TJ Sokol Svinov B (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Poruba A 3:1 (-12, 9, 22, 27)17.05.2023

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Olga, Irena, Helena Blok: Martina J., Marie, Marci
Diváci: přední divák: Miri + 1

Hned na začátku zápasu nás uklidnilo, že jsme si znova zasloužily pozornost ukrajinské sázkařské komunity. Našemu věrnému sledovači jsme navíc připravily příjemnou změnu – tentokrát nemusel otáčet, protože se přišla podívat Miri. A taky nás bylo strašně hodně! Dva kousky na střídání - neobvyklé pocity pro nás! Pojďme toho využít :).

V prvním setu jsme z toho však byly spíš v šoku, nedařilo se nic a byla z toho jasná prohra. Pak naštěstí přišla změna stran a zlom v naší psychičce. Došlo nám, že tohle je poslední zápas sezóny. Pořádně jsme si proto zastřídaly, plně využily změny v postech a už to šlo jen nahoru. Čtvrtý set jsme dokonce využily úplně na max, takže v nás přes léto zůstane i nějaký ten adrenalin asi. Díky výsledku jsme tak v soutěži uhájily krásné třetí místo. Takže byla to dobrá sezóna (protože dobrý je přesně za tři :) )!

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Poruba B : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-14, -22, -11)11.05.2023

Sestava: Nahrávka: Veronika, Gabka Smeč: Olga, Irena Blok: Marie, Marci

Zápas začal tradiční prosecovskou štamprličkou na počest narozenin Olinky, která se přidala po krátké absenci. Výborně naladěné jsme si daly za cíl to dlouho neprotahovat a urvat to ve třech setech. Začátek se vydařil, i když Maruška nemohla najít bomberovské podání z minulého týdne. Zato mě soupeřky nechaly na podání v dlouhé šňůře, i když by moje bolavá ruka ocenila opak. Ve druhém setu bylo znát, že nás mladé (a zatím nevyhrané) soupeřky trošku uspaly, takže jsme se nemohly dostat do tempa. Naštěstí jsme i tento set zvládly bez ztráty kytičky a ten třetí už byl plně v naší režii. Fanoušci sice zůstali na fotbalovém hřišti, ale tak snad někdy příště se přidají. Příští týden nás čeká poslední zápas této sezóny, tak si ho určitě užijeme. 

Sepsal(a): Irena

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov B 3:0 (28, 20, 21)02.05.2023

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata, Gabka Smeč: Irena, Helena, Marci Blok: Martina J., Marie

Historický okamžik! Bylo nás víc, než soupeřek – rovných 8. A takový počet je u nás asi stejně pravděpodobný, jako to, že uhrajete v setu 28 bodů a stejně jej nezískáte. A přesto se obojí může stát…

Poprvé se k nám totiž připojila posila Gabča G. Prý se po zápasech ráda fotí a nevadí ji hrát v šesti. No, tak to se jí u nás bude asi líbit :). I přesto, že nahrávala skvěle, a i všichni ostatní nechali na hřišti hodně mililitrů potu, první set nám těsně proklouzl někam na Polaneckou střídačku. Hned jsme proto využily možnosti prostřídat a zapojit svěží posily z naší lavičky. Svěžest se však ukázala jako nedostatečná, neboť i druhý set byl připsán soupeřkám. Měly totiž bloky, které se nám nedařilo prorazit. V podobném duchu se nesl i třetí set. I na naši straně se nějaký ten blok občas objevil (např. R. zažila svůj první bodový blok v životě), Maruška využívala techniku himalájského podání, kterou okoukala asi někde na treku (tvrdé jako, tréninkové podmínky nepálských volejbalistů), ale na Polanku to bylo prostě málo. Tentokrát nám tedy nepomohl ani uvítací Gabčin panáček – body zůstaly zaslouženě u domácích hráček.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Petr Prusek

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Svinov B 2:3 (-18, 23, 27, -20, -6)19.04.2023

Sestava (domácí): Nahrávka: Ebik, Zuzka Smeč: Lucie, Zuzka C., Marcela Blok: Adéla, Hanka Sestava (hosté): Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Helena
Diváci: Kája, Miri, Gabi a Verča.

