3 VK Polanka nad Odrou, z.s. 2 1 1 0 0 187:141 5
4 Tělocvičná jednota Sokol Bohumín 3 1 1 0 1 256:265 5
5 SK Zálom Ostrava - Zábřeh 2 0 1 1 0 190:207 3
7 Vysokoškolský sportovní klub VŠB - TU Ostrava 2 0 1 0 1 149:180 2
8 TJ SOKOL Hrabůvka, z.s. 1 0 0 1 0 101:109 1
9 TJ Kunčičky, spolek 2 0 0 1 1 189:198 1
10 Volejbalový spolek Ostrava 1 0 0 0 1 77:98 0
11 Sportovní klub Šenov, z.s. 1 0 0 0 1 41:75 0

VSK VŠB - TU Ostrava : TJ Sokol Svinov 0:3 (-18, -15, -15)08.10.2020

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Kuba, Maty Blok: Džjura, David Účko: Fuča

Na zápas jsme všichni přišli rozladěni, jelikož právě ministr gumák dutá hlava vyhlásil opatření proti Covidu a zavřel sportoviště. Asi rozhodující vliv na šíření nákazy má zápas Svinov: VŠB, protože i na jaře hned druhý den zavřeli haly na půl roku… . Ale vše se vzápětí obrátilo k lepšímu, protože Fuča vytáhl láhev hruškovice, kterou poslal Arnošt k narozeninám.
A začali jsme hrát v očekávání dlouhého a vyrovnaného zápasu. Hráli jsme dobře, slušně jsme přijímali dobře útočili a velmi dobře bránili. A tak rozdíl ve skóre narůstal a najednou byl konec setu. Tak jsme dali další kolo hrušek a zase hráli dobře. A tak to šlo v pohodě až do konce. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že chlapci z VŠB nebyli ve své kůži a nepodali nejlepší výkon. Tak jsme dopili hrušku, dali si sprchu a jeli domů. Opět musím konstatovat že mě místní sprcha přechytračila a prostál sem notný čas bez vody než jsem objevil správné heslo.
Vyzvedávám Kubu za servis, kterým utlumil poslední záchvěvy odporu soupeře několika esy za sebou. Ale hlavně Džjuru. Ten obětavě přijel i přes zdravotní problémy a navíc podal vynikající výkon jak na síti, tak i v poli.
Tak jsme si to užili a uvidíme, kdy se zase sejdeme. Jestli za 14 dnů, nebo půl roku.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SK Zálom Ostrava - Zábřeh 2:3 (21, -17, 18, -19, -9)01.10.2020

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Vojta, Daniel Blok: Džjura, David Účko: Fuča
Diváci: Podívat a zapisovat přišel Arnošt.

Sešli jsme se v dobré náladě jelikož jsme pogratulovali Vojtovi k přírůstku do volejbalové rodiny a hned to spláchli slivovičkou. Tak je to jasné, Max bude zdravý! Začali jsme jen po krátké rozcvičce, jelikož před námi se váleli po zemi nějací cvičenci v neidentifikovatelném sportovním odvětví.
Dobrá nálada nám vydržela celý první set. Pak nás trochu zpražil set druhý, abychom se opět na naší straně dostali do nálady… a zase zpražení. No nic jdeme do tiebreaku. Arnošt už je na infarkt, jelikož je jasné, že přetáhneme čas přes osmou hodinu  a budeme připlácet. Ke zdraví mu nepřidalo ani to, že do tiebreaku jsme vlétli jako tajfun. Než se soupeř rozkoukal, tak jsme prohrávali 7:0. Tak jsme vyměnili nahrávače a devíti body jsme aspoň odvrátili ostudu. A pak už fofrem vyklidit tělocvičnu. Arnošt nás honil jako nadmuté kozy a tak jsme si ani neudělali společnou fotku. Ve sprše se totiž zamlžila čočka.
Myslím ale, že jsme si zahráli dobře. Dokonce se nám i podařilo zapojit světelnou tabuli. Pochválil bych Dana na smeči, ale nejvíce samozřejmě Vojtu za výkon v zápase a taky o devět měsíců dříve…a slivovička taky psala!

Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 2)

TJ Sokol Svinov : TJ Kunčičky 3:1 (20, 17, -22, 22)24.09.2020

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Maty, Daniel Blok: Bob, Džjura Účko: Fuča, David
Diváci: Podívat a zapisovat přišel Petr Slavík.

Hrajeme doma. I když doma. Po půlroce poprvé v naší hale takže jsme na tom byli vlastně stejně jako soupeř. Nicméně jsme měli vlastní šatnu a spoustu místa na všechno. Dokonce jsme našli i všechno potřebné vybení a pomůcky k zápasu.
Zápas se skládal ze šňůr. To znamená, že někdo si vytvořil větší náskok, aby o něj vzápětí přišel. A tak pořád dokola. Na koho přišla šňůra v koncovce, ten vyhrál. Hrálo se celkem v poklidné a bezkonfliktní náladě, kterou narušoval pouze rozhodčí svými překvapivými verdikty a následně jejich změnou.

Další poznatky:

• Sotva někdo někoho pochválil za konkrétní činnost, vzápětí to dotyčný v té samé činnosti pokazil. Z toho plyne: nechválit-jebat!
  • Sotva někdo někoho podrobil konstruktivní kritice, vzápětí udělal sám stejnou chybu. Z toho plyne: nejebat-hrát!

Soupeř nám toho dovolil více než minule Polanka a i hra už byla místy kompaktnější. I servis nám šel podstatně lépe. Ještě tak přetrhnout dříve soupeřovic šňůry. A opět musím pochválit Matesa za hru v útoku, což se mimochodem vymyká z poznatku číslo jedna: nechválit… .
A třešničkou na dortu byla teplá voda ve sprchách.

Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 3)

DTJ Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov 3:0 (18, 22, 15)18.09.2020

Sestava: Nahrávka: Vilda, Karel Smeč: Maty, Daniel Blok: Fuča, Džjura Účko: David

Přijeli jsme do haly v Polance a tam už pózovalo 14 domácích hráčů při focení pro Playgirl, nebo pro jiný místní plátek či nástěnku. V době korona pauzy se asi z nedostatku jiných aktivit trochu přemnožili a z krajské soutěže  jim propadli další hráči. Většina šaten byla obsazena děvčaty a tak jsme se namačkali k soupeřům, abychom vzápětí museli podepsat čestné prohlášení, že nemáme Covid 19 a že budeme respektovat „kilometrové“ rozestupy. Také Džjura přišel s tím, že si s námi pro jistotu neplácne a blokovat bude z tribuny. Soupeř se chvíli dohadoval, koho napsat na soupisku jelikož lze napsat pouze 12 hráčů. Dva naši spoluhráči od minule zhubli natolik, že dostali nové dresy od firmy „Barbie“. Ale nakonec jsme přece jenom začali hrát. Bylo vidět že Polanka je více sehraná což jsme museli dorovnávat individuálními výkony. Přece jen to ale nestačilo. Nejnadějnější z našeho pohledu na úspěch byl druhý set, kdy jsme ještě vyrovnali na 21:21, ale zásluhou vyšší moci, našich chyb a dovedností soupeře jsme  neuhráli ani tento set. Třetí set byl už byl slabší i tím, že nový nahrávač moc přesně nenahrával.
Nicméně jako pozitivní vidím, že jsme se po dlouhé době opět společně sešli na hřišti a to většinou ve zdraví. Hráli jsme nebojácně v útoku, ale trochu zakřiknutě v poli. Taky servis nám v jedné fázi zápasu odešel kamsi mimo hřiště. Chválím všechny za obětavost a vyzdvihuju Matesa za hru v útoku.
A tak závěrečnou kaňkou bylo to, že už netekla teplá voda.

Rozhodčí: Petr Prusek (známka 2)