TJ Sokol Svinov B (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B

Frýdek Místek : TJ Sokol Svinov B 3:1 (12, 14, -16, 18)06.06.2019

Sestava: Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Veronika

Tělocvična byla rozpálená a vzduchu tam moc nebylo, tak jsme to braly mimo jiné jako odtučňovací kúru. Zkoušely jsme různě míchat sestavou, což je v šesti lidech celkem sranda, ale i tak jsme urvaly jen jeden set. No, ale ta zajímavější část večera přišla až po zápase, kdy jsme se vrátily na parkoviště a našly naše auta blokované DPD dodávkou. Nejdříve jsme zkusily troubení, pak vyptávání kolemjdoucích a přihlížejících z okolních balkónů, nic nepomohlo, tak nezbylo než se obrátit na policii ČR. Čekání na strážníky jsme si zkrátily minipárty s občerstvením z místní večerky a hudební doprovod obstaral Renčin renault J.

Sepsal(a): Karolína

TJ Sokol Svinov B : VK Vratimov 1:3 (-20, -15, 20, -16)05.06.2019

Sestava: Nahrávka: Veronika, Karolína, Renata Smeč: Olga, Martina S., Renata Blok: Martina J., Veronika, Martina S.

Jelikož jsme z důvodu zavřené tělocvičny nemohly odehrát utkání v určeném termínu u nás, dohodly jsme se na přeložení do Hrabové na venkovní kurt. Bylo hezky, kolem se to sice trochu černalo, ale nakonec nespadla ani kapka. Sjelo se nás 6. Já a Renča na kole, zbytek autem, Verča vytáhla dokonce celou rodinu a Marťa dcerku, která pak v posledním setu zdatně sekundovala rozhodčímu J. První šel z naší strany docela ušel, takže jsme šly se vztyčenou hlavou do druhého, tam na nás ale dopadla morová rána – náš příjem. Hned ze startu jsme chytly manko asi 7 bodů, což nás psychicky položilo. Třetí set se nám podařilo vyhrát! Hrabová totiž různě čarovala se sestavou a jedna kombinace byla asi slabší nebo co…. My se taky snažily to nějak protočit, ale v šesti moc možností není. Čtvrtý set byl téměř jako přes kopírák ten druhý. Takže zase nic. Ale pivo po zápase chutnalo velmi! :)

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Svinov B 3:1 (21, 21, -19, 19)29.04.2019

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Irena, Martina S. Blok: Martina J., Marie

Zápas ve Fryčovicích měl švih i prima úroveň, zahrály jsme si hezky a nedaly kůži zadarmo, ale Fryčovice byly prostě lepší. I skóre v jednotlivých setech napovídá, že navzdory výsledku to byla docela vyrovnaná bitva, ale "trochu toho štěstíčka" měl tentokrát soupeř.

Sepsal(a): Marie
Rozhodčí: Rudolf Šrámek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Dolní Lhota 3:2 (13, -24, -23, 20, 9)17.04.2019

Sestava: Nahrávka: Martina S., Karolína Smeč: Olga, Irena, Renata Blok: Marie, Veronika

Po prvním suverénně vyhraném setu jsme si myslely, že jdeme za chvilku domů, nicméně Dolní Lhota svými akrobatickými výkony dokázala vracet všechny možné i nemožné balony a nakonec bylo ze zápasu pětisetové drama. Pravda je, že chvílemi mělo představení do volejbalu dost daleko, a to bohužel na obou stranách. Výkon rozhodčího zase dával vzpomenout na památnou větu Johna McEnroa „Kup si brejle, ty slepej!“, ale protože byly nedostatky na obou stranách, můžeme mu odpustit (a navíc musel odolávat občasnému jekotu 12 hráček na hřišti, což je výkon hodný hrdiny). Naštěstí jsme se probraly a v posledních dvou setech utkání obrátily ve svůj prospěch.

Sepsal(a): Marie

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Svinov B 3:0 (22, 20, 11)03.04.2019

Sestava (domácí): Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Ebik, Lea Blok: Pavla, Adéla Sestava (hosté): Smeč: Irena, Martina S., Dana Blok: Martina J., Marie
Diváci: Jako rozhodčí Monča Veselá

Asi 20 minut před začátkem zápasu volal rozhodčí, že prostě nepřijde, že zítra píská ještě chlapi a že to prostě nedá. Arnošt také nemohl tak narychlo, tak musela nastoupit Monča, která původně přišla zápas zapsat. Sice se tomu bránila, ale nikdo jiný nebyl. Zápisu se ujal Roman od Irči. A nechyběl ani starý známý tipař, který se strašně divil, že odehrajeme zápas bez rozhodčího, když se jedná o oficiální soutěž.
Na zápasy s B nemáme moc dobré vzpomínky (co se týká výsledku teda), neboť nám to holky již kolikrát natřely. Na hřiště jsme nastoupily v pohodě a celá naše hra byla ve velmi uvolněné a veselé atmosféře. Sem tam nás sice potrápila Irča se svým servisem, ale dokázaly jsem vždy otočit. Po druhém vítězném setu jsme čekaly nějakou krizku, jak je u nás zvykem, ale holky z B byly nějaké rozložené a nekladly vůbec odpor, tak jsme tentokrát zápas vyhrály.

