TJ Sokol Svinov A (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B
1 VK Polanka nad Odrou, z.s. 16 10 4 1 1 1515:1260 39
2 TJ Sokol Bohumín 16 7 4 2 3 1381:1337 31
3 TJ Sokol Svinov B 16 8 1 5 2 1440:1287 31
4 VOLEJBALOVÝ KLUB BAŠKA 16 7 3 2 4 1441:1380 29
5 Volejbalový klub Vratimov 16 5 3 3 5 1411:1419 24
6 TJ Sokol Svinov A 16 3 3 4 6 1356:1442 19
7 Tělocvičná jednota Sokol Poruba 16 3 2 5 6 1384:1471 18
8 TJ Sokol Fryčovice, z.s. 16 2 4 1 9 1212:1348 15
9 Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská Univerzita, z.s. 16 1 2 3 10 1264:1460 10

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Svinov A 2:3 (-21, 21, 22, -22, -10)06.06.2022

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Kačka Smeč: Jana D., Pavla, Lucka K. Blok: Helča, Hanka

Nejdřív to vypadalo, že se ani nesejdeme a zápas skončí kontumačně. Ale nakonec jsme noční zápas odehrály.. Vývoj byl podobný jako zápasy předešlé. První set jsme vyhrály jednoznačně. Soupeřky nenašly žádnou odpověď. Podobně se vyvíjel i druhý set až do stavu 18:8. Pak přišly problémy na příjmu a hlavně jim se rozehrály nejvyšší smečařky a nám padal jeden míč za druhým.. A třetí set jsme už hrály jako opařené. Ve čtvrtém nastoupila Pavča na smeč a myslím, že nakonec ona po pár nejistých smečích se chytla jak v útoku ,tak v obraně a našly jsme účinnou zbraň. Ale taky jsme nejdřív prohrávaly 8:12 a vzaly si time a dohnaly náskok soupeřek, ale ony se opět nevzdaly a zase to bylo 15:18, ale pak se ujala podání Helča a její série vedla k tiebreaku . Ten už se vyvíjel od počátku v náš prospěch..
Jako vždy jsme hrály na pět setů, ale tentokrát VYHRÁLY!!!!
Holky díky za hezkou sezonu a všem hezké léto..

Sepsal(a): Jana D.

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Poruba 2:3 (20, -17, 21, -22, -11)25.05.2022

Sestava: Nahrávka: Janča O., Sis Smeč: Jana D., Lucka K. Blok: Pavla, Hanka

Tento zápas začínal tak nějak pozvolna, už při rozcvičce bylo prapodivné ticho a v teamu zavládala jakási nejistota. Každý jakoby pochyboval sám o sobě a s tímto vědomím šel také do prvního setu.
Ten tohoto negativního ducha odrážel naprosto spolehlivě, hra bylo pomalá, nejistá, ale přesto jsme set vyhrály. To, že se nám nepodaří zápas hrát na tři sety a vyhrát 3:0, jsme věděly hned po druhém setu, který se nepodařil, soupeř se rozehrál a ukázal, co v něm je. Výměny byly dlouhé a vyčerpávající. Ve třetím setu jako bychom se probudily ze snu a každá hráčka vydala ze sebe to nejlepší, což přidalo na dobré náladě celého teamu. Soupeř hrál pěkný volejbal jak v poli tak na útoku a zde musím opět vyzdvihnout skvělou radu Zuzky C., která při roli zapisovatelky stihla ještě vysledovat, jak má být postavený blok, aby byl úspěšný a hned se zadařilo. Ve čtvrtém setu jsme byly slabé v poli a při vykrývání u sítě, za což mohlo mnohdy špatné postavení. Tie-break byl zase tu a my po něm odcházely s porážkou a bez radosti. Nicméně, nevím jak ostatní, já mám radost ještě i dnes, protože to byla skvělá hra, při které jsme se neúnavně povzbuzovaly a byly nadšené z každého bodu.

