1 TJ Sokol Svinov B 11 7 3 0 1 986:918 27
2 VOLEJBALOVÝ KLUB BAŠKA 10 7 1 0 2 837:704 23
3 VK Polanka nad Odrou, z.s. 10 5 3 2 0 947:849 23
4 TJ SOKOL Horní Lhota 12 6 0 3 3 1042:949 21
5 TJ Sokol Svinov A 10 2 3 1 4 897:890 13
6 Volejbalový klub Vratimov 11 1 4 2 4 990:1000 13
7 Tělocvičná jednota Sokol Poruba 9 4 0 1 4 686:680 13
8 TJ Sokol Fryčovice, z.s. 10 1 2 2 5 753:884 9
9 Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská Univerzita, z.s. 9 2 0 2 5 676:715 8
10 TJ SOKOL DOLNÍ LHOTA, z.s. 10 0 0 3 7 666:891 3

TJ Sokol Svinov A : VK Polanka nad Odrou 1:3 (-21, -21, 22, -19)04.03.2020

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča S. Smeč: Ebik, Zuzka C., Lenka Blok: Adéla, Hanka
Diváci: Zapisovat a fandit přišli Martinka + 1 (nenarozené mimi) a Jana D.

K prvnímu zápasu v letošním roce jsme se sešly v nové svinovské sportovní hale.  Přivítaly jsme se s naši novou hráčkou Lenkou. Vzhledem k tomu, že se téměř netrénovalo,  odpovídal tomu i naše hra. Polanka taky nebyla v nejlepší formě, škoda, že jsme ji neudolaly aspoň svým optimismem :). Dělaly jsme, co jsme mohly, ale bohužel to na výhru nestačilo. Snad to příště vyjde.

Sepsal(a): Ebik
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 2)

VK BAŠKA : TJ Sokol Svinov A 3:0 (19, 12, 19)05.12.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka Smeč: Ebik, Hanka, Zuzka C. Blok: Helča, Monča Účko: Ebik, Zuzka C.

V pondělí na tréninku do mě Maruška a Renča hučely, že to musíme Bašce nandat, aby naše holky z „B“ přezimovaly na krásném prvním místě. Padly dokonce nějaké lákavé motivační nabídky :). No ale nepovedlo se :(.Sorry holky. Na zápas jsme se tak tak posbíraly, ale nakonec nás bylo šest, ale nikdo nebyl ve své nejlepší formě a myslím, že většina z nás by se radši viděla někde zachumlaná v teplé posteli. Ale i přesto, i když podle výsledku to tak nevypadá, jsme nehrály úplně špatně. Hrály jsme vbíhanou náhru a myslím, že to nebylo úplně tak špatné. Akorát nám zase občas nešel příjem a taky nějaké ty rohy ve hře nám tam padaly. Ale tak aspoň jsme se před Vánoci ještě trochu hejbly. Snad se dáme do jarní části do pořádku, do pohody a snad s nějakými novými posilami to půjde :).

Sepsal(a): Zuzka
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Dolní Lhota : TJ Sokol Svinov A 2:3 (-14, 25, 23, -17, -8)18.11.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Adéla Smeč: Ebik, Jana D. Blok: Monča, Pavla

Hned při vstupu do haly nás paní vrátná upozornila, že pokud nenecháme jejich holky konečně vyhrát, zavře nás do vytopené sauny a nepustí nás ven :). My si z toho ale nic nedělaly, v šatně jsme pogratulovaly Ebikovi, daly po kalíšku i se sestrami s Dolní Lhoty a šly na to. Do prvního setu jsme vtrhly jak uragán a s přehledem vyhrály. Jsem si říkala, super, budem brzo doma…ale ejhle, jako bychom se zalekly a druhý set jsme těsně prohrály. A nešlo nám to ani ve třetím setu. Holky z Dolní Lhoty měly všechny balóny a nám se nepodařilo vůbec složit. Do dalšího setu jsme si daly sladkost, někteří i panáčka a taky předsevzetí vyhrát. A podařilo se a i tie-break byl už naštěstí v naší režii. A tím, že jsme soupeřkám nechaly aspoň jeden bod, tak nás i paní vrátná nakonec propustila :). Ale až na ten výsledek jsme si myslím dobře zahrály.

TJ Sokol Svinov A : VK Vratimov 2:3 (19, -18, -22, 22, -6)13.11.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča S. Smeč: Jana D., Zuzka C. Blok: Monča, Adéla

Podpořit a zapsat nám přišla Martinka Wybraniecová. První set jsme vyhrály s přehledem. Hrálo se nám dobře a dařilo se. Druhý a třetí set nás soupeřky potrápily. Nedařilo se nám vybrat podání a náš útok byl směrován do postavení soupeřek. Holky se taky dost rozehrály a my jsme se až moc přizpůsobily jejich hře, ve které se nám prostě nedařilo. Ve čtvrtém setu jsme se sice trochu zvetily a vyhrály, ale v konečném tiebreaku to šlo s námi bohužel zase rychle z kopce.
Nemůžu, ale nikomu vytýkat konkrétní chyby. Všechny jsme se snažily a myslím, že jsme si i přes tu prohru dobře zahrály.

