TJ Sokol Svinov A (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B

TJ Sokol Svinov A : VK Baška 1:3 (-22, 10, -20, -23)09.11.2022

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Ebik, Jana D., Zuzka C. Blok: Adéla, Lucka K.

Už dle stavu jednotlivých setů je vidět, jak to byl nesourodý zápas. První set byl docela vyrovnaný, ale bohužel nás soupeřky překvapily. Druhý set byl naprosto v naši režii. Ve třetím jsme se praly o každý míč v dost dlouhých výměnách, ale Banka Baška byla lepší v koncovce. Ve čtvrtém setu jsme už prohrávaly asi 4:12, ale postupně jsme sbíraly bod za bodem a stahovaly, pak jsme špatně otočily a šla na servis Lucka a soupeřky totálně zaskočila.. Ale bohužel naše 2 chyby v závěru za stavu 23:23 nás stály nejen se set, ale i celý zápas… Ale zahrály jsme si moc hezký volejbal a to je to nejdůležitější.. Tentokrát jsme neodcházely se svěšenou hlavou.

Sepsal(a): Jana D.

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:0 (15, 23, 17)02.11.2022

Sestava (domácí): Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Helena Sestava (hosté):
Diváci: Arnošt

Naše oblíbené derby je tady! A i Áčko se zřejmě těší, protože než se dostáváme na hřiště, tak holky už mají nachystanou síť, ikdyž „nejsou“ domácím týmem - za což dodatečně děkujeme! Že jde o výjimečný zápas, potvrzuje také přítomnost Arnošta! První set tak rozehráváme lehce nervózní z toho, jaké jeho úkoly jsme nesplnily. Na střídačce je Verča a ta hned čistí černé svědomí. V mezičase vybírá nové dresy, a zatímco my celkem pohodově získáváme první sadu, Verča už má objednávku skoro hotovou. Ve druhé sadě Áčko začíná tlačit na piłku. Holky servírují ostřeji, než pravá indická restaurace. Dostáváme se do skluzu a už už to vypadá, že za druhým setem budeme muset zapálit svíčku (když jsou ty Dušičky). Pak ale začínáme hrát „to svoje“. Příjem-náhra-smeč a už to frčí. Za stavu 24:23 Marťa hlásí timeout a po jasných instrukcích bere příkladně vše do vlastní smeče – na zem! Druhý set je náš. Ve třetím už jedeme na vlně a poměrně rychlou výhrou děláme radost nejen nám, ale snad i panu rozhodčímu, který dorazil i s lehkou rýmečkou. Je to srdcař! Takže za nás dobrej zápas jak Sviňa. Na závěr ještě společná fotka, které se však odmítla zúčastnit Janča Opic. No nevim nevim, já bych to Arnoštovi vysvětlovat nechtěla :).

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

VK Vratimov : TJ Sokol Svinov A 3:2 (8, 25, -16, -13, 15)25.10.2022

Sestava: Nahrávka: Ebik, Zuzka, Kačka Smeč: Janča O., Adéla, Zuzka C. Blok: Kačka, Hanka, Lucka K.
Diváci: Fandit přijela Verča, a také Jirka Mrkva s Vojtíškem a Lukáškem.

Zase pět setů, vlastně nee, jen čtyři, první set jakoby ani nebyl :(. Než jsme se rozkoukaly a zjistily, že jsme již na hřišti a dokonce se i hraje, první set pro nás nemile skončil. Nenechaly jsme se tím rozladit a řekly si takto ne! A docela to šlo. Vytvořily jsme si pěkný náskok, ale koncovku jsme nezvládly. Každá z nás si vybrala nějakou slabší chvilku a náskok byl pryč. Do dalších setů jsme udělaly čachry machry, do hry nastoupila Adélka a Hanka a následující setíky byly v naší režii. Soupeřky jsme drtily dobrým servisem a celkově se dařilo. Vydřely jsme si tiebreak, kde jsme se tahaly o každý bod, ale v koncovce nám chybělo trochu sviňského štěstíčka.