Sepsal(a): Pavla

TJ Sokol Svinov A : VK Baška 2:3 (-20, -20, 21, 8, -10)11.05.2022

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča O., Sis Smeč: Jana D., Janča O., Zuzka C. Blok: Pavla, Hanka

První a druhý set jsem byla na postu smečařky, tak jsem se těšila, ale nešlo to, vůbec jsem si nevěřila a po druhém prohraném setu jsem si chtěla jít s brekem sednout. Holky ale rozhodly, že ne! Sis šla místo mě na smeč a já místo ní na náhru a ejhleee dva sety vyhrané!
Sis se na smeči dařilo vytloukat bloky. Všechny jsme zlepšily příjmy, podání a hlavně jsme soupeřky překřičely - a že nám to dalo práci!
V pátém setu jsme trošku polevily a pak už holky nedohnaly. Nevadí, i tak to byl hezký volejbal.
A Sis velké díky!

Sepsal(a): Janča O.
Rozhodčí: Petr Prusek

TJ Sokol Svinov A : USK Slávie OU Ostrava 3:1 (-20, 23, 24, 22)04.05.2022

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Hanka, Zuzka C., Lucka K. Blok: Helča, Pavla

Po odkladu původního zápasu se nám podařilo shromáždit 7 statečných a odehrát zápas se Slávií. Již úvod dal tušit, že zápas to bude víceméně zajímavý. Slavie dorazila v počtu 6ti hráček a 2 trenérů, což z naší strany vyvažovala Áďa na zápisu.

První balóny se odehrály v naší režii, pak Slávie začala dotahovat díky naší neschopnosti přijmout balón a nahrát našim nahrávačkám Janče a Katce jakkoli slušně a ne je honit po palubovce z jednoho konce na druhý. A tak za mohutného povzbuzování svých dvou trenérů skutečně Slavie první set vyhrála.

Před druhým setem jsme daly hlavy dohromady a dohodly jsme se, že zlepšíme příjem a tím zvýšíme naše šance na útok. Tato taktika slavila úspěch a s pohodlným náskokem dvou bodů jsme vyhrály 25:23.

Třetí set začal pro nás tragicky, než jsme se rozkoukaly, tak počitadlo ukazovalo stav 5:16 a my jsme opět nedokázaly slušně balón přitáhnout k saku. Naštěstí v timu jsme vzpomněly na legendární hlášku „povolit, přitáhnout“ a rozhodly jsme se drsně přitáhnout a díky tomu jsme tento set dovedly do vítězného konce 26:24. Což se ukázalo jako klíčové.

Ve čtvrtém setu to oba trenéři našich soupeřek takříkajíc zabalili, protože viděli těžce nahecované družstvo Sviní, které nezadržitelně kráčelo k výhře a také jsme po skvělém výkonu vyhrály 25:22.

Baby díky, byly jste skvělé!!!

Sepsal(a): Zuzka C.

