3. USK Slávie OU Ostrava 20 10 4 3 3 51:29 41
5. TJ Sokol Horní Lhota 20 9 2 4 5 45:35 35
6. VK Polanka nad Odrou 20 8 3 1 8 38:37 31
8. TJ Sokol Svinov B 20 5 2 3 10 34:44 22
9. TJ Sokol Hrabůvka 20 4 3 3 10 32:46 21
10. TJ Sokol Fryčovice 20 4 2 3 11 30:48 19
11. TJ Sokol Dolní Lhota 20 0 0 1 19 4:60 1

TJ Sokol Svinov A : USK Slávie OU Ostrava 3:2 (-20, 18, 14, -23, 12)18.05.2017

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Lea, Kačka Blok: Helča, Monča

Zápas s Ostravskou začal z naší strany velmi pozvolna. První set jsme prohrály hlavně kvůli vlastním chybám a nepřesnosti. Ve druhém setu jsme se dostaly do tempa  a bylo to hned poznat i na celkové hře, spřesnili jsme přítah, náhru a to se projevilo na zlepšení zakončení. Ve vedení jsme se s Ostravskou hezky střídaly a tak náš boj pokračoval až do 5.setu, který se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce. Musím pochválit celý tým za bojovnost, zejména Monču, která odehrála celý zápas a výrazně se podílela na našem vítězství.

Sepsal(a): Helča

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-16, -21, -19)04.05.2017

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Jana K. Smeč: Ebik, Marťa Blok: Lea, Kačka
Diváci: Kubíček a Ondrášek

Před zápasem jsme se domluvily, že to nebudeme zbytečně protahovat a skončí to 0:3 a ve 20:00 je konec. Zápas nakonec netrval dlouho, vyhrály jsme 3:0. Zápas nebyl těžký a tak jsme hrály uvolněně a v klidu. Byl to hezký zápas, který jsme si parádně užily. Už se těšíme na dalšího soupeře.

Sepsal(a): Lea

TJ Sokol Hrabůvka : TJ Sokol Svinov A 1:3 (21, -16, -10, -18)26.04.2017

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Jana K. Smeč: Kačka, Marťa Blok: Helča, Lea, Monča

Do Hrabůvky jsme si přijely po minulém zápase spravit chuť, ale jakoby se nás v prvním setu nechtěl pustit duch minulého zápasu, a tak jsme překvapeni nepředvídatelnou hrou soupeřek prohráli první set. Pak se ale do fandění a trénování opřela Monča a další vývoj zápasu byl v náš prospěch. Musím pochválit náš tým za obětavost a smysl pro humor, nad některými zákroky jsme se smály ještě v šatně.

Sepsal(a): Kačka

TJ Sokol Svinov A : VK Polanka nad Odrou 0:3 (-15, -17, -22)19.04.2017

Sestava: Nahrávka: Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Jana St. Blok: Lea, Kačka
Diváci: Zapisující byli Kuba se Zuzkou a jako divačka Monča.

Před zápasem jsme byly dosti optimistické, domluvily jsme se, že to nebudeme zbytečně protahovat a skončí to 3:0. Zápas nakonec netrval dlouho, naneštěstí to skončilo 3:0, ale pro naše soupeřky. Řekněme si to upřímně, nedařilo se nám snad nikde. Když už jsme zlepšily příjem, selhalo to jinde. I přes všechny tyto nepříjemnosti nás optimismus neopouštěl, stejně jako chuť hrát a nevzdávat to! Štěstí nám ale nepřálo. Věříme, že jsme si smůlu už vybraly a do dalšího zápasu se to změní! Jinak děkujeme za podporu Monči, Kubovi i Zuzce, která nenastoupila kvůli bolavému kolenu.

Sepsal(a): Jana K.

SK Šenov : TJ Sokol Svinov A 2:3 (-24, 23, -15, 27, -9)12.04.2017

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Lea, Marťa Blok: Helča, Lea, Monča

Zápas se Šenovem začal z našeho pohledu velmi pozvolna, chvíli trvalo než jsme se dostali do provozní teploty čemu odpovídal i průběh prvního setu. Soupeřky si vytvrořili výrazný náskok, který se nám podařilo stáhnout i díky opakovanýnm bodům z podání - mého :) a dotáhnout tak první set do úspěšného konce. Další průběh zápasu byl již značně vyrovnaný, čemu odpovídá i konečný výsledek 3:2 v náš prospěch. Na zápas nás přišla podpořit také Monča, na které nebylo vůbec poznat, že delší dobu nehrála, podala velmi kvalitní výkon a také bych chtěla poděkovat psychické podpoře našich kolegyň z Béčka :) Na závěr musím říct, že naše soupeřky ze Šenova, se každým zápasem zlepšují a z jejich bojovnosti by sme si mohli všichni brát příklad.

