TJ Sokol Svinov (Muži)

Z V3 V2 P1 P0 S B

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov 3:0 (17, 17, 22)12.05.2023

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba, Kuba Z. Blok: Fuča, Karlos Účko: David M. Bez pozice: Karel
Diváci: Povzbuzoval Arnošt s mysliveckou uniformou.

Poslední odložený zápas tohoto ročníku. Soupeř se sešel v prakticky nejsilnější sestavě a my už jsme nemohli spadnout z bedny. Teoreticky jsme mohli ještě poskočit na druhé místo, ale to jsme mohli tak do stavu 14:14 v prvním setu. Pak se ukázala útočná síla soupeře a naše slabší morálka. Nehráli jsme špatně, ale soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.

Dneska bych pochválil Vojtu za výbornou hru a za morálku a optimismus.

Skončil další ročník soutěže MěPř. mužů. My jsme skončili na třetím místě. Gratuluju všem zúčastněným. Zároveň jsem skončil já ve funkci vedoucího družstva mužů. Ale po mně přijde novej, mladej, ale to bude sekáč pánové, ne jako já, ten se nezakecá… :). A proto bych chtěl poděkovat všem spoluhráčům za dlouholetou spolupráci, sportovní přístup a výborné výkony. Což doufám bude pokračovat i nadále. Nejvíc bych chtěl poděkovat Arnoštovi, který to vše trpělivě zastřešoval, byl mi oporou a vždy mě podporoval.

Ještě jednou : DĚKUJU!  
 

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Jan Slezák (známka 1)

SK Šenov : TJ Sokol Svinov 1:3 (-15, 22, -16, -14)09.05.2023

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Karel, Vojta, Kuba Z. Blok: Kuba, Karlos Účko: David M.
Diváci: Otáčela a zápis psala Terezka.

První už být nemůžeme a tak na zápas dorazili jen opravdoví srdcaři. Už nás nebylo 12, ale jen 7. Pět minut před začátkem jsme byli v hale jen my, rozhodčí a správce. Soupeř nám rozhodně nechtěl rozkrýt karty předem. Nakonec se ale přece jen odněkud vynořilo 6 mužů v černém a mohla začít galaktická bitva. Teda zápas s míčem Gala. Zápas začal vyrovnaně ale přece jen si soupeř vypracoval čtyřbodový náskok a byl na koni. Pak přišel na servis Kuba a sundal soupeře z koně dolů. Ze servisu odcházel až po dobrých deseti kouscích. A v prvním setu bylo vymalováno. Učenlivý soupeř pak přebral naši servírovací taktiku …a bylo vymalováno. Teda 1:1. Ale i my jsme se poučili s přechodem na „servírovací stranu“ a zápas celkem v poklidném tempu dotáhli do vítězného konce.

Chválím všechny za pohodovou atmosféru na hřišti. Navíc pak Kubu za servis a Sokiho za všechno. Nahrával, útočil, bránil, servíroval (sem tam i o čáru blíže) a když nebylo co dělat, tak ležel na zemi a odpočíval.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Dalibor Lžičař (známka 1-)

TJ Sokol Svinov : TJ Sokol Bohumín 2:3 (-22, -13, 22, 21, -8)04.05.2023

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Martin P., Kuba, Kuba Z. Blok: Bob, Fuča, Karlos Účko: David M. Libero: Vojta Bez pozice: Karel
Diváci: Zapisoval Arnošt.

Soupeř v nabušené sestavě se přijel s námi poprat o první místo v tabulce. Nám k úplné nabušenosti chyběli zranění Džjura a Aleš. Tak jsme se posilnili Metaxou a šli na věc.

Celý zápas byl, jak už je u Bohumína zvykem, vyšperkován o řečnické vložky. Po prohraném druhém setu by si na nás nevsadil ani všudypřítomný ukrajinský sázkař a když sem soupeři oznámil, ať se připraví na tiebreak, tak se mi za mými zády drze smál do očí. Leč stalo se. Trošku si utavili svého nadstandardního smečaře a my pomalu  přebírali iniciativu až jsme v již zmíněném tiebreaku přebrali. Ještě jsme vedli 3:1, pak přišla chyba a pak nám ujel vlak. Škoda. Ještě to mohlo být napínavé.

Musím pochválit Fuču. Půl setu mi řval přímo do ucha aby si následně odsedl a povzbuzoval z druhého konce haly, čímž mi způsobil obrovskou úlevu. Ještě bych vyzvedl to, že jsme měli tři úplně cizí diváky. Bohužel po prvním setu odešli. Asi jim jel vlak.

No a Bohumín si tak vybojoval vítězství v celé soutěži. A ještě byli tak drzí, že se nám jeden hráč nasomroval na fotku :).