Vrchol jarní části sezóny je za námi a můžeme spokojeně prohlásit, že to byl moc dobrý volejbal až na tiebreak, leč nepředbíhejme.
Bez kapitánky Janči, která si léčila rýmičku, aby byla fit na hory, jsme nastoupily pod pevným vedením Marci. Bohužel to měla s námi těžké. Sebekriticky přiznávám, že jsem to začala já, když jsem si před zápasem šňupla kyslíku a kopla do sebe nějaké paraleny, takže to vypadalo, že jsem tak naspeedovaná, že to odehraju sama. Tým (snad s výjimkou Ádi, která na mě nevěřícně koukala) tomu taky věřil.  Bohužel to úplně nevyšlo a první set jsme po velké přetahované prohrály. Protože kyslík mi očividně docházel a kašel přicházel, tak se tým semknul a díky skvělým nahrávkám Evči a Zuzky S. jsme druhý set vyhrály s „pohodlným“ náskokem dvou bodů. Obě strany od druhého setu předváděly to nejlepší na téma: Jak vypadá obrana v poli. Kdyby byla divácká kulisa větší, jistě by mnohé balóny ocenily zaslouženým potleskem. Třetí set byl infarktový, to si tak jeden tým („B“) vede 24:20 a vypadá to na jeho jasné vítězství a hups je to 24:24. Zakázala jsem v timu Lucce jakékoli řeči o štěstíčku – to patří fotbalistům, s tím, že my to prostě umíme a vyhrajeme! A taky že jo, daly jsme to! Dodatečně: Luci, promiň, jasně měly jsme i štěstí :) a Hanku vzadu, která tam běhala jako čamrda. Před čtvrtým setem nás asi rozbolely nohy a nedokázaly jsem najet na tempo, které nás zdobilo předchozí tři sety, nebo alkohol na straně druhé rozproudil to nejlepší v nich a my jsme prohrály. Výjimečně jsme došly k tiebreaku, kdy nás poznamenal předchozí set a nedokázaly jsme adekvátně zareagovat na rychlý únik soupeřek a ztrátu jsme do konce setu nedohonily.      
Rozdělení bludišťáků je zcela spravedlivé a blahopřejeme sestrám sokolkám k vítězství a Martě k narozeninám!
Příští týden se podíváme za hranice okresu, do dalekého Frýdku.

Sepsal(a): Zuzka C.

Tak tohle bylo speciální! Ale co jiného bychom mohly čekat, je to přece derby…Setkání jsme proto hned zahájily oslavičkou – Martiny narozky = Martiny, bejby ;). A k tomu ještě trochu prosecca, protože nás navštívila naše emeritní členka Kája! Přijela až z Belgie a přivezla nám wafle a čokoládu. Trošku jsme ochutnaly a šlo se na věc. Ale že ta věc bude takhle fyzicky náročná, to jsme nečekaly. Takové dobré pole, jako mělo Áčko, se jen tak nevidí. Každá výměna byla nekonečná. Nám se hodně dařily hlavně bloky, ale i přesto jsme druhý set prohrály ze stavu 23:23 a ten třetí dokonce ze stavu 24:20. Navíc se nám některým už vysílením začaly trochu třepat nožičky. Naštěstí máme wafle - hrajeme dál! Čtvrtý set byl v podobném duchu. Málo který balón mířil rovnou na zem, většinou jsme si ho přehazovaly vícekrát, než horký brambor. A ty míče do levého zadního rohu nás teda pěkně vysí…štvaly! Ale protože jsme měly ještě čokoládu, troufly jsme si i na set pátý. Helči to však nestačilo a kromě čokošky aplikovala ještě bílý prášek neurčitého názvu. Ať to bylo co to bylo, podávala po něm jako bohyně. S takovou šňůrou už bylo jasný, že pátý set je náš! A to i přesto, že hra byla fakt vyrovnaná. Jenže my jsme tam měly více toho srdíčka (a bílého prášku). Na závěr jsme tak ještě Martě daly malé hobla a pak už jsme spokojeně odjely každá do svého rehabilitačního zařízení. Snad se do příště trochu vzpamatujeme …

