TJ Sokol Svinov A (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B

TJ Sokol Svinov A : VK Polanka nad Odrou 3:2 (-16, 18, 12, -20, 13)22.05.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Kačka Smeč: Ebik, Jana D., Adéla Blok: Helča, Pavla
Diváci: Z lavičky nás povzbuzovaly Martinka a Lea.

Poslední zápas této sezóny. Zápas o první místo. Mooc jsme se těšily, neboť zápasy s Polankou patří v poslední době k velmi dobrým zápasům. Abychom měly aspoň nějakou šanci skončit v soutěži první musely jsme vyhrát 3:0 s co nejlepšími výsledky. Kačka nám k tomu přinesla na posílení becherovku a moc dobrý slaný štrůdlík, který nám po zápase bodl.
První set nám však nevyšel, holky nás docela drtily svým servisem a než jsme se vzpamatovaly, tak jsme měly pěkně naloženo a nepodařilo se nám velký bodový odskok již dohnat. Druhý a třetí set byl pak zcela v naší režii a zase to vypadalo nadějně. Čtvrtý set nám nevyšel a šly jsme do tie-breaku. Až do poslední chvíle nebylo rozhodnuto. Naštěstí štěstíčko stálo v koncovce na naší straně a tie-break jsme zcela vyplivnuté vyhrály. A my měly ještě aspoň teoretickou naději na první místo, pokud by se Polance nepovedl zápas proti Bašce. Po zápase jsme si šly na chvíli sednout do Vlka.
Polanka nakonec Bašku s přehledem porazila a my jsme skončily na krásném druhém místě v tomto roce. Děkuji všem holkám a uvidíme, co příští rok.

Sepsal(a): Zuzka
Rozhodčí: Rudolf Šrámek

TJ Sokol Horní Lhota : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-21, -22, -16)13.05.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Jana D., Lea, Adéla Blok: Helča, Pavla

Původně jsme na zápas s Horní Lhotou dorazily v 6, nakolik Pája hledala halu v Horní Lhotě (pro nezainteresované, pro zmatení soupeře se zápas koná v Plesné). Nakonec však začátek zápasu stihla a mohla posílit náš tým. Začátek prvního setu a vlastně i dvou následujících nevypadal pro nás moc slibně. Soupeři jsme daly pohodlný náskok několika bodů a chvíli nám trvalo než jsme se dostaly do tempa. V polovině setu jsme se již zahřáli na provozní teplotu a první set jako i následující dva jsme si dokázaly vybojovat. Hrálo se ve velice příjemné atmosféře (teď mluvím o našem týmu, soupeř samozřejmě po opakovaných ztrátách setu i přes velký náskok o dobrou náladu postupně přicházel). Celkově to byl kvalitní zápas, který jsme si myslím všechny zúčastněné náležitě užily, prostě radost z volejbalu.

Sepsal(a): Helča
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Poruba 3:0 (22, 20, 16)24.04.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Jana K. Smeč: Jana D., Lea Blok: Pavla, Adéla
Diváci: Zapisovatel a hlavní (a jediný) fanoušek: Monča

Od tohoto zápasu jsme si slibovaly skvělou hru a tak to také bylo :)
Od samého začátku jsme soupeřky ze všech sil drtily ve všech herních činnostech. Od servisu, přes příjem, zákroky v poli, skvělé náhry i razantní útoky. Dokonce se povedlo i několik bloků, čímž jsme soupeřky definitivně uzemnily a už nekladly žádný odpor.
Vyzdvihla bych podání od Lei, kdy soupeřkám "darovala" kolem deseti es, a Zuzku, která se několikrát pouze pokusila přehodit síť a pokaždé z toho bylo eso. A za to ode mě Zuzka, jako odměnu, v jedné výměně dostala pěstičkou do hlavy (samozřejmě neúmyslně, z což se ještě jednou omlouvám :) )
Já si tento zápas užila a myslím si, že i všichni ostatní :)

Sepsal(a): Adéla
Rozhodčí: Pavel Friedel

TJ Sokol Svinov A : USK Slávie OU Ostrava 3:0 (21, 19, 8)10.04.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Kačka Smeč: Ebik, Lea Blok: Helča, Pavla, Adéla

Hrálo se nám lehce, jelikož v sedmi se to vždycky "lépe táhne". Rozhodčí se podivoval, kdo jsem, stejně tak, jako vloni touto dobou. Připadala jsem si po dlouhé době jako školačka, která dostala za vyučenou. Byl to super pocit, na chvíli jsem zapomněla na to, že už jsem dávno "mamina".