Sepsal(a): Zuzka

Sešlo se nás sedm na sedm + 2 fanoušci + 1 sázkař, a protože rozhodčí nedorazil, odpískala nám to Monika. Nabídlo to spoustu úsměvných momentů a ze začátku jsme byly lehce rozhozené z nastalé situace úplně všechny. Byl to takový „Okresní přebor“. První 2 sety byly vyrovnané, ale ve třetím jsme to po několika nevydařených výměnách na začátku setu nějak psychicky zabalily a konec byl už totálně tristní. Asi bychom potřebovaly nějaký ten fotbalový čepovaný životabudič.

Sepsal(a): Karolína

TJ Sokol Svinov B : VK Polanka nad Odrou 0:3 (-21, -22, -12)27.03.2019

Sestava: Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie, Veronika

V počtu sedmi hráček a jednoho fanouška jsme nastoupily proti přesile osmi hráček, dvou zapisovatelů a dvou dětí, které soupeři značně snížily věkový průměr (u přítomných ukrajinských sázkařů nešlo určit preference, ale věk snižovali taky). V prvních dvou setech jsme s Polankou docela držely krok, ve druhém dokonce dlouho vedly, ale ani střídání trenérek, kterými se myslí naše sedmá hráčka, nás nezachránilo od debaklu 0-3. Polanka nás drtila dělovým podáním a chytrou hrou do všech možných koutů hřiště.

Sepsal(a): Marie
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Horní Lhota : TJ Sokol Svinov B 3:1 (-12, 22, 17, 22)18.03.2019

Sestava: Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie

Hodně vyrovnaný zápas, až na několika-bodový výpadek na naší straně ve třetím setu, to byl boj. Hezká hra, dobrá atmosféra.

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Poruba 3:0 (13, 20, 19)13.03.2019

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie

Holky podaly soustředěný výkon, celkově se všem dařilo, když bylo třeba pomohly si servisem i v poli. Hezká a taková klidná hra na naší straně, soupeř neměl moc šancí.

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Pavel Friedel

TJ Sokol Svinov B : USK Slávie OU Ostrava 2:3 (14, 18, -20, -16, -11)06.03.2019

Sestava: Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie

Komentář Martiny po zápase v šatně: „Po nadějném úvodu přišel náš standardní střed a zoufalý závěr.“

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Pavel Friedel

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 1:3 (21, -21, -22, -22)05.12.2018

Sestava (domácí): Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Kačka Blok: Jana D., Lea
Diváci: Mirka, Monika a Adéla.

Nejen podle skóre to byl docela vyrovnaný zápas, i když jsme klasicky měly pár chvilek, kdy nám to úplně nešlo a nebyly to schopné otočit. Áčko bylo zase o fous šikovnější, ale hra to byla pěkná.

Sepsal(a): Karolína

Zápas to byl vyrovnaný a dobře jsem si zahrály myslím na obě dvě strany. Po trápeních z minulých zápasů proti holkám se nám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce, takže jsme si mohly zaslouženě všechny dát pivko a slané dobrůtky  u Huga. Pěkné zakončení sezóny v roce 2018. 

Sepsal(a): Zuzka
Rozhodčí: Pavel Friedel

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Horní Lhota 3:1 (23, 23, -23, 23)28.11.2018

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie
Diváci: Zapisovatel Roman.

Čekaly jsme náročný zápas a to se i potvrdilo. Byl to vyrovnaný boj, o čemž svědčí i výsledky. První set se v koncovce vydařil nám. Druhý set vypadal na ztracený, když jsme prohrávali asi o deset bodů, ale Olga skvěle podávala a podařilo se nám skóre otočit. Třetí set byl jako přes kopírák, ale z opačné strany. Vedli jsme s velkým rozdílem a těšily se na rychlé ukončení, ale bohužel soupeř tento set získal pro sebe. Po velkém boji jsme nakonec zvítězili 3:1 a po delší době byly se svým výkonem spokojené.

Sepsal(a): Irena
Rozhodčí: Rudolf Šrámek

TJ Sokol Svinov B : Frýdek Místek 1:3 (14, -11, -22, -14)21.11.2018

Sestava: Nahrávka: Veronika, Karolína Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie
Diváci: Jana D.

