

Roštín, Kroměříž
Sestava: Martin, Jana od Martina, Standa, Ebik, Bob, Kuba a Zuzka

Již po druhé jsme navštívili turnaj v Kamínkách u Kroměříže. Týmy byly rozděleny do 3 skupin po "5" týmech. Základní skupinou jsme projeli jako nůž máslem. V základní skupině jsme prohráli jen 1 zápas a postoupili jsme dál z druhého místa. Martin první zápas měl problém trefit hřiště a měl pár rekordních smečí skoro přes plot, ale zápas od zápasu se zlepšoval až nakonec smečoval skoro bez chyb. Po prohraném zápase proběhlo, z řad zkušených, pár inspirujích řečí a od té doby nás volejbal začal bavit a dokonce nám i šel. Ve vyřazovací části jsme vytáhli naši největší zbraň, bloky, které nás posunuli až do finále, kde jsme se potkali z ambiciózním pořadatelem. Naše zbraně postupně vychladali a začali galeje, kde nám pořadel svými výroky nic nedaroval, ale Standa a Martin nás na smeči podrželi a nakonec i když jsme prohráli první set o dva body 26:28 a to jsme celou dobu vedli, jsme druhý set zatli půlky a vybojovaným výkonem vyhráli 25:22 a tím jsme našeho soupeře porazili v celkovém součtu o jeden bod. Děkuji týmu a příští rok znova a lépe :). 

Sepsal(a): Kuba

VIII. ročník mezinárodního volejbalového turnaje smíšených týmů04.06.2016

Areál gymnázia Hladnov
Sestava: Jarda, Bob, Kuba, Šimon, Ebik, Radka a Zuzka

Někdy na jaře za náma přišel Jarda Tourek jestli se nechceme zúčastnit s týmem Rumíci mezinárodního turnaje smíšenek, který pořádá Michálkovický volejbal. Přihlášku jsme museli podat hned a i přesto už jsme se nevešli do limitu 40-ti týmů (byli jsme první čekající). Nakonec se pro nás místo uvolnilo a my se těšili na mezinárodní zápasy. 
Los nám určil do skupiny týmy z Polska (Serwujemyemocje Kraków, vítěz ročníku 2014), Ruska (Slavyane Novgorod), Česka (Chilli Con Diablo Bohumín) a Slovenska (VK Kúty). Ruský tým nakonec nedorazil, tak jsme ve skupině mohli pošetřit síly. Skupinou jsme prošli v klidu bez ztráty setu. Další zápasy již byly součástí play-off, první na řadě byli Samoseto Ostrava z Jančou a Katkou V. v sestavě. Ze začátku jednoznačný zápas jsme si ke konci trochu zkomplikovali, ale asi jenom trochu :) a postoupili dále. Dále nám stál v cestě tým ze Slovenska Výlet Banská Bystrica. Tým plný zkušených matadorů se nás snažil nejdříve rozložit slovně, ale to se jim nepodařilo a my opět bez ztráty setu postoupili. 
Tím jsme se dostali už do semifinále, tam se probojoval tým Morčata Kroměříž s Martinem K. v sestavě. Morčata ve čtvrtfinále porazila loňského vítěze Interdekor Karviná. V nádherném zápase se nám podařilo eliminovat jejich velkou útočnou sílu a opět bez ztráty setu jsme prošli do finále. Tam na nás čekal polský tým Serwujemyemocje Kraków, který jsme již potkali ve skupině. Poláci měli hru postavenou na jednom kvalitně útočícím univerzálovi, kterého jsme ublokovali a docela jednoznačně vyhráli celý turnaj.
Turnaj jsme si strašně užívali, byla pohoda na hřišti i pak u piva. Zápasy jsme hráli po různu, skupinu v tělocvičně VŠ Kolejí, osmifinále, čtvrtfinále na umělce venku a semifinále a finále pak v tělocvičně gymnázia Hladnov, ale to nás nerozhodilo. Všichni hráli bezvadně. Kdo chtěl mohl pak po turnaji jít ještě na společenský večer, toho jsem se ale nezúčastnil tak snad příště.
Sepsal(a): Bob

XXXII. ročník turnaje Osvobození07.05.2016

Dolní Studénky
Sestava: Lea, Kaťa, Barča Pokorná, Lída z Uničova, Zuzka S., kterou nahradila Simča z Uničova

Počasí bylo v květnu krásné a tak jsme se rozhodly zajet si na turnaj na Moravu, kam se rády vracíme. Turnaje se zúčastnilo celkem 9 týmů žen. Ve skupině nás bylo 5 a zrovna naše skupina měla 3 kvalitní týmy. Ze skupiny postupovaly pouze dva týmy a z naší skupiny poustoupili Tvůj táta a Revival. Hrály jsme podle možností krásně a turnaj jsme si užily, ale bohužel to na vítězství nebylo.