VK Vratimov : TJ Sokol Svinov A 3:2 (-14, 15, -23, 21, 8)26.04.2022

Sestava: Nahrávka: Kačka, Sis Smeč: Zuzka C., Lucka K. Blok: Pavla, Hanka

Na tento zápas jsme doslova posbíraly družstvo za pět minut dvanáct, čemuž jsme se potom upřímně zasmály. Byla fajn nálada, já a Sylva jsme se cítily nejistě, jelikož nám chyběl nějakou dobu kontakt s balónem, mě pobolíval kotník, ale nakonec jsme se do hry dostaly a radovaly se z ní. Hrálo se v Nové Bělé, krásná hala nás mile překvapila útulnou tělocvičnou, ale posléze jsme narazily na problém s malým hřištěm. Rozhodčí nám vyšel vstříc a naštěstí jsme mohly podávat s přešlapem, abychom nenarážely zády do zdi. První set byl kvalitní, perfektní hra, měly jsme tu lepší stranu (zadní čára nebyla jen 1m od zdi). Myslím, že jsme se výkonem navzájem překvapovaly a počáteční rozpačité pohledy nabraly ten správný směr a změnily se v ty úsměvné. Pak jsme si vyměnily strany se soupeřem a začínala se naplňovat naše tradiční hra, při které je 2.set kritický a mnohdy neúspěšný. Soupeři jsme vzaly 15bodů, což není úplně málo, ale hodně nás znervózňovalo krátké hřiště, se kterým jsme si nevěděly rady a měly jsme tendenci se ze zadní části hřiště stahovat k síti. Jakmile jsme se této strany zbavily, zase se nám začalo dařit a tak to zůstalo naštěstí i ve čtvrtém setu, který jsme sice na těsno prohrály, ale s mnohem lepším výkonem než v druhém setu. Taebreak jsme odevzdaly a jak holky správně konstatovaly, tak každá z nás udělala v tomto rozhodujícím finále min. jednu „zbytečnou“ chybu, čímž jsme darovaly soupeři hned 6bodů. Nedařilo se nám na příjmu, ani na útoku a hra sklouzla do nejistoty. Soupeřky byly šikovné, těžko jsme hledaly prázdná místa v poli, pokryly z něj většinu. Jedna z nich hrála „moderní“ údery, kdy místo smeče na síti jakoby táhla balón nataženou paží prudce k zemi, čímž získala nejeden bod. Musím vyzdvihnout skvělé pole Sylvy a nahrávky obou nahrávaček, bystré oko Zuzky, která vychytala hluchá místa u soupeře těsně za sítí a Kača dobře vyhodnotila, že dvoublok na síti je zbytečný, protože většina balónů bylo „zalitých“ někde do pole.

Tento zápas hodnotím jako prima akci a jsem ráda, že jsem na ní mohla být.

Sepsal(a): Pavla

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov A 2:3 (-22, 12, -20, 20, -12)05.04.2022

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Janča O. Smeč: Jana D., Zuzka C. Blok: Pavla, Adéla, Hanka

Ufff….to teda bylo…myslím, že 5-ti setové bitvy by měly začínat dříve než v 8 večer :)
Ale zápas to byl jinak pěkný, zahrály jsme si dobře. I když byly nějaké chvilky, i u soupeřek, kdy to sice moc volejbalově nevypadalo,  a bylo to spíše jen o podání, ale jinak dobré. I když soupeřky si asi myslely na hladší průběh a výhru, ale my se nedaly. A jejich trenér to v jedné chvíli taky moc neustál a soupeřky to trochu rozhodilo a asi to nakonec přispělo k naší výhře. Ale na to se nikdo neptá a 2 body jsou naše :).

Do postele jsme se dostaly ty šťastnější kolem jedenácté a některé ještě později. Tím, jak jsme skončily pozdě, jsme úplně zapomněly na fotku…

Sepsal(a): Zuzka
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-18, -21, -18)16.03.2022

Sestava (domácí): Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Veronika Sestava (hosté):

Jaro - konec kovidových omezení a druhá část sezóny je tu. A hned na úvod zápas s Áčkem. No paráda! Tíží nás tak jen jediný problém, a to velké množství lyžařek v našem týmu a tím pádem i lehký nedostatek hráček. Šest nás sice je, ale musela proběhnout drobná improvizace v postech. Chvílemi se zdálo, že by to mohla být i výhoda (když soupeř nevěděl, od koho má tu smeč do debla čekat), ale většinu času nám to způsobovalo lehké zmatky. Navíc Áčko mělo skvělé pole a tak bylo těžké vůbec něco položit. Marťa, toho dne přezdívaná Volodymyr, nás tak musela řídit více, než obvykle. Ani její motivační proslovy však nepomohly (asi by potřebovala ještě zelené tričko a lehké strniště), atak jsme prohrály jednoznačně 0:3. Dneska to prostě nešlo, tak snad příště!

Sepsal(a): Renata

Sestrovražedný souboj sezóna 2021/2022 díl II.

Přišel ten den, kdy sestry Sokolky měly změřit své síly. „A“ vyhlíželo zápas jako existenční a patřičně se na něj připravilo a „B“, alespoň dle svého vyjádření, to pojalo stylem pojďme si parádně zahrát.

