1 VK Polanka nad Odrou, z.s. 9 6 1 1 1 24:10 21
2 Frýdek-Místek 8 6 1 0 1 21:9 20
3 TJ Sokol Svinov A 9 5 0 2 2 20:14 17
4 TJ SOKOL Horní Lhota 8 3 2 0 3 17:14 13
5 TJ Sokol Svinov B 9 3 2 0 4 18:18 13
6 Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská Univerzita. z.s. 9 3 1 2 3 17:18 13
7 Volejbalový klub Vratimov 9 3 1 2 3 18:20 13
8 Fryčovice 9 3 1 0 5 12:19 11
9 Ostrava-Poruba 9 3 0 2 4 17:18 11
10 TJ SOKOL DOLNÍ LHOTA, z.s. 9 0 0 0 9 3:27 0

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 1:3 (21, -21, -22, -22)05.12.2018

Sestava (domácí): Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Kačka Blok: Jana D., Lea
Diváci: Mirka, Monika a Adéla.

Nejen podle skóre to byl docela vyrovnaný zápas, i když jsme klasicky měly pár chvilek, kdy nám to úplně nešlo a nebyly to schopné otočit. Áčko bylo zase o fous šikovnější, ale hra to byla pěkná.

Sepsal(a): Karolína
Rozhodčí: Pavel Friedel

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov A 3:2 (11, -14, -23, 10, 13)20.11.2018

Sestava: Nahrávka: Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Janča S. Blok: Helča, Pavla
Diváci: Honza P. s dcerkou Luckou

První set jsme se trápily s příjmem, soupeřkám se dařilo dlouhé, točité podání, na které jsme si museli chvíli zvykat. Špatný příjem nám bohužel sebral jeden set. Pavča se vrátila po delší pauze do hry, na příjmu se musela schovat za šikovnější hráčky, neboť její výkon neladil oku ani fanouškům. V druhém setu jsme nabraly dech a se zkušenostmi z předchozího setu jsme začaly hrát svou hru, kterou jsme soupeřkám ukázaly, že ženy ze Svinova nejsou žádná "béčka". Fanoušci bohužel po velkém zklamání nevydrželi a opustili sportovní halu.  Nicméně, stav se nám podařil celkem slušně otočit přesto, že Evča bojovala s trávením chlebíčků, které si vysloužila v práci (za nepřetržitou dřinu- pozn. autora). Její jistá ruka ale nezklamala a drtila soupeře jistými, pevnými údery do "nepokrytých" míst. Marťa s Jančou K. byly ve skvělé kondici a nahrávky sklízely velký úspěch. Helča nezklamala na bloku ani jednou, vlastně si nevzpomínám, že by nějaký balón "prošel". Závěr neskončil v náš prospěch, ale shodly jsme se, že jsme si zahrály dobrý volejbal a soupeř sklidil naše uznání za výborné "pole" a krásné dlouhé smeče po "lajně", které velkým dílem pomohly k jeho výhře. Janča S. nás v šatně závěrem pobavila humornými historkami ze svého soukromí, takže jsme odcháze ly poražené, ale vysmáté jako "leča".

Sepsal(a): Pavla
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Horní Lhota 0:3 (-17, -14, -24)14.11.2018

Sestava: Nahrávka: Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Janča S. Blok: Jana D., Kačka

Horší zápas a větší bezmoc jsem na hřišti snad nikdy nezažila. Všechny blokařky byly zraněny a jediný, kdo nás měl zachránit byla Pavča. Ale ta se zapomněla u smažení palačinek a zápas zasklila. Tak jsme se na soupeře chtěly vrhnout a odehrát slušný zápas, ale nešlo nám nic. Nebyly jsme schopny přijmout, když už jsme míč daly do hry a nahrály si, většinou útok končil v síti...
Poslední set jsme se zvetily a jediný, kdo vynikl, byla Jana Opic na podání a jejími 5 esy dohnaly soupeřky na 24:24. Ale poslední 2 příjmy jsme opět nedostaly balon přes sako....

Sepsal(a): Jana D.