Zápas se hrál po dohodě u nás v tělocvičně.

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Horní Lhota 3:0 (15, 14, 23)05.04.2017

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Kačka Blok: Helča, Lea
Diváci: Přišel nám zapisovat Jirka Mrkva, děkujeme!

Na zápas jsme se sešly v naší tradiční a nejsilnější sestavě. Očekávaly jsme těžký zápas, kdy soupeř nám nedá nic zadarmo.  Se soupeřem přijela půlka Horní Lhoty, takže o atmosféru na domácím zápase bylo postaráno. Ještě že přišel Jirka Mrkva a mohl nám  zapisovat. Soupeř nastoupil nekompromisně, bojovaly jsme o každý míč. Ačkoliv to vypadalo, že nás soupeř převálcuje  nejen počtem osob z Horní Lhoty, výškou ale i  nadšením, přesto jsme byli od začátku lepším týmem. Všem se dařilo, skvělé pole, náhry, bloky i útok.  Byl to hezký zápas, který jsme si parádně užily.

Sepsal(a): Ebik

TJ Sokol Svinov A : VK Vratimov 3:1 (16, -21, 16, 21)29.03.2017

Do prvního setu jsme vlítly celkem dobře a nerozehraným soupeřkám jsme nedaly šanci a s přehledem ho vyhrály. V druhém setu nám utekl začátek a již rozehrané a zkušené soupeřky si náskok udržely...v třetím setu jsme zabraly a dále již zůstal zápas v našich rukou :) Výborná atmosféra, výborný volejbal :) myslím, že jsme si to všechny užily :)

Sepsal(a): Marťa

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 2:3 (12, -19, -15, 23, -7)22.03.2017

Sestava (domácí): Nahrávka: Martina B., Mirka Smeč: Irena, Dana Blok: Olga, Marie, Martina S. Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Kačka Blok: Helča, Lea
Diváci: Zapisovatelky a fandící publikum – Jana Dedková a Karolína s Marťou Stružínskou.

Vyrovnaný zápas, první set nám vyšel výborně, dařilo se nám snad úplně všechno, pak jsme si to s Áčkem na další dva sety vyměnily. Ale nevzdaly jsme to a čtvrtý set jsme v koncovce vybojovaly, bohužel nám vzal síly i štěstí na rozhodující tie break.

Sepsal(a): Karolína

Svinovské derby se neslo v uvolněné náladě, na začátku zápasu jsme popřáli Zuzce k jejím budoucím narozeninám a v den derby měla Lea svátek tak i jí jsme popřáli a připili si na ně.J Na zápas nás bylo celkem 7 a přišla nás povzbudit Janča D. Svinovské derby byl náš první zápas v druhé polovině sezóny. Na začátku zápasu nám Irenka dala plno bodů z podání a tak jsme na začátek prohrávali velkým rozdílem. První set jsme prohráli o velký rozdíl. Ve druhém setu jsme si řekli, že začneme hrát naši hru a vyhrajeme.Soupeřky měli v poli vše a tak jediná možnost jak vyhrát bylo přitlačit na podání a to zabralo. Nakonec jsme vyhráli, ale byla to dřina. Zápas to byl hezký, pro nás navíc nečekaně vítězný.

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-22, -24, -25)07.12.2016

Sestava (domácí): Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Kačka Blok: Helča, Lea Sestava (hosté): Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie

První prohra! Byl to takový zvláštní zápas, aspoń z mého pohledu. Holky z B hrály moc pěkně, za což bych je chtěla pochválit. A co se týká naší hry, ne že by to bylo tak strašné, ale nebylo to ono, strašně mi chyběla herní pohoda a prostě když to nejde tak to nejde, takže holky zaslouženě vyhrály.

Sepsal(a): Zuzka

Svinovské derby na závěr podzimu se neslo v uvolněné až euforické náladě, hlavně Irenka byla nadšená, že jsme se zase všechny po třech měsících sešly. Navíc nás přišly podpořit i Janča s Jančou.J Zápas to byl hezký, pro nás navíc nečekaně vítězný. Možná tomu přispěl ořechový Magister, možná Puškin od Áčka, kdo ví… každopádně jsme skočily ještě na závěrečné pivo k Vlkovi. PF2017!

