TJ Sokol Svinov B (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B
1 VOLEJBALOVÝ KLUB BAŠKA 9 7 1 0 1 779:629 23
2 TJ Sokol Svinov B 9 6 2 0 1 791:732 22
3 VK Polanka nad Odrou, z.s. 9 4 3 2 0 850:763 20
4 TJ SOKOL Horní Lhota 9 4 0 3 2 809:727 15
5 TJ Sokol Svinov A 9 2 3 1 3 811:793 13
6 Tělocvičná jednota Sokol Poruba 9 4 0 1 4 686:680 13
7 Volejbalový klub Vratimov 9 1 3 1 4 781:809 10
8 Fryčovice 9 1 2 1 5 658:778 8
9 Ostravská Univerzita 9 2 0 2 5 676:715 8
10 TJ SOKOL DOLNÍ LHOTA, z.s. 9 0 0 3 6 601:816 3

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Dolní Lhota 3:1 (17, -21, 14, 17)20.11.2019

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Olga, Helena Blok: Martina J., Marie

Počet fanoušků s plínkama: 2 (Václav a Šimon)
Počet ochranných nápojů: 1 Magistr – příchuť vlašský ořech

Začátek zápasu proti Dolní Lhotě byl více než nervózní, neboť jsme neměly klíče od skříně, takže ani síť, ani balóny. A to by se hrálo dost blbě. Iren však provedla expresní donášku, a tak jsme se mohly pustit do boje. A že to byl boj velmi (psychicky i fyzicky) náročný! Dolní Lhota měla nepředvídatelný útok, neskutečné pole a jejich útočné prsty na naši zadní lajnu nám taky daly zabrat. Neúnavným tlakem našich holek na síti a především zavedením nového pokřiku („sklííípeeek“), jsme však urvaly vítězství 3:1. Tím se ukázalo, že máme moc rády alkohol, a díky hezké podzimní části sezóny si ho za odměnu dopřejeme v nějaké moravské jizbičce! A co bude dál? Udrží si Marťa kapitánskou pásku i do jarní části sezóny? Neotěhotní nám někdo? Zůstanou nám věrni naši ukrajinští sázkaři? Dozvíme se v březnu :)!

Sepsal(a): Renata

TJ Sokol Poruba : TJ Sokol Svinov B 3:0 (11, 15, 10)18.11.2019

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Karolína Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie

Soupeřky byly lepší. O hodně. Nedaly nám šanci se dostat k naší hře.

Sepsal(a): Karolína

TJ Sokol Horní Lhota : TJ Sokol Svinov B 2:3 (-19, 18, 17, -23, -10)11.11.2019

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Irena, Helena Blok: Martina J., Marie

Zápis s pohledu Václava Vitali: Pondělí odpoledne, chtělo by to vyrazit někam ven, za kočkama. Tak jo, mamka mě bere na babský zápas do Horní Lhoty! No to jsem zvědavý, co předvedou. První set vypadá dobře, Horní Lhota má sice trenéra, který koučuje, jak může, ale na Svinov to nestačí. Možná proto, že mi mamka pořát křičí přímo u ucha divné pokyny: „jedeem“(kam, když jsme teprve teď přijeli?), „raz, dva, tři“ (mami super, ale do tří umí počítat fakt každý..). No nic, ožužlám si palec a začíná druhý set. Tady už to tak pozitivně nevypadá - přestal fungovat příjem a Svinov se protrápil až k prohrané koncovce. Nemůžu se na to dívat, proto vysílám do boje i mamku. Chvilku to na střídačce s Tetou Verčou snad vydržím. Jak jsem ale měl vědět, že ta mizérie bude pokračovat a my tak prohrajeme i třetí set?! Příjem stále nefungoval a navíc jsem tetě připravil voňavé plínkové překvapení. Statečná chůva Verča mě však přebalila a od té chvíle se začalo blýskat na velký obrat. Hra se uklidnila, každý si hlídal své a s vypětím všech sil mamčin tým v napínavém finiši získal čtvrtý set ve svůj prospěch. Jdeme do tiebreaku! Miluju tenhle adrenalin! Chtěl jsem to zakřičet na celou halu, ale místo mikrofonu byla po ruce jen plastová odrazka, tak jsem do pusy strčil aspoň tu. Pátý set byl opět boj. Naštěstí si tety udělaly ještě před zápasem energetickou zásobu v podobě dortíčku a kafíčka v místní Kafrárně. Díky tomuto povolenému dopingu tak ty moje holky šikovný vybojovaly neuvěřitelné sedmé vítězství v řadě. Byla to super hra, kterou jsme si všichni užili!