Sepsal(a): Lea

20. ročník turnaje O pohár starostky k 71.výročí osvobození Svinova30.04.2016

Tělocvična Svinov

V sobotu 30.4.2016 se konal již 20. ročník volejbalového turnaje smíšených družstev O pohár starostky k 71.výročí osvobození Svinova 
Ač v lehce komornějším obsazení přesto se turnaj vydařil. Pozdravit nás přišla starostka Helena Wieluchová. Počasí bylo skvělé a tak nevadilo, že jsme s hraním skončili dříve než  v předchozích ročnících a mohli se přesunout na sluníčko, kde program turnaje pokračoval svojí kulturní částí.
Sepsal(a): Karel

OVL - Ostravská volejbalová liga smíšených družstev23.04.2016

Polanka nad Odrou

Skončil 14. ročník soutěže OVL. Ve všech třech ligách za různé týmy nastoupilo cca 25 žen a můžů - členů TJ Sokola Svinov. Určitě bych na někoho zapomněl a tak nebudu jmenovat a vyberu jen tři početně nejvíce zastoupená družstva s nejdelší svinovskou tradicí:
 • Údolí sviní se umístilo na 2.místě  v 1.lize
 • SvinoX se umístil na 10. místě v 1.lize
 • ZOO se umístilo na 3. místě ve 2.lize
Chtěl bych všem členům poděkovat za reprezentaci naší jednoty, ať už jste nastoupili za kterékoli družstvo, popřát úspěch v soutěži MěPř. a hodně sil a zdraví do dalších ročníků.
 
Sepsal(a): Karel

2015

29. ročník turnaje mužů a žen 2014 Kopřivnice22.08.2015

Kopřivnice
Sestava: Zuzka, Kača, Ebík, Lea, Barča Pokorná a půjčené hráčky :)

Jako každý rok i tento se konal tradiční volejbalový turnaj v Kopřivnici. Do poslední chvíle jsme nevěděly, jestli se zúčastníme, bylo nás pořád málo. Ale po urputném hledání se zadařilo, konečně nás bylo 6. Den před turnajem však onemocněla kamarádka od Kači a zůstalo nás 5. Ale řekly jsme si, že pojedeme, že to rušit nebudeme a že si to užijeme. A taky jo. Počasí docela vyšlo a na každý zápas jsme si půjčily hráčku a nakonec jsme skončily na krásném druhém místě. Děkuji, všem holkám co byly, za pěkný turnaj :)

Sepsal(a): Zuzka

2014

Citrus Cup Frenštát pod Radhoštěm30.08.2014

Frenštát pod Radhoštěm
Sestava: Zuzka, Janča Struhařová, Kuba Luňáček, Tom Pokorňák, Jarda Tourek, Peťa Daříček a Peťa Češla

Poslední prázdninový víkend jsme se zúčastnili již tradičního turnaje Citrus Cup ve Frenštátě pod Radhoštěm. Složení týmu „Rumíků“ však už tak tradiční nebylo. Kvůli operaci kolene a přípravou na školní docházku Kubíka se neúčastnili Bob a Ebík, Šplouchy si užíval na chatě a také s Jardou to bylo nahnuté, nebyl stále ještě fit. Nedalo mu to však a nakonec přijel. Takže jsme jeli v netradiční, ale přesto dobré a hlavně pohodové sestavě tzn. Já, tedy Zuzka, Janča Struhařová, Kuba Luňáček, Tom Pokorňák, Jarda Tourek, Peťa Daříček a Peťa Češla. Turnaje se účastnilo 9 družstev, pokud si to dobře pamatuju. My byli v té skupině, kde bylo 5 družstev, takže jsme si už dobře zahráli ve skupině, kterou jsme vyhráli. Hnedka první zápas jsme hráli proti Martě Wybraniecové a jejím Kokosům, kteří nakonec obsadili krásné třetí místo. Takže vééélká gratulace. No a my? K radosti pořádajícím týmu jsme skončili druzí, když jsme ve finále prohráli s domácími…no nemůžeme pořád vyhrávat… příště by nás asi nepozvali už….:-))))

