2 VK Polanka nad Odrou, z.s. 5 2 1 2 0 13:9 10
3 VOLEJBALOVÝ KLUB BAŠKA 3 2 1 0 0 9:3 8
6 Volejbalový klub Vratimov 5 1 1 1 2 10:11 6
8 Tělocvičná jednota Sokol Poruba 5 2 0 0 3 7:9 6
9 Ostravská Univerzita 4 1 0 1 2 5:10 4
10 TJ SOKOL DOLNÍ LHOTA, z.s. 5 0 0 1 4 3:15 1

Fryčovice : TJ Sokol Svinov B 1:3 (-17, 23, -11, -19)07.10.2019

Sestava: Nahrávka: Karolína, Renata Smeč: Irena, Helena Blok: Martina J., Marie

K dalšímu zápasu podzimní sezóny se Béčko vydalo do Fryčovic. Tamní ženy jsou drsné, jako jejich vzduch, takže jsme byly hned ze začátku upozorněny, že nosit si do haly tekutiny u nich není zvykem! My jsme se ale nedaly a hned v prvním setu jsme jim to nandaly. Ve druhé sadě nám však začal mrznout úsměv na rtech, a to nejen kvůli tomu, že teplota v tělocvičně se blížila snad bodu mrazu. Fryčovanky se začaly povzbuzovat a my jsme v napínavé koncovce sadu těsně ztratily. Třetí set však ukázal, že ještě můžeme bojovat. Především závěrečný technický úder naší Marušky, který se po pásce valil snad 5 vteřin, nám zajistil vedení 2:1. To už byli všichni ukrajinští sázkaři na nohou. Ve čtvrtém setu navíc naše kapitánka Marťa zvolila revoluční taktiku „příjem-náhra-smeč“, což bylo pro vývoj zápasu klíčové. Set i celý zápas nakonec opět zakončila Maruška, tentokrát nechytatelným podáním. Nutno dodat, že servis se po celý zápas dařil nám všem a také díky tomu jsme nakonec mohly oslavit už čtvrtou výhru v řadě. Malá korekce - Mně se servis nedařil (Karolína).

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:1 (-16, 21, 13, 19)02.10.2019

Sestava (domácí): Nahrávka: Martina B., Veronika, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marie Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Hanka, Zuzka C. Blok: Jana D., Adéla
Diváci: Markétka Maruškovic, Arnošt

Na počátku jsme chtěly minutou ticha uctít památku Karla Gotta, ale bohužel rozhodčí tuto informaci sdělil tak tiše, že skoro nikdo netušil, proč Renča pustila jeho písničku „Dám dělovou ránu“. A pak už jsme se pustily do „bratrovražedného boje :)“. První set jsme se vůbec nedostaly k naší hře, kazily jsme všechny možné údery a soupeřky nás válcovaly hlavně podáním. Do druhého setu jsme zkusily vystřídat, poprvé po porodu nastoupila Marťa B. a postupně jsme zlepšily hlavně přesnost. Všechny jsme začaly hrát obětavě každý balón a následující tři sety byly v naší režii. Radovaly jsme se tedy z vítězství, ale zároveň všechny z obou týmů i z toho, že jsme se po dlouhé době potkaly.

Sepsal(a): Irena

V prvním setu jsme holky z Béčka přehrály na podání i útoku a vše vypadalo nadějně. Ovšem pak se s námi rozloučil příjem a s tím všechno ostatní a holky z B hráli krásně i v obraně a zaslouženě další tři sety vyhrály. Byl to ale zápas v přátelské atmosféře. Děkujeme za fandění Arnoštovi, Lee a male Barborce s tatínkem:)

Sepsal(a): Kačka

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov B 2:3 (-21, 20, -13, 20, -18)24.09.2019

Sestava: Nahrávka: Veronika, Karolína Smeč: Irena, Helena Blok: Olga, Marie

Soupeřky jsme značně zaskočily, protože jsme byly schopné dostat míč přes sít a to dokonce i přímo složit na zem! Dost velká změna oproti minulému roku, takže chápu, že se z toho vzpamatovávaly celý první set. My jsme z toho taky byly paf. J Hrálo se nám dobře, škoda čtvrtého setu mohly jsme to mít za 3 body. Ale i tak povedený výkon. V tiebreaku jsme to nakonec zvládly lépe my, holky z Polanky naštěstí kazily víc.

Sepsal(a): Karolína

TJ Sokol Svinov B : VK Vratimov 3:1 (14, -23, 24, 16)18.09.2019

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Karolína Smeč: Olga, Irena, Helena Blok: Martina J., Marie

Po jednom tréninku a více jak dvou měsících jsme se sešly k prvnímu zápasu, hrálo se u nás s Vratimovem. Léto bylo dlouhé, takže se nás sešlo neuvěřitelných 8! Včetně nové posily Helči Strouhalové a Mirky, kterou podporoval z lavičky manžel a 4 měsíční Vašík. Těžko říct, jestli Vratimov byl nažhaven méně než my, každopádně první set byl z naší strany docela jednoznačný. Ve druhém jsme v samém závěru ztratily vedení a těsně prohrály, ve třetím to bylo ještě lehce nervózní, ale ustály jsme to a čtvrtý byl opět jednoznačný. První zápas =  první výhra za 3 body, pěkná hra, dobrá atmosféra a hned 4 fanoušci! Magdalénka Ježková nám obracela čísla, Roman držel palce a fotil a Lukáš s Vaškem se na nás culili :-D.