OU poklesla na výkonu od dob, co jsem je znala - překvapila mě "nová sestava", která už nebyla tak dravá, jako ta v minulosti. Přesto jsme si dobře zahrály. Lea mě vždycky pobaví svým klidným přístupem, který vždy znamená bod pro nás.  Adélka s Helčou byly super dvojka na bloku, dobře se mi na to koukalo z lavičky, kde jsem si srovnávala myšlenky po událostech z uplynulého dne. Postavili mě před zápis a to neměli dělat - zapomněla jsem už i to, jak se drží propiska! Naštěstí tam byla jakási mladá pánská duše, která mě zachránila u počítadla a holky opravily, co jsem pomotala.
Na Evču hledím vždy s vykulenýma očima, protože není míč, který by nepoložila. Bylo super si zahrát se Zuzkou po té, co jsme hrávaly společně kraj....a s Kačou jsme zmákly vše - souhru na síti a pak v šatně úsměvný rozhovor :-).

Sepsal(a): Pavla
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Svinov B 3:0 (22, 20, 11)03.04.2019

Sestava (domácí): Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Ebik, Lea Blok: Pavla, Adéla Sestava (hosté): Smeč: Irena, Martina S., Dana Blok: Martina J., Marie
Diváci: Jako rozhodčí Monča Veselá

Asi 20 minut před začátkem zápasu volal rozhodčí, že prostě nepřijde, že zítra píská ještě chlapi a že to prostě nedá. Arnošt také nemohl tak narychlo, tak musela nastoupit Monča, která původně přišla zápas zapsat. Sice se tomu bránila, ale nikdo jiný nebyl. Zápisu se ujal Roman od Irči. A nechyběl ani starý známý tipař, který se strašně divil, že odehrajeme zápas bez rozhodčího, když se jedná o oficiální soutěž.
Na zápasy s B nemáme moc dobré vzpomínky (co se týká výsledku teda), neboť nám to holky již kolikrát natřely. Na hřiště jsme nastoupily v pohodě a celá naše hra byla ve velmi uvolněné a veselé atmosféře. Sem tam nás sice potrápila Irča se svým servisem, ale dokázaly jsem vždy otočit. Po druhém vítězném setu jsme čekaly nějakou krizku, jak je u nás zvykem, ale holky z B byly nějaké rozložené a nekladly vůbec odpor, tak jsme tentokrát zápas vyhrály.

Sepsal(a): Zuzka

Sešlo se nás sedm na sedm + 2 fanoušci + 1 sázkař, a protože rozhodčí nedorazil, odpískala nám to Monika. Nabídlo to spoustu úsměvných momentů a ze začátku jsme byly lehce rozhozené z nastalé situace úplně všechny. Byl to takový „Okresní přebor“. První 2 sety byly vyrovnané, ale ve třetím jsme to po několika nevydařených výměnách na začátku setu nějak psychicky zabalily a konec byl už totálně tristní. Asi bychom potřebovaly nějaký ten fotbalový čepovaný životabudič.

Sepsal(a): Karolína

VK Vratimov : TJ Sokol Svinov A 2:3 (-23, -23, 20, 16, -11)27.03.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Ebik, Kačka Blok: Lea, Adéla

Do zápasu jsme se pustily s dobrou náladou. První set nám vyšel a vyhrály jsme. Ve druhém setu se nám moc nedařilo, ale soupeřky nám poskytly hopsinkovou šťávu, která nám pomohla k druhému vyhranému setu. Ve třetím setu se Adélce udělalo špatně, ale musela zatnout zuby a dohrát zápas do konce. Špatný příjem nám bohužel sebral hodně bodů a tak jsme prohrály. Aby to ho nebylo málo, tak ve čtvrtém setu Ebikovi neseděla kontaktní čočka a tak musela hrát i bez jedné čočky. I tento set nás to rozhodilo a tak jsme prohrály velkým rozdílem. Před posledním zápasem jsme si řekly, že to dotáhneme do vítězného konce. Jak jsme řekly, tak se nám podařilo. Nakonec jsme vyhrály 3:2, ale bylo to velmi těsně. Pěkně jsme si zahrály.

Sepsal(a): Lea
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Fryčovice 3:0 (17, 22, 24)20.03.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Jana K. Smeč: Ebik, Kačka Blok: Jana D., Adéla

Ani tentokrát neměli Fryčovice moc šancí vyhrát, natož když úřaduje na úderném postu Adélka, na servisu řádí Ebík a holky v poli nepustí žádný balon. 

Sepsal(a): Kačka
Rozhodčí: Pavel Friedel

TJ Sokol Dolní Lhota : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-13, -23, -21)11.03.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Jana K. Smeč: Ebik, Marťa Blok: Jana D., Adéla

Zápasy s Dolní Lhotou jsou vždy o tom, za jak dlouho přijmeme jejich hru. Tentokrát jsme je v prvním setu převálcovaly servisem Martinky. Problém byl v tom, že v tělocvičně byla šílená zima a tak Zuzka, která byla už načatá si odnesla parádní nachlazení a já šílenou rýmu. První set byl jasně v naši režii. Pak se soupeřky zvetily a další dva sety byly vždy 3-5 bodů na jedné i druhé straně, ale v koncovce jsme soupeřky přehrávaly a tak si odnesly zasloužené vítězství..