Sepsal(a): Zuzka

28. ročník turnaje mužů a žen 2014 Kopřivnice16.08.2014

Kopřivnice
Sestava: Hanka, Katka, Ebik, Janča, Lea, Zuzka

Tradiční turnaj v Kopřivnici navštívilo letos ze Svinova pouze družstvo žen. Všeobecně byla účast nižší než v minulých letech, bylo to kvůli paralelnímu turnaji v Raškovicích a také trochu kvůli počasí. Byla zima, hlavně tedy ráno a předpověď říkala, že by mělo pršet. Tak jsme se vydaly z Ostravy na zamračenou cestu. Na turnaj s námi jela Zuzka, kterou jsme delší dobu neviděly, takže vlastně cesta ani tak zamračená po chvilce nebyla, aspoň ne v našem autě :). Po příjezdu jsme hodily očko na ostatní týmy, bylo nás jen 7 v kategorii žen. Rozlosovány jsme byly naštěstí do skupiny po 4 týmech. Naštěstí, protože ta skupina po 3 týmech dohrála cca v 11 a čekaly, chuděry, do 13h, až jsme dohrály my. Ve skupině jsme se utkaly mimo jiné s našimi rivalkami z městské soutěže - Sokolem Porubou, které jsme porazily a těšíme se na další zápas na podzim. Skončily jsme ve skupině kvůli jednomu prohranému zápasu na druhém místě. O třetí místo jsme se utkaly s našimi přátelskými soupeřkami z Kozlovic v čele s Alčou. Zápas byl velmi napínavý, první set vyhrály ony, druhý set my, a začalo pršet. Chceme čekat nebo hrát? My bychom hrály, ale pan rozhodčí nechtěl. Takže jsme musely čekat ve výsledku asi 15 min na rozhodující tiebreak! A ten teda byl :). Skóre se stále dohánělo, až byl výsledek 14:14 a další bod měl rozhodnout (o dva se nehrálo). Ha, a podání máme my. Ha, a podání mám já. No, tak jsem do toho praštila a balon letěl a letěl a letěěěl.. Spadl na zem. Spadl na čáru, yeeey! (Možná to bylo za čáru, ale rozhodčí to pískl :))) Tak jsme vtipně vyhrály a zasloužily si 3. místo :) Dostaly jsme poukázky do bufetu a chytře je vyměnily za flašky a jely jsme domů.
Tak zas příští rok :).
Sepsal(a): Hanka

XXX. ročník turnaje Osvobození ve volejbalu žen03.05.2014

Dolní Studénky
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, Terka Waleczková, blok - Lea, Barča Pokorná, Monika, smeč - malá Janča, Monika Šlajterová.

Letos počasí volejbalu nepřálo. Každý rok námi opěvovaný turnaj tentokrát trochu zklamal. Přes noc pršelo a antuka byla zezačátku navlhlá. Přes den bylo stále pod mrakem a snad maximálně 10 stupňů. Zápasy ve skupině jsme jakžtakž odehrály, skončily jsme 3. a nepostoupily jsme naštěstí dál, nikomu se už hrát nechtělo. Příští rok se snad vydaří lépe.

Sepsal(a): Hanka

Cap Cup - turnaj žen22.02.2014

Kozlovice
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, blok - Helča, Lea, smeč - malá Janča, Terka.

Po loňském úspěchu v podobě druhého místa jsme byly opět pozvány na turnaj do Kozlovic. Po ranních zmatcích, jsme všechny v kuse dorazily na místo a vrhly se do hry. Celkem bylo pět týmů a zahrály jsme si postupně s každým. Ani jeden zápas jsme neprohrály. Nutno říci, že ani výslovně nevyhrály. Všechno to byly remízy, ale my vyhrávaly na body. Takže jsme docela haluzově skončily na nejvyšším prvním místě. Cenu za nejlepší hráčku si z našeho týmu odnášela Helča, gratulace! Lahvinka, kterou jsme vyhrály, s námi poputuje na blížící se turnaj do Studének.

Sepsal(a): Hanka

Zimní turnaj MěVS - Ženy A25.01.2014

Polanka nad Odrou
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, Martina, blok - Monika, Helča, Lea, smeč - Janča D., Janča S., Kača.

