TJ Sokol Svinov A (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B

TJ Sokol Svinov A : USK Slávie Ostrava 3:0 (11, 23, 11)03.05.2023

Sestava: Nahrávka: Janča O., Marcela Smeč: Adéla, Zuzka C. Blok: Lucie, Hanka
Diváci: Povzbuzovali a dali přednost před finále extraligy ve volejbale mužů: Helča s ženou, Večeřák s dcerkou, Malda a brácha od Hanky.

Poslední zápas a zároveň i domácí. Co více si přát? Asi se sejít, což byla vcelku hoňka, ale šestka se ve svinovské hale zjevila spolu s dvorním zapisovačem Verčou, tradičním rozhodčím Ivanem Štefkem a mohlo se jít na hru.

Před zahájením zápasu jsme si zopakovaly, že hrajeme na pohodu a s úsměvem. A to jsme dodržely celou hru. Hned na začátku jsme vybraly pár nebezpečných útoků, následně zahájily těžbu zlatého dolu v podobě náměstí a přitvrdily na servisu.  O vítězi prvního setu bylo rozhodnuto.

Druhý set byl podstatně vyrovnanější, soupeřky nám ukončily těžbu zlatého dolu, zlepšily se prakticky ve všem a my jsme prohrávaly 14:17. Janča, jako správná kapitánka, zavelela k oddychovému času. Po nezbytném doplnění tekutin a doplnění vzduchu do plic mé maličkosti, jsme se vrátily na kurt jako nový mančaft a dokázaly jsme stáhnout na 17:17. V té chvíli si soupeřky vzaly time a po něm nám ujely o dva body. To znamenalo jediné, že nastal čas na naše přerušení hry. Opět jsme srovnaly a začala přetahovaná o každý balón. Za stavu 24:23 pro nás si OU vzala opět time, ale tentokrát jim to nebylo nic platné, na druhou stranu přiletělo eso a set byl náš.

Soupeřky ve třetím setu nezachytily náš nástup, který byl impozantní. Lucka opět (pokolikáté už?) začala úřadovat na podání. Stav 10:1, když servis opouštěla, nám dával naději na zisk setu a tím i zápasu. To, co nám fungovalo v prvním setu, bylo opět účinné a my jsme dokráčely k vítězství.   

Tři bludišťáci zůstali doma a pátým místem se loučíme se sezónou 2022/2023. Děkuji celému týmu za vše. Janče, „kapitánce“, za rozdávání smíchu na hřišti. Evče za neskutečnou obětavost. Zuzce, že se vždy zjevila, když bylo potřeba. Katce za nadhled, kterým dokázala odlehčit napjatou atmosféru. Marci a Lucce P., že se k nám uprostřed sezóny připojili a magnifique servis. Hele za jistotu v blocích. Hance za tradičně špičkový volejbal. Janče, naší novopečené babičce, za výbornou hru a víme, že budeš nejskvělejší babička na světě. Lucce „lyžařce“ za boom útoky, ať už stála kdekoli. Pavle, že vždy byla tam, kde jsme ji potřebovaly. Ádě za orání v našem poli a přeorávání pole u soupeře. Verče za veškeré zápisy a postřehy, kterým nám přispívala do hry.

Do příští sezóny nám všem přeji stejnou pohodovou hru, skvělou partu a žádná zranění na kurtu či mimo něj!

Sepsal(a): Zuzka C.
Rozhodčí: Ivan Štefek

VK Baška : TJ Sokol Svinov A 3:1 (-17, 14, 21, 16)27.04.2023

Sestava: Nahrávka: Ebik, Zuzka, Kačka Smeč: Lucie, Kačka, Zuzka C. Blok: Ebik, Helča, Lucie

Za popěvku Okolo Frýdku cestička dorazil náš tým do Frýdku na poslední venkovní zápas s Baškou s tím, že si to jdeme užít. Baška je tým, který je zárukou dobrého volejbalu a toto očekávání se naplnilo vrchovatě.