Sepsal(a): Jana D.
Rozhodčí: Ivan Štefek

Frýdek Místek : TJ Sokol Svinov A 1:3 (-21, -24, 21, -21)07.03.2019

Sestava: Nahrávka: Kačka, Marťa Smeč: Ebik, Adéla Blok: Helča, Lea

Po vánoční pauze jsme se sešly akorát v šesti na zápas s Baškou. Do zápasu jsme vstoupily s dobrou náladou a vědomím, že si dobře zahrajeme. Hra byla skvělá, dařilo se všem. Perfektní pole a příjem nás dnes podržel. Sice jsme ve třetím setu trochu polevily v ostražitosti, ale konečné skóre 3:1 je pro nás zasloužené vítězství.

Sepsal(a): Ebik
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1-)

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 1:3 (21, -21, -22, -22)05.12.2018

Sestava (domácí): Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Kačka Blok: Jana D., Lea
Diváci: Mirka, Monika a Adéla.

Nejen podle skóre to byl docela vyrovnaný zápas, i když jsme klasicky měly pár chvilek, kdy nám to úplně nešlo a nebyly to schopné otočit. Áčko bylo zase o fous šikovnější, ale hra to byla pěkná.

Sepsal(a): Karolína

Zápas to byl vyrovnaný a dobře jsem si zahrály myslím na obě dvě strany. Po trápeních z minulých zápasů proti holkám se nám podařilo dotáhnout zápas do vítězného konce, takže jsme si mohly zaslouženě všechny dát pivko a slané dobrůtky  u Huga. Pěkné zakončení sezóny v roce 2018. 

Sepsal(a): Zuzka
Rozhodčí: Pavel Friedel

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov A 3:2 (11, -14, -23, 10, 13)20.11.2018

Sestava: Nahrávka: Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Janča S. Blok: Helča, Pavla
Diváci: Honza P. s dcerkou Luckou

První set jsme se trápily s příjmem, soupeřkám se dařilo dlouhé, točité podání, na které jsme si museli chvíli zvykat. Špatný příjem nám bohužel sebral jeden set. Pavča se vrátila po delší pauze do hry, na příjmu se musela schovat za šikovnější hráčky, neboť její výkon neladil oku ani fanouškům. V druhém setu jsme nabraly dech a se zkušenostmi z předchozího setu jsme začaly hrát svou hru, kterou jsme soupeřkám ukázaly, že ženy ze Svinova nejsou žádná "béčka". Fanoušci bohužel po velkém zklamání nevydrželi a opustili sportovní halu.  Nicméně, stav se nám podařil celkem slušně otočit přesto, že Evča bojovala s trávením chlebíčků, které si vysloužila v práci (za nepřetržitou dřinu- pozn. autora). Její jistá ruka ale nezklamala a drtila soupeře jistými, pevnými údery do "nepokrytých" míst. Marťa s Jančou K. byly ve skvělé kondici a nahrávky sklízely velký úspěch. Helča nezklamala na bloku ani jednou, vlastně si nevzpomínám, že by nějaký balón "prošel". Závěr neskončil v náš prospěch, ale shodly jsme se, že jsme si zahrály dobrý volejbal a soupeř sklidil naše uznání za výborné "pole" a krásné dlouhé smeče po "lajně", které velkým dílem pomohly k jeho výhře. Janča S. nás v šatně závěrem pobavila humornými historkami ze svého soukromí, takže jsme odcháze ly poražené, ale vysmáté jako "leča". 

Sepsal(a): Pavla
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Horní Lhota 0:3 (-17, -14, -24)14.11.2018

Sestava: Nahrávka: Marťa, Jana K. Smeč: Ebik, Janča S. Blok: Jana D., Kačka

Horší zápas a větší bezmoc jsem na hřišti snad nikdy nezažila. Všechny blokařky byly zraněny a jediný, kdo nás měl zachránit byla Pavča. Ale ta se zapomněla u smažení palačinek a zápas zasklila. Tak jsme se na soupeře chtěly vrhnout a odehrát slušný zápas, ale nešlo nám nic. Nebyly jsme schopny přijmout, když už jsme míč daly do hry a nahrály si, většinou útok končil v síti...
Poslední set jsme se zvetily a jediný, kdo vynikl, byla Jana Opic na podání a jejími 5 esy dohnaly soupeřky na 24:24. Ale poslední 2 příjmy jsme opět nedostaly balon přes sako....

