TJ Sokol Svinov B (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Fryčovice 3:0 (17, 13, 20)14.12.2022

Sestava: Nahrávka: Irena, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Marie

Dne 26.10., teda vlastně 30.11. – ne, dokonce až na třetí pokus, takže 14.12. jsme se sešly s Fryčovicemi, abychom uzavřely podzimní část přeboru. Atmosféra byla taková vesele-vánočnější, možná proto, že Marťa přinesla mandlové Amareto. Anebo možná proto, že Irenka ve městě viděla vánoční tramvaj a taky vánoční OZO popeláře :). Ve hře se nám dařilo moc, ať už to bylo vánočním kouzlem nebo snad dobrými bloky a kvalitním pokrytím pole. Prostě závěrečný zápas přesně tak, jak má být! A tak nám Ježíšek nadělil rovnou tři body. Ještě by bylo fajn, kdyby Verči Ježíšek přinesl nějakou propisku, ať si pro příště může zapisovat do diáře a nemusí na poslední chvíli rušit účast :). Ale konec dobrý - všechno dobré, tak se zase budeme těšit na jaro! Mezitím si v (nedohrané) výsledkové tabulce pěkně vychutnáme přezimování „na bedně“.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

VK Baška : TJ Sokol Svinov B 3:1 (13, -19, 18, 20)08.12.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Olga, Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

Tak, jako se probíhající Mistrovství světa ve fotbale pomalu blíží k velkému finále, tak i podzimní část naší soutěže už dohrává poslední zápasy. A proto jsme se sešly s Baškou, aby se rozhodlo, kdo je víc Ronaldo a může myslet na přední místa tabulky. V prvním setu to však vypadalo spíše na rychlé kopačky. Soupeřky byly neomylné a hlavně podání k nám lítalo rychlostí dobře střelené penalty (jeden rožek, druhý rožek, čistý průstřel, atd…). Pak jsme se však vzchopily a taky ukázaly, že v nás něco je. Ve čtvrtém setu to už už vypadalo, že si snad vynutíme i prodloužení v podobě tiebreaku, ale nakonec byl zápas uzavřen hned po základní hrací době. Ve sprše jsme však získaly alespoň uznání soupeřek, že to byl „nejlepší zápas sezóny“! Byla totiž fakt pěkná hra bez faulů, tak jsme odjížděly alespoň s dobrým pocitem. I když body jsme do kabiny tentokrát nepřinesly.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Rudolf Šrámek

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov B 2:3 (13, -17, 20, -26, -13)06.12.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Olga, Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

Původní termín zápasu jsme musely zrušit, což se Bohumínu moc nelíbilo, protože na nás už zřejmě měly nachystané posily ze zámoří. A tak jsme v tomto náhradním termínu čekaly tuhý boj! A ten teda první set a půl rozhodně nebyl. No hrály si s námi jako kočky s myší! Naštěstí máme Marťu, která byla v minulém životě asi mentálním koučem. Jakmile vybrala time a promluvila nám do duše, začalo se objevovat světlo na konci tělocvičny. Bloky začaly mít parametry Velké čínské zdi a konečně jsme přestaly kazit podání. Hra tak začala být děsně vyrovnaná. My jsme ale měly lepší hlavně psychičku! Takže nás nerozhodila ani taková ta lahůdka, když jdete podávat za stavu 1:2 na sety, 23:24 ve čtvrtém, aneb „když to zkazíš, tak prohrajete celý zápas“. Zisk tohoto setu nás nakopnul ještě víc. V pátém setu už jsme tak celou dobu vedly a za skvělý týmový výkon jsme si vykřičely vítězství. Byl to jeden z nejhezčích a nejbojovnějších podzimních zápasů, ikdyž nás dostkrát málem trefilo z toho, jaké to byly nervy.  Pak už nezbývalo nic víc, než poděkovat soupeřům za férovou hru. Jo, pardon, ještě vytřít parkety! Ta radost tu dneska fakt stříkala totiž. A pak už bylo 21:50 - pravý čas se sbalit a úplně v poklidu jet domů spát. Protože s adrenalinem vyplaveným i v nehtech se usíná úplně nejlíp, že :).

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Poruba B 3:0 (18, 17, 25)16.11.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Marie, Helena

Béčko proti Béčku. Ale hlavně trochu mezigenerační souboj. Soupeřky se však našeho, ehm… zkušeností příliš nezalekly a bojovaly statečně. Nás však jejich sladké mládí taky nezastrašilo a byly jsme ještě statečnější! A to hlavně ve chvílích, kdy se v hale objevovalo více rozhodčích, než právě jeden. Holky totiž panu Štefkovi radily dost, ale on se nedal a rozhodoval podle sebe, což bylo úplně nejstatečnější. Hodně nás taky uklidňovalo, že Irenka má plno energie. Nejdřív ji používala na komentování úderů po odehrání, s přibývajícím časem však zvládala komentovat už i před odehráním míče :). Za tuto aktivitu navíc ji tak udělujeme plusové body. Celkově bych pochvalu dala všem, protože jsme zvládly i dramatický závěr třetího setu a výhra tak byla naše.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Poruba A : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-19, -22, -23)07.11.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Helena