Začátek byl těžký. Katka se hned ze startu rozhodla, že potřebuje kvalitní strečink a tak zaparkovala někde (bůh ví kde) a jala se kroužit kolem místní Základní školy, ve které se zápas měl odehrát. Zbytek týmu se rozcvičoval klasicky v tělocvičně. Do toho se mé milované spoluhráčky (!) rozhodly, že budu skvělým zastupujícím kapitánem. Rozhodčí, Ruda Šrámek, mě obratem ujistil, že karty má pro mou maličkost připravené, jelikož si s mojí letorou již v minulosti užil. Evča poté úspěšně vyreklamovala výšku saka s tím, že je proklatě nízko a po následné technické pauze jsme se konečně dostaly k prvnímu setu.

První set byl veselý. Nevím čím to bylo, ale stav na ukazateli byl po třech minutách hry 9:1 pro domácí a my jsme domácí rozhodně nebyly, což bylo špatně. Naštěstí v té chvíli šla Lucka na servis a opustila ho za stavu 10:9, kdy rozložila na prvočinitele soupeřův tým svým servisem a nám zajistila oddychový čas, ve kterém jsme se chytly a už nepustily. Od této chvíle to byl opravdu skvělý volejbal, obě strany se předháněly v zákrocích v poli a je pravda, že více štěstí (jo jo Luci štěstí) jsme měly my a tento set jsme vyhrály.

Druhý set kopíroval začátek prvního, opět jsme prohrávaly. Tentokrát “jen“ 3:7, ale oproti prvnímu setu jsme tuto ztrátu nebyly schopné smazat. Soupeřky rozhodly svým servisem, který byl opravdu kvalitní a my jsme v lepším případě nebyly si schopné přihrát nebo jsme v horším posílaly balóny rovnou na ochoz. A to rozhodlo o výsledku tohoto setu.

Ve třetím jsme se chytly hned od začátku a přetahovaly jsme se o každý balón, některé zákroky by měly vstoupit do análů klubu. Např. stále neumím pochopit, jak Helča balón za anténkou trefila tak, že se zatočil k lajně, na kterou dopadl. Nebo skvělé zákroky Katky nad sítí, kdy  soupeřům sázela balóny jak mrkve na poli. Stejné umění prokázala i Evča. Opět se oba týmy předháněly, kdo je lepší v poli a dlouho to bylo nerozhodně. Ale v rozhodující fázi se štěstí přiklonilo k soupeřkám, kterým v koncovce vyšla sázka na riskující podání.

Čtvrtý set jsme opět nezachytily začátek setu a začaly stahovat náskok. Zuzka na lajně vybírala co se dalo a už to vypadalo, že je budeme mít. Jenže v téhle chvíli nás stejně jako ve druhém setu zradil příjem (to nic, do další sezóny to vylepšíme) a i když jsme potom oraly pole jak myšičky, tak Baška zaslouženě vyhrála.

Z Frýdku nepřivážíme žádného bludišťáka, ale za to jsme si výborně zahrály a zasmály. Holky díky, bylo to skvělé.  
Příští týden přivítáme na posledním zápase sezóny Slávii Ostrava.

Sepsal(a): Zuzka C.

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Svinov B 2:3 (-18, 23, 27, -20, -6)19.04.2023

Sestava (domácí): Nahrávka: Ebik, Zuzka Smeč: Lucie, Zuzka C., Marcela Blok: Adéla, Hanka Sestava (hosté): Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Helena
Diváci: Kája, Miri, Gabi a Verča.