Sepsal(a): Jana D.
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Poruba : TJ Sokol Svinov A 1:3 (-19, -21, 19, -21)05.11.2018

Sestava: Nahrávka: Marťa, Jana K. Smeč: Jana D., Adéla Blok: Helča, Lea

Do zápasu jsme se pustily s plnou chutí a energií zvítězit. První dva sety nám to šlo podle plánu, ale u třetího setu jsme doufaly, že už vyhrajeme a půjdeme domů. Bohužel se nám ten set vůbec nepodařil a tak jsme musely sehrát ještě čtvrtý set. Ve čtvrtém setu jsme konečně na soupeřky vletěly a vyhrály. Nakonec jsme vyhrály 3:1 a neztratily jsme ani bod. Dobře jsme si zahrály a na příští zápas se už těšíme.

Sepsal(a): Lea
Rozhodčí: Radek Vítek

USK Slávie OU Ostrava : TJ Sokol Svinov A 3:2 (-10, 17, 23, -19, 13)31.10.2018

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Jana D., Lea, Adéla Blok: Helča, Kačka

S OSU jsme čekaly těžký zápas.. k našemu překvapení jsme první set vyhrály velmi snadno a to nás nejspíše ukolébalo.. Když už na začátku druhého setu prohráváte 8:0, těžko se to dohání. Málem se nám to povedlo i zvrátit a najednou se  z vedení 0:1 je  ztráta 2:1 na sety pro domácí.
Čtvrtý set se nám však povedlo dorovnat, ale pořádně rozjetou OSU už se nám zastavit nepodařilo a prohrály jsme v tie-breaku. Snad se příště bude snažit více a měly bychom se naučit nejen nedělat chyby, ale hlavně nepouštět soupeře do hry.

Sepsal(a): Adéla
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : VK Vratimov 3:0 (20, 14, 21)17.10.2018

Sestava: Nahrávka: Janča S., Kačka, Marťa Smeč: Ebik, Jana D. Blok: Lea, Monča

V prvním jsme do toho vlítly celkem dobře. Soupeřky se spíše bránily, dělal jim docela problém příjem, což jak všichni víme je základ všeho :-) Druhý set to bylo od soupeřek ještě slabší, neshodly se vůbec na ničem...nebo to bylo naopak a my jsme hrály tak skvěle? :) Třetí set začal podobně jako druhý, soupeřky hodně ztrácely, ale potom se zvetily a začaly dotahovat, takže to vypadalo jako volejbal :) Lea tedy oslavila své narozeniny vítězstvím :) 

Sepsal(a): Marťa
Rozhodčí: Pavel Friedel

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-21, -16, -23)11.10.2018

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Jana K. Smeč: Kačka, Adéla Blok: Helča, Lea

Zápas byl ve znameni návratů a probíhal ve velmi usměvavé náladě. Na soupeřky měla naše nálada zdrcující efekt, takže ani moc nevadilo, že to nebyl 100% výkon. Po delší době si zahrála Zuza a Helča, tak ať jim to hraje. 

Sepsal(a): Kačka
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Dolní Lhota 3:0 (9, 17, 9)03.10.2018

Sestava: Nahrávka: Janča S., Jana K. Smeč: Ebik, Jana D. Blok: Monča, Pavla Libero: Adéla

Jako každý zápas s Dolní Lhotou je o tom zda, přijmeme jejich hru nebo ne. Ale je pravda, že i když jsou holky v průměru o 15 cm menší a o 10 let starší, jejich útočné bagry na zadní lajnu nás občas dostaly. Ale jinak jsme tentokrát obstály a snažily se hrát hezký volejbal. A tak zaslouženě vyhrály.

Sepsal(a): Jana D.
Rozhodčí: Pavel Friedel

TJ Sokol Svinov A : Frýdek Místek 1:3 (23, -22, -16, -19)19.09.2018

Sestava: Nahrávka: Janča S., Kačka Smeč: Ebik, Jana D. Blok: Monča, Pavla Libero: Adéla
Diváci: Zapisovala Lea. Fandit přišli Arnošt, Fuča a fotograf Karel. Děkujeme.

Náš první zápas a skoro to vypadalo, že se nesejdeme. Podpořila nás Pavča, díky které jsme zápas mohly odehrát a nemusel se překládat. Nakonec se ještě dohlásila Janča O., takže Adélka mohla odpočívat na liberu :). Hrály jsme se soupeřem, který v přechozí sezóně skončil na prvním místě, snad bez ztráty setu. Řekly jsme si, že si s tímto soupeřem chceme dobře zahrát, a myslím si, že se to povedlo a bezva jsme si to užily. Hrál se skvělý volejbal, kdy jsme soupeřky pěkně válcovaly. Bohužel asi došla síla a vyhrát se nepodařilo. Nevadí, byl to úžasný start do nové sezóny. Díky všem za skvělou týmovou hru.

Sepsal(a): Ebik
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 2)