1 VK Polanka nad Odrou, z.s. 3 2 1 0 0 250:199 8
2 TJ SOKOL Horní Lhota 2 2 0 0 0 151:119 6
5 Tělocvičná jednota Sokol Bohumín 3 1 0 1 1 254:239 4
7 Volejbalový klub Vratimov 3 0 1 1 1 279:297 3
8 VOLEJBALOVÝ KLUB BAŠKA 3 1 0 0 2 223:251 3
9 TJ Sokol Fryčovice, z.s. 3 1 0 0 2 204:230 3
10 Slávie Ostravská Univerzita 1 0 1 0 0 94:110 2
11 TJ SOKOL DOLNÍ LHOTA 3 0 0 0 3 211:271 0

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:2 (-13, 19, -16, 17, 14)07.10.2020

Sestava (domácí): Bez pozice: Olga, Martina J., Irena, Marie, Veronika, Renata, Helena Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Kačka, Zuzka C., Lenka Blok: Helča, Pavla, Adéla, Hanka
Diváci: Rodinka Vitalová (Miruška, Lukáš, Vašík a Kvido)

K zápasu jsme nastupovaly zvesela, jednak že se zase po dlouhé době setkáváme všechny svinovačky, a také za přispění Arnoštovy zdravice v podobě lahve Metaxy u příležitosti jeho kulatin (mám pocit, že mu bylo 40?). No a jako bychom tušily, že je to zase na dlouho náš poslední zápas, museli jsme si ho užít do poslední chvilky. Po prvním setu to vypadalo, že nás áčko spláchne ve třech setech a pošle do šaten bez kapky potu, ale podařilo se nám situaci zdramatizovat a nakonec to byla pětisetová bitva a v tiebreaku nejtěsnější možný výsledek v náš prospěch.

Sepsal(a): Marie

Tento zápas se vydařil. Bylo veselo, nejen proto, že jsme průběžně požívaly  výtečný „doping“ od Arnošta k příležitosti jeho narozenin (čímž mu moc děkujeme a dodatečně mu přeji VŠE NEJLEPŠÍ za nás všechny), ale také proto, že mnoho z nás tento zápas prožíval také z pohledu aktuálního celorepublikového „covidního“ dění, kdy bylo jasné, že se jedná zase na dlouhou dobu o náš poslední volejbalový zápas.

V prvním setu jsme se do soupeře opřely s velkou vervou, ale po té jsme se trošku začaly ztrácet a zvolnily jsme na tempu. Hra nebyla dle našich představ ani v dalších setech, kdy se nám nedařilo položit balón a zabodovat.

Různorodost a „vlnitost“ našeho výkonu  samozřejmě odpovídala  různorodosti skladby naší sestavy -  ta se s každým setem mění proto, že razíme strategii, která považuje za důležité si zahrát, nikoli vyhrát, vystřídají se tedy všechny hráčky. To ale s sebou nese určitá úskalí, se kterými se musíme vypořádat, protože si vlastně každý set zvyká každá z nás na hru s novými spoluhráčkami.

Soupeřova „šestka“ byla naopak víceméně stabilní a hrála si tak svou hru pevně ve svých kramflecích. Došly jsme až do tiebreaku, který jsme nezakončily úspěšně a mnoho z nás bojovalo se svědomím, jestli nemělo opustit hrací plochu a sednout si raději na lavičku dokud byla ještě naděje vyhrát. Je to ale teamová hra a na vině je vždy celý team – a na tom jsme se naštěstí všechny shodly :).

Sepsal(a): Pavla
Rozhodčí: Petr Prusek

TJ Sokol Svinov A : VK Vratimov 2:3 (16, -18, -21, 14, -13)30.09.2020

Sestava: Nahrávka: Janča O. Smeč: Ebik, Zuzka C., Lenka Blok: Jana D., Helča, Pavla Účko: Adéla

Soupeřky přijely v dobré náladě a v hojném počtu 10. Ale v prvním setu se rozkousávaly a my na ně vlítly a s přehledem vyhrály. Bohužel v dalších 2 setech sestavu obměnily a my se nechaly zatlačit a ze hry v 1.setu nezbylo nic. Ale čtvrtý set opět byl v naší režii. Koncovka byla přetahovaná, ale nakonec soupeřky byly v tiebreaku šťastnější. I tak jsme si hezky zahrály a vybraly si nové dresy…

Sepsal(a): Jana D.
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 2)

TJ Sokol Svinov A : VK Baška 3:1 (-22, 21, 16, 14)23.09.2020

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Ebik, Zuzka C., Lenka Blok: Pavla, Adéla, Hanka

Po náročném zápase minulý týden jsme narazily na houževnaté soupeřky z Bašky. První set jsme bojovaly jsme nejen se soupeřkami, ale především s velikostí hřiště, výškou sítě, kulatostí míče, kluzkou podlahou, teplotou vzduchu, atd. První set jsme se s vnějšími podmínkami nebyly schopné poprat a prohrály jsme první set. Do druhého setu jsme prostřídaly a ejhle - zvětšilo se hriště, snížilo sako, míč padl všem do ruky...V druhém setu se nám nakonec podařilo udržet vedení a srovna na 1:1 na sety. Mezi sety jsme se demokraticky rozhodly (po odsouhlasení všech), že se vítězná sestava pro další set nezmění, Třetí set jsme holky doslova rozdrtily servisem a celým setem jsme propluly bez větších obtíží. Což holky z Bašky rozhodilo natolik, že poslední set měl velmi podobný průběh a my je porazily s velkým bodovým náskokem.
Po těhotenské pauze se k nám vrátila Kačka, která hrála neskutečně dobře, dále bych vyzdvihla Hanku, která byla neustále na špičkách a Janču, kterou Hanka poslouchá na slovo a mimo jiné dala dohromady asi 15 es.
Naše taktika nechat vítěznou sestavu se nám vyplatila, ale v příštích zápasech už se budeme střídat, nemám z toho čisté svědomí.

Sepsal(a): Adéla

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Horní Lhota 0:3 (-22, -24, -15)16.09.2020

Sestava: Nahrávka: Janča O. Smeč: Ebik, Zuzka C., Lenka Blok: Jana D., Hanka Účko: Adéla
Diváci: Fandit přišel Martin Večeřa.

Po přerušené sezóně Corona virem jsme se s nadšením a radostí sešly k prvnímu zápasu sezóny. Musely jsme trochu improvizovat, chyběla nám druhá nahrávačka. Adélka se perfektně zhostila postu univerzála a skládala jeden smeč za druhým. Janča perfektně téměř ze všech pozic vbíhala a rozdávala náhry na všechny strany. Přesto, že hra vypadala volejbalově, podlehly jsme soupeřkám 3:0. Zlomil nás náš ne/příjem a soupeřky téměr nic nekazily. Přesto to byl pěkný zápas a na první zápas v sezóně to byl z naší strany dobře podaný výkon.