Vrchol jarní části sezóny je za námi a můžeme spokojeně prohlásit, že to byl moc dobrý volejbal až na tiebreak, leč nepředbíhejme.
Bez kapitánky Janči, která si léčila rýmičku, aby byla fit na hory, jsme nastoupily pod pevným vedením Marci. Bohužel to měla s námi těžké. Sebekriticky přiznávám, že jsem to začala já, když jsem si před zápasem šňupla kyslíku a kopla do sebe nějaké paraleny, takže to vypadalo, že jsem tak naspeedovaná, že to odehraju sama. Tým (snad s výjimkou Ádi, která na mě nevěřícně koukala) tomu taky věřil.  Bohužel to úplně nevyšlo a první set jsme po velké přetahované prohrály. Protože kyslík mi očividně docházel a kašel přicházel, tak se tým semknul a díky skvělým nahrávkám Evči a Zuzky S. jsme druhý set vyhrály s „pohodlným“ náskokem dvou bodů. Obě strany od druhého setu předváděly to nejlepší na téma: Jak vypadá obrana v poli. Kdyby byla divácká kulisa větší, jistě by mnohé balóny ocenily zaslouženým potleskem. Třetí set byl infarktový, to si tak jeden tým („B“) vede 24:20 a vypadá to na jeho jasné vítězství a hups je to 24:24. Zakázala jsem v timu Lucce jakékoli řeči o štěstíčku – to patří fotbalistům, s tím, že my to prostě umíme a vyhrajeme! A taky že jo, daly jsme to! Dodatečně: Luci, promiň, jasně měly jsme i štěstí :) a Hanku vzadu, která tam běhala jako čamrda. Před čtvrtým setem nás asi rozbolely nohy a nedokázaly jsem najet na tempo, které nás zdobilo předchozí tři sety, nebo alkohol na straně druhé rozproudil to nejlepší v nich a my jsme prohrály. Výjimečně jsme došly k tiebreaku, kdy nás poznamenal předchozí set a nedokázaly jsme adekvátně zareagovat na rychlý únik soupeřek a ztrátu jsme do konce setu nedohonily.      
Rozdělení bludišťáků je zcela spravedlivé a blahopřejeme sestrám sokolkám k vítězství a Martě k narozeninám!
Příští týden se podíváme za hranice okresu, do dalekého Frýdku.

Sepsal(a): Zuzka C.

Tak tohle bylo speciální! Ale co jiného bychom mohly čekat, je to přece derby…Setkání jsme proto hned zahájily oslavičkou – Martiny narozky = Martiny, bejby ;). A k tomu ještě trochu prosecca, protože nás navštívila naše emeritní členka Kája! Přijela až z Belgie a přivezla nám wafle a čokoládu. Trošku jsme ochutnaly a šlo se na věc. Ale že ta věc bude takhle fyzicky náročná, to jsme nečekaly. Takové dobré pole, jako mělo Áčko, se jen tak nevidí. Každá výměna byla nekonečná. Nám se hodně dařily hlavně bloky, ale i přesto jsme druhý set prohrály ze stavu 23:23 a ten třetí dokonce ze stavu 24:20. Navíc se nám některým už vysílením začaly trochu třepat nožičky. Naštěstí máme wafle - hrajeme dál! Čtvrtý set byl v podobném duchu. Málo který balón mířil rovnou na zem, většinou jsme si ho přehazovaly vícekrát, než horký brambor. A ty míče do levého zadního rohu nás teda pěkně vysí…štvaly! Ale protože jsme měly ještě čokoládu, troufly jsme si i na set pátý. Helči to však nestačilo a kromě čokošky aplikovala ještě bílý prášek neurčitého názvu. Ať to bylo co to bylo, podávala po něm jako bohyně. S takovou šňůrou už bylo jasný, že pátý set je náš! A to i přesto, že hra byla fakt vyrovnaná. Jenže my jsme tam měly více toho srdíčka (a bílého prášku). Na závěr jsme tak ještě Martě daly malé hobla a pak už jsme spokojeně odjely každá do svého rehabilitačního zařízení. Snad se do příště trochu vzpamatujeme …

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : VK Vratimov 3:1 (21, 18, -22, 19)12.04.2023

Sestava: Nahrávka: Ebik, Kačka Smeč: Lucie, Adéla Blok: Helča, Hanka
Diváci: Zapisovatel: Zuzka C, přítel od Ádi, Kača Sokolová (soupeř)

V letošním roce jsme měly Vratimovu co vracet, když jsme na podzim, na hřišti soupeřek těsně prohrály. První dva sety jsme zvládly dobře, soupeřky jsme do větší akce nepouštěly. Ve třetím setu jsme trošku polevily, ale v dalším i přes odborný „koučing“ trenérek soupeře, jsme už neprohrály a zápas dotáhly do vítězného konce.