Již v 1.setu se projevila výhoda „A“, který měl jednoho fanouška, který svým dětským hláskem: „Modré svině“ mohutně burcoval k životnímu výkonu (hlavně svou maminku). A opravdu první set jsme zvítězily s náskokem 7 bodů. 

Ve druhém setu došlo k mnohým nedorozuměním mezi týmy na jedné straně a rozhodčím na straně druhé. Největší  neshoda byla u úžasné rybičky Janči Opic, která byla rozhodčím vyhodnocena jako neúspěšná. A když toto bylo zopakováno ještě 2x, tak náš tým usoudil, že k výhře nám bude stačit i výkon bez parádiček a stav 25:21 nám dal za pravdu.

Před třetím setem jsme vzpomněly, že posledně jsme právě neuváženým střídáním prohrály třetí set a následně celý zápas a tak jsme nechaly vítěznou sestavu a vyplatilo se to! Třetí set jsme vyhrály ve stejném poměru jako první 25:18 a tři body jsou naše.

Sepsal(a): Zuzka C.

DTJ Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov A 3:1 (19, 23, -24, 19)08.03.2022

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka Smeč: Adéla, Lucka K. Blok: Helča, Hanka

První set byl pro nás víceméně zahřívací a seznamovací, nakolik jsme neměly moc prostoru se rozcvičit, na rozdíl od soupeřek, které toho také využily a první set celkem s přehledem vyhrály. Do druhého setu jsme vstoupily s mírně pozměněnou sestavou a náš výkon se výrazně zlepšil. Vyhrát se nám podařilo pouze třetí set, ale radost to byla veliká. I když jsme zápas ve výsledku prohrály, oba týmy si volejbal naplno užily a to je to podstatné. Byl to velice vyrovnaný, napínavý a bojovný zápas – více takových.

Sepsal(a): Helča

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Fryčovice 2:3 (17, 18, -20, -18, -11)16.02.2022

Sestava: Nahrávka: Janča O., Kačka, Marťa Smeč: Ebik, Kačka, Zuzka C. Blok: Helča, Hanka, Lucka K.

Na zápase proti holkám z Fryčovic jsme byly, ze začátku, velmi dobře naladěné. Bylo nás i více a tak jsme se s holkami domluvily, že se prostřídáme, abychom si zahrály všechny. První dva sety se nám dařilo a hra byla moc pěkná, následně jsme ale podlehly né moc kvalitní hře soupeřek, nálada nás přešla a zbylé 3 sety nesmyslně prohrály. Nedařilo se nám nic a pan rozhodčí nepískal zrovna taky úplně fér, i když chápu, že tohle jsme si s holkami prohrály samy.

Sepsal(a): Lucka K.
Rozhodčí: Petr Prusek

VK Baška : TJ Sokol Svinov A 3:0 (15, 22, 26)02.02.2022

Sestava: Nahrávka: Kačka, Marťa Smeč: Ebik, Hanka Blok: Adéla, Lucka K.

Na zápas jsme přijely ve velmi dobré náladě, každý si chtěl užít sport a zábavu po dlouhé kovidové pauze. Holky z Bašky při rozcvičení vypadaly velmi šikovně, a byly velmi kvalitní soupeřky. Volejbal měl pěknou úroveň, občas jsme si udělali i pěkný náskok, který jsme ale záhy ztratily - spíš bych řekla, že jsme byly nervózní a dělaly zbytečné chyby. Jinak byl zápas velmi vyrovnaný a myslím, že jsme si ho všechny užili. 

Sepsal(a): Kačka
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 2)

TJ Sokol Poruba : TJ Sokol Svinov A 3:0 (21, 20, 6)06.12.2021

Sestava: Nahrávka: Zuzka Smeč: Ebik, Lenka Blok: Hanka, Lucka K. Účko: Zuzka C.

