TJ Sokol Svinov (Muži)

Z V3 V2 P1 P0 S B
1 VK Polanka nad Odrou, z.s. 12 9 2 0 1 33:13 31
2 Tělovýchovná jednota Sokol Stará Bělá, z.s. 11 10 0 0 1 30:7 30
3 TJ Sokol Hrabůvka 11 7 1 0 3 26:13 23
4 VŠB - TU Ostrava B 12 7 0 1 4 24:16 22
5 TJ Sokol Svinov 11 6 1 1 3 25:16 21
6 Sportovní klub Zálom Ostrava - Zábřeh 11 3 3 2 3 24:22 17
7 TJ Kunčičky, spolek 12 3 0 1 8 13:27 10
8 Sportovní klub Šenov, z.s. 10 2 1 0 7 13:25 8
9 SOU 11 1 0 1 9 8:30 4
10 Blue Volley Ostrava, z.s. 11 0 0 2 9 6:33 2

TJ Sokol Svinov : SK Zálom Ostrava - Zábřeh 3:2 (20, -20, 21, -20, 6)14.03.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Martin K., Martin H. Blok: Džjura, Borec Účko: Fuča Libero: Karel
Diváci: Povzbuzoval a zapisoval Arnošt. Jako náhradník byl Vojta.

Sešli jsme se v počtu 8 hráčů, jeden čestný předseda a dvě láhve. Kdybychom chodili na tréninky, už bychom měli vypito, ale tak se to hrnulo až na zápas. Soupeř přijel ve svém nejsilnějším složení a tak jsme očekávali tuhý boj. To se potvrdilo. Skoro v každém setu jsme si na začátku udělali náskok, abychom o něj v průběhu setu opět přišli. A tak se rozhodovalo až před koncovkama. Jen tiebreak byl jednoznačný, krátký a tudíž soupeř nestačil srovnat.
V zápase jsme pravidelně střídali svinovské vlny a o bod jsme přišli více méně v koncovce druhého setu vlastními chybami. Ale zápas to byl dobrý proti kvalitnímu soupeři. Jen více takových.
Vyzvedl bych Martina H., který spolehlivě bodoval v útoku, dobře blokoval a vychytal hodně míčů v poli. Také bych pochválil libero, protože to nikdo za něj neudělá, a hlavně že jsem zápas přežil.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Dalibor Lžičař (známka 2)

TJ Sokol Svinov : VK SOU Ostrava 3:0 (21, 19, 18)28.02.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Vojta, Kuba Blok: Fuča, Džjura, Borec Účko: Martin K. Libero: Davča
Diváci: Zapisoval Arnošt, Marie a pes.

Na počtvrté jsme se sešli k dohrávce zápasu a světe div se, hoši z SOU zápas nepřeložili! Před zápasem ještě proběhla s rozhodčím inventarizace skříňky a mohlo se začít. Teda kdyby svítilo světlo. Než jsme však stačili vyslat Arnošta do Tesca pro čelovky, tak svítidla naskočila.
První set se odvíjel v duchu toho, že jsme zvyklí hrát tři na tři. Buď u míče byli všichni, nebo nikdo. Tři čtvrtiny setu jsme tahali za kratší konec a byli zakřiknutí. Až v koncovce jsme se trochu ztopořili. Pak už šlo vše celkem v pohodě. Jediného nebezpečného hráče soupeře jsme nakonec ubránili a vyhráli. Zbyla i trocha času na jeden tréninkový setík, když už jsme se sešli v hojném počtu.
Pochvala všem za docházku! Kéž by to vydrželo.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : Blue Volley Ostrava 3:0 (19, 19, 20)29.11.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Vojta, Martin K. Blok: Džjura, Martin H. Účko: Fuča
Diváci: Arnošt, který zároveň dělal zápis.

Zatímco Karel na vánočním večírku držel pohotovost u nealka (sešli jsme se  4 zdraví + 2 napůlchromajzli), my začali s nejslabším soupeřem  devíti špatnými  přítahy. Až za stavu 1:10 se vše poooomalu zlepšovalo a až na občasné vlny ve výkonech jsme výhrou potěšili nejen sázkaře, ale i  z naší hry skoroinfarktového Arnošta.

