TJ Sokol Svinov (Muži)

Z V3 V2 P1 P0 S B

TJ Sokol Svinov : TJ Sokol Hrabůvka 3:1 (-13, 21, 23, 21)30.05.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Vojta, Davča Blok: Džjura, Kuba Účko: Fuča
Diváci: Otáčeli a zapisovali jsme si sami, jmenovitě Vojta a Vilda. Děkujeme si!

Na odložený zápas jsme se nakonec sešli v sedmi lidech a jedné lahvi. Vilda slavil v týdnu svátek a tak i s pochroumaným ramenem lahev podával.
Začali jsme vyrovnaně až do stavu 12:13. Pak jsme si asi mysleli, že už začal druhý set a totálně jsme propadli a set prohráli 13:25. Prostě Vojta nezvládl pozici u počítadla a tak jsme ho museli do druhého setu vyměnit. Pozitivní bylo, že jsme si propad druhého setu  prožili už v prvním. Proházeli jsme sestavu a znovu vyrazili do boje. Oslavenec Vilda si u počítadla počínal podstatně lépe, i když v koncovce druhého setu se také nevyhnul sedmibodovému výpadku. Naštěstí jsme my na hřišti měli nahráno.
Zbylé sety byly vyrovnaným bojem o každý míč kde převažovaly obrany nad útokem a ta naše obrana byla pevnější. I výkon u počítadla se stabilizoval a my na hřišti jsme zvládli obě zbylé koncovky.
Chválím všechny, že po prvním setu neupadli do deprese. Za hru pak nejvíce Kubu, jehož servis soupeře rozložil a otočil koncovku třetího setu. Dále Vilda jednak donesl láhev a pak doslova otáčel skóre zápasu. A tak kritiku zaslouží pouze Vojta, jež vůbec nezvládl pozici u počítadla v prvním setu a musel být vystřídán.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Dalibor Lžičař (známka 1-)

VK SOU Ostrava : TJ Sokol Svinov 1:3 (-19, 16, -21, -19)14.05.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Fuča, Vojta, Davča Blok: Fuča, Džjura, Borec Účko: Karel

Přijdu – nepřijdu, přijď – nemusíš, přijdu – nepřijdu, přijď – nemusíš, přijdu – nepřijdu, přijď – nemusíš… Už jste někdy byli u blbých na dvorku? Tak tak nějak to vypadalo v našem týmu před zápasem. Nakonec jsme dvorek jakž takž zaplnili a při svíčkách jsme i zápas no řekněme odehráli. Jestli vám někdo řekl, že máme špatné druhé sety, tak mu nevěřte. Proti tomu co jsme předvedli proti SOU byly dosud naše nejhorší druhé sety  reprezentační výkony z říše snů.
Ještěže se historie neptá. Takže máme 3 bodíky a jedeme dál. I když radost z výhry se u mě tentokrát tak nějak nedostavila.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : TJ Sokol Stará Bělá 0:3 (-17, -25, -14)25.04.2019

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Vojta, Martin K., Martin H. Blok: Fuča, Džjura Účko: Bob Libero: Davča
Diváci: Povzbuzoval a zapisoval Arnošt.

Bělá přijela na rozdíl od nás v nabušené sestavě. My jsme se sešli na poslední chvíli. Fuča musel kvůli nehodě objíždět město a i Martinové přišli kvůli sportovnímu dni až 5 minut před začátkem, i když rozcvičení. A i když Džjura podpořil svůj svátek Republikou, nezačali jsme dobře. Špatně jsme přijímali a měli jsme i nebývalé množství pokažených servisů. Taky nahrávka stála za prd a tak než jsme se rozkoukali, bylo po setu. Druhý už byl výjimečně o něčem jiném zlepšili jsme všechno. Škoda že jsme neproměnili ani jeden ze dvou setbolů. Tento neúspěch se přenesl i do třetího setu, který jsme odevzdali soupeři téměř bez boje. Vůbec se nám nedařilo zachytit jejich útoky středem a celkově jsme měli hlavy dole..
Po zápase jsme už se vztyčenou hlavou popřáli Martinovi k životnímu jubileu a předali mu narozeninový dres. Tak ať se mu daří v dresu i bez něj. A pak už šli oba Martinové dopisovat diplomku, jelikož v úterý je termín! 