Rozhodčí: Veronika Friedelová

TJ Sokol Dolní Lhota : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-12, -14, -18)21.11.2016

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Jana K. Smeč: Ebik, Kačka Blok: Helča, Lea

Tento zápas jsme zbytečně neprodlužovaly. Kačka přišla přesně na začátek hry se zápalem plic a i přes náš nesouhlas nastoupila, i když bylo domluveno, že hru odehrajeme v pěti. Nenechaly jsme se soupeřkami moc uspat a hrály jsme si po svém. Ebik i přes neustálé opakování, že ji docházejí síly, podávala opět bravurní výkony, nemluvě o celém teamu. Ve třetím setu mě Zuzka donutila na smeč, díky bohu to létalo hlavně na jistoty (blokařky), které to šikovně sázely.

Cítila jsem se na zápase jako na tréninku, jelikož nám nikdo nezapisoval, nevyužilo se připravené počítadlo, jediné počítadlo byl náš rozhodčí, který to zvládl statečně. Už méně statečně zvládl dvoják soupeřky, po kterém se tak rozesmál, že nemohl zapískat na píšťalku. „Odměnou“ bylo asi minutové stání ve sprše čekajíc na teplou vodu ve frontě jak na banány J.

TJ Sokol Poruba : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-10, -6, -17)14.11.2016

Sestava: Nahrávka: Kačka, Jana K. Smeč: Ebik, Lea Blok: Helča, Pavla

Přesto, že polovina teamu byla nemocná, se dařilo. Měli jsme netradiční sestavu, kdy nahrávala Kačka (ještě, že jsem tam nestála já !) a náhry byly jako by tam stála od jakživa.
Helča nenechala soupeře protlačit 90% smečí, protože blok je prostě její parketa. Lea se svou chladnou hlavou a klidným přístupem zvládá práci za všechny - jakožto smečař bravurně  vybírala zadní "lajnu", jelikož je zvyklá na lenivé blokaře, kteří to nestíhají a její rady na bloku jsou k nezaplacení - rrrr, těžko se mi to říká (pozn. vy/zasloužilé hráčky).
Janča minule byla rozhozená a smutná, že se jí nedaří, jak by si představovala, ale tentokrát byla na náhře i v poli skvělá. Já, jakožto blokařka účastnící se cca čtvrtého zápasu bez osmiletého trénininku stojím za starou belu, tak se mi zatím vyhýbají náhry, jelikož je nestíhám:-) - poskakuju jako králík na síti bez velkého úspěchu, tak se sází raději na jistotu - tou je samozřejmě naše Evička. Ať už doma zvládá vše se zpěvem "la" a s nadšením a pak to určitě dospává v práci (jinde nemá šanci!), na volejbale rozhodně nespí:-). Jakožto kapitánka se drží své role naprosto nenahraditelně - ať už jí přistane balón na rukou v jakékoli situaci, je schopna ho položit před "deblovku" i z polohy vleže na první pokus! Je prostě úžasná. Má sil za deset a její zkušenost se nezapře. Navíc drží team psychicky nad vodou a v plné koncentraci - obzvlášť, když polevuje. A to umí málokdo.
Sepsal(a): Pavla

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Fryčovice 3:0 (23, 18, 17)09.11.2016

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Kačka Blok: Helča, Lea, Pavla
Diváci: Zápsat nám přišel Martin Krejčí.

Chvíli před zápasem to vypadalo, že nás snad nebude ani 6. Nakonec nás, poté co holky dorazily později, bylo celkem 8. Se soupeřkami jsme neměly nějaká větší problém. I když se zápas od zápasu zlepšují.

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Hrabůvka 3:0 (22, 21, 21)02.11.2016

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Jana St., Kačka Blok: Lea, Pavla
Diváci: Zapsat nám přišel Adam Zuský.

Celá hra by se dala popsat dvěma slovy „Utrpěly jsme výhru“. A to nám zrovinka přijela z Olomouce pomoct Janča, aby nás bylo vůbec 6 a taky Adam, který nám to přišel zapsat, to musel nějak přetrpět. Vůbec se to nepodobalo předchozím hrám, které byly super a dalo se na to i koukat. Ale vždycky to nejde a 3 bodíky jsou doma.

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-15, -20, -17)25.10.2016

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Lea Blok: Helča, Pavla
Diváci: Fandit přišel Honza s holkama.

