3 Sportovní klub Šenov, z.s. 10 5 1 2 2 873:825 19
4 Vysokoškolský sportovní klub VŠB - TU Ostrava 10 3 4 1 2 901:860 18
5 Sportovní klub Zálom Ostrava - Zábřeh 10 5 1 1 3 789:750 18
7 VK Polanka nad Odrou, z.s. 10 5 0 1 4 779:752 16
8 Tělocvičná jednota Sokol Bohumín 10 2 2 0 6 703:808 10
9 TJ Kunčičky, spolek 10 3 0 1 6 806:829 10
11 Blue Ostrava 10 0 0 0 10 526:798 0

TJ Sokol Svinov : Sokol Stará Bělá 0:3 (-17, -16, -22)19.12.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Vojta, Maty, Daniel Blok: Džjura, Kuba Účko: Fuča Libero: David
Diváci: Povzbuzoval a jako záloha byl Michal a blbé kecy měl Ivoš.

Odložený zápas byl vlastně posledním předvánočním setkáním a domluvili jsme se, že pak zajdeme společně do hospůdky. Fučovi se do auta v Proskovicích nasáčkovali další dva kousky.  Ivošek a opice. A tak se nás na zápase sešlo celkem dost. Ještěže už jsou vánoce přede dveřmi. Bratr Vojtěch aspoň může napsat ježíškovi o sportovní trenky, aby už při dalším zápase nemusel hrát v prádle, nebo bez prádla.
Podle výsledků a postavení v tabulce byla Bělá jasným favoritem. Přesto jsem si myslel, že ji potrápíme více. Navíc když ze stísněných prostor své squashové krabice zavítají do velké haly. Očividně jim to nevadilo a celkem bez problémů nás porazili. Navíc se mi zvenčí zdálo, že už se vidíme spíše u stromku a radost ze hry na konci roku už nějak vyprchala.
Takže jsme se mohli přesunout k Vlkovi s dobrým pocitem, že se nikdo nezranil. Na závěr Fuča naložil opici a bezpečně ji dovezl do Proskovic.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SOU Ostrava 3:1 (13, -22, 14, 18)12.12.2019

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Davča, Daniel, David Blok: Džjura, Kuba Účko: Fuča

Odložený zápas s SOU byl zároveň premiérovým v nové hale a na centrkurtu. Začalo to dobře. Rozhodčí Štefek se přišel podívat na novou halu aby nám vzápětí řekl, že nemá čas a ať si to odpískáme sami. A tak se na empiru vystřídali David s Danem a vůbec nás nešetřili. Navíc neměl kdo zapisovat a tak jsme to dali příkazem hochovi ze sázkové kanceláře.  Davča dorazil až na poslední chvíli, jelikož si spletl začátek. A aby nebylo všem trablům konec, tak Vojta cestoval omylem do Výškovic a když se dopravil k nám, tak zvonil, bušil, volal, ale nikdo neotevřel. Tak po hodině odešel zmrzlý domů.
My ostatní jsme zvládli sehnat a připravit vše potřebné k premiérovému zápasu po zákoutích nové haly. A šlo se na to. Začali jsme dobře a první set byl bez nejmenších komplikací. Mysleli jsme , že vše půjde jako po másle. Vystřídali jsme rozhodčího a vykročili špatnou nohou do našeho oblíbeného druhého setu. A máslo žluklo. Na konci setu jsme ztrátu dohnali a už si mysleli, že přece jen set vyhrajeme, ale soupeř nás vyklepl. Opět jsme vystřídali rozhodčího…a další set v pohodě vyhráli. Opět jsme s obavou vystřídali rozhodčího… a naštěstí vyhráli, jelikož už se nám krátila doba pronájmu.
Asi to byl jeden z mála zápasů, kdy počet střídání rozhodčího předčil počet střídání hráčů. Myslím, že tato novinka by mohla být podnětná i pro některé jiné vrcholové sporty u nás.
Premiéra nám nakonec vyšla a halu jsme pokřtili vítězstvím. Chválím všechny hráče za výkon ve vítězných setech a všechny rozhodčí za zodpovědný a kvalitní výkon.