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1)

TJ Kunčičky : TJ Sokol Svinov 0:3 (-21, -17, -23)10.04.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Vojta, Martin H. Blok: Fuča, Kuba Účko: Martin K.
Diváci: Jako náhradník byl připraven Bob.

Před elektroučilištěm jsme byli včas, abychom mohli přes zadní vrátka hledat tělocvičnu. Ale připraveni jsme byli v sedmi lidech a na poslední chvíli dorazil i Fuča, kterému měnili okna. Jinak bychom neměli ani jednoho blokaře, jelikož Bob blok vzpurně odmítal a vymlouval se na nějaké operace místo aby blokoval a u toho srůstal. Na to že soupeř je třetí od konce s nějakými 10 bodíky tak kladl houževnatý odpor a odvážně útočil. My jsme začali spíše opatrně a našemu statistikovi přibývaly v notýsku čárečky za pokažené útoky a servisy. Zejména nad Vojtou se povážlivě houpala nominace na další průběh zápasu. Nicméně se vzpamatoval a v notýsku přibyly i nějaké plusy. A když už se soupeř nadechoval k obratu, tak přišel na servis Martin H. a rázně soupeře posadil na zem. I díky jeho nechytatelným esům jsme nepřipustili žádné větší drama. Vilda si sice přišel užít pětisetovou podívanou, ale zatnuli jsme mu tipec také díky tomu, že jsme nedodrželi tradici příšerných druhých setů. Na závěr vyrovnané koncovky setu třetího při dlouhé výměně to už přestalo bavit Fuču a razantním útokem středem zápas ukončil.
Chválím Martina za skvělý servis. Jako odměnu dostal teplou sprchu. A pak už jsme se všichni začali těšit na trénink, který nás čekal na druhý den.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Dalibor Lžičař (známka 1-)

TJ Sokol Svinov : VSK VŠB - TU Ostrava 3:1 (18, -18, 21, 19)04.04.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Kuba, Martin H. Blok: Fuča, Džjura Účko: Bob, Martin K. Libero: Davča
Diváci: Jako náhradník byl připraven Michal. Povzbuzoval a otáčel Arnošt, zapisovala Lea. Děkujeme!

Na derby s VŠB jsme se sešli v hojném počtu včetně Boba, který to přišel vyzkoušet poprvé po operaci kolena. Další dobrá zpráva je, že ve skříni jsou ještě zásoby životabudiče.
Začali jsme bez bázně a hany a první set jsme celkem bez svinovských vln v klidu vyhráli. A už jsme se těšili na náš oblíbený druhý set ve kterém téměř vždy podáváme tragické výkony. A nezklamali jsme. Jako bychom vystřídali všechny hráče za žáky. Do třetího setu jsme vystřídali nahrávače a v průběhu jsme prožili i dvě oblíbené vlny, kdy jsme nedokázali uhrát bod. Ale nakonec jsme to nějak ubojovali a v koncovce se do hry pustili i nervózně přešlapujícího Boba, který nepokazil ani jeden míč. Do čtvrtého setu už jsme Bobika nasadili od počátku na účko, jelikož o bloku nechtěl ani slyšet. I tentokrát to byl set vyrovnaný a až koncovka od tajmu za stavu 18:17 nám vyšla celkem hladce a vybojovali jsme vítězství za tři body.
Na závěr bych vyslovil dvě přání. První, aby Bob bez problémů zrehabilitoval a mohl bez potíží nastupovat. Zatím to vypadá dobře. A druhé: přeju Fučovi, aby co nejdříve dokončil nutné úpravy na baráku a zdárně se přestěhoval, protože jinak je jak nabručený Trotl. Na hřišti hraje dobře, ale na lavičce jenom rýpe a má jízlivé připomínky (blbé kydy). Tak ať o všechno z něho spadne a je to zase starý dobrý Fuča.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Dalibor Lžičař (známka 1)

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov 3:1 (-12, 12, 20, 18)29.03.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Martin K., Martin H. Blok: Fuča, Džjura Účko: Karel Libero: Davča
Diváci: Povzbuzoval Arnošt, Martinova snoubenka a Honza s Pavlou jen dočasu. Děkujeme!