Sepsal(a): Renata

Ostravská Univerzita : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-20, -24, -23)06.11.2019

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata, Helena Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie
Diváci: teta od Renči (ne Ukrajinka :) )

Na začátku to vypadalo na rozkol v družstvu, protože jsme se převlékaly ve dvou různých šatnách, ale po výzvědných telefonátech, zda druhá polovina dorazí, jsme se zdárně sešly a po delší zápasové pauze se velmi rády viděly. Zápas byl od počátku vyrovnaný a bojovný z obou stran. První set jsme zaslouženě vyhrály, svými zákroky se blýskly hlavně blokařky, kdy soupeřky poznaly v praxi rčení „stovkou tam, dvoustovkou zpět.“
Ve druhém setu nám v polovině soupeřky odskočily, ale Marťa zavelela k útoku, a především kolektivním sepjetím jsme skóre otočily a set vyhrály. Totéž se opakovalo i v setu třetím, kdy za stavu 15:21 to pro nás nevypadalo růžově. Ale prostě Martě kapitánská pozice svědčí a znovu nás vybídla k obratu. A my jako poslušné žačky zabraly a urvaly všechny body ve třech setech. Pochvala patří Marušce, která v koncovce nezaváhala na podání, které je v této tělocvičně hlavně pro mě „noční můrou“.
Naše vítězná šňůra tedy zatím pokračuje…

Sepsal(a): Irena

VK BAŠKA : TJ Sokol Svinov B 1:3 (-21, 10, -18, -20)17.10.2019

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Karolína Smeč: Irena, Renata Blok: Martina J., Marie

Do Frýdku jsme přijížděly dobře naladěné, díky vítězné sérii a čekaly jsme náročný zápas. Což se potvrdilo. Ale k našemu údivu nás nevykleply, tak jako minule. Kromě druhého setu, kdy jsme se nebyly schopné dostat z příjmu, to bylo fakt vyrovnané a hezké utkání. Karolína si hned na začátku třetího setu vyvrtla kotník, ale Verča se nenechala touto nečekanou událostí rozhodit a naskočila z lavičky, jako by nic. Prostě dobrý zápas. Dobrý konec.

Sepsal(a): Karolína

Fryčovice : TJ Sokol Svinov B 1:3 (-17, 23, -11, -19)07.10.2019

Sestava: Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Irena, Helena Blok: Martina J., Marie

K dalšímu zápasu podzimní sezóny se Béčko vydalo do Fryčovic. Tamní ženy jsou drsné, jako jejich vzduch, takže jsme byly hned ze začátku upozorněny, že nosit si do haly tekutiny u nich není zvykem! My jsme se ale nedaly a hned v prvním setu jsme jim to nandaly. Ve druhé sadě nám však začal mrznout úsměv na rtech, a to nejen kvůli tomu, že teplota v tělocvičně se blížila snad bodu mrazu. Fryčovanky se začaly povzbuzovat a my jsme v napínavé koncovce sadu těsně ztratily. Třetí set však ukázal, že ještě můžeme bojovat. Především závěrečný technický úder naší Marušky, který se po pásce valil snad 5 vteřin, nám zajistil vedení 2:1. To už byli všichni ukrajinští sázkaři na nohou. Ve čtvrtém setu navíc naše kapitánka Marťa zvolila revoluční taktiku „příjem-náhra-smeč“, což bylo pro vývoj zápasu klíčové. Set i celý zápas nakonec opět zakončila Maruška, tentokrát nechytatelným podáním. Nutno dodat, že servis se po celý zápas dařil nám všem a také díky tomu jsme nakonec mohly oslavit už čtvrtou výhru v řadě. Malá korekce - Mně se servis nedařil (Karolína).