SK Šenov : TJ Sokol Svinov 3:2 (24, -15, -19, 19, 13)03.12.2019

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Vojta, Daniel Blok: Džjura, David Účko: Fuča Bez pozice: Davča
Diváci: Danova přítelkyně

Skončit v deset večer „tajbrejkem“ za stavu 15:13 – co víc si člověk může od zápasu přát? (tak třeba vyhrát 3:0 a v osm být v hospodě…)
Sešli jsme se před jízdárnou půl hoďky před zápasem… a ani obraz ani zvuk. Jen pořádná kosa. Jízdárna zamčená a soupeř v hospodě. Jenom Davča byl úspěšnější. V Šenově v tělocvičně se svítilo a správce ho i pustil dovnitř. Akorát se tam hrál fotbal. A tak nasedl na koně a vydal se za námi. My už jsme se zatím rozhýbávali v teple v hale.
Co napsat k zápasu. Kdybychom nepokazili koncovku prvního setu ve které jsme vedli 22:18, asi bychom zápas vyhráli. Nicméně nás to nepoložilo a další dva sety jsme k mému překvapení vyhráli díky naší dobré hře. Čtvrtý set byl slabší a tiebreak to už byla loterie kdy jsme se tahali o každý míč. Fuča byl našponovaný jako struna a dirigoval všechny (spoluhráče, soupeře i rozhodčího). Adrenalin z něj stříkal, že jsme pomalu museli utírat palubovku. Bohužel v koncovce byl soupeř šťastnější.
Zápas to byl výborný, bojovný do poslední chvíle na vážkách. Všichni si sáhli až na dno a hráli výborně. Takže bych jenom vyzvedl Vojtu za skvělý útok a servis. Jedinou jeho slabinou byly „tajmy“. A ještě srdcaře Fuču za adrenalin.

Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1-)

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov 0:3 (-21, -22, -18)22.11.2019

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Daniel, David Blok: Vilda, Džjura, Kuba Účko: Fuča

Hned od začátku byl na nás vyvíjen nátlak a to tak, že nás chtěli dát do jedné šatny s dorostenkama. Ale nedali jsme se vyharašit a tvrdě jsme vyžadovali šatnu s místními paralympiky. A to i z toho důvodu, že někteří starší hráči si nemohli vzpomenout, k čemu některé části textilu jsou.
Zápas pak začal v mírné obavě, neboť jsme si vzpomněli, jak nás minule Polanka sestřelila servisem. Ale kupodivu jsme neměli nejhorší příjem a soupeř na servisu dost kazil. Přesto si vypracoval v úvodu solidní náskok, který jsme však v závěru smázli a v koncovce jsme byli suverénní. Připomněl jsem naše tragické druhé sety, ale byl sem ujištěn že dnes to tak nebude. Přesto jsme pokazili asi 6 servisů až nás Fuča důrazně upozornil, že servis dávat musíme. Hned nato nejmenovaný hráč jsem servis pokazil. Psychika je sviňa. Nicméně koncovka opět byla naše. Ve třetím setu už to byla procházka rozjásanou Moskvou.
Pochválil bych všechny za kolektivní výkon. Každý si uhrál svoje. Kuba nás podržel v útoku, pokud teda neútočil na „bezblok“. Byl to při pátku příjemný začátek víkendu.

Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : TJ Sokol Hrabůvka 0:3 (-20, -24, -20)14.11.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Vojta, Davča Blok: Fuča, Džjura, David Účko: Fuča, Karel, David
Diváci: Zapisoval Arnošt, povzbudit nás přišel Jaroušek.

Ze začátku jsme se nemohli dohodnout, kdo je vlastně domácí tým. Nakonec nám to rozlouskl přítel internet a my jsme museli natáhnout sako. Pomohl nám Myslivec, kterého přinesl Davča. Sotva Myslivec natáhl sako, přišel s Džjurou kolega Toullamore. Takže na zápas jsme byli naladěni dobře. Pouze soupeř k tomu zaujal opačné stanovisko. Vytáhl na nás nepříjemný servis se kterým jsme se někteří nemohli srovnat. Zejména jeden z nás měl zpočátku značné problémy. Prostě jsem 3x za sebou nepřitáhl podání. Až když jsem se schoval, tak jsem způsobil zmatek a soupeř zahrál do autu. Ale poučil jsem se a ve druhém a třetím setu jsem nezkazil ani jeden míč.
Zatímco v prvním a třetím setu jsme nezvládli úvody setů a soupeř odskočil, druhý set byl diametrálně odlišný a my jsme pro změnu nezvládli koncovku. Musím ale říci, že soupeř velmi dobře a přesně útočil a hlavně podával.
Naším nejlepším hráčem byl bratr Vojtěch, který spolehlivě bodoval z útoku a držel nás nad vodou. Patrně měl motivaci ve formě psaní zápisu. Další jistotou byl Džjura a to nejen proto, že slavil narozeniny.
Hrabůvka nás smázla celkem rychle a tak jsme měli ještě dost času uspořádat slavnostní ceremoniál u příležitosti Džjurova výročí.