Už předem jsme měli nahlášenu diváckou podporu z řad místních obyvatel. Honza se dostavil v předstihu do šatny, kde jsme mu popřáli k životnímu jubileu a předali narozeninový dres. A i když už chudák není nejmladší, nezapomněl přinést Republicu což bylo samozřejmě kvitováno s povděkem.
A opravdu s úvodním hvizdem se nám dařilo všechno na co jsme sáhli a soupeř nestačil zírat jak jsme ho v prvním setu smetli. Bohužel záhy jsme přišli na to, že my nejsme tak dobří, ale že soupeř byl tak špatný. A tak aby to bylo férové nechali jsme se smést stejně v setu druhém a tajně doufali v pravidelné střídání formy. To bohužel nepřišlo a i další dva sety jsme soupeři odevzdali.
Hodně jsme kazili v útoku a na podání. V tom byl soupeř lepší a zatímco on se nenechal prvním setem otrávit, my zjevně druhým ano. A otrávili jsme i Honzu, který si vzal své dvě švestky a šel domů. Prostě další páteční večerní zápas měl úplně opačný průběh než v Šenově.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1-)

SK Šenov : TJ Sokol Svinov 1:3 (18, -18, -22, -22)22.03.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Vojta, Davča Blok: Fuča, Kuba Účko: Karel

Už jsem si myslel, že zápas budeme překládat jelikož jsme se horko těžko dávali do kupy, ale na poslední chvíli se nás šest přihlásilo. Přiznám se že cestou do Šenova jsem to neviděl moc růžově. Navíc deset minut před začátkem jsme díky informačnímu šumu byli  v tělocvičně jen dvě „svině“. A první set tomu skutečně nasvědčoval. Než jsme se rozkoukali, tak bylo po něm. Naštěstí jsme se jen rozehrávali. Kuba se rozstřílel a pokládal míče z každé pozice a záhy se k němu přidali i smečaři. Dokonce i Vilda pokládal na druhou přes. Nakonec jsme zvládli i koncovky třetího a čtvrtého setu a zápas za tři body vyhráli.
Chtěl bych pochválit všechny spoluhráče, že v pátek v pozdních večerních hodinách ze sebe vydolovali to nejlepší a podali nebojácný výkon. Jen tak dále.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SK Zálom Ostrava - Zábřeh 3:2 (20, -20, 21, -20, 6)14.03.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Martin K., Martin H. Blok: Džjura, Borec Účko: Fuča Libero: Karel
Diváci: Povzbuzoval a zapisoval Arnošt. Jako náhradník byl Vojta.

Sešli jsme se v počtu 8 hráčů, jeden čestný předseda a dvě láhve. Kdybychom chodili na tréninky, už bychom měli vypito, ale tak se to hrnulo až na zápas. Soupeř přijel ve svém nejsilnějším složení a tak jsme očekávali tuhý boj. To se potvrdilo. Skoro v každém setu jsme si na začátku udělali náskok, abychom o něj v průběhu setu opět přišli. A tak se rozhodovalo až před koncovkama. Jen tiebreak byl jednoznačný, krátký a tudíž soupeř nestačil srovnat.
V zápase jsme pravidelně střídali svinovské vlny a o bod jsme přišli více méně v koncovce druhého setu vlastními chybami. Ale zápas to byl dobrý proti kvalitnímu soupeři. Jen více takových.
Vyzvedl bych Martina H., který spolehlivě bodoval v útoku, dobře blokoval a vychytal hodně míčů v poli. Také bych pochválil libero, protože to nikdo za něj neudělá, a hlavně že jsem zápas přežil.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Dalibor Lžičař (známka 2)

TJ Sokol Svinov : VK SOU Ostrava 3:0 (21, 19, 18)28.02.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Vojta, Kuba Blok: Fuča, Džjura, Borec Účko: Martin K. Libero: Davča
Diváci: Zapisoval Arnošt, Marie a pes.

Na počtvrté jsme se sešli k dohrávce zápasu a světe div se, hoši z SOU zápas nepřeložili! Před zápasem ještě proběhla s rozhodčím inventarizace skříňky a mohlo se začít. Teda kdyby svítilo světlo. Než jsme však stačili vyslat Arnošta do Tesca pro čelovky, tak svítidla naskočila.
První set se odvíjel v duchu toho, že jsme zvyklí hrát tři na tři. Buď u míče byli všichni, nebo nikdo. Tři čtvrtiny setu jsme tahali za kratší konec a byli zakřiknutí. Až v koncovce jsme se trochu ztopořili. Pak už šlo vše celkem v pohodě. Jediného nebezpečného hráče soupeře jsme nakonec ubránili a vyhráli. Zbyla i trocha času na jeden tréninkový setík, když už jsme se sešli v hojném počtu.
Pochvala všem za docházku! Kéž by to vydrželo.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : Blue Volley Ostrava 3:0 (19, 19, 20)29.11.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Vojta, Martin K. Blok: Džjura, Martin H. Účko: Fuča
Diváci: Arnošt, který zároveň dělal zápis.