Sepsal(a): Ebik
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Poruba B 3:0 (22, 12, 22)05.04.2023

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Lucie, Adéla, Zuzka C., Marcela Blok: Helča, Hanka
Diváci: Verča zápis/fotograf

První domácí zápas jarní části sezóny 2022/2023 jsme odehrály proti béčku Sokola Poruba.
Zápas se odehrál v poklidném tempu, kdy hlavním mottem bylo: Vyhni se červenému dresu. Tedy liberu soupeřek, které bylo na druhé straně nejlepší hráčkou.
V prvním setu jsme spolehlivě skoro všechny balóny hrály na červený dres a místy to vypadalo, že nikdo jiný na druhé straně na příjem není.  A málem se nám to i vymstilo, když jsme v koncovce prohrávaly 18:22. Rekce byla očekáváná: Janča vzala time, Marci nám zopakovala, že červený dres skutečně nééé a způsob jakým při tom šermovala rukama, nás přesvědčil o tom, že jestli ještě jednou někdo dá balón směrem k liberu, tak by to mohla být poslední věc, kterou dneska na palubovce udělá. Zabraly jsme, uhrály v řadě 7 bodů a první set byl náš. Průběh druhého setu byl silně ovlivněn dobře uhranou koncovkou prvního setu, protihráčky se nedokázaly naladit na bojový mód prvního setu a my jsme se zvládly vyhýbat liberu. Jediné vzrušení tohoto setu bylo nešťastné podvrtnutí kotníku Lucky, která pod sítí šlápla na nohu soupeřky. Do třetího setu jsme vstupovaly s tím, že čtvrtý výjimečně hrát nechceme a v poklidném tempu jsme si dokráčely pro výhru nad nejmladším týmem soutěže. 
Doma zůstávají tři bludišťáci.
Příští týden přivítáme na domácí palubovce Vratimov.

Sepsal(a): Zuzka C.

TJ Sokol Poruba A : TJ Sokol Svinov A 1:3 (21, -12, -19, -20)27.03.2023

Sestava: Nahrávka: Ebik, Janča O. Smeč: Lucie, Zuzka C., Marcela Blok: Adéla, Hanka

Třetí zápas jarní části sezóny 2022/2023 se odehrál v porubské Sokolovně.  Opět jsme dorazili v počtu 7 statečných, kdy náš vůdce Janča O. chtěla hrát pouze na 3 (naše) vítězné sety. Řeči jako:  Je jaro, doba zkracování, tiebreakům odzvonilo… a další nás měly namotivovat k jednoznačnému výkonu.

Snad nás tyto řeči motivovaly a na začátku prvního setu jsme vedly 1:9. Ale tato skutečnost nás  ukolébala pocitem neporazitelnosti, což se nám vzápětí vymstilo. Při stavu 16:12 jsme přemýšlely, kde jsme, k sakru, udělaly chybu. I přes veškerou naši snahu se nám nepodařilo stáhnout více než na rozdíl 2 bodů a ztráta tohoto setu byla zcela zasloužená. Před druhým setem jsme se rozhodly soupeřky rozhodit takticky: střídání, trošku zamíchání s posty a výsledkem byla fantastická jízda. Šlo nám vše, čeho jsme se dotkly. Balóny padaly na palubovku soupeře jedna radost a těch pár chybiček, které jsme udělaly, nestojí vůbec za řeč (stejně za to může nízký strop). Ve třetím setu jsme si pomohly hlavně servisem, ve kterém se celý tým předháněl, kdo dá za a) luxusnější prasátko s pádem míče hned za síť nebo za b) eso k lajně. Před čtvrtým setem jsme si řekly, že tiebreak fakt hrát nebudeme a bohumínský thriller taky není třeba opakovat. Soupeřky  sice zbraně nesložily a až do koncovky setu se nás držely, ale závěr patřil jednoznačně nám, opět jsme si pomohly servisem a soupeřovo náměstí se ukázalo jako zlatý důl, který jsme vytěžily do vítězného konce.