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1-)

TJ Sokol Svinov : VSK VŠB - TU Ostrava 2:3 (-19, 12, 23, -21, -12)20.04.2023

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Martin P., Kuba Z. Blok: Fuča, Kuba, Karlos Účko: David M. Libero: Karel
Diváci: Povzbuzoval a zapisoval se sebezapřením nemocný Arnošt.

(Ne)přátelé z VŠB se vyrojili v takovém počtu, že kromě svojí šatny obsadili ještě půlku naší. Nastoupili jsme k zápasu s tradičním rivalem s odhodláním odčinit potupnou porážku z podzimní části soutěže. A hned v prvním setu se ukázalo, že pouze odhodlání nestačí. Ani my jsme nestačili. Pak přišel náš tradičně slabý druhý set. A ejhle, soupeře jsme o třídu přejeli. V přejíždění jsme pokračovali i v dalším setu až do koncovky, kdy jsme vedli až o 7 bodů. Horko těžko jsme nakonec set uhráli, i když nám cvikalo u … (tam vzadu)…  Doplácali jsme se do tiebreaku a záhy vedli 3:0, abychom vzápětí prohrávali 3:6. No ještě za stavu 12:12 sem myslel, že dva bodíky jsou na dosah. Byly, ale ne pro nás. Škoda.
Byl to náš tradiční vlnitý zápas. Chvilku dole, chvilku nahoře. Pochválil bych Sokiho za 100% útok. Naopak Dejv nebyl nějak ve své koži. Kromě toho, že se mu v útoku nedařilo, tak ani jeho kritika spoluhráčů nedosahovala obvyklé razance.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1)

SK Zálom Ostrava - Zábřeh : TJ Sokol Svinov 1:3 (-25, 20, -22, -20)03.04.2023

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba, Kuba Z. Blok: Bob, Karlos Účko: David M. Libero: Karel Bez pozice: Fuča

Na minulém zápase se nám stala divná věc. Nedopili jsme láhve, které byly doneseny. A to byly jen tři. Nějak se nám naakumulovaly svátky a narozeniny.  A tak se najednou vynořily láhve z minulého zápasu. Celkem příjemné překvapeni a pomůcka na zvednutí morálky.
Zápas měl již zavedený scénář. Vítězná koncovka prvního setu a pak mizerný druhý set. Tak sem dostal nápad. Nebudeme hrát druhé sety! Ušetříme síly a moje nervy.
Bob se konečně adaptoval na pořádnou soutěž a se Sokim předvedli několik povedených akcí. Kuba dvěma esy zakončil první set. Soki šňůrou 8 servisů zmírnil debakl ve druhém setu, ale upřímně, kdyby nepokazil devátý, mohl set dopodávat do vítězného konce. Kuba Zábran podal dobrý výkon jak na smeči, tak v poli, čímž zvýšil konkurenci na hlavním kůlu. No a vypadá to, že Dejv se uzdravil a vrátil se na účko. Na to, že nebyl omylem vůbec napsaný na soupisce hrál až až. Čili samá pozitiva.
A abych taky něco sepsul musím napsat, že se mi dnes bloky zdály prostupnější než jindy.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 2)

TJ Sokol Svinov : VK SOU Ostrava 3:2 (24, 23, -13, -15, 8)30.03.2023

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Bob, Vojta, Kuba Z. Blok: Fuča, Karlos Účko: Kuba Libero: David M. Bez pozice: Karel
Diváci: Povzbuzoval a zapisoval Arnošt.

Po dlouhé době jsme se sešli k zápasu a čekal nás nevyzpytatelný soupeř SOU. Dejv ještě doléčoval lýtko, Fuča přišel po létech, Džjuru máme bohužel stále na marodce a tak jsme v sestavě improvizovali. Ale přece jen nějaká forma podpory byla. Arnošt, Dejv a Fuča  donesli po lahvince a tak aspoň základní hladinka se vytvořila. Taky přišel náš nový spoluhráč Kuba Zábran aby viděl, že to s námi není jednoduché.
Celý první set jsme prohrávali. Dokonce 11:18 a za stavu 21:24 jsme si brali timeout. Pak se něco stalo a my jsme set vyhráli. Což naši pokleslou morálku trochu povzneslo a vydrželo to i do setu druhého. Další dva sety komentovat nebudu. Mám asi okno. Nicméně do tiebreaku jsme nastoupili s odhodláním a se sestavou s nejlepšího druhého setu. A začátek nám vyšel. Nahráli  jsme si v úvodu dostatečný náskok který jsme udrželi až do vítězného konce.
Vytvořili jsme rekord v počtu kapitánů. Za zápas jsme jich měli 5 až 6 a každý si stavěl svojí sestavu.  Kupodivu nikdo se s nikým neshodl. Příště si asi hodíme kostkou kdo kde bude stát a kdo co bude hrát.
V zápase nám nějak chyběl úspěšný útok. Prosazovali se jen Kuba s Vojtou a když to Vojtovi přestalo jít, tak se naštěstí stihl vrátit do zápasu. Ale soupeř hrál výborně v obraně a v poli. Ale i celkově měly navrch obrany před útokem. Chválím rozhodčího za červenou kartu. Tu sem na našem zápase viděl asi poprvé po dvaceti letech.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1)