Rozhodčí: Dalibor Lžičař (známka 1)

VŠB TU Ostrava : TJ Sokol Svinov 3:2 (-20, -23, 19, 16, 11)07.11.2019

Sestava: Nahrávka: Fuča Smeč: Vojta, Davča, Daniel Blok: Džjura, David Účko: Bob

Bratr Karel se bohužel opět nemohl zúčastnit zápasu, na druhou stranu to znamená, že se s Vámi mohu i tentokrát podělit o dojmy z tohoto výživného utkání.
Ačkoliv jeden nejmenovaný hráč, který také neměl tu možnost dostavit se, moc nevěřil v pozitivní výsledek zápasu, první půle utkání byla v naší režii. Zejména to bylo zapříčiněno impozantními bloky, které soupeři nedovolily zahrát míč na naši stranu hřiště (vyjma balonů, které letěly do autu). Soupeř byl tak v šoku, že nás zkoušel rozhodit alespoň slovně, naštěstí jsme velice zkušení hráči a vůči takovýmto praktikám jsme zcela imunní.
Bohužel po dvou vyhranných setech se karta obrátila a šlo to s námi z kopce. Zejména to bylo zapříčiněno skvělým soupeřovým podáním, které pokud nevedlo k přímému bodu, tak zkomplikovalo náš příjem. A bez příjmu nejsou koláče. Ačkoliv byly bloky stále na vysoké úrovni, bylo na soupeři poznat, že díky bodům získaným na podání nabývá na sebevědomí, a to se začalo projevovat i v útoku.
Ačkoliv předchozí odstavec působí depresivně, fanoušci, nezoufejte. Utkání jsme si užili, výměny byly oku lahodící, což potvrdil i Davča slovy v tomto duchu: Střídat nechci, moc pěkně se na to kouká. Děkuji Vám, že jste si příspěvek dočetli celý a již se těším na příští zápis od bratra Karla. Sportu zdar!

Sepsal(a): Vojta
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 2-)

TJ Sokol Svinov : TJ Kunčičky 3:1 (13, 18, -23, 23)24.10.2019

Sestava: Nahrávka: Fuča Smeč: Vojta, Davča, Daniel, David Blok: Bob, Džjura, Kuba Účko: Vojta, Daniel
Diváci: Fandit přišel Arnošt. Díky

Ačkoliv se ve čtvrtek nedostavil žádný kvalifikovaný nahrávač, Fuča se ujal své nové role zodpovědně a s každou další nahrávkou nabíral na přesnosti (hlavně s Bobem tvořili až moc podezřelou symbiózu). Jelikož soupeř nekladl žádný velký odpor, byl průběh zápasu velmi poklidný, a to zejména díky Kubovi, který byl jasným tahounem. Bohužel musel jít večer za kulturou a s žoviálním prohlášením „už mě to nebaví“ se odebral sám do sprch. To tým trošku rozhodilo a lze to vyčíst i z výsledku třetího setu, který jsme v dramatické koncovce nejtěsnějším možným výsledkem prohráli. Naštěstí jsme tu měli Arnošta, který nám (ne)slušně řekl, co si o naší hře myslí a dal nám pár užitečných rad, které jsme si vzali k srdci a s jasným (ne)přehledem jsme čtvrtý set vyhráli.
PS: Děkuji Arnoštovi za „možnost“ zkusit si napsat zápis z utkání a doufám, že příště již bude přítomen bratr Karel, který tomu dá opět řád a určitou úroveň (pokud jsem uvedl čtenáře do rozpaků a sám sebe se ptá, zda má dát bratr řád hře či zápasu, tak jsem docílil přesně toho, čeho jsem chtěl).

SK Zálom Ostrava - Zábřeh : TJ Sokol Svinov 3:1 (21, -21, 16, 25)07.10.2019

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Vojta, Daniel Blok: Bob, Fuča, Džjura, David Účko: Fuča, Maty
Diváci: Rozhodčímu dáváme + jako mimořádný bonus za horolezecký výstup na empajr. Nás povzbuzoval Arnošt, Martin H., a jedna fanynka.