Sepsal(a): Vilda
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Hrabůvka : TJ Sokol Svinov 0:3 (-19, -19, -25)22.11.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Martin K., Martin H. Blok: Bob, Džjura Účko: Fuča, Karel
Diváci: Povzbudit přišel Arnošt, který ač host psal zápis, a Janča D. Děkujeme!

Ač v domácí tělocvičně, byli jsme hosté. A jelikož jsme měli přístup do skříňky, našla se tam i nějaká ta slza na vzpružení. Zpočátku jsme byli celí nesví, že nemusíme natahovat sako. Ale i to nám zvedlo náladu. S úvodním hvizdem rozhodčího nás bylo šest na šest a tak to nevypadalo na nějaké velké šachy se střídáním a liberem. Pak ale dorazil Fuča, a hned jsme měli o člověka navrch.
Od začátku jsme měli navrch a soupeře přehrávali, což bylo překvapení vzhledem k postavení v tabulce (2. a 6. místo). Tím jsme zároveň uváděli v šílenství sázkaře, kteří si vsadili na domácího favorita. Hrál se myslím pohledný volejbal, dařilo se nám a první dva sety jsme celkem s přehledem vyhráli. Třetí už byl vyrovnaný a jako na houpačce jsme se střídali ve vedení. Soupeř si bral oddech za našeho vedení 17:18, a hned stav překlopil až na 24:21. Snad ani nebudu zmiňovat, že po tajmu nedal Džjura servis. Takovou kritiku si nezaslouží. No a za zmíněného setbolu se míč dotkl anténky a rozhodčí nedokázal určit zda od smečaře nebo od blokaře. Všichni jsme měli svojí pravdu a tak dal k nelibosti soupeřů „nový míč“. Servisující oslavenec Bob měl ale nervy pevné a s nalomeným soupeřem jsme dovedli set k obratu.
Chválím všechny za výborný výkon. Skvělý byl především Džjura při blokování i v útoku a Martin H. při smečování z každé pozice. No a Bob. Jakoby tušil co se bude konat po zápase, tak prodal své letité zkušenosti při servisu. No a moje maličkost byla stoprocentní na smeči. Snad příště dostanu třeba i dvě nahrávky :o)
Po zápase jsme teda předali narozeninový dres Bobovi. Přejeme mu mnoho sportovních i osobních úspěchů a nepřejeme mu všechny ty zdravotní nepříjemnosti související s příchodem stáří.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1-)

TJ Sokol Stará Bělá : TJ Sokol Svinov 3:1 (21, -23, 15, 23)06.11.2018

Sestava: Nahrávka: Fuča, Vilda, Karel Smeč: Kuba, Martin H. Blok: Bob, Džjura, Borec Účko: Martin K.
Diváci: Povzbudit přišel Arnošt.

Jako vždy v Bělé se začalo se zpožděním, ale to nevadilo. Na konec přišel i Bob a na pomoc si přivedl své bacily, které dopoval ATB. I Bělá se dostavila ve velmi silné sestavě. Dali jsme si kapičku rumíčku a šli jsme na to.
Hrál se výborný volejbal a Bělá byla většinou pořád o krůček před námi. Až v koncovce druhého setu se nám bojovností podařilo set překlopit. Velká škoda čtvrtého setu, kdy jsme soupeři svojí nepozorností darovali 3-4 bodíky které nám pak chyběly. Určitě jsme měli na tiebreak. Také Kopec(toho času nepřítel) zahrál výborně. Doufejme, že mu forma vydrží do OVL. Bylo vidět že hlavně při servisu jsou domácí více zvyklí na svojí squashovou halu.
Proč jsme prohráli? Za to může Fuča! Doslova si vynutil střídání a pak na hřišti neuhrál ani jeden balón. Ani v poli, ani na saku a nedal žádný servis. Při jeho pobytu na hřišti jsme neuhráli ani jeden bod! Opravdu vážně zvažuji, že už ho příště na poslední balón nevystřídám. Všechny ostatní chválím za výborný a bojovný výkon.
A nakonec se vrátím ke svému oblíbenému tématu – kohoutky ve sprchách. Odvážím se neskromně tvrdit, že tentokrát jsem byl o trošku chytřejší než místní baterie. Ale přesto se mi nepodařilo vyždímat více než skromný čůrek vody, takže zbytek mýdla jsme odstranil škrabkou.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1-)