Z Poruby odvážíme tři bludišťáky. Holky díky, už teď se těším za týden, kdy nás čeká béčko Poruby.

Sepsal(a): Zuzka C.

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov A 1:3 (18, -22, -19, -29)14.03.2023

Sestava: Nahrávka: Janča O., Marcela Smeč: Lucie, Adéla, Zuzka C. Blok: Helča, Hanka

Druhý zápas jarní části sezóny 2022/2023 se odehrál v Bohumínské tělocvičně DDM. Začátek byl naplánován na nekřesťanskou hodinu, tedy od 20:00h. Už tato skutečnost přesvědčila naši sedmičku, že výjimečně žádný tie break nebude a vyhrajeme co nejrychleji, zároveň jsme věřily i v pomoc trenéra druhé strany, který má kouzelnou vlastnost, v klíčových chvílích rozložit vlastní tým.

První set se nám vyloženě nepovedl, stav 1:8 pro domácí, kdy jsme si nedokázaly přihrát tak, aby Janča něco (cokoli) mohla pro útočníky vymyslet byl špatným startem, který se následně přenesl do průběhu celého prvního setu. Trenér na druhé straně spolu se svým týmem měl pocit, že výhra je jejich. Nic nebylo vzdálenějšího pravdě. Ve druhém setě jsme více zariskovaly na servisu a druhá strana měla problém s příhrou. Třetí set byl tzv. na pohodu, v klidu jsme si došly k 25b a trenér holek z Bohumína byl stále klidný (musel něco zobnout, jinak si to nedovedu vysvětlit). A schylovalo se k 4 dějství. Opět jsme si řekly: Tie break ne, zahrát pořádně ano. A obě části jsme splnily. Nechaly jsme holky z Bohumína za stavu 20:15 dotáhnout na 20:20 a začala přetahovaná o každý balón. Každá strana měla svou chvíli, kdy to vypadalo, že ona vyhraje. Je pravda, že Bohumín jich měl více, ale naše zkušenost a hlavně nechuť hrát 5 setů stály za naši výhrou. Z Bohumína odvážíme tři bludišťáky.

Holky díky, jako vždy, bylo to skvělé.

Janča O. (magnifique)
Hela (božská)
Áďa (jedinečná)
Marci (úžasná)
Lucka H. (skvělá)
Hanka (diamant)
Zuzka (ta, která chodí za lajnou)

Sepsal(a): Zuzka C.

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov A 3:1 (-25, 19, 22, 12)21.02.2023

Sestava:

První zápas jarní části jsme odehráli na palubovce Polanky a i přes skvělý výkon všech zúčastněných  jsme prohrály 1:3.

Hned první set dal tušit, že tradiční souboj s Polankou bude přetahovaná o každý míč a platilo to po celé tři sety, které byly zcela vyrovnané a rozhodovalo se vždy v koncovce. Teprve 4 set byl zcela jednoznačně v režii Polanky, a ta tímto setem vyhrála i celý zápas.

Musíme se ale pochválit, protože to byl dobrý zápas, kdy každá z nás do toho dala vše co uměla a hrálo se nám skvěle. Lucka H. a Marci, které se vrátily po menší mateřské pauze hrály výborně, Áďa i přes bolest v rameni šla po každém balónu jako hladový vlčák, Lucka K. se už z bloku nedostane, protože na tomhle postu jede bomby, Hanka je tradičně špičková volejbalistka - odkudkoli zahraje cokoli a  Zuzka bude absolvovat školení u Janči jak se nepřiznávat, když mává rukou u své neviditelné teče.

Holky díky za skvělý zápas!

Sepsal(a): Zuzka C.