Nastoupili jsme ve složení ebik (smeč), lea (smeč), zuzka (náhra), marťa (náhra), janča (náhra), pavlínka (blok) a ja-helča (blok). Během zápasu se vystřídali všechny naše nahravačky a težko by se vybírala nejlepší (tímto vůbec nesmeřuju k tomu abych dostávala nejvíc přihrávek :D). Zápas probíhal proti předchozím utkáním poměrně v klidném tempu, nejvíce jsme se na hřišti honili my svojí nepřesností i přesto jsme naštěští každý set dotáhli do zdárného konce a vyhráli celkově 3:0. Musím vyzdvihnout ebíka, která i v lehké nemoci podala 100% výkon.

TJ Sokol Horní Lhota : TJ Sokol Svinov A 1:3 (24, -17, -13, -13)17.10.2016

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Ebik, Lea Blok: Helča, Pavla

Horní Lhota - nováček v soutěži. Těšíme se na zápas, už cesta na zápas je veselá - téměř tradičně auto č. 1 s nejmenovaným řidičem a nejmenovaným navigátorem to netrefí úplně napoprvé...ale tak co už, proto vyjíždíme dříve, že :)
Asi i vzhledem k tomu, že je Horní Lhota nováček v soutěži, tak se holky těší velké přízni fanoušků - ani se všichni nevejdou na lavičku, povzbuzují docela hlasitě a to je možná i příčinou toho, že v prvním setu si necháváme utéct vedení 24:22, soupeřky hnané fanoušky otáčí a my prohráváme 26:24. V dalších setech si to už nenecháme ujít, více se soustředíme na naši hru, hrajeme s menším množstvím chyb a bod po bodu si jdeme za vítězstvím. Atmosféra skvělá, hra kvalitní, byl to super zápas s výhrou 3:1.
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 4)

TJ Sokol Svinov A : SK Šenov 3:0 (19, 20, 13)12.10.2016

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Lea, Zuzka, Marťa Blok: Helča, Kačka
Diváci: Zapsat nám přišla Jana D.. Děkujeme.

U paní rozhodčí jsme si to pos…. asi už na začátku ještě před zápasem. Já si ji nejprve spletla se soupeřkou a řekla ji ahoj a to se jí asi moc nelíbilo a završily jsme to tím, že jsme ji poslaly se převléct do naší šatny…na to jen řekla, že to bude muset zvládnout.
A co se týká hry, tak holky ze Šenova se neustále zlepšují a pokud se tomu budou i dále věnovat, budeme v nich mít jednou těžké soupeřky.  Ale i tak nás trochu potrápily, při rozcvičování z nich šel docela strach, ale ve hře to nedokázaly uplatnit. A to paní rozhodčí pískala trochu proti nám. (nebo nám to tak připadlo :)))). Tak asi tak.
Rozhodčí: Veronika Friedelová (známka 3)

VK Vratimov : TJ Sokol Svinov A 1:3 (-19, -13, 22, -23)05.10.2016

Na druhý zápas jsme opět dostaly silného soupeře a k tomu holky přišly s další novou hráčkou, která opět byla o hlavu vyšší než my. Holky byly celkově asi o hlavu vyšší než my, ale nás to neodradilo a šly jsme do zápasu od začátku s úsměvem a nadšením. Děvčata byla sice vysoká, ale zase méně pohyblivá což jsme od začátku využívaly. První dva sety jsme vyhrály bez problému, ale opět třetí set jsme polevily a tak jsme musely ještě jeden set zabrat. Byly jsme šikovnější než soupeřky a tak jsme vyhrály 3:1 a na začátek sezóny to je super výkon a rozjely jsme to na celkové vítězství. J Už se těšíme na dalšího soupeře.

USK Slávie OU Ostrava : TJ Sokol Svinov A 1:3 (-22, 13, -19, -17)14.09.2016

Na první zápas v sezóně jsme se málem nesešly. Bylo nás šest, z toho tři nahrávačky.  Do zápasu s nejsilnějším soupeřem jsme šly s cílem hrát na pohodu a s úsměvem, prostě si zahrát. První set jsme bez problému vyhrály. Druhý byl už na ručník, ale to nás nezlomilo. V dalších dvou setech jsme  bez problému vyhrály. Janča Koštuříková měla s námi svou premiéru a musím říct, že na poprvé a i přes zdravotní neduhy se jí to moc povedlo. Je evidentní, že jsme velmi flexibilní tým a každá z nás je schopná zaskočit na jiném postu:). Například  Martinka W. jako výborný smečař a Kačka jako výborný blok.
Děkuji všem. Byla to krásná hra plná adrenalinu a taky skvělý start do nové sezóny.
Rozhodčí: Petra Peregrimová (známka 2)