Poslední kolo podzimní části sezóny patřilo zápasu v pravdě sokolskému, když se proti nám postavily holky sokolky z Poruby. Z místy pohledného zápasu jsme bohužel nepřivezly ani bod.
První set byl jednoznačně v režii domácího týmu a my jsme marně hledaly recept na příjem. A od tohoto prvotního neúspěchu jsme i přes obětavou snahu naší hlavní nahrávačky Zuzky nebyly schopné moc balónů položit.
Druhý set byl z naší strany o poznání lepší, ale ani 6 bodový náskok nám v závěru nestačil a soupeřky nás po našich chybách přehrály.
A na třetí set nám už bohužel nezbylo sil.
Pevně věříme, že Sokolu Poruba tuto porážku vrátíme na domácím hřišti v jarní části sezóny.

Sepsal(a): Zuzka C.
Rozhodčí: Petr Prusek

TJ Sokol Svinov A : VK Vratimov 3:1 (21, -25, 20, 23)10.11.2021

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Jana D., Marcela, Lucka P. Blok: Helča, Hanka, Lucka K. Bez pozice: Sis

Zápasy s Vratimovem bývaly vždy dobré, ale na palubovce už nebyla stará známá a příjemná sestava…ta nebo její část, přišla později v rozverné náladě posilněná něčím ostřejším. S námi do zápasu poprvé nastoupily i Lucka a Lucka, Sylva se teprve rozkoukávala a zatím si to nechtěla jít s námi vyzkoušet. Herně to bylo dobré, i když byly nějaké výpadky, ale to bylo tím, že jsme spolu v této sestavě ještě nehrály, zápas jsme ale dotáhly do vítězného konce i přes protest a hnusné chování soupeřek nebo jedné soupeřky  především k panu rozhodčímu. A i když pan rozhodčí Prusek sem tam něco viděl, nebo neviděl, pořád je jen člověk a můžeme být rády, že je někdo ochoten pískat….

Sepsal(a): Zuzka
Rozhodčí: Petr Prusek

USK Slávie OU Ostrava : TJ Sokol Svinov A 2:3 ()03.11.2021

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Ebik, Hanka Blok: Jana D., Helča

Letos máme za sebou už 3 zápasy a zatím je naše bodové konto na nule...proto se hned na začátku shodneme, že to tak nemůžeme nechat! A navíc - já jsem před zápasem řekla doma, že pokud dnes nevyhrajeme, tak skončím s volejbalem! :) A to teda nechci, jen tak mimochodem :)
Naše nasazení je obrovské, je nás přesně 6, nikdo na střídání, ale tím se nenecháváme rozhodit. Musíme to brát jako výhodu - nevyjdeme z tempa :)
První set vyhráváme docela hladce, soupeřky se teprve rozehrávají...v dalších setech už to tak jednoznačné není, střídáme se ve vedení, taháme se o balóny, máme výpadky na příjmu...my i soupeřky...a proto se rozuzlení zápasu odehraje až v tie-breaku. Ten už máme naštěstí pevně v rukou a letošní první výhra je na světě, a já nemusím končit s volejbalem :) Díky holky!!!

Sepsal(a): Marťa

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Bohumín 0:3 (-26, -18, -16)20.10.2021

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Jana D., Marcela Blok: Pavla, Hanka
Diváci: Fanoušci a zapisovatelky a zároveň naše budoucí spoluhráčky, Lucka a Lucka, a Sylva :)

Na zápas, jsme se na rozdíl od soupeřek, kterých bylo jak malých myší, sešly tak tak v šesti. Zápas nám zapsaly a určitě také fandily naše bývalé protihráčky a zároveň budoucí spoluhráčky Lucka, Lucka a Sylva. Děkujeme :). Už na první pohled bylo jasné, že to nebude lehký zápas. Soupeřky byly v hojném počtu a asi i v lepší formě a taky mladší. A s trenérem a nosičem pití v jedné osobě :).  Zápas to nebyl špatný, držely jsme s holkama z Bohumína i krok docela, ale nestačilo to. Dostaly nás hlavně svým servisem, se kterým jsme docela bojovaly. Ale zahrály jsme si.