Zatímco Karel na vánočním večírku držel pohotovost u nealka (sešli jsme se  4 zdraví + 2 napůlchromajzli), my začali s nejslabším soupeřem  devíti špatnými  přítahy. Až za stavu 1:10 se vše poooomalu zlepšovalo a až na občasné vlny ve výkonech jsme výhrou potěšili nejen sázkaře, ale i  z naší hry skoroinfarktového Arnošta.

Sepsal(a): Vilda
Rozhodčí: Dalibor Lžičař

TJ Sokol Hrabůvka : TJ Sokol Svinov 0:3 (-19, -19, -25)22.11.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Martin K., Martin H. Blok: Bob, Džjura Účko: Fuča, Karel
Diváci: Povzbudit přišel Arnošt, který ač host psal zápis, a Janča D. Děkujeme!

Ač v domácí tělocvičně, byli jsme hosté. A jelikož jsme měli přístup do skříňky, našla se tam i nějaká ta slza na vzpružení. Zpočátku jsme byli celí nesví, že nemusíme natahovat sako. Ale i to nám zvedlo náladu. S úvodním hvizdem rozhodčího nás bylo šest na šest a tak to nevypadalo na nějaké velké šachy se střídáním a liberem. Pak ale dorazil Fuča, a hned jsme měli o člověka navrch.
Od začátku jsme měli navrch a soupeře přehrávali, což bylo překvapení vzhledem k postavení v tabulce (2. a 6. místo). Tím jsme zároveň uváděli v šílenství sázkaře, kteří si vsadili na domácího favorita. Hrál se myslím pohledný volejbal, dařilo se nám a první dva sety jsme celkem s přehledem vyhráli. Třetí už byl vyrovnaný a jako na houpačce jsme se střídali ve vedení. Soupeř si bral oddech za našeho vedení 17:18, a hned stav překlopil až na 24:21. Snad ani nebudu zmiňovat, že po tajmu nedal Džjura servis. Takovou kritiku si nezaslouží. No a za zmíněného setbolu se míč dotkl anténky a rozhodčí nedokázal určit zda od smečaře nebo od blokaře. Všichni jsme měli svojí pravdu a tak dal k nelibosti soupeřů „nový míč“. Servisující oslavenec Bob měl ale nervy pevné a s nalomeným soupeřem jsme dovedli set k obratu.
Chválím všechny za výborný výkon. Skvělý byl především Džjura při blokování i v útoku a Martin H. při smečování z každé pozice. No a Bob. Jakoby tušil co se bude konat po zápase, tak prodal své letité zkušenosti při servisu. No a moje maličkost byla stoprocentní na smeči. Snad příště dostanu třeba i dvě nahrávky :o)
Po zápase jsme teda předali narozeninový dres Bobovi. Přejeme mu mnoho sportovních i osobních úspěchů a nepřejeme mu všechny ty zdravotní nepříjemnosti související s příchodem stáří.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1-)

TJ Sokol Stará Bělá : TJ Sokol Svinov 3:1 (21, -23, 15, 23)06.11.2018

Sestava: Nahrávka: Fuča, Vilda, Karel Smeč: Kuba, Martin H. Blok: Bob, Džjura, Borec Účko: Martin K.
Diváci: Povzbudit přišel Arnošt.