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : USK Slávie Ostrava 3:0 (15, 24, 22)29.03.2023

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Irena, Helena Blok: Martina J., Marci
Diváci: Fanoušci, kteří férově podporovali obě strany: Raduš + René, Luki

Tento zápas proběhl pod dozorem známého ostravského hledače mladých talentovaných žen. Snad proto jsme se my, ale i soupeřky hodně snažily, aby ta hra taky trochu vypadala. René musel být jako v sedmém volejbalovém nebi, neboť výměny byly celkem kvalitní. Oba týmy držely míč ve vzduchu dost dlouho na to, aby si fanoušci přišli na své. Prostě měly jsme nohy i oči neustále na stopkách. Jen Verča měla jedno oko chvíli spíš na vodě - to když jí ho zasáhl míč. Statečně však dohrála až do konce. Myslím, že i nějaké hezké kreace tam při vybírání byly. Toto však nebylo způsobeno jenom plesovou sezónou. Proslýchá se totiž, že některé hráčky na dnešní match ladily formu na tanečním parketu Stodolní ulice. Což o to, závěrečný hrací den OVL si to jistě žádal. Ale do příště je třeba zvolit takový taneční styl, který ponechá dost energie i na zápas.

Zůstává tak jediná nezodpovězená otázka: Kde byli ukrajinští sázkaři? To už jim nejsou naše výkony dost dobré? Dozvíme se příště, snad…

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : VK Baška 2:3 (-20, 23, -24, 12, -5)22.03.2023

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Marie

První zápas v nových dresech. Tak snad nám přinesou štěstí, ikdyž na nich nakonec nemáme prasátko (to svinovské).

Na Bašku jsme se těšily! Verča kvůli ní dokonce zrušila své školení prezentačních dovedností, tak snad nebude litovat a odprezentujeme dnes kvalitní výkon. První set byl velice rozehřívající. Hlavně teda my jsme začaly někde na bodu mrazu asi, protože jsme prohrávaly dokonce i 10:20. Naštěstí jsme dokázaly postupně zvyšovat provozní teplotu a hezkými útoky srovnat krok. Úplně největší topovka bylo však naše podání. Několik vítězných šňůr nám pomohlo k výhře ve druhém setu a na dosah byl zisk i toho třetího. Nakonec jsme však ukořistily až ten čtvrtý, a to možná i proto, že Verča prezentovala svou metodu „když dobře nahráváš, tak nemusíš vykrývat“. Je pravda, že kvalita nahrávek nakonec sehrála hlavní roli i v pátém setu. Několik těch nevydařených spustilo menší rozklad hry. A ikdyž pak opět (ve snaze zachránit situaci) zaúřadovala Verča, bylo už pozdě. Pátý set tak protekl mezi prsty, ale kdyby býval nebyl, tak bez něj by to byla bývala moc hezká odbíjená! Zatím tedy úplně jednoznačně nevíme, jestli jsou dresy šťastné nebo ne. Hodnotíme alespoň jejich kvalitu:

  • savost materiálu – středně vyhovující
  • vylézavost špíčků z trika– občasná
  • délka kraťasů – dostatečně odhalující
  • snaživost Verči při zajišťování – nadměrná
  • celkové hodnocení dresů – jednička
Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Bohumín 3:0 (8, 22, 20)01.03.2023

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Veronika
Diváci: Fanoušci: Luki + Kvido + Vašek + pan správce haly

Zaručený recept na zisk tří bodů:

V den zápasu trochu stresu (jeden moták hlavy, loket zralý na obstřik, pokažené auto, první trimestr) + konjunkce Venuše a Jupiteru (další bude prý až 2025, 2028 a 2039) + před zápasem sražená srna (Maruška naštěstí v pohodě) + magické rozdělení skříněk (každý musí mít číslo podle svého dresu) + prosecco a zákusek na Irenčiny narozky (mňam) + nabušený fanouškovský kotel (ikdyž byli všichni jen Huje..teda Vitalovi) + správce haly na naší straně  (nejdřív se hodně snažil najít ztracený stůl a pak fandil z okna po skoro celý zápas) + soupeřův tým ve značně omlazené, ikdyž bojovné sestavě (3 hráčky + 4 cca šestnáctiletá štěňátka, které sice už umí prsty a bagr, ale ostatní údery ještě musí vypilovat – ale snažily se, šikovné budou jednou moc!) + Miruščiny běhy, a závěrečné Eso za potlesku celé haly  = VÝHRA!!!