TJ Sokol Svinov : TJ Kunčičky 3:0 (11, 20, 18)01.11.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Martin K., Kuba, Martin H. Blok: Džjura, Borec Účko: Fuča, Karel Libero: Vojta
Diváci: Zapisoval Arnošt, povzbuzovala Zuzka a dvě Martinovy fanynky. A jako náhradník oslavenec David

Před zápasem nás zdržovali fotbalisti a tak jsme seděli v nářaďovně a zapíjeli Davidovo výročí. A jak se potvrdilo již na zápase proti Šenovu, Republica nám pomáhá. Měli jsme masivní převahu v hledišti, kde nás povzbuzovaly 3 fanynky, zatímco soupeře jenom dvě. Po minulých zápasech na nás sice zanevřeli sázkaři, ale jak už jsem říkal, na naší straně byla Republica.
Tentokráte soupeř nebyl tak houževnatý jako v minulých zápasech, takže za stavu 24:11 v prvním setu už bych si i vsadil na to, že jej vyhrajeme. A opravdu! Ač v dalším průběhu zápasu se soupeř zlepšil, tak bodoval zejména díky našim chybám. Chválím Metase za servis. Dokázal, že i my umíme přivést soupeře servisem k zoufalství. Snad se karta konečně obrátila.
No a po zápase jsme mohli oficiálně popřát Davidovi a předat mu výroční dres. Gratulujeme Davide a hodně zdraví!

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Dalibor Lžičař (známka 1-)

VSK VŠB - TU Ostrava : TJ Sokol Svinov 3:0 (26, 19, 21)25.10.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Kuba, Martin H. Blok: Bob, Džjura, Borec Účko: Fuča, Martin K.
Diváci: Povzbudit přišli Arnošt a Zuzka!

Minulý zápas proti Polance: Ctrl+C … tento zápas: Ctrl+V.  A teď mě klidně nařkněte z plagiátorství a odvolejte z dobře placené funkce spolukronikáře!
Abyste neřekli. První set jsme vedli 24:21 a prohráli. Druhý stál z naší strany za prd. Třetí jsme v pohodě vedli a jeden podávající  (tentokrát Jarda) nás dorazil.
A navíc mám trauma ze sprchy. To, že je chytřejší než já počítač, mobil, pračka a mixér, na to už jsem si zvykl ale že už je chytřejší už i vodovodní kohoutek tak to mě dorazilo.
A aby ten zápis nebyl úplně o ničem, tak aspoň na závěr hádanka pro dámy (a některé „pány“):
„Čí zadek je na fotce?“ Vaše tipy prosím v aktualitách na Týmuj.

 

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Radek Vítek (známka 2)

TJ Sokol Svinov : VK Polanka nad Odrou 1:3 (-28, -18, 19, -19)18.10.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Kuba, Martin H. Blok: Džjura, Borec Účko: Fuča, Martin K. Libero: Davča
Diváci: Rozhodčí Friedel se těsně před zápasem omluvil a tak se na „empajr“ vyškrábal Arnošt – hodnocení 1 (i když s jedním bezvýznamným škraloupkem). Zapisovali jsme si sami. Děkujeme!