Sepsal(a): Zuzka

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-20, -25, -9)06.10.2021

Sestava (domácí): Nahrávka: Jana D., Marťa Smeč: Hanka, Zuzka C., Lenka Blok: Pavla, Adéla Sestava (hosté): Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

Už ze sestavy je jasné, že naše vyhlídky nebyly  příliš optimistické. První set jsme se sehrávaly, ale nakonec podlehly Jediný, kdo nás podržel byla Lenka, která jediná hrála výborně, ale sama na dobře hrající Béčko nestačila. V druhém setu jsme se chytly a celý set až do koncovky vedly. Ale závěr jsme nezvládly a vlastními chybami prohrály 25:27. A to nás asi zlomilo a ve třetím setu uhrály pouze 9 bodů.. Nešlo nic, hlavně příjem a když už jsme balon udržely ve hře, neuměly jej položit. Tak snad do třetice to vyjde.

Sepsal(a): Jana D.

Kdo by to byl řekl, že derby mezi A a B týmem na podzim 2020 bude téměř na rok posledním zápasem vůbec! Naštěstí se situace trochu zlepšila a my jsme se mohly znova utkat v naší domácí svinovské tělocvičně. Stačilo jen vyplnit, kdo ne/podstoupil vakcinaci a šlo se na věc. Proočkovanost našeho týmu je vysoká a tak jsme byly napjaté, jestli se projeví slibovaný účinek. V očkovacím centru kromě rychlejšího internetu mluvili o zlepšení pohybu v poli, zvýšené psychické odolnosti a dělové ráně na servise. To první se projevilo hned na úvod, kdy i přes kvalitní útok áčka připadlo vítězství setu našemu týmu. To druhé bylo patrné v další sadě, kdy jsme nevzdaly, a dokázaly otočit i ze stavu 20:24. A to třetí bylo klíčem k úspěchu v posledním setu, kdy nás neskutečně drželo podání. Takže ano, funguje to! A my jsme tak udělaly vítěznou tečku za dalším svinovským derby.

Hlavně jsme však byly rády, že se i s áčkem zase vidíme. Taky jsme přivítaly novou hráčku Marcelku, tak snad s námi vydrží, protože je dobrá J-svoji ostrou smeč předvedla hned několikrát! A velkou měrou se na celém výsledku podílely neúnavné fanynky Radka a Lenka-děkujeme!

Poznámka "71" - foto z derby zajistil obětavý Karel a jelikož to bylo 6.10, tak holky udělaly krásným zápasem radost přítomnému jednasedumdesátníkovi.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 2)

TJ Sokol Svinov A : DTJ Polanka nad Odrou 1:3 (23, -15, -11, -19)22.09.2021

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Ebik, Zuzka C., Lenka Blok: Helča, Pavla, Hanka
Diváci: Povzbuzovali Martin Večeřa s Barunkou

Konečně hrajeme!!! Téměř po roční pauze jsme se setkaly a rovnou na prvním zápase, s naším dlouholetým ryvalem Polankou. Na první zápas sezóny jsme se  sešly  v hojném počtu, natěšené a v krásných nových dresech. V prním setu jsme se tahaly o míče, trpělivostí a vytrvalostí jsme soupeřky udolaly a první set těsně vyhrály. Bohužel v dalších setech jsme na výhru nenavázaly a s nasazehým tempem soupeřek neudržely krok. Ať jsme dělaly, co jsme dělaly, holky z Polanky byly ve všech činnostech lepší. Nešel nám příjem, útok, pole, prostě nic. Nic se nepoložilo a co se dalo přes, soupeř nám elegantně vrátil zpět. Tato beznaděj nám vzala vítr z plachet, ale ne úsměv a radost z toho, že můžeme konečně zase hrát volejbal. Soupeřky sice vyhrály, ale na to, že jsme měly roční pauzu, musím všechny holky moc pochválit za tu snahu a energii, co do zápasu daly. Věřím, že s tímto elánem a nadšením to bylo jen zahřívací kolo a v dalších zápasech strčíme všechny soupeřky do kapsy.

Sepsal(a): Ebik
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 3)