Nevíme, jak všechny tyhle podmínky příště zopakujeme, ale dneska jsme z toho uvařily prostě dobře :). Musíme však zároveň uznat, že Bohumín nám to tentokrát hodně ulehčil!

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : VK Vratimov 3:0 (9, 23, 25)22.02.2023

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

První zápas, tak jsme raději šampáňo buchly hned před zápasem. To jsme ještě ani nevěděly, že dnes bude co slavit!

Důvod číslo 1 - Verča nám přinesla nové dresy na zkoušení. Jako pecka, akorát nám trochu kleslo sebevědomí, protože na volbě velikostí se snad projevily ty Vánoce nebo co. Anebo ne, spíš se jen výrobce zaměřil na velikosti pro asiaty. Tak snad zvládnou ušít i pár větších kousků pro svinovská prasátka :).

Důvod číslo 2 – Ve hře to bylo hodně dobrý! Hlavně závěry setů jsme teda dávaly dost s klidem, na to jak to bylo těsné. Vratimov zkoušel i nedžentlemanské chování, ale asi si nevšimli, že máme hladinku, takže takové poznámky nás nemohly rozhodit. Hodně dobré byly bloky a Marcelka klasicky pálila zásadně do debla.

A důvod číslo 3 – no ten je jasnej, prostě do třetice všeho dobrého, že Miri ;)?!

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Fryčovice 3:0 (17, 13, 20)14.12.2022

Sestava: Nahrávka: Irena, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Marie

Dne 26.10., teda vlastně 30.11. – ne, dokonce až na třetí pokus, takže 14.12. jsme se sešly s Fryčovicemi, abychom uzavřely podzimní část přeboru. Atmosféra byla taková vesele-vánočnější, možná proto, že Marťa přinesla mandlové Amareto. Anebo možná proto, že Irenka ve městě viděla vánoční tramvaj a taky vánoční OZO popeláře :). Ve hře se nám dařilo moc, ať už to bylo vánočním kouzlem nebo snad dobrými bloky a kvalitním pokrytím pole. Prostě závěrečný zápas přesně tak, jak má být! A tak nám Ježíšek nadělil rovnou tři body. Ještě by bylo fajn, kdyby Verči Ježíšek přinesl nějakou propisku, ať si pro příště může zapisovat do diáře a nemusí na poslední chvíli rušit účast :). Ale konec dobrý - všechno dobré, tak se zase budeme těšit na jaro! Mezitím si v (nedohrané) výsledkové tabulce pěkně vychutnáme přezimování „na bedně“.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

VK Baška : TJ Sokol Svinov B 3:1 (13, -19, 18, 20)08.12.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Olga, Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

Tak, jako se probíhající Mistrovství světa ve fotbale pomalu blíží k velkému finále, tak i podzimní část naší soutěže už dohrává poslední zápasy. A proto jsme se sešly s Baškou, aby se rozhodlo, kdo je víc Ronaldo a může myslet na přední místa tabulky. V prvním setu to však vypadalo spíše na rychlé kopačky. Soupeřky byly neomylné a hlavně podání k nám lítalo rychlostí dobře střelené penalty (jeden rožek, druhý rožek, čistý průstřel, atd…). Pak jsme se však vzchopily a taky ukázaly, že v nás něco je. Ve čtvrtém setu to už už vypadalo, že si snad vynutíme i prodloužení v podobě tiebreaku, ale nakonec byl zápas uzavřen hned po základní hrací době. Ve sprše jsme však získaly alespoň uznání soupeřek, že to byl „nejlepší zápas sezóny“! Byla totiž fakt pěkná hra bez faulů, tak jsme odjížděly alespoň s dobrým pocitem. I když body jsme do kabiny tentokrát nepřinesly.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Rudolf Šrámek

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov B 2:3 (13, -17, 20, -26, -13)06.12.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Olga, Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