Sepsal(a): Monča

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Poruba 3:2 (-24, 17, 17, -20, 10)23.10.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča S., Marťa Smeč: Ebik, Jana D. Blok: Adéla, Hanka

Tento zápas si už moc nevzpomínám, jen tak matně vím, že to bylo jako na houpačce, a to hlavně díky výborným servisům na jedné straně a špatným příjmům na straně druhé. Tiabreak jsme vyhrály, ale naše hra byla taková nijaká, nemastná, neslaná , takže bych to shrnula, že jsme utrpěl výhru :). No je vidět, že nám chybí tréninky a také aspoň nějaká sehranost, pokaždé jsme v jiné sestavě a jde to vidět i na výsledcích, tak snad na tom zapracujeme :)

Fryčovice : TJ Sokol Svinov A 2:3 (23, -18, 22, -22, -5)14.10.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa, Adéla Smeč: Jana D., Adéla, Hanka Blok: Helča, Monča

Do zápasu jsme nastoupily v nezvyklé sestavě na náhře s Adélkou, neboť Martinka doběhla na poslední chvíli od zubaře, tak se ještě vydýchávala, rozdýchávala, rozcvičovala a tak. Po dlouhé době se na hřišti také objevila Monča a i Helča a docela nám to šlo. První set jsme těsně neukořistily. Ve druhém setu se holky prostřídaly a Marťa šla nahrávat a Adélka posílit útok. Něco se pokazilo, asi příjem myslím ale set jsme nakonec vyhrály. Asi jsme si chtěly pořádně zahrát a tak to bylo jednou nahoře, jednou dole. Ale tiebreak byl už zcela v naší režii a 2 body doma :). Zápas to byl pěkný, ale vyčerpávající.

Rozhodčí: Rudolf Šrámek

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Horní Lhota 3:1 (25, 21, -26, 21)09.10.2019

Sestava: Nahrávka: Janča S., Marťa Smeč: Ebik, Jana D., Zuzka C. Blok: Helča, Adéla

V každém setu jsme si vždy lehce vytvořily poměrně velký náskok, který se, po pár našich chybách v poli či útoku, zmenšil, ztratil nebo byl dokonce překonán a my se pak musely hodně snažit dostat se zase do vedení (vznikly z toho tedy velmi těsné výsledky setů). Na(ne)štěstí nám několikrát "pomohl" rozhodčí, který pískal události, které se nestaly a ty chyby, které byly zřetelné většinou nezapískal. Dokonce se to dostalo do bodu, kdy jsme soupeřkám, po jednom z velmi špatných rozhodnutí, sportovně vrátily míč. Musím ale uznat, že holky z Horní Lhoty hrály velmi dobře. Jediné, co bych jim vytkla bylo, že vždy, když zakřičely "zadarmo", tak zrovna někdo od nás zaútočil tak, že z toho byl přímý bod. :)
My jako tým také hrály skvěle (jak taky jinak, že), ale měli jsme jisté "výpadky" ve stejnou dobu, ve všech herních činnostech.
Byl to tedy celkem vypjatý zápas, ale nakonec jsme si zahrály parádní volejbal a zápas si užily.

Sepsal(a): Adéla

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:1 (-16, 21, 13, 19)02.10.2019

Sestava (domácí): Nahrávka: Martina B., Veronika, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Hanka, Zuzka C. Blok: Jana D., Adéla
Diváci: Markétka Maruškovic, Arnošt

Na počátku jsme chtěly minutou ticha uctít památku Karla Gotta, ale bohužel rozhodčí tuto informaci sdělil tak tiše, že skoro nikdo netušil, proč Renča pustila jeho písničku „Dám dělovou ránu“. A pak už jsme se pustily do „bratrovražedného boje :)“. První set jsme se vůbec nedostaly k naší hře, kazily jsme všechny možné údery a soupeřky nás válcovaly hlavně podáním. Do druhého setu jsme zkusily vystřídat, poprvé po porodu nastoupila Marťa B. a postupně jsme zlepšily hlavně přesnost. Všechny jsme začaly hrát obětavě každý balón a následující tři sety byly v naší režii. Radovaly jsme se tedy z vítězství, ale zároveň všechny z obou týmů i z toho, že jsme se po dlouhé době potkaly.

Sepsal(a): Irena

V prvním setu jsme holky z Béčka přehrály na podání i útoku a vše vypadalo nadějně. Ovšem pak se s námi rozloučil příjem a s tím všechno ostatní a holky z B hráli krásně i v obraně a zaslouženě další tři sety vyhrály. Byl to ale zápas v přátelské atmosféře. Děkujeme za fandění Arnoštovi, Lee a male Barborce s tatínkem:)

Sepsal(a): Kačka

Ostravská Univerzita : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-17, -20, -16)25.09.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča S. Smeč: Ebik, Jana D., Hanka Blok: Helča, Adéla

V podstatě měl zápas jednoznačný průběh. Šlo nám vše, ale nejvíc jsme drtily soupeřky servisem. Většinou máme s OU dobrý rozjezd, ale jak se soupeřky chytnou a hlavně mají skvělé pole, ale tentokrát jsme to nedopustily. A v poli jsme byly jednoznačně lepší, hlavně Adélka na pokraji sebezničení,jako vždy. Ale skvělé byly rybičky Jany Opic s přitisknutou dlani na palubovce. Které jsem pak už viděla jen na mistrovství evropy mužů…

Sepsal(a): Jana D.

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov A 3:1 (-16, 14, 24, 14)17.09.2019

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Kačka Smeč: Ebik, Hanka, Zuzka C. Blok: Helča, Pavla

Na první zápas v nové sezóně jsme přijely do Polanky. Nově taky se dvěma posilami Hankou Martinkevičovou a Zuzkou Crhovou. V prvním setu jsme soupeřkám nedali žádnou šanci. Vše vycházelo, výborný servis, fantastické pole. V druhém setu jsme začaly pokulhávat, na konci se nám podařilo srovnat a chvilku i vést, ale těsně jsme prohrály. Třetí a čtvrtý set byl už jen v režii Polanky. Úplně jsme propadly na příjmu, a když jsme něco vzaly, tak se zase nepovedl útok. Přesto to byl bezva zápas, tak akorát na rozehrání,  sehrání se a nastartování nové sezóny.

Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 3)