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:1 (-16, 21, 13, 19)02.10.2019

Sestava (domácí): Nahrávka: Martina B., Veronika, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Hanka, Zuzka C. Blok: Jana D., Adéla
Diváci: Markétka Maruškovic, Arnošt

Na počátku jsme chtěly minutou ticha uctít památku Karla Gotta, ale bohužel rozhodčí tuto informaci sdělil tak tiše, že skoro nikdo netušil, proč Renča pustila jeho písničku „Dám dělovou ránu“. A pak už jsme se pustily do „bratrovražedného boje :)“. První set jsme se vůbec nedostaly k naší hře, kazily jsme všechny možné údery a soupeřky nás válcovaly hlavně podáním. Do druhého setu jsme zkusily vystřídat, poprvé po porodu nastoupila Marťa B. a postupně jsme zlepšily hlavně přesnost. Všechny jsme začaly hrát obětavě každý balón a následující tři sety byly v naší režii. Radovaly jsme se tedy z vítězství, ale zároveň všechny z obou týmů i z toho, že jsme se po dlouhé době potkaly.

Sepsal(a): Irena

V prvním setu jsme holky z Béčka přehrály na podání i útoku a vše vypadalo nadějně. Ovšem pak se s námi rozloučil příjem a s tím všechno ostatní a holky z B hráli krásně i v obraně a zaslouženě další tři sety vyhrály. Byl to ale zápas v přátelské atmosféře. Děkujeme za fandění Arnoštovi, Lee a male Barborce s tatínkem:) 

Sepsal(a): Kačka

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov B 2:3 (-21, 20, -13, 20, -18)24.09.2019

Sestava: Nahrávka: Veronika, Karolína Smeč: Irena, Helena Blok: Olga, Marie

Soupeřky jsme značně zaskočily, protože jsme byly schopné dostat míč přes sít a to dokonce i přímo složit na zem! Dost velká změna oproti minulému roku, takže chápu, že se z toho vzpamatovávaly celý první set. My jsme z toho taky byly paf. J Hrálo se nám dobře, škoda čtvrtého setu mohly jsme to mít za 3 body. Ale i tak povedený výkon. V tiebreaku jsme to nakonec zvládly lépe my, holky z Polanky naštěstí kazily víc.

Sepsal(a): Karolína

TJ Sokol Svinov B : VK Vratimov 3:1 (14, -23, 24, 16)18.09.2019

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Karolína Smeč: Olga, Irena, Helena Blok: Martina J., Marie

Po jednom tréninku a více jak dvou měsících jsme se sešly k prvnímu zápasu, hrálo se u nás s Vratimovem. Léto bylo dlouhé, takže se nás sešlo neuvěřitelných 8! Včetně nové posily Helči Strouhalové a Mirky, kterou podporoval z lavičky manžel a 4 měsíční Vašík. Těžko říct, jestli Vratimov byl nažhaven méně než my, každopádně první set byl z naší strany docela jednoznačný. Ve druhém jsme v samém závěru ztratily vedení a těsně prohrály, ve třetím to bylo ještě lehce nervózní, ale ustály jsme to a čtvrtý byl opět jednoznačný. První zápas =  první výhra za 3 body, pěkná hra, dobrá atmosféra a hned 4 fanoušci! Magdalénka Ježková nám obracela čísla, Roman držel palce a fotil a Lukáš s Vaškem se na nás culili :-D.

Sepsal(a): Karolína