Sepsal(a): Zuzka
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Poruba A 3:1 (21, 16, -22, 12)12.10.2022

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Jana D., Adéla, Zuzka C., Lucka K. Blok: Pavla, Hanka

Po prvních dvou jasných setech jsme lehce zaváhaly ve třetím, ale po dlouhé době jsme zabojovaly a ukončily zápas čtvrtým setem. Snad už jsme se to naučily a bude to tak i nadále.

Sepsal(a): Kačka

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Fryčovice 2:3 (-20, 17, 20, -18, -9)21.09.2022

Sestava: Nahrávka: Ebik, Janča O. Smeč: Jana D., Adéla Blok: Pavla, Hanka

Dne 21.9.2022 se odehrál litý boj mezi TJ Sokol Svinov A a TJ Sokol Fryčovice. Zápas to byl opravdu náročný a jak už je osudem našich talentovaných žen, opět se hrálo pět setů.
Velkým problémem bylo srovnat se s velice unikátní technikou útoků Fryčovických žen. Jejich unylé padáčky v prvním setu těžce šikanovaly naši obranu a první set padl do rukou nepřítele za stavu 20:25.
Ve druhém a třetím setu už to bylo veselejší a tým mocně povstal z popela jako Fénix a přizpůsobil se hře soupeře. Druhý set skončil stavem 25:17 a třetí set 25:20.
Je záhadou, co se dělo potom, jelikož jsme měly našlápnuto ke krásnému výsledku a připsání 3 bodů. Velkou roli v tom měla nejspíše mladá síla Fryčovického týmu, která bombardovala naše ženy těžkým a konzistentním podáním. Naše ženy v tomto setu padly za stavu 18:25.
K velké lítosti a odhodlanosti našich žen dovést tým alespoň k utržení kořisti v podobě 2 bodů, ani pátý set se jim bohužel nepodařilo otočit. Ten skončil za stavu 9:15.
Závěrem bych chtěla podotknout, že naše ženy bojovaly statečně a rvaly se o každý bod jako lvice. Bohužel bylo hotovou Sophiinou volbou, jak postavit obranu, či ji úplně vyřadit vzhledem k typu útoku, který využívá Fryčovický tým.

Sepsal(a): Veronika

TJ Sokol Svinov A : VK Polanka nad Odrou 3:2 (15, 20, -20, -20, 12)14.09.2022

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča O. Smeč: Jana D., Kačka Blok: Adéla, Hanka, Lucka K.
Diváci: Zuzek a Verča

Úvodním hvizdem v podání Ivana Štefka začala pro nás na domácí palubovce sezóna 2022/2023 a hned naše první soupeřky holky z Polanky byly zárukou skvělé hry.
Zatímco na naší straně nedošlo k žádné personální úpravě, tak Polanka šáhla do mládežnických rezerv a rozhodla se, že nás tímto tahem zaskočí. Ale naše předzápasová porada (magister, šampaňské a skvělé listové taštičky – díky Luci) se vydařila a z lehkostí nám vlastní jsme jasně ovládly první dva sety. Pro třetí a čtvrtý set Polanka opět zamíchala sestavou, my jsme nestihly poradu (taštičky snězeny, šampaňské dopito a magister to nebyl schopen sám utáhnout) a tyto sety jsme prohrály.
Nastal tiebreak, po oprávněné výtce svých spoluhráček, jsem začala mohutně povzbuzovat a chodit za postranní čárou jako zkušený gauč (ano ano gauč, ne kouč). Bohužel se ukázalo, že efekt mého povzbuzování je nulový a stav při změně stran 0:8 byl hrozivý. Slabší povahy by jistě hledaly bílý ručník, ale naše heslo „Povolit a potom přitáhnout“ by mělo vstoupit do historie klubu. Stav 1:9 znamenal bod obratu a od této chvíle neexistovala cesta zpět. Na servis šla Hanka, opouštěla ho za stavu 8:10, poté Jana stav 11:12, pak Janča, rázem bylo srovnáno a již jsme Polance nedovolili ani bod. Zasloužené dva body jsou doma.

Závěrem bych chtěla jen napsat, že jsem konečně pochopila naši filozofii: Bez tiebreaku to není volejbal!