Družstva žen opět projevila zájem o turnaj konaný v zimní pauze soutěže. Hala v Polance poskytla na celý den zázemí. Družstva byla rozlosována do 2 družstev. My jsme měly za soupeřky Svinov B, omlazený tým Staré Bělé a Sokol Porubu. Zápasy jsme vyhrály a skončily ve skupině první. Ve druhé skupině nezvítězily tradičně holky z Vratimova, ale domácí Polanka. Finále jsme tedy sehrály s Polankou, zápas to byl vyrovnaný a celkem už i únavný. Dokázaly jsme však vyhrát a obšťastnit se dárkovým košem s lahvinkou, která nás obveseluje na trénincích.
 
Sepsal(a): Hanka

Zimní turnaj MěVS - Ženy B25.01.2014

Polanka nad Odrou
Sestava: Náhra : Karolína, Martina B.,Verča - smeč : Irča, Olga; - blok : Radka, Martina S.

Na zimním turnaji jsme se poprvé předvedly v nových dresech !!! Sklidily jsme pochvalu J. Odehrály jsme tři zápasy ve skupině a s chutí jsme si zahrály proti nasazeným soupeřkám. Předvedly jsme hru s kolísavými výkony, do jarního kola soutěže potřebujeme ještě dost přípravy. Nikdo se nezranil, což je velké pozitivum, protože je nás stále málo. Organizace turnaje i nabídka občerstvení v hale byla jako vždy výborná.
 
TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Poruba 2:1
TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 0:2
TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Stará Bělá 2:0
Sepsal(a): Radka

2013

13. ročník volejbalového turnaje "LOUČENÍ S LÉTEM RUMOTOUR OPEN 2013"31.08.2013

Hadinka u Vítkova
Sestava: Lopatka, Fuča, Šnek, Zuzka Šuléřová doplnění Markétou Lacnou a Arnoštem.

Tento rok se turnaje účastnili tradiční borci Lopatka, Fuča, Šnek, Zuzka Šuléřová doplnění Markétou Lacnou a Arnoštem. Mnohaletá tradice opět nebyla porušena, vítání s kamarády se opět protáhlo z pátečního odpoledne do sobotních ranních hodin. A tak nebylo nic podivného na tom, že v základní skupině o čtyřech účastnících jsme skončili na 3 místě a později hráli ve skupině o 5 - 8 místo. Tam už někteří nejmenovaní borci (kyně) pochopili, že na hřišti bojujeme se soupeři a ne sami se sebou a tím pádem jsme skončili na v dané situaci krásném 6 místě  s horším skóre za pátým, což se večer opět muselo oslavit. V neděli jsme spokojeni ne až tak s výsledkem jako s dobrým pocitem prožitého víkendu a ukončení letní sezóny odjeli domů.

Sepsal(a): Arny

Citrus Cup - Mixy31.08.2013

Frenštát pod Radhoštěm
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, Blok - Tom Pokorný, Šplouchy, Jarda Tourek, Smeč - Kuba Luňa, Bobika.

Do Frenu jsme vytvořili tým společně s pomocí kluků z VŠB. Tým Rumíků jel obhajovat první místo s hostující nahrávačkou místo Ebika (mnou). Co si budete myslet, když vám řeknu, že v tiebreaku jsme vedli 14:11?? Jaktože jsme mohli prohrát? Ví Bůh, a co neví Bůh, ví Jarda nebo Tom nebo Bob. My se Zuzkou jsme nefilosofovaly a šly raději do sprchy. Počasí vytvářelo pěkné hrací podmínky již od rána. Jemně svítilo sluníčko, tak jsme se prohřáli. Poté zalezlo a bylo akorát na volejbal bez brýlí (bo když se vám vypálí, tak to není zrovna hitparáda). Lehký deštík pomohl uspořit kropení hřiště, no co víc si přát? Pivo teklo proudem do žaludků všech hráčů a hráček, k tomu gulášek a steaky, páreček, čokoláda, hrozny, mišmaš v břichu a hurá na hřiště. Musím říct, že tento turnaj se mi líbil snad ze všech mých zažitých turnajů nejvíce (krom domovských svinovských turnajů, samozřejmě). Hra byla zápas od zápasu úžasná, na úrovni, bojovná. Opravdu jsme si dost zamakali, dařilo se a vládla pohoda, lehce vyburcovaná, nahecovaná pohoda. Ve skupině jsme skončili první. Prohráli jsme asi jeden set. Tak jsme se nenápadně probojovali do toho finále. No chlapci a děvče z ligy byli o malinko lepší. My mazáci složení z okresního přeboru jsme byli spokojeni s podaným výkonem a zármutek byl utišen frgálem :D.