USK Slávie Ostrava : TJ Sokol Svinov A 3:2 (20, -21, -28, 16, 7)30.11.2022

Sestava: Nahrávka: Ebik, Kačka Smeč: Jana D., Adéla Blok: Hanka, Lucka K.

Na poslední zápas podzimní části jsme se sešly na palubovce Ostravské univerzity. Zápas začínal pozdě večer ,tak jsme doufaly, že nás  nebude opět čekat pětisetová bitva. Bohužel jsme si to nemohly odpustit. Než jsme se zorientovaly na hřišti, popasovaly se s přešlapy u podání, nízkými stropy, už jsme prohrávaly 0:1. Když jsme se s tím srovnaly, podařilo se nám urvat další dva sety. Ve čtvrtém se nám nepodařilo dobře přijmout, nahrát a tím pádem i zaútočit. Set jsme prohrály, drobné neshody, úbytek sil a taky tento nevyhraný set nám prohrál  i tie-break. Je to škoda, protože  k výhře chybělo málo. Nevadí, věřím, že v jarní části budeme úspěšnější.

Sepsal(a): Ebik
Rozhodčí: Petr Košnovský (známka 1)

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Bohumín 3:2 (-23, 21, 10, -23, 6)23.11.2022

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Jana D., Adéla, Zuzka C. Blok: Hanka, Lucka K.

Odložený zápas nám přijel zapískat Ivan Štefek a my jsme se sešly v sestavě: Áďa, Hanka, Janča D., Janča O., Katka, Lucka, Zuzka C.

První set jsme prohrály s nejtěsnějším rozdílem dvou bodů, holky s Bohumína moc hezky podávaly a jedna z nich nám nedovolila kvalitně přihrát a nahrála Bohumínu 10 bodů. Poté jsme mocně stahovaly, a i když to nevyšlo, tak jsme cítily, že to půjde. Hned druhý a zvlášť třetí set jsme to i dokázaly realizovat a řekla bych, že nám to fakt šlo. Čtvrtý set jsme prohrály a Bohumín srovnal na 2:2. Ale i tak jsme cítily, že výhra je jen a jen v našich rukách. V té chvíli nám pomohl i trenér soupeřek, který úspěšnou taktikou své hráčky rozebral a zapomněl je složit.

Klasická výhra 3:2 byla opět naše.

Sepsal(a): Zuzka C.
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : VK Baška 1:3 (-22, 10, -20, -23)09.11.2022

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Ebik, Jana D., Zuzka C. Blok: Adéla, Lucka K.

Už dle stavu jednotlivých setů je vidět, jak to byl nesourodý zápas. První set byl docela vyrovnaný, ale bohužel nás soupeřky překvapily. Druhý set byl naprosto v naši režii. Ve třetím jsme se praly o každý míč v dost dlouhých výměnách, ale Banka Baška byla lepší v koncovce. Ve čtvrtém setu jsme už prohrávaly asi 4:12, ale postupně jsme sbíraly bod za bodem a stahovaly, pak jsme špatně otočily a šla na servis Lucka a soupeřky totálně zaskočila.. Ale bohužel naše 2 chyby v závěru za stavu 23:23 nás stály nejen se set, ale i celý zápas… Ale zahrály jsme si moc hezký volejbal a to je to nejdůležitější.. Tentokrát jsme neodcházely se svěšenou hlavou.

Sepsal(a): Jana D.

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:0 (15, 23, 17)02.11.2022

Sestava (domácí): Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Helena Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Jana D., Kačka, Lucka K. Blok: Adéla, Hanka
Diváci: Arnošt