V prvním setu jsme dost překvapily samy sebe i FM, když jsme je vydrtily nejen na podání. Ony nám to vzápětí oplatily ve druhém setu. Třetí byl docela vyrovnaný, ale měly jsme klasický výpadek na hned ze začátku, který se nám pak už nepodařilo dohnat. No a čtvrtý set už z naší strany byla křeč, snažily jsme se, ale prostě to nešlo.

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Fryčovice 3:0 (15, 13, 19)07.11.2018

Sestava: Nahrávka: Veronika, Karolína, Renata Smeč: Olga, Irena, Martina S. Blok: Martina J., Marie

Byl to docela rychlý zápas. Fryčovice neměly svůj den, úplně vyhořely na příjmu a celkově byly bez šťávy. Naštěstí pro nás, protože jsme taky úplně nevynikaly ve všech herních činnostech. Ale co, zvládly jsme to, nezpanikařily, i kdy jsme ve druhém setu hned ze začátku nabraly manko 6 bodů. Druhá výhra za 3 body, to se počítá.

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Dolní Lhota : TJ Sokol Svinov B 1:3 (-18, -18, 23, -17)29.10.2018

Sestava: Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Irena, Martina S. Blok: Martina J., Veronika

Dolní Lhota nás překvapila jen novými dresy a zimou v hale, jinak všechno jako vždy, dobré pole a útok jak jim to vyšlo. Ve třetím setu jsme byly uchlácholené výsledky a hrou předchozích setů, za což jsme si potom pěkně nadávaly, protože jinak bychom byly doma o set dříve. Docela fajn hra.

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Ivan Štefek

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov B 3:0 (15, 8, 6)16.10.2018

Sestava: Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Marie, Veronika

Tak tenhle zápas se nám vůbec nepovedl. Neměly jsme nic, nehrály jsme nic, prostě totální katastrofa, nebyly jsme schopné se k něčemu vyhecovat, na konci už jsme jen čekaly na konec. Děs.

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Poruba : TJ Sokol Svinov B 2:3 (-22, -17, 19, 22, -14)01.10.2018

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Irena, Martina S. Blok: Martina J., Marie
Diváci: Fanoušek Roman

Opět nás čekalo večerní utkání a nakonec byl zápas jako přes kopírák s tím minulým. Po prvních dvou setech jsme byly ve vedení 2:0. Sety byly vyrovnané, tak bylo jasné, že soupeř se jen tak nevzdá. Ve třetím setu jsme začaly chybovat na podání, soupeř využil všechna naše zaváhání a po dalších dvou setech byl stav vyrovnaný 2:2. Výkon byl bojovný z obou stran, všechny hráčky se vydaly ze všech sil. I když začátek tibreaku byl v režii soupeře a nevypadalo to pro nás růžově, díky soustředěnosti a odhodlání se nám podařilo dotáhnout a v dramatické koncovce stálo více štěstí na naší straně a radovaly jsme se z vítězství.

Sepsal(a): Irena
Rozhodčí: Rudolf Šrámek

USK Slávie OU Ostrava : TJ Sokol Svinov B 2:3 (-24, -13, 14, 16, -12)19.09.2018

Sestava: Nahrávka: Mirka, Karolína, Renata Smeč: Irena, Dana Blok: Martina J., Veronika

Sešly jsme se sice v 7, ale z toho 4 nahrávačky, takže na Verču zbyla pozice blokařky. Zhostila se ji výborně a společnými silami, týmovou hrou jsme nakonec Univerzitu udolaly. První set se nevyvíjel moc dobře a postupně jsme nabraly ztrátu 7 bodů, nicméně koncentrovaným výkonem jsme to otočily. To nás nakoplo do dalšího setu, který jsme měly hned od začátku pod kontrolou a celkem lehce ho vyhrály. Bohužel ve třetím setu jsme postupně odpadly, jak herně tak i psychicky a ve čtvrtém setu jsme se strašně na každý bod nadřely, bohužel to nestačilo a musely jsme si zahrát tie-break. Začaly jsme dobře a vytvořily si malý náskok, který jsme udržely až do konce. Dobrý zápas, dobrý pocit a první 2 body doma.

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Ivan Štefek

VK Vratimov : TJ Sokol Svinov B 3:1 (20, -20, 19, 15)12.09.2018

Sestava: Nahrávka: Veronika, Karolína Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie

Byl to krásný ještě letní den v Hrabové, hrály jsme venku na antuce. Obecenstvo bylo bujaré, dokonce si na nás pár diváků vsadilo, i když je rozhodčí varoval (a my taky). Až na poslední set, kdy jsme se sekly v jednom postavení, to bylo pěkná hra.

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Jan Vondráček