1 VK Polanka nad Odrou, z.s. 7 6 0 1 0 616:483 19
2 VOLEJBALOVÝ KLUB BAŠKA 5 2 2 0 1 442:383 10
3 TJ Sokol Bohumín 5 1 3 0 1 454:463 9
4 TJ Sokol Svinov B 4 2 0 2 0 386:343 8
5 Tělocvičná jednota Sokol Poruba 6 1 1 3 1 554:569 8
6 Volejbalový klub Vratimov 7 1 1 2 3 617:656 7
7 Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská Univerzita, z.s. 4 0 1 1 2 330:371 3
8 TJ Sokol Svinov A 4 1 0 0 3 284:344 3
9 TJ Sokol Fryčovice, z.s. 4 0 1 0 3 274:345 2

USK Slávie OU Ostrava : TJ Sokol Svinov A 2:3 ()03.11.2021

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Ebik, Hanka Blok: Jana D., Helča

Letos máme za sebou už 3 zápasy a zatím je naše bodové konto na nule...proto se hned na začátku shodneme, že to tak nemůžeme nechat! A navíc - já jsem před zápasem řekla doma, že pokud dnes nevyhrajeme, tak skončím s volejbalem! :) A to teda nechci, jen tak mimochodem :)
Naše nasazení je obrovské, je nás přesně 6, nikdo na střídání, ale tím se nenecháváme rozhodit. Musíme to brát jako výhodu - nevyjdeme z tempa :)
První set vyhráváme docela hladce, soupeřky se teprve rozehrávají...v dalších setech už to tak jednoznačné není, střídáme se ve vedení, taháme se o balóny, máme výpadky na příjmu...my i soupeřky...a proto se rozuzlení zápasu odehraje až v tie-breaku. Ten už máme naštěstí pevně v rukou a letošní první výhra je na světě, a já nemusím končit s volejbalem :) Díky holky!!!

Sepsal(a): Marťa

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Bohumín 0:3 (-26, -18, -16)20.10.2021

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Jana D., Marcela Blok: Pavla, Hanka
Diváci: Fanoušci a zapisovatelky a zároveň naše budoucí spoluhráčky, Lucka a Lucka, a Sylva :)

Na zápas, jsme se na rozdíl od soupeřek, kterých bylo jak malých myší, sešly tak tak v šesti. Zápas nám zapsaly a určitě také fandily naše bývalé protihráčky a zároveň budoucí spoluhráčky Lucka, Lucka a Sylva. Děkujeme :). Už na první pohled bylo jasné, že to nebude lehký zápas. Soupeřky byly v hojném počtu a asi i v lepší formě a taky mladší. A s trenérem a nosičem pití v jedné osobě :).  Zápas to nebyl špatný, držely jsme s holkama z Bohumína i krok docela, ale nestačilo to. Dostaly nás hlavně svým servisem, se kterým jsme docela bojovaly. Ale zahrály jsme si.

Sepsal(a): Zuzka

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-20, -25, -9)06.10.2021

Sestava (domácí): Nahrávka: Jana D., Marťa Smeč: Hanka, Zuzka C., Lenka Blok: Pavla, Adéla Sestava (hosté): Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

Už ze sestavy je jasné, že naše vyhlídky nebyly  příliš optimistické. První set jsme se sehrávaly, ale nakonec podlehly Jediný, kdo nás podržel byla Lenka, která jediná hrála výborně, ale sama na dobře hrající Béčko nestačila. V druhém setu jsme se chytly a celý set až do koncovky vedly. Ale závěr jsme nezvládly a vlastními chybami prohrály 25:27. A to nás asi zlomilo a ve třetím setu uhrály pouze 9 bodů.. Nešlo nic, hlavně příjem a když už jsme balon udržely ve hře, neuměly jej položit. Tak snad do třetice to vyjde.

Sepsal(a): Jana D.

Kdo by to byl řekl, že derby mezi A a B týmem na podzim 2020 bude téměř na rok posledním zápasem vůbec! Naštěstí se situace trochu zlepšila a my jsme se mohly znova utkat v naší domácí svinovské tělocvičně. Stačilo jen vyplnit, kdo ne/podstoupil vakcinaci a šlo se na věc. Proočkovanost našeho týmu je vysoká a tak jsme byly napjaté, jestli se projeví slibovaný účinek. V očkovacím centru kromě rychlejšího internetu mluvili o zlepšení pohybu v poli, zvýšené psychické odolnosti a dělové ráně na servise. To první se projevilo hned na úvod, kdy i přes kvalitní útok áčka připadlo vítězství setu našemu týmu. To druhé bylo patrné v další sadě, kdy jsme nevzdaly, a dokázaly otočit i ze stavu 20:24. A to třetí bylo klíčem k úspěchu v posledním setu, kdy nás neskutečně drželo podání. Takže ano, funguje to! A my jsme tak udělaly vítěznou tečku za dalším svinovským derby.

Hlavně jsme však byly rády, že se i s áčkem zase vidíme. Taky jsme přivítaly novou hráčku Marcelku, tak snad s námi vydrží, protože je dobrá J-svoji ostrou smeč předvedla hned několikrát! A velkou měrou se na celém výsledku podílely neúnavné fanynky Radka a Lenka-děkujeme!

Poznámka "71" - foto z derby zajistil obětavý Karel a jelikož to bylo 6.10, tak holky udělaly krásným zápasem radost přítomnému jednasedumdesátníkovi.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 2)

TJ Sokol Svinov A : DTJ Polanka nad Odrou 1:3 (23, -15, -11, -19)22.09.2021

Sestava: Nahrávka: Zuzka, Marťa Smeč: Ebik, Zuzka C., Lenka Blok: Helča, Pavla, Hanka
Diváci: Povzbuzovali Martin Večeřa s Barunkou

Konečně hrajeme!!! Téměř po roční pauze jsme se setkaly a rovnou na prvním zápase, s naším dlouholetým ryvalem Polankou. Na první zápas sezóny jsme se  sešly  v hojném počtu, natěšené a v krásných nových dresech. V prním setu jsme se tahaly o míče, trpělivostí a vytrvalostí jsme soupeřky udolaly a první set těsně vyhrály. Bohužel v dalších setech jsme na výhru nenavázaly a s nasazehým tempem soupeřek neudržely krok. Ať jsme dělaly, co jsme dělaly, holky z Polanky byly ve všech činnostech lepší. Nešel nám příjem, útok, pole, prostě nic. Nic se nepoložilo a co se dalo přes, soupeř nám elegantně vrátil zpět. Tato beznaděj nám vzala vítr z plachet, ale ne úsměv a radost z toho, že můžeme konečně zase hrát volejbal. Soupeřky sice vyhrály, ale na to, že jsme měly roční pauzu, musím všechny holky moc pochválit za tu snahu a energii, co do zápasu daly. Věřím, že s tímto elánem a nadšením to bylo jen zahřívací kolo a v dalších zápasech strčíme všechny soupeřky do kapsy.