TJ Kunčičky, spolek : TJ Sokol Svinov 0:3 (-20, -12, -22)22.02.2023

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Kuba, Daniel Blok: Bob, Karlos Účko: David M. Libero: Karel
Diváci: Povzbuzoval Arnošt

Kunčičky našly nový azyl v hale na zdrávce v Mariánkách. My jsme se to dozvěděli včas, ukrajinští sázkaři to ještě neví. V hale v prvním patře bylo teplo, ale trochu nízký strop. Při rozehrávání to vypadalo, že nás chce soupeř rozstřílet a tak jsme nastoupili trochu zaraženi. Ale v průběhu prvního setu jsme se otrkali a koncovka byla naše. Druhý set ovládl svým podáním Dan. Až jsme se začali na palubovce nudit. To bylo pořád: servis – bod – servis – bod... Ještěže to kompenzoval Soki tím, že pro změnu servis nedával a tím nás držel ve střehu. I třetí set jsme zvládli, i když v závěru soupeř trochu zlobil.
Tentokrát bych pochválil Dana za servis a libero za to, že s nadhledem uneslo objektivní kritiku.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 1)

TJ Sokol Stará Bělá : TJ Sokol Svinov 3:2 (-22, 11, -21, 13, 7)14.02.2023

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba Blok: Džjura, Karlos Účko: David M. Libero: Karel
Diváci: Povzbuzoval Arnošt a Jarda Mořkovský.

Přicestovali jsme do Squash centra ve Staré Bělé v pozici lídra soutěže v dobré náladě a s narozeninovou lahví Republiky. Začali jsme dobře a vyrovnaný první set vyhráli. A podle vzoru Nebe a Dudy byl druhý set z naší strany hrozný, bez šťávy. Třetí set  jsme se vrátili na Nebe, abychom ve čtvrtém opět dostali Dudy. Ale to nebylo to nejhorší. Ve čtvrtém setu za stavu 11:22 dopadl Džjura po bloku na nohu soupeře, která se nějak octla v naší části hřiště a bylo po ftákách. S bolestivou grimasou se skácel k zemi a bylo po zápase. Následovalo dlouhé přerušení, ošetřování a dohadování. Zápas jsme už jen tak doplácali.
Džjuru jsme odvezli na pohotovost, kde na rentgenu doktoři našli zlomeninu v oblasti kotníku a noha šla do sádry.
Vlastní zápas hodnotit nebudu. I kdybychom vyhráli 3:0 tak hodnocení by bylo to nejhorší s ohledem na závěrečnou černou kaňku.
Tak jen popřeju Džjurovi brzké uzdravení bez následků a rychlou rehabilitaci.
Všem, kteří se podíleli na ošetření, pomoci, transportu a podpoře moc děkuji. Snad už se to nebude nikdy opakovat.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Petr Košnovský (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SK Zálom Ostrava - Zábřeh 3:1 (14, 20, -23, 18)26.01.2023

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba, Daniel Blok: Džjura, Petr S., Karlos Účko: David M.
Diváci: Divák a zapisovatel: Arnošt

Jako každý zápas, tak nás první dva sety tahal hlavně Arnošt u zápisu. Bohužel Arnošt ztratil ve třetím setu síly a museli jsme hledat řešení, jak urvat poslední set, někde jinde. Jako vždy jsme řešení našli a tím bylo doplnění jontů a voltů ve skříňce. Tímto jsme získali potřebný náboj pro výhru v posledním setu a odnesení si potřebých 3 bodů. Arnošt na konci zápasu vytáhl dres a začali jsme všichni brečet, že i Karlos stárne.

Sepsal(a): Kuba
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : TJ Sokol Stará Bělá 3:0 (20, 14, 22)01.12.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba Blok: Bob, Karlos Účko: David M.
Diváci: zapisovatel Arnošt

Oba týmy se sešli s 6 hráči a trochu tím trpěla divácká atmosféra, ale nám to nevadilo, protože oslavenec Vojta v šatně vytáhl tajnou zbraň Jagera a zavelel 3 sety a dost. S tímpto povoleným dopingem jsme nastoupili plni sebevědomí do zápasu. Všichni na Vojtovi viděli jeho chuť do hry a vedl nás skvělými útoky. Ostatní také skoro nechybovali a v uvolněném tempu jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Stará Bělá se trápila hlavně