Sepsal(a): Hanka

27. ročník mezinárodního turnaje ve volejbalu mužů a žen17.08.2013

Kopřivnice
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka, Blok - Monika, Lea, Smeč - Ebik, Katka V., Moňa Š.

Jak to počasí vypadalo nepěkně a zimně, na sobotní turnaj se nám parádně vyčasilo, až šlo sluníčko vidět i na mé tváři. Při parkování před areálem jsme uplatily pana rozhodčího ananasovou buchtou od Monči V., no škoda, že zbytečně, protože nám nepískal. Třeba se to bude hodit do nadcházející sezony okresního přeboru :). A taky Ebik nás pohostila cukinovou buchtomňamkou a výtečným slaným (salámovo-cukinovým-aněcodalšího) nákypem. Letošní občerstvení totiž trochu zklamalo a nenaplnilo očekávání, které jsme měly na základě zkušeností z minulých let. Pivo a broskvička (nebo co jsme to pily ;)) to spravilo. Že bych připsala něco k volejbalu? A tak, zahrály jsme si nádherný tiebreak s Kozlovicemi, tedy Kozlicemi (zdravíme Alču!), dvě výhry jsme měly nad slabšími týmy ze skupiny.. A dlouho jsme čekaly na semifinále, které jsme vyhrály a s již téměř zapadajícím sluncem jsme bojovaly o umístění na bedně, které se nám letos tedy nevydařilo. Možná to bylo i jinak, ale důležité je, že my jsme strávily úžasný den, koho zajímá, jak jsme hrály :D? Bylo nám fajně a to je důvod účasti ;).

Sepsal(a): Hanka

Turnaj osvobození Dolní Studénky04.05.2013

Dolní Studénky
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka S., Terka Waleczková, Blok - Zuzka P., Barča Pokorná, Smeč - Jája, Alča Bednářová.

Se začátkem května se konal opět, již 29. ročník, turnaje osvobození v Dolních Studénkách. Letos jsme tam byly s holkama potřetí. Do loňské výherní sestavy jsme povolaly navíc Janču Struhařovou a Leu jsme bohužel přenechaly Šumperačkám. Proč bohužel? Protože to vyhrály! Ne, nemáme je rády prostě. Jako každý rok jsme vyjely z Ostravy už v pátek odpoledne, po cestě jsme zažily mnoho srandy (rozuměj - šampaňské, zelená a víno). Tradiční grilovačka u Dolníčků nezklamala a s klukama z Báňské jsme si uspořádali kytarový večer.
Dolní Studénky musí mít Bůh deště opravdu rád, protože jak pršelo v pátek a v neděli, tak v sobotu bylo nádherné slunečné počasí, díky kterému si všichni zúčastnění turnaj užili. Naše hra byla ze začátku taková hledající a občas se nenalézající. V dalších zápasech jsme se zlepšily, ve skupině jsme vlastně prohrály pouze jeden set. A umístily jsme se na první příčce. Po grilované makrele (kteréžto zbytky jsem nedopatřením upustila do antuky!, ale výborná byla) a po bramboráku (výborný byl) jsme nastoupily do čtvrtfinále, kde jsme neuvěřitelně ruply. V prvním setu, stydím se to napsat, jsme uhrály nějakých 5 bodů? Možná ani to ne, druhý set už skončil o hodně lépe a soupeřky jsme potrápily. Nicméně jsme vypadly a byly přeřazeny do bojů o 5.-8. místo, které se však z časových důvodů nekonaly. Takže jsme skončily skromně na pátém místě :).
Sobotní veselice už probíhala s našimi známými Radimem hasičem a Radimem starostou. Po půlnoci jsme byly přizvány na obecní úřad a tam... to je tajemství :) (občané Studének by byli pohoršeni :D).

Sepsal(a): Hanka

Brušperské vejce30.03.2013

Brušperk
Sestava: Holky – Zuzka a Ebík. Kluci – Bob, Kuba, Tom Pokorný a Filip Staněk.