Tentokrát jsme první úspěch večera zaznamenaly dřív, než jsme vůbec vkročily na hřiště. Gréto, no fakt jsme dokázaly přijet jen třema autama (oproti obvyklým šesti)! A pak už se to s náma naštěstí jen vezlo...Nástup do prvního setu nás však trochu vyděsil. Zdálo se, že někdo snad v šatně začal řezat na cirkulárce. Nebo že by byla první středa v měsíci a proto ta ostrá siréna? NE! To jen porubská kapitánka povzbuzuje tak silným hlasem! Postupně jsme se však na tuto zátěž hlukem aklimatizovali, a naopak jsme sílu využily zase na naší straně, a to hlavně při podání. Lítalo nám to tam krásně. K tomu se přidalo Marcelčino řádění v poli i na síti a celkově vyrovnaný týmový výkon. Marná tak byla snaha porubské hráčky č.15, která na nás útočila ze všech možných pozic. Po třech setech prostě nebylo co řešit. A to bylo jediné štěstí, protože dle skóre to vypadá, že nejpozději v pátém setu bychom mohly mít trochu problém…:)

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:0 (15, 23, 17)02.11.2022

Sestava (domácí): Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Helena Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Jana D., Kačka, Lucka K. Blok: Adéla, Hanka
Diváci: Arnošt

Naše oblíbené derby je tady! A i Áčko se zřejmě těší, protože než se dostáváme na hřiště, tak holky už mají nachystanou síť, ikdyž „nejsou“ domácím týmem - za což dodatečně děkujeme! Že jde o výjimečný zápas, potvrzuje také přítomnost Arnošta! První set tak rozehráváme lehce nervózní z toho, jaké jeho úkoly jsme nesplnily. Na střídačce je Verča a ta hned čistí černé svědomí. V mezičase vybírá nové dresy, a zatímco my celkem pohodově získáváme první sadu, Verča už má objednávku skoro hotovou. Ve druhé sadě Áčko začíná tlačit na piłku. Holky servírují ostřeji, než pravá indická restaurace. Dostáváme se do skluzu a už už to vypadá, že za druhým setem budeme muset zapálit svíčku (když jsou ty Dušičky). Pak ale začínáme hrát „to svoje“. Příjem-náhra-smeč a už to frčí. Za stavu 24:23 Marťa hlásí timeout a po jasných instrukcích bere příkladně vše do vlastní smeče – na zem! Druhý set je náš. Ve třetím už jedeme na vlně a poměrně rychlou výhrou děláme radost nejen nám, ale snad i panu rozhodčímu, který dorazil i s lehkou rýmečkou. Je to srdcař! Takže za nás dobrej zápas jak Sviňa. Na závěr ještě společná fotka, které se však odmítla zúčastnit Janča Opic. No nevim nevim, já bych to Arnoštovi vysvětlovat nechtěla :).

Sepsal(a): Renata

Nejoblíbenější zápas sezóny zde, sestry sokolky proti sobě! Prostě vrchol podzimní sezóny, ten si nenechal ujít ani Arnošt a spravedlivě fandil oběma stranám a co nejlepšímu volejbalu.

První set jsme prohrály celkem snadně, o to nabuzeněji jsme nastoupily do druhého, kdy jsme dlouhou dobu vedly a vypadalo to, že srovnáme. Za stavu 24:23 pro nás si holky z „B“ vzpomněly, že existuje time out, poradily se a vyhrály. Ani ve třetím setu jsme se bohužel taky moc nevytáhly a prohra 0:3 mluví za vše. Ale máme před sebou jarní zápas, kde necháme VŠE!

Sepsal(a): Zuzka C.
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : VK Polanka nad Odrou 1:3 (20, -15, -19, -19)19.10.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Helena, Marci Blok: Martina J., Veronika

Dá se vyhrát zápas, kde v prvním setu prohráváte už 1:11? Hmmmm... Jak už tato řečnická otázka napovídá, rozjezd zápasu nebyl úplně nejrychlejší. Naštěstí jsme postupně ze zpátečky řadily vyšší stupně a hra začala mít grády. První set se nám tak podařilo otočit a dokonce i vyhrát! Pak se však Polanka uchýlila ke změně stylu hry.  Zvolila pro nás nepříjemný útok úlivkou, či krátkým šprtnutím hned za bloky. A s touto technikou začala slavit úspěch. Nám navíc moc nešla nahrávka, takže náš útok to měl těžké…Rozhodujícím momentem celého zápasu byla zřejmě Polančina smeč tzv. „mezi nohy“. Míč mířil do zámezí, zároveň však na kolena naší nahrávačky. Ren proto chtěla s roznožkou ladně povyskočit a míč tak pustit. Bohužel, šířka jejich stehen a nedostatečné roztažení zapříčinili teč míče – soupeřky získaly bod – začátek špatného konce. Naše síly navíc ubývaly, protože v počtu šesti hráček nebylo moc prostoru k lavičkovému odpočinku. To, že si Polanka střídala hráčky ze střídačky jak ponožky, nemůžu už nazvat jinak, než naprostou provokací :). Druhý, třetí i čtvrtý set jsme tak prohrály. Boj tam byl, sranda taky, ale síly nestačily. Na závěr hracího dne však přesto proběhla menší oslavička (dodatečná narozeninová) – děkuji za dárek!