Jako vždy v Bělé se začalo se zpožděním, ale to nevadilo. Na konec přišel i Bob a na pomoc si přivedl své bacily, které dopoval ATB. I Bělá se dostavila ve velmi silné sestavě. Dali jsme si kapičku rumíčku a šli jsme na to.
Hrál se výborný volejbal a Bělá byla většinou pořád o krůček před námi. Až v koncovce druhého setu se nám bojovností podařilo set překlopit. Velká škoda čtvrtého setu, kdy jsme soupeři svojí nepozorností darovali 3-4 bodíky které nám pak chyběly. Určitě jsme měli na tiebreak. Také Kopec(toho času nepřítel) zahrál výborně. Doufejme, že mu forma vydrží do OVL. Bylo vidět že hlavně při servisu jsou domácí více zvyklí na svojí squashovou halu.
Proč jsme prohráli? Za to může Fuča! Doslova si vynutil střídání a pak na hřišti neuhrál ani jeden balón. Ani v poli, ani na saku a nedal žádný servis. Při jeho pobytu na hřišti jsme neuhráli ani jeden bod! Opravdu vážně zvažuji, že už ho příště na poslední balón nevystřídám. Všechny ostatní chválím za výborný a bojovný výkon.
A nakonec se vrátím ke svému oblíbenému tématu – kohoutky ve sprchách. Odvážím se neskromně tvrdit, že tentokrát jsem byl o trošku chytřejší než místní baterie. Ale přesto se mi nepodařilo vyždímat více než skromný čůrek vody, takže zbytek mýdla jsme odstranil škrabkou.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1-)

TJ Sokol Svinov : TJ Kunčičky 3:0 (11, 20, 18)01.11.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Martin K., Kuba, Martin H. Blok: Džjura, Borec Účko: Fuča, Karel Libero: Vojta
Diváci: Zapisoval Arnošt, povzbuzovala Zuzka a dvě Martinovy fanynky. A jako náhradník oslavenec David

Před zápasem nás zdržovali fotbalisti a tak jsme seděli v nářaďovně a zapíjeli Davidovo výročí. A jak se potvrdilo již na zápase proti Šenovu, Republica nám pomáhá. Měli jsme masivní převahu v hledišti, kde nás povzbuzovaly 3 fanynky, zatímco soupeře jenom dvě. Po minulých zápasech na nás sice zanevřeli sázkaři, ale jak už jsem říkal, na naší straně byla Republica.
Tentokráte soupeř nebyl tak houževnatý jako v minulých zápasech, takže za stavu 24:11 v prvním setu už bych si i vsadil na to, že jej vyhrajeme. A opravdu! Ač v dalším průběhu zápasu se soupeř zlepšil, tak bodoval zejména díky našim chybám. Chválím Metase za servis. Dokázal, že i my umíme přivést soupeře servisem k zoufalství. Snad se karta konečně obrátila.
No a po zápase jsme mohli oficiálně popřát Davidovi a předat mu výroční dres. Gratulujeme Davide a hodně zdraví!

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Dalibor Lžičař (známka 1-)

VSK VŠB - TU Ostrava : TJ Sokol Svinov 3:0 (26, 19, 21)25.10.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Kuba, Martin H. Blok: Bob, Džjura, Borec Účko: Fuča, Martin K.
Diváci: Povzbudit přišli Arnošt a Zuzka!

Minulý zápas proti Polance: Ctrl+C … tento zápas: Ctrl+V.  A teď mě klidně nařkněte z plagiátorství a odvolejte z dobře placené funkce spolukronikáře!
Abyste neřekli. První set jsme vedli 24:21 a prohráli. Druhý stál z naší strany za prd. Třetí jsme v pohodě vedli a jeden podávající  (tentokrát Jarda) nás dorazil.
A navíc mám trauma ze sprchy. To, že je chytřejší než já počítač, mobil, pračka a mixér, na to už jsem si zvykl ale že už je chytřejší už i vodovodní kohoutek tak to mě dorazilo.
A aby ten zápis nebyl úplně o ničem, tak aspoň na závěr hádanka pro dámy (a některé „pány“):
„Čí zadek je na fotce?“ Vaše tipy prosím v aktualitách na Týmuj.

 

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Radek Vítek (známka 2)

TJ Sokol Svinov : VK Polanka nad Odrou 1:3 (-28, -18, 19, -19)18.10.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Kuba, Martin H. Blok: Džjura, Borec Účko: Fuča, Martin K. Libero: Davča
Diváci: Rozhodčí Friedel se těsně před zápasem omluvil a tak se na „empajr“ vyškrábal Arnošt – hodnocení 1 (i když s jedním bezvýznamným škraloupkem). Zapisovali jsme si sami. Děkujeme!