TJ Sokol Poruba : TJ Sokol Svinov A 1:3 (-19, -21, 19, -21)05.11.2018

Sestava: Nahrávka: Marťa, Jana K. Smeč: Jana D., Adéla Blok: Helča, Lea

Do zápasu jsme se pustily s plnou chutí a energií zvítězit. První dva sety nám to šlo podle plánu, ale u třetího setu jsme doufaly, že už vyhrajeme a půjdeme domů. Bohužel se nám ten set vůbec nepodařil a tak jsme musely sehrát ještě čtvrtý set. Ve čtvrtém setu jsme konečně na soupeřky vletěly a vyhrály. Nakonec jsme vyhrály 3:1 a neztratily jsme ani bod. Dobře jsme si zahrály a na příští zápas se už těšíme.

Sepsal(a): Lea
Rozhodčí: Radek Vítek

USK Slávie OU Ostrava : TJ Sokol Svinov A 3:2 (-10, 17, 23, -19, 13)31.10.2018

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Jana D., Lea, Adéla Blok: Helča, Kačka

S OSU jsme čekaly těžký zápas.. k našemu překvapení jsme první set vyhrály velmi snadno a to nás nejspíše ukolébalo.. Když už na začátku druhého setu prohráváte 8:0, těžko se to dohání. Málem se nám to povedlo i zvrátit a najednou se  z vedení 0:1 je  ztráta 2:1 na sety pro domácí.
Čtvrtý set se nám však povedlo dorovnat, ale pořádně rozjetou OSU už se nám zastavit nepodařilo a prohrály jsme v tie-breaku. Snad se příště bude snažit více a měly bychom se naučit nejen nedělat chyby, ale hlavně nepouštět soupeře do hry.

Sepsal(a): Adéla

TJ Sokol Svinov A : VK Vratimov 3:0 (20, 14, 21)17.10.2018

Sestava: Nahrávka: Janča S., Kačka, Marťa Smeč: Ebik, Jana D. Blok: Lea, Monča

V prvním jsme do toho vlítly celkem dobře. Soupeřky se spíše bránily, dělal jim docela problém příjem, což jak všichni víme je základ všeho :-) Druhý set to bylo od soupeřek ještě slabší, neshodly se vůbec na ničem...nebo to bylo naopak a my jsme hrály tak skvěle? :) Třetí set začal podobně jako druhý, soupeřky hodně ztrácely, ale potom se zvetily a začaly dotahovat, takže to vypadalo jako volejbal :) Lea tedy oslavila své narozeniny vítězstvím :)

Sepsal(a): Marťa

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-21, -16, -23)11.10.2018

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Kačka, Adéla Blok: Helča, Lea

Zápas byl ve znameni návratů a probíhal ve velmi usměvavé náladě. Na soupeřky měla naše nálada zdrcující efekt, takže ani moc nevadilo, že to nebyl 100% výkon. Po delší době si zahrála Zuza a Helča, tak ať jim to hraje.

Sepsal(a): Kačka

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Dolní Lhota 3:0 (9, 17, 9)03.10.2018

Sestava: Nahrávka: Janča S., Jana K. Smeč: Ebik, Jana D. Blok: Monča, Pavla Libero: Adéla

Jako každý zápas s Dolní Lhotou je o tom zda, přijmeme jejich hru nebo ne. Ale je pravda, že i když jsou holky v průměru o 15 cm menší a o 10 let starší, jejich útočné bagry na zadní lajnu nás občas dostaly. Ale jinak jsme tentokrát obstály a snažily se hrát hezký volejbal. A tak zaslouženě vyhrály.

TJ Sokol Svinov A : Frýdek Místek 1:3 (23, -22, -16, -19)19.09.2018

Sestava: Nahrávka: Janča S., Kačka Smeč: Ebik, Jana D. Blok: Monča, Pavla Libero: Adéla
Diváci: Zapisovala Lea. Fandit přišli Arnošt, Fuča a fotograf Karel. Děkujeme.

Náš první zápas a skoro to vypadalo, že se nesejdeme. Podpořila nás Pavča, díky které jsme zápas mohly odehrát a nemusel se překládat. Nakonec se ještě dohlásila Janča O., takže Adélka mohla odpočívat na liberu :). Hrály jsme se soupeřem, který v přechozí sezóně skončil na prvním místě, snad bez ztráty setu. Řekly jsme si, že si s tímto soupeřem chceme dobře zahrát, a myslím si, že se to povedlo a bezva jsme si to užily. Hrál se skvělý volejbal, kdy jsme soupeřky pěkně válcovaly. Bohužel asi došla síla a vyhrát se nepodařilo. Nevadí, byl to úžasný start do nové sezóny. Díky všem za skvělou týmovou hru.