Ponaučení: „Nehraj s Polankou, nemáš-li náhradní hráčky za brankou. Chceš-li zápas přesto vyvolat, musíš šířku stehen zkontrolovat!“

Čo chýbalo?
1) bublinky (prosecco se minule osvědčilo!)
2) Irenka

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

USK Slávie Ostrava : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-16, -18, -21)12.10.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Marie, Helena

Ke smůle všech děvčat si na dnešní zápas vybrala kapitánka Marťa svou nepřítomnost (to se stává zhruba jednou za Uherský rok). Důsledkem toho se samozvaná kapitánka Renata ujala nebohého týmu a začala na něj aplikovat metodu bič, bič, bič a prosecco. K překvapení všech to velmi dobře fungovalo. Marťa má ten tým dobře vychovanej! První set jsme tak povzbuzeny bublinkami zvládly vyhrát celkem rychle. Ve druhém však prozatimní kapitánka udělala velkou chybu – náznakem, mezi serií nadávek, tým pochválila. Okamžitě došlo k hernímu útlumu, navíc bublinky začaly vyprchávat. Bylo proto třeba svolat timeout. Náplň byla jasná – zdrbat všechny na dvě doby! A ejhle, po návratu na kurt se vše zase v dobré začalo obracet. Pod občasnou palbou kapitánčiných nadávek jsme tak pohodově dohrály druhý i třetí set. Takže tvrdě se na ně musí, víme!?!

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

VK Vratimov : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-12, -22, -21)13.09.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika Smeč: Olga, Irena, Marci Blok: Olga, Martina J., Helena, Marci

První zápas sezóny! S nadšením a skvělou fyzičkou se scházíme v neuvěřitelném počtu 7 hráček, to se nám v minulé sezóně nepodařilo několik měsíců. Čeká nás soupeř, s nímž si vždy sáhneme na dno svých sil (fyzických i psychických), a ne vždy to pro nás skončí vítězně. Motivace nám rozhodně nechybí, a to zejména díky Proseccu, které přinesla Olinka. Seznamujeme se s novou halou v Nové Bělé a zjišťujeme, že místa pro podání je opravdu málo. Rozhodčí nám dokonce povoluje přešlapy. Mirka nás instruuje, že každý balón tady spadne do hřiště, nebo narazí do zdi. S veselou náladou (jak jinak po vypitém Proseccu) nastupujeme do prvního setu odhodlány vyhrát 3:0. Kapitánka Marťa nás instruuje hláškou z Pelíšků: „Holky, hlavně potichu a rychle!“ Začínáme skvěle, body získáváme až podezřele snadno. Vedení si udržíme po celý set a se slušnou rezervou a značným překvapením vyhráváme.
V druhém setu nám trochu dochází dech a nedaří se nám soupeře dotáhnout, přesto dál bojujeme. Já zběsile fandím na střídačce. Držíme se v závěsu zuby nehty, a to hlavně díky kouzelné levačce Olinky, má 100% úspěšnost. A pak to přijde, koncovka a na servis nastupuje Irča. Nadhazuje si balón, jakoby právě spatřila tyranosaura rexe. Zázrakem vyškrábne podání zpod ramene a zasadí soupeři eso! Další podání stále doprovází nejistý nadhoz, o to větší problémy mají protihráčky s příjmem. Body se nám jen sypou a my otáčíme skóre a vítězíme i v druhém setu!
Nastupujeme do třetího setu a je nám jasné, že máme nečekanou příležitost ukončit souboj s Vratimovem rychle a zběsile. Verča sice nechce domů dřív, než děti usnou, přesto tým podrží a její luxusní nahrávky létají vzduchem. Jednou to zabije Marcelka, jindy já nebo Olinka, a nám stoupá adrenalin v krvi. Je to nelítostný souboj, v němž se chvíli daří nám, chvíli soupeři. Od sítě s otevřenými ústy pozorujeme, jak Mirka dosáhne téměř rychlosti světla a vybere ztracený balón a Olinka na zadní čáře vleže ze země pošle balón až k soupeřkám. Ty nevěří vlastním očím. Už jen pro tento zákrok si zasloužíme vyhrát, jinak neexistuje spravedlnost (nebo Bůh?)! A opravdu, po dlouhých výměnách a urputném boji udržíme vedení i ve třetím setu a s hlasitým pokřikem (promiň Marti, tvůj pokyn: „hlavně potichu“ jsme nezvládly dodržet) vítězíme 3:0!!!

Sepsal(a): Helena
Rozhodčí: Ivan Štefek