Přivítali jsme mezi sebou nového člena na soupisce – Davida Klůže. Přišel zřejmě za slušného oddílu, jelikož donesl láhev na uvítanou. Další láhev se dobelhala s Arnoštem a jeho narozeninama. A aby toho nebylo málo tak se na nás přišel podívat Martin Halama, donesl nám svatební koláče a pozval nás na obřad který se koná 19.10.2019 v Komorní Lhotce. Tak to byla aktiva. A teď pasiva. Opustil nás Vilda. Ne na věky, ale odskočil si do nemocnice, aby zrepasoval své tělo. Tak hlavně ať to felčaři udělají dobře.
No a pak už se hrálo. V prvním setu nám tam zbytečně spadlo několik zálivek, ale jinak myslím dobrá hra. Ta se ještě zlepšila v setu druhém, který jsme vyhráli. Vojta s Danem na smeči spolehlivě pokládali balóny do hřiště. Pak Martin vytáhl již zmíněné svatební koláče a my jsme asi začali myslet více na žrádlo než na hru. Byla to katastrofa. Nebyli jsme schopni pořádně uhrát bod. Hru trochu pozvedl David, který jako nováček poprvé vystřídal, ale dohnat rozjetého soupeře se nám už nepodařilo. Do čtvrtého setu nastupovali starší dorostenci v našem týmu už dosti unaveni. Přesto jsme se ale ztopořili a vrátili se ke hře z prvních setů. Vojta smečoval ještě lépe než před tím a dopracovali jsme se až k setbolu. Pak Dan po oblíbené vysoké náhře vyskočil, praštil do balónu a míč těsně asi o 25metrů minul lajnu. Ještě chvilku jsme se přetahovali, ale set a tím pádem i zápas jsme prohráli.
Soupeř hrál výborně a včera byl lepší. Mladí hoši odvážně útočili a vycházelo jim to. I my jsme si dobře zahráli (i když ne všichni-bylo nás dost a na některé posty je přetlak). Dojedli jsme koláče a cukroví a šupyty (někteří ztěžka) domů. Až skončí období zápasů a budou nějaké tréninky, měli bychom se zaměřit na výchovu nějakých blokařů a případně nahrávačů.

Pochválil bych zejména Martina za svatební koláče. Přejeme mu, ať mu všechno klapne a ať máme brzy  dalšího mladého volejbalistu.

Rozhodčí: Petr Prusek (známka 1)

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov 0:3 (-14, -17, -18)24.09.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Davča, Daniel Blok: Džjura, Borec, Kuba Účko: Fuča
Diváci: Nás povzbuzoval Arnošt, soupeře 10 fanynek a fanoušků.

Začínali jsme celkem pozdě v tělocvičně za hospodou a trochu v šeru, jelikož volejbalisti neměli na rozdíl od badmintonistů klíče od přídavných světel. Přijeli jsme trochu v nejistotě, jelikož jsme nevěděli, co od nováčka soutěže očekávat. Domácí měli početný tábor fanoušků, kteří hlasitě povzbuzovali a mávali transparenty. Trochu jsme si zvykali na neznámou halu , ale v koncovce prvního setu už jsme měli jasně navrch. Pak jsme trochu slevili ze své hry, i nějaká ta vlna přišla, ale přesto jsme s přehledem zvítězili.
Pochválil bych Dana, který se u nás zabydlel a za jeho nebojácnou útočnou hru. A pak fanoušky soupeře, kteří celou dobu a za jakéhokoliv stavu hlasitě povzbuzovali. Byla to moc dobrá atmosféra. Myslím, že až se kluci z Bohumína sehrají a vyhrají, tak budou rovnocenným soupeřem a dobrým přírůstkem do naší stárnoucí soutěže.
Po zápase jsme se přesunuli do sprch. Ty byly velice zvláštní a odstupňované podle velikosti. Chtěl jsem tuhle zvláštnost vyfotit, ale to už nás Arnoš vyhnal na schůzi a tak jsem to nestihl. Pak jsme nasedli do oddílových autobusů a jeli do Ostravy.
Taky bych si přál, abychom měli takové fanoušky jako má Bohumím.

TJ Sokol Svinov : Blue Volley Ostrava 3:0 (17, 17, 19)19.09.2019

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Vojta, Davča, Maty, Daniel Blok: Bob, Džjura, Borec Účko: Bob, Fuča
Diváci: Zapisoval Arnošt, Karel, Miuek, Iveta, Dušan, Uďa…. Povzbuzovalo asi 5 diváků, takže ten dav nebudu jmenovat.

Sešlo se nás jako mladých myší. Hurá! Měl jsem v plánu postavit tři trojky a pravidelně po setu střídat. Ale průser. Na hraní nás bylo deset a kalkulačka odmítla beze zbytku dělit třemi. Nakonec jsme se přece jen nějak poskládali na hřišti a celkem v pohodě vyhráli. Mladý soupeř se snažil a často nás i překvapil pěknou akcí. My jsme moc nepřekvapili, ale uhráli povinné vítězství.
Pochválil bych naše nové dva hráče, Matesa a Dana. Myslím že nebudou jen do počtu a naopak se stanou tahouny družstva.
Pozn.: Pamatuju doby, kdy jsme nafoukali míč z mamutí kůže a všichni se tlačili na hřiště. Já, já, já, prosím, já chci hrát. Teď si dáváme přednost: „Jdi hrát ty, já si raději sednu…“. Na jednu stranu je to vstřícné a ohleduplné vůči kamarádům, na druhou stranu bych rád viděl větší nadšení a zápal do hry. (Na třetí stranu z vlastní zkušenosti pociťuju, jak mi druhý den tělo nadává :))

Rozhodčí: Petr Prusek (známka 1-)