Naše oblíbené derby je tady! A i Áčko se zřejmě těší, protože než se dostáváme na hřiště, tak holky už mají nachystanou síť, ikdyž „nejsou“ domácím týmem - za což dodatečně děkujeme! Že jde o výjimečný zápas, potvrzuje také přítomnost Arnošta! První set tak rozehráváme lehce nervózní z toho, jaké jeho úkoly jsme nesplnily. Na střídačce je Verča a ta hned čistí černé svědomí. V mezičase vybírá nové dresy, a zatímco my celkem pohodově získáváme první sadu, Verča už má objednávku skoro hotovou. Ve druhé sadě Áčko začíná tlačit na piłku. Holky servírují ostřeji, než pravá indická restaurace. Dostáváme se do skluzu a už už to vypadá, že za druhým setem budeme muset zapálit svíčku (když jsou ty Dušičky). Pak ale začínáme hrát „to svoje“. Příjem-náhra-smeč a už to frčí. Za stavu 24:23 Marťa hlásí timeout a po jasných instrukcích bere příkladně vše do vlastní smeče – na zem! Druhý set je náš. Ve třetím už jedeme na vlně a poměrně rychlou výhrou děláme radost nejen nám, ale snad i panu rozhodčímu, který dorazil i s lehkou rýmečkou. Je to srdcař! Takže za nás dobrej zápas jak Sviňa. Na závěr ještě společná fotka, které se však odmítla zúčastnit Janča Opic. No nevim nevim, já bych to Arnoštovi vysvětlovat nechtěla :).

Sepsal(a): Renata

Nejoblíbenější zápas sezóny zde, sestry sokolky proti sobě! Prostě vrchol podzimní sezóny, ten si nenechal ujít ani Arnošt a spravedlivě fandil oběma stranám a co nejlepšímu volejbalu.

První set jsme prohrály celkem snadně, o to nabuzeněji jsme nastoupily do druhého, kdy jsme dlouhou dobu vedly a vypadalo to, že srovnáme. Za stavu 24:23 pro nás si holky z „B“ vzpomněly, že existuje time out, poradily se a vyhrály. Ani ve třetím setu jsme se bohužel taky moc nevytáhly a prohra 0:3 mluví za vše. Ale máme před sebou jarní zápas, kde necháme VŠE!

Sepsal(a): Zuzka C.
Rozhodčí: Ivan Štefek

VK Vratimov : TJ Sokol Svinov A 3:2 (8, 25, -16, -13, 15)25.10.2022

Sestava: Nahrávka: Ebik, Zuzka, Kačka Smeč: Janča O., Adéla, Zuzka C. Blok: Kačka, Hanka, Lucka K.
Diváci: Fandit přijela Verča, a také Jirka Mrkva s Vojtíškem a Lukáškem.

Zase pět setů, vlastně nee, jen čtyři, první set jakoby ani nebyl :(. Než jsme se rozkoukaly a zjistily, že jsme již na hřišti a dokonce se i hraje, první set pro nás nemile skončil. Nenechaly jsme se tím rozladit a řekly si takto ne! A docela to šlo. Vytvořily jsme si pěkný náskok, ale koncovku jsme nezvládly. Každá z nás si vybrala nějakou slabší chvilku a náskok byl pryč. Do dalších setů jsme udělaly čachry machry, do hry nastoupila Adélka a Hanka a následující setíky byly v naší režii. Soupeřky jsme drtily dobrým servisem a celkově se dařilo. Vydřely jsme si tiebreak, kde jsme se tahaly o každý bod, ale v koncovce nám chybělo trochu sviňského štěstíčka. 

Sepsal(a): Zuzka
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Poruba B : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-13, -12, -9)20.10.2022

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča O. Smeč: Ebik, Pavla Blok: Hanka, Lucka K.
Diváci: Verča K.

S nadupaným týmem a bouřlivé podpory z lavičky jsme doufali v nějaké body. Nakonec to bylo jednodušší než jsme si myslely a po hladkém průběhu a našem přesvědčivém výkonu jsme si odvezly celé tři body! A to je něco - to se nám od začátku sezóny povedlo jen jednou (3:1 proti Porubě A) a potom dva tie-breaky, ze kterých jsme si odvezly celkem 3 body.

Sepsal(a): Adéla
Rozhodčí: Petr Košnovský

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Poruba A 3:1 (21, 16, -22, 12)12.10.2022

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Jana D., Adéla, Zuzka C., Lucka K. Blok: Pavla, Hanka

Po prvních dvou jasných setech jsme lehce zaváhaly ve třetím, ale po dlouhé době jsme zabojovaly a ukončily zápas čtvrtým setem. Snad už jsme se to naučily a bude to tak i nadále. 