Došel Vildův rum. Už to byl první signál, že není něco v pořádku. Ale začali jsme výborně, smečaři skládali a nic nenasvědčovalo tomu, že by nám to nešlo. Vedli jsme 18:12 a soupeř si vzal T1. To jim asi pomohlo. Přesto jsme ale ještě vedli 24:22. No a co čert nechtěl, ten jeden míč se nám nepodařilo složit prohráli jsme 28:30.
Tato deka na nás zůstala ležet i do druhého setu. Nechápu to, ale i když soupeř nedal 7 servisů skoro za sebou, jeho náskok narůstal.
Do třetího setu jsme vystřídali náhru a účko a světe div se ono šlo a set jsme celkem v pohodě vyhráli. Situace pokračovala i ve čtvrtém setu, kdy jsme v pohodě kráčeli za výhrou v setu. A opět si soupeř vzal T1 za stavu 12:5 pro nás. Získal ztrátu, na podání se dostal polanecký hopan a ten nás začal ničit servisem. Nastřílel nám devět bodů ze servisu a když už se nám podařilo přijmout, tak jsme neotočili. A bylo po zápase. Ještě jsme se trošku zvedli tříbodovou šňůrou, ale to byla poslední křeč.
Škoda. Kromě koncovky prvního setu a bodové šňůry soupeře ve čtvrtém to byl myslím velmi dobrý vyrovnaný zápas. Určitě jsme na nějaký ten bodík měli.

A tak chválím Davču, který při své premiéře na liberu odvedl výborný výkon. Jen by si měl vzít k srdci radu od Michala, že nejtvrdší soupeřovo smečované podáni se bere v deblu prstama. A pak bohužel musím pochválit i soupeřova smečaře, který nás ve čtvrtém setu zdevastoval.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Arnošt Fuciman (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SK Šenov 3:1 (22, 16, -21, 18)11.10.2018

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Kuba, Martin H. Blok: Bob, Džjura, Borec Účko: Fuča, Martin K. Libero: Vojta
Diváci: Zapisoval Arnošt. Náhradník byl David s rýmečkou.

Na zápas nás přišlo nevídaných 12 lidí. Kdybychom tak chodili i na tréninky, v pohodě bychom si zahráli  šest na šest a nikdo by nemusel sedět na lavičce.
Myslím, že to byl pohledný vyrovnaný zápas, který neměl nouzi o pěkné výměny. Předpokladem dobrého výkonu byla Republica. Teda rum, který Vilda přinesl abychom si smlsli a byli v pohodě. Naší hlavní údernou silou byli smečaři Martin s Kubou, kteří spolehlivě skládali míče a byli podporováni dobrou hrou v poli ostatních hráčů. Ale i soupeř dobře útočil a hlavně dobře podával, čímž znejistěl náš už tak dost nejistý příjem. 
Kromě výhry je pozitivní hlavně návrat Boba na hřiště. Snad už bude v pořádku a pro další zápasy v plné formě.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1-)

SK Zálom Ostrava - Zábřeh : TJ Sokol Svinov 3:2 (22, -21, -15, 16, 7)01.10.2018

Sestava: Nahrávka: Fuča, Vilda Smeč: Vojta, Kuba, Martin H. Blok: Džjura, Borec, Kuba Účko: Karel, Martin K.
Diváci: Povzbuzoval Arnošt.

Poprvé jsme se v září sešli! Na předcházejících 7 tréninků nebyli nikdy více než 4 lidi a na zápas najednou 10! Nu což, hlavně že nás bylo dost. Na to že jsme se viděli po dlouhé době poprvé to byl celkem pěkný zápas. Hlavně první tři sety. Troufám si říci, že kdybychom byli trochu sehranější a vyhranější, vyhráli bychom 3:0. Ale soupeř hrál dobře a v poli vybral skoro všechno. Ale i my jsme měli výborné pole a některé výměny stály opravdu za to. Po třech setech se soupeř ještě více rozehrál a nám trochu odešel přítah (který jsme kupodivu měli ze začátku celkem solidní). No ale první bodík je doma a to se počítá.
A ještě jeden postřeh. Soupeř nám několikrát v nouzi přehrál míč „zadarmo“. My ho máme v pohodě na rukách a vždycky vyrobíme tak prasácký přítah, že Vilda nahrává až odněkud z prčic a vlastně místo bodu odevzdáme míč zpět soupeři. To byla taky jedna z příčin prohry. 
Nicméně ve sprše jsme to probrali, a hlavního viníka prohry jsme našli. Je to Bob! Na to, že to je jeden z našich klíčových blokařů tak nezablokoval ani jeden útok. Dokonce nedal ani servis o útoku ani nemluvě. A o poli se ani nezmiňuju. Nevybral ani jeden míč.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1)