Došel Vildův rum. Už to byl první signál, že není něco v pořádku. Ale začali jsme výborně, smečaři skládali a nic nenasvědčovalo tomu, že by nám to nešlo. Vedli jsme 18:12 a soupeř si vzal T1. To jim asi pomohlo. Přesto jsme ale ještě vedli 24:22. No a co čert nechtěl, ten jeden míč se nám nepodařilo složit prohráli jsme 28:30.
Tato deka na nás zůstala ležet i do druhého setu. Nechápu to, ale i když soupeř nedal 7 servisů skoro za sebou, jeho náskok narůstal.
Do třetího setu jsme vystřídali náhru a účko a světe div se ono šlo a set jsme celkem v pohodě vyhráli. Situace pokračovala i ve čtvrtém setu, kdy jsme v pohodě kráčeli za výhrou v setu. A opět si soupeř vzal T1 za stavu 12:5 pro nás. Získal ztrátu, na podání se dostal polanecký hopan a ten nás začal ničit servisem. Nastřílel nám devět bodů ze servisu a když už se nám podařilo přijmout, tak jsme neotočili. A bylo po zápase. Ještě jsme se trošku zvedli tříbodovou šňůrou, ale to byla poslední křeč.
Škoda. Kromě koncovky prvního setu a bodové šňůry soupeře ve čtvrtém to byl myslím velmi dobrý vyrovnaný zápas. Určitě jsme na nějaký ten bodík měli.

A tak chválím Davču, který při své premiéře na liberu odvedl výborný výkon. Jen by si měl vzít k srdci radu od Michala, že nejtvrdší soupeřovo smečované podáni se bere v deblu prstama. A pak bohužel musím pochválit i soupeřova smečaře, který nás ve čtvrtém setu zdevastoval.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Arnošt Fuciman (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SK Šenov 3:1 (22, 16, -21, 18)11.10.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Kuba, Martin H. Blok: Bob, Džjura, Borec Účko: Fuča, Martin K. Libero: Vojta
Diváci: Zapisoval Arnošt. Náhradník byl David s rýmečkou.

Na zápas nás přišlo nevídaných 12 lidí. Kdybychom tak chodili i na tréninky, v pohodě bychom si zahráli  šest na šest a nikdo by nemusel sedět na lavičce.
Myslím, že to byl pohledný vyrovnaný zápas, který neměl nouzi o pěkné výměny. Předpokladem dobrého výkonu byla Republica. Teda rum, který Vilda přinesl abychom si smlsli a byli v pohodě. Naší hlavní údernou silou byli smečaři Martin s Kubou, kteří spolehlivě skládali míče a byli podporováni dobrou hrou v poli ostatních hráčů. Ale i soupeř dobře útočil a hlavně dobře podával, čímž znejistěl náš už tak dost nejistý příjem. 
Kromě výhry je pozitivní hlavně návrat Boba na hřiště. Snad už bude v pořádku a pro další zápasy v plné formě.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1-)

SK Zálom Ostrava - Zábřeh : TJ Sokol Svinov 3:2 (22, -21, -15, 16, 7)01.10.2018

Sestava: Nahrávka: Fuča, Vilda Smeč: Vojta, Kuba, Martin H. Blok: Džjura, Borec, Kuba Účko: Karel, Martin K.
Diváci: Povzbuzoval Arnošt.

Poprvé jsme se v září sešli! Na předcházejících 7 tréninků nebyli nikdy více než 4 lidi a na zápas najednou 10! Nu což, hlavně že nás bylo dost. Na to že jsme se viděli po dlouhé době poprvé to byl celkem pěkný zápas. Hlavně první tři sety. Troufám si říci, že kdybychom byli trochu sehranější a vyhranější, vyhráli bychom 3:0. Ale soupeř hrál dobře a v poli vybral skoro všechno. Ale i my jsme měli výborné pole a některé výměny stály opravdu za to. Po třech setech se soupeř ještě více rozehrál a nám trochu odešel přítah (který jsme kupodivu měli ze začátku celkem solidní). No ale první bodík je doma a to se počítá.
A ještě jeden postřeh. Soupeř nám několikrát v nouzi přehrál míč „zadarmo“. My ho máme v pohodě na rukách a vždycky vyrobíme tak prasácký přítah, že Vilda nahrává až odněkud z prčic a vlastně místo bodu odevzdáme míč zpět soupeři. To byla taky jedna z příčin prohry. 
Nicméně ve sprše jsme to probrali, a hlavního viníka prohry jsme našli. Je to Bob! Na to, že to je jeden z našich klíčových blokařů tak nezablokoval ani jeden útok. Dokonce nedal ani servis o útoku ani nemluvě. A o poli se ani nezmiňuju. Nevybral ani jeden míč.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1)