Sepsal(a): Kačka

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Fryčovice 2:3 (-20, 17, 20, -18, -9)21.09.2022

Sestava: Nahrávka: Ebik, Janča O. Smeč: Jana D., Adéla Blok: Pavla, Hanka

Dne 21.9.2022 se odehrál litý boj mezi TJ Sokol Svinov A a TJ Sokol Fryčovice. Zápas to byl opravdu náročný a jak už je osudem našich talentovaných žen, opět se hrálo pět setů.
Velkým problémem bylo srovnat se s velice unikátní technikou útoků Fryčovických žen. Jejich unylé padáčky v prvním setu těžce šikanovaly naši obranu a první set padl do rukou nepřítele za stavu 20:25.
Ve druhém a třetím setu už to bylo veselejší a tým mocně povstal z popela jako Fénix a přizpůsobil se hře soupeře. Druhý set skončil stavem 25:17 a třetí set 25:20.
Je záhadou, co se dělo potom, jelikož jsme měly našlápnuto ke krásnému výsledku a připsání 3 bodů. Velkou roli v tom měla nejspíše mladá síla Fryčovického týmu, která bombardovala naše ženy těžkým a konzistentním podáním. Naše ženy v tomto setu padly za stavu 18:25.
K velké lítosti a odhodlanosti našich žen dovést tým alespoň k utržení kořisti v podobě 2 bodů, ani pátý set se jim bohužel nepodařilo otočit. Ten skončil za stavu 9:15.
Závěrem bych chtěla podotknout, že naše ženy bojovaly statečně a rvaly se o každý bod jako lvice. Bohužel bylo hotovou Sophiinou volbou, jak postavit obranu, či ji úplně vyřadit vzhledem k typu útoku, který využívá Fryčovický tým.

Sepsal(a): Veronika
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Svinov A : VK Polanka nad Odrou 3:2 (15, 20, -20, -20, 12)14.09.2022

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča O. Smeč: Jana D., Kačka Blok: Adéla, Hanka, Lucka K.
Diváci: Zuzek a Verča

Úvodním hvizdem v podání Ivana Štefka začala pro nás na domácí palubovce sezóna 2022/2023 a hned naše první soupeřky holky z Polanky byly zárukou skvělé hry.
Zatímco na naší straně nedošlo k žádné personální úpravě, tak Polanka šáhla do mládežnických rezerv a rozhodla se, že nás tímto tahem zaskočí. Ale naše předzápasová porada (magister, šampaňské a skvělé listové taštičky – díky Luci) se vydařila a z lehkostí nám vlastní jsme jasně ovládly první dva sety. Pro třetí a čtvrtý set Polanka opět zamíchala sestavou, my jsme nestihly poradu (taštičky snězeny, šampaňské dopito a magister to nebyl schopen sám utáhnout) a tyto sety jsme prohrály.
Nastal tiebreak, po oprávněné výtce svých spoluhráček, jsem začala mohutně povzbuzovat a chodit za postranní čárou jako zkušený gauč (ano ano gauč, ne kouč). Bohužel se ukázalo, že efekt mého povzbuzování je nulový a stav při změně stran 0:8 byl hrozivý. Slabší povahy by jistě hledaly bílý ručník, ale naše heslo „Povolit a potom přitáhnout“ by mělo vstoupit do historie klubu. Stav 1:9 znamenal bod obratu a od této chvíle neexistovala cesta zpět. Na servis šla Hanka, opouštěla ho za stavu 8:10, poté Jana stav 11:12, pak Janča, rázem bylo srovnáno a již jsme Polance nedovolili ani bod. Zasloužené dva body jsou doma.

Závěrem bych chtěla jen napsat, že jsem konečně pochopila naši filozofii: Bez tiebreaku to není volejbal!
Díky holky.

Sepsal(a): Zuzka C.
Rozhodčí: Ivan Štefek