Původní termín zápasu jsme musely zrušit, což se Bohumínu moc nelíbilo, protože na nás už zřejmě měly nachystané posily ze zámoří. A tak jsme v tomto náhradním termínu čekaly tuhý boj! A ten teda první set a půl rozhodně nebyl. No hrály si s námi jako kočky s myší! Naštěstí máme Marťu, která byla v minulém životě asi mentálním koučem. Jakmile vybrala time a promluvila nám do duše, začalo se objevovat světlo na konci tělocvičny. Bloky začaly mít parametry Velké čínské zdi a konečně jsme přestaly kazit podání. Hra tak začala být děsně vyrovnaná. My jsme ale měly lepší hlavně psychičku! Takže nás nerozhodila ani taková ta lahůdka, když jdete podávat za stavu 1:2 na sety, 23:24 ve čtvrtém, aneb „když to zkazíš, tak prohrajete celý zápas“. Zisk tohoto setu nás nakopnul ještě víc. V pátém setu už jsme tak celou dobu vedly a za skvělý týmový výkon jsme si vykřičely vítězství. Byl to jeden z nejhezčích a nejbojovnějších podzimních zápasů, ikdyž nás dostkrát málem trefilo z toho, jaké to byly nervy.  Pak už nezbývalo nic víc, než poděkovat soupeřům za férovou hru. Jo, pardon, ještě vytřít parkety! Ta radost tu dneska fakt stříkala totiž. A pak už bylo 21:50 - pravý čas se sbalit a úplně v poklidu jet domů spát. Protože s adrenalinem vyplaveným i v nehtech se usíná úplně nejlíp, že :).

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Poruba B 3:0 (18, 17, 25)16.11.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Marie, Helena

Béčko proti Béčku. Ale hlavně trochu mezigenerační souboj. Soupeřky se však našeho, ehm… zkušeností příliš nezalekly a bojovaly statečně. Nás však jejich sladké mládí taky nezastrašilo a byly jsme ještě statečnější! A to hlavně ve chvílích, kdy se v hale objevovalo více rozhodčích, než právě jeden. Holky totiž panu Štefkovi radily dost, ale on se nedal a rozhodoval podle sebe, což bylo úplně nejstatečnější. Hodně nás taky uklidňovalo, že Irenka má plno energie. Nejdřív ji používala na komentování úderů po odehrání, s přibývajícím časem však zvládala komentovat už i před odehráním míče :). Za tuto aktivitu navíc ji tak udělujeme plusové body. Celkově bych pochvalu dala všem, protože jsme zvládly i dramatický závěr třetího setu a výhra tak byla naše.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Poruba A : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-19, -22, -23)07.11.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Helena

Tentokrát jsme první úspěch večera zaznamenaly dřív, než jsme vůbec vkročily na hřiště. Gréto, no fakt jsme dokázaly přijet jen třema autama (oproti obvyklým šesti)! A pak už se to s náma naštěstí jen vezlo...Nástup do prvního setu nás však trochu vyděsil. Zdálo se, že někdo snad v šatně začal řezat na cirkulárce. Nebo že by byla první středa v měsíci a proto ta ostrá siréna? NE! To jen porubská kapitánka povzbuzuje tak silným hlasem! Postupně jsme se však na tuto zátěž hlukem aklimatizovali, a naopak jsme sílu využily zase na naší straně, a to hlavně při podání. Lítalo nám to tam krásně. K tomu se přidalo Marcelčino řádění v poli i na síti a celkově vyrovnaný týmový výkon. Marná tak byla snaha porubské hráčky č.15, která na nás útočila ze všech možných pozic. Po třech setech prostě nebylo co řešit. A to bylo jediné štěstí, protože dle skóre to vypadá, že nejpozději v pátém setu bychom mohly mít trochu problém…:)

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:0 (15, 23, 17)02.11.2022

Sestava (domácí): Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Helena Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Jana D., Kačka, Lucka K. Blok: Adéla, Hanka
Diváci: Arnošt

