TJ Sokol Svinov (Muži)

Z V3 V2 P1 P0 S B
1 Sokol Stará Bělá 3 3 0 0 0 9:0 9
2 SK Zálom Ostrava - Zábřeh 3 3 0 0 0 9:1 9
3 TJ SOKOL Hrabůvka, z.s. 4 3 0 0 1 9:3 9
4 TJ Kunčičky, spolek 4 3 0 0 1 10:5 9
5 Sportovní klub Šenov, z.s. 5 3 0 0 2 9:9 9
6 TJ Sokol Svinov 3 2 0 0 1 7:3 6
7 VŠB TU Ostrava 4 1 0 1 2 6:9 4
8 VK Polanka nad Odrou, z.s. 3 1 0 0 2 4:6 3
9 Tělocvičná jednota Sokol Bohumín 5 0 1 0 4 4:14 2
10 SOU Ostrava 3 0 0 0 3 1:9 0
11 Blue Volley Ostrava, z.s. 3 0 0 0 3 0:9 0

SK Zálom Ostrava - Zábřeh : TJ Sokol Svinov 3:1 (21, -21, 16, 25)07.10.2019

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Vojta, Daniel Blok: Bob, Fuča, Džjura, David Účko: Fuča, Maty
Diváci: Rozhodčímu dáváme + jako mimořádný bonus za horolezecký výstup na empajr. Nás povzbuzoval Arnošt, Martin H., a jedna fanynka.

Přivítali jsme mezi sebou nového člena na soupisce – Davida Klůže. Přišel zřejmě za slušného oddílu, jelikož donesl láhev na uvítanou. Další láhev se dobelhala s Arnoštem a jeho narozeninama. A aby toho nebylo málo tak se na nás přišel podívat Martin Halama, donesl nám svatební koláče a pozval nás na obřad který se koná 19.10.2019 v Komorní Lhotce. Tak to byla aktiva. A teď pasiva. Opustil nás Vilda. Ne na věky, ale odskočil si do nemocnice, aby zrepasoval své tělo. Tak hlavně ať to felčaři udělají dobře.
No a pak už se hrálo. V prvním setu nám tam zbytečně spadlo několik zálivek, ale jinak myslím dobrá hra. Ta se ještě zlepšila v setu druhém, který jsme vyhráli. Vojta s Danem na smeči spolehlivě pokládali balóny do hřiště. Pak Martin vytáhl již zmíněné svatební koláče a my jsme asi začali myslet více na žrádlo než na hru. Byla to katastrofa. Nebyli jsme schopni pořádně uhrát bod. Hru trochu pozvedl David, který jako nováček poprvé vystřídal, ale dohnat rozjetého soupeře se nám už nepodařilo. Do čtvrtého setu nastupovali starší dorostenci v našem týmu už dosti unaveni. Přesto jsme se ale ztopořili a vrátili se ke hře z prvních setů. Vojta smečoval ještě lépe než před tím a dopracovali jsme se až k setbolu. Pak Dan po oblíbené vysoké náhře vyskočil, praštil do balónu a míč těsně asi o 25metrů minul lajnu. Ještě chvilku jsme se přetahovali, ale set a tím pádem i zápas jsme prohráli.
Soupeř hrál výborně a včera byl lepší. Mladí hoši odvážně útočili a vycházelo jim to. I my jsme si dobře zahráli (i když ne všichni-bylo nás dost a na některé posty je přetlak). Dojedli jsme koláče a cukroví a šupyty (někteří ztěžka) domů. Až skončí období zápasů a budou nějaké tréninky, měli bychom se zaměřit na výchovu nějakých blokařů a případně nahrávačů.

Pochválil bych zejména Martina za svatební koláče. Přejeme mu, ať mu všechno klapne a ať máme brzy  dalšího mladého volejbalistu.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 1)

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov 0:3 (-14, -17, -18)24.09.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Davča, Daniel Blok: Džjura, Borec, Kuba Účko: Fuča
Diváci: Nás povzbuzoval Arnošt, soupeře 10 fanynek a fanoušků.

Začínali jsme celkem pozdě v tělocvičně za hospodou a trochu v šeru, jelikož volejbalisti neměli na rozdíl od badmintonistů klíče od přídavných světel. Přijeli jsme trochu v nejistotě, jelikož jsme nevěděli, co od nováčka soutěže očekávat. Domácí měli početný tábor fanoušků, kteří hlasitě povzbuzovali a mávali transparenty. Trochu jsme si zvykali na neznámou halu , ale v koncovce prvního setu už jsme měli jasně navrch. Pak jsme trochu slevili ze své hry, i nějaká ta vlna přišla, ale přesto jsme s přehledem zvítězili.
Pochválil bych Dana, který se u nás zabydlel a za jeho nebojácnou útočnou hru. A pak fanoušky soupeře, kteří celou dobu a za jakéhokoliv stavu hlasitě povzbuzovali. Byla to moc dobrá atmosféra. Myslím, že až se kluci z Bohumína sehrají a vyhrají, tak budou rovnocenným soupeřem a dobrým přírůstkem do naší stárnoucí soutěže.
Po zápase jsme se přesunuli do sprch. Ty byly velice zvláštní a odstupňované podle velikosti. Chtěl jsem tuhle zvláštnost vyfotit, ale to už nás Arnoš vyhnal na schůzi a tak jsem to nestihl. Pak jsme nasedli do oddílových autobusů a jeli do Ostravy.
Taky bych si přál, abychom měli takové fanoušky jako má Bohumím.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : Blue Volley Ostrava 3:0 (17, 17, 19)19.09.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Vojta, Davča, Maty, Daniel Blok: Bob, Džjura, Borec Účko: Bob, Fuča
Diváci: Zapisoval Arnošt, Karel, Miuek, Iveta, Dušan, Uďa…. Povzbuzovalo asi 5 diváků, takže ten dav nebudu jmenovat.

Sešlo se nás jako mladých myší. Hurá! Měl jsem v plánu postavit tři trojky a pravidelně po setu střídat. Ale průser. Na hraní nás bylo deset a kalkulačka odmítla beze zbytku dělit třemi. Nakonec jsme se přece jen nějak poskládali na hřišti a celkem v pohodě vyhráli. Mladý soupeř se snažil a často nás i překvapil pěknou akcí. My jsme moc nepřekvapili, ale uhráli povinné vítězství.
Pochválil bych naše nové dva hráče, Matesa a Dana. Myslím že nebudou jen do počtu a naopak se stanou tahouny družstva.
Pozn.: Pamatuju doby, kdy jsme nafoukali míč z mamutí kůže a všichni se tlačili na hřiště. Já, já, já, prosím, já chci hrát. Teď si dáváme přednost: „Jdi hrát ty, já si raději sednu…“. Na jednu stranu je to vstřícné a ohleduplné vůči kamarádům, na druhou stranu bych rád viděl větší nadšení a zápal do hry. (Na třetí stranu z vlastní zkušenosti pociťuju, jak mi druhý den tělo nadává :))

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 1-)