Na velikonoční sobotu se v Brušperku konal každoroční turnaj smíšených družstev „Brušperské vejce“. Turnaj byl jako obvykle kvalitně obsazený, zúčastnilo se jej 15 týmů a mezi nimi i my Rumíci (takový mix Svinox, Údolí sviní a Wagon gang):). O proti minulý turnajům jsme byli v trochu pozměněné sestavě…nemohl Jarda ani Šplouchy a tak se nám na poslední chvíli podařilo získat Filipa Staňka. Takže naše sestava byla: holky – Zuzka a Ebík, kluci – Bob, Kuba, Tom Pokorný a již zmíněný Filip.
Turnaj byl rozlosovaný do třech skupin po pěti týmech. Některé týmy byly lepší a některé naopak slabší. Na rozjezd jsme dostali obhájce prvního místa z minulého ročníku… nebylo to špatné, ale chybělo trošičku štěstí…a tento prohraný zápas nám zajistil druhé místo ve skupině a tím pádem souboj o 4. až 6. místo. V závěrečných bojích nám už chyběli trochu síly a skončili jsme 5. tí nebo 6.tí (Bob: 5tí), to už si teď po delší době moc nepamatuju :-o. Ale turnaj to byl dobrý.

Sepsal(a): Zuzka

Zimní turnaj MěVS - Ženy A03.02.2013

Polanka nad Odrou
Sestava: Náhra - Hanka, Zuzka S., Marťa, Blok - Monika, Zuzka P., Smeč - Lea, Janča S., Jana D.

Letošní hrací systém zaznamenal změnu v organizaci soutěže. Již nebyla pořádána zimní část soutěže, která zahrnovala 3 turnaje v Polance (každé družstvo s každým) a jejíž výsledky se přičítaly k celkovému skóre. A tak se týmy shodly na tom, že si uspořádáme pouze "nesoutěžní turnaj", abychom se přece jen po Vánocích pohnuly a nevyšly z formy. Turnaj byl organizován a financován MĚVS - děkujeme.
Družstva byla rozlosována do 2 skupin, bohužel odstoupila Dolní Lhota z naší skupiny, takže jsme hrály pouze dva zápasy ve skupině a pak čekaly na finále. To jsem ale přeskočila půl dne :). První skupinový zápas jsme sehrály s Hrabůvkou a vyhrály jsme 2:0. Hra s nimi nebyla moc akční, tak akorát na náš pomalý rozjezd. Držely jsme si náskok celou dobu a na hřišti byla dobrá nálada. V obyčejně chladné hale bylo teplo, tak jsme se mohly lehce zapotit. Dařilo se nám nejvíce podání a taky pohyb v poli, což jsou pilíře úspěchu. Druhými soupeřkami bylo družstvo Sokol Poruba, které nám občas umí zavařit. Mají dobrou nahravačku, která je přesná a rychlá, škoda, že zbytek jejích spoluhráček se na takovou úroveň zatím nedostala. A zároveň štěstí pro nás! Jinak bychom se natrápily a možná i prohrály. V tomto zápase jsme se zapotily už dost a vůbec ne kvůli zmiňovanému teplu. V poli jsme musely být stále ve střehu, protože soupeřky byly nevyzpytatelné. K dobrým výkonům z předešlého zápasu jsme přidaly bloky a využívání slabin soupeřek, které samozřejmě neprozradím, kdyby si to náhodou někdo z nich četl :D (pro zainteresované je to vzadu uprostřed ;)). Sokolu Poruba chyběl jejich trenér, takže na ně nikdo nekřičel a holky se asi nevyhecovaly. Vyhrály jsme 2:1 a bylo jasné, že postupujeme do finále.
Už ráno v šatně jsme vtipkovaly s Hrabovou z druhé skupiny, že se potkáme za pár hodin na hřišti, a ouha, ony skončily druhé, těsně za Starou Bělou. Do finálového zápasu jsem šla zahřívat lavičku, kde jsem se občas chytala za hlavu. Nejde o to, že bychom hrály špatně, to ne, ale něco tam chybělo. Chtělo to asi více odhodlání a soustředění. Volejbal to byl pěkný, ale ve prospěch soupeřek, které vybíraly všechny možné a nemožné balóny. Aspoň jsme se probojovaly do tie-breaku. Skončily jsme tedy celkově na druhém místě (jako předešlý den v Kozlovicích). Za odměnu na nás doslova zůstal nový balón, nad kterým jsme lehce ohrnuly nos, protože těch máme dost. Hrabová (na 3. místě) však trpí nedostatkem balónů, které má vesměs poničené z antuky, a zase nechtěly přibrat ze sladkostí v dárkovém koši, tak proběhla výměna cen a spokojenost byla na všech stranách. Za oknem se mi chladí šampáňo, které beru na nejbližší trénink, ať má béčko motivaci se snažit :D.
Co dodat - hurá na jarní část soutěže a pokus o první místo (nebo minimálne obhájení druhého).

Sepsal(a): Hanka