Naše oblíbené derby je tady! A i Áčko se zřejmě těší, protože než se dostáváme na hřiště, tak holky už mají nachystanou síť, ikdyž „nejsou“ domácím týmem - za což dodatečně děkujeme! Že jde o výjimečný zápas, potvrzuje také přítomnost Arnošta! První set tak rozehráváme lehce nervózní z toho, jaké jeho úkoly jsme nesplnily. Na střídačce je Verča a ta hned čistí černé svědomí. V mezičase vybírá nové dresy, a zatímco my celkem pohodově získáváme první sadu, Verča už má objednávku skoro hotovou. Ve druhé sadě Áčko začíná tlačit na piłku. Holky servírují ostřeji, než pravá indická restaurace. Dostáváme se do skluzu a už už to vypadá, že za druhým setem budeme muset zapálit svíčku (když jsou ty Dušičky). Pak ale začínáme hrát „to svoje“. Příjem-náhra-smeč a už to frčí. Za stavu 24:23 Marťa hlásí timeout a po jasných instrukcích bere příkladně vše do vlastní smeče – na zem! Druhý set je náš. Ve třetím už jedeme na vlně a poměrně rychlou výhrou děláme radost nejen nám, ale snad i panu rozhodčímu, který dorazil i s lehkou rýmečkou. Je to srdcař! Takže za nás dobrej zápas jak Sviňa. Na závěr ještě společná fotka, které se však odmítla zúčastnit Janča Opic. No nevim nevim, já bych to Arnoštovi vysvětlovat nechtěla :).

Sepsal(a): Renata

Nejoblíbenější zápas sezóny zde, sestry sokolky proti sobě! Prostě vrchol podzimní sezóny, ten si nenechal ujít ani Arnošt a spravedlivě fandil oběma stranám a co nejlepšímu volejbalu.

První set jsme prohrály celkem snadně, o to nabuzeněji jsme nastoupily do druhého, kdy jsme dlouhou dobu vedly a vypadalo to, že srovnáme. Za stavu 24:23 pro nás si holky z „B“ vzpomněly, že existuje time out, poradily se a vyhrály. Ani ve třetím setu jsme se bohužel taky moc nevytáhly a prohra 0:3 mluví za vše. Ale máme před sebou jarní zápas, kde necháme VŠE!

Sepsal(a): Zuzka C.
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : VK Polanka nad Odrou 1:3 (20, -15, -19, -19)19.10.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Helena, Marci Blok: Martina J., Veronika

Dá se vyhrát zápas, kde v prvním setu prohráváte už 1:11? Hmmmm... Jak už tato řečnická otázka napovídá, rozjezd zápasu nebyl úplně nejrychlejší. Naštěstí jsme postupně ze zpátečky řadily vyšší stupně a hra začala mít grády. První set se nám tak podařilo otočit a dokonce i vyhrát! Pak se však Polanka uchýlila ke změně stylu hry.  Zvolila pro nás nepříjemný útok úlivkou, či krátkým šprtnutím hned za bloky. A s touto technikou začala slavit úspěch. Nám navíc moc nešla nahrávka, takže náš útok to měl těžké…Rozhodujícím momentem celého zápasu byla zřejmě Polančina smeč tzv. „mezi nohy“. Míč mířil do zámezí, zároveň však na kolena naší nahrávačky. Ren proto chtěla s roznožkou ladně povyskočit a míč tak pustit. Bohužel, šířka jejich stehen a nedostatečné roztažení zapříčinili teč míče – soupeřky získaly bod – začátek špatného konce. Naše síly navíc ubývaly, protože v počtu šesti hráček nebylo moc prostoru k lavičkovému odpočinku. To, že si Polanka střídala hráčky ze střídačky jak ponožky, nemůžu už nazvat jinak, než naprostou provokací :). Druhý, třetí i čtvrtý set jsme tak prohrály. Boj tam byl, sranda taky, ale síly nestačily. Na závěr hracího dne však přesto proběhla menší oslavička (dodatečná narozeninová) – děkuji za dárek!

Ponaučení: „Nehraj s Polankou, nemáš-li náhradní hráčky za brankou. Chceš-li zápas přesto vyvolat, musíš šířku stehen zkontrolovat!“

Čo chýbalo?
1) bublinky (prosecco se minule osvědčilo!)
2) Irenka

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

USK Slávie Ostrava : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-16, -18, -21)12.10.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Marie, Helena

Ke smůle všech děvčat si na dnešní zápas vybrala kapitánka Marťa svou nepřítomnost (to se stává zhruba jednou za Uherský rok). Důsledkem toho se samozvaná kapitánka Renata ujala nebohého týmu a začala na něj aplikovat metodu bič, bič, bič a prosecco. K překvapení všech to velmi dobře fungovalo. Marťa má ten tým dobře vychovanej! První set jsme tak povzbuzeny bublinkami zvládly vyhrát celkem rychle. Ve druhém však prozatimní kapitánka udělala velkou chybu – náznakem, mezi serií nadávek, tým pochválila. Okamžitě došlo k hernímu útlumu, navíc bublinky začaly vyprchávat. Bylo proto třeba svolat timeout. Náplň byla jasná – zdrbat všechny na dvě doby! A ejhle, po návratu na kurt se vše zase v dobré začalo obracet. Pod občasnou palbou kapitánčiných nadávek jsme tak pohodově dohrály druhý i třetí set. Takže tvrdě se na ně musí, víme!?!

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

VK Vratimov : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-12, -22, -21)13.09.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika Smeč: Olga, Irena, Marci Blok: Olga, Martina J., Helena, Marci

První zápas sezóny! S nadšením a skvělou fyzičkou se scházíme v neuvěřitelném počtu 7 hráček, to se nám v minulé sezóně nepodařilo několik měsíců. Čeká nás soupeř, s nímž si vždy sáhneme na dno svých sil (fyzických i psychických), a ne vždy to pro nás skončí vítězně. Motivace nám rozhodně nechybí, a to zejména díky Proseccu, které přinesla Olinka. Seznamujeme se s novou halou v Nové Bělé a zjišťujeme, že místa pro podání je opravdu málo. Rozhodčí nám dokonce povoluje přešlapy. Mirka nás instruuje, že každý balón tady spadne do hřiště, nebo narazí do zdi. S veselou náladou (jak jinak po vypitém Proseccu) nastupujeme do prvního setu odhodlány vyhrát 3:0. Kapitánka Marťa nás instruuje hláškou z Pelíšků: „Holky, hlavně potichu a rychle!“ Začínáme skvěle, body získáváme až podezřele snadno. Vedení si udržíme po celý set a se slušnou rezervou a značným překvapením vyhráváme.
V druhém setu nám trochu dochází dech a nedaří se nám soupeře dotáhnout, přesto dál bojujeme. Já zběsile fandím na střídačce. Držíme se v závěsu zuby nehty, a to hlavně díky kouzelné levačce Olinky, má 100% úspěšnost. A pak to přijde, koncovka a na servis nastupuje Irča. Nadhazuje si balón, jakoby právě spatřila tyranosaura rexe. Zázrakem vyškrábne podání zpod ramene a zasadí soupeři eso! Další podání stále doprovází nejistý nadhoz, o to větší problémy mají protihráčky s příjmem. Body se nám jen sypou a my otáčíme skóre a vítězíme i v druhém setu!
Nastupujeme do třetího setu a je nám jasné, že máme nečekanou příležitost ukončit souboj s Vratimovem rychle a zběsile. Verča sice nechce domů dřív, než děti usnou, přesto tým podrží a její luxusní nahrávky létají vzduchem. Jednou to zabije Marcelka, jindy já nebo Olinka, a nám stoupá adrenalin v krvi. Je to nelítostný souboj, v němž se chvíli daří nám, chvíli soupeři. Od sítě s otevřenými ústy pozorujeme, jak Mirka dosáhne téměř rychlosti světla a vybere ztracený balón a Olinka na zadní čáře vleže ze země pošle balón až k soupeřkám. Ty nevěří vlastním očím. Už jen pro tento zákrok si zasloužíme vyhrát, jinak neexistuje spravedlnost (nebo Bůh?)! A opravdu, po dlouhých výměnách a urputném boji udržíme vedení i ve třetím setu a s hlasitým pokřikem (promiň Marti, tvůj pokyn: „hlavně potichu“ jsme nezvládly dodržet) vítězíme 3:0!!!

Sepsal(a): Helena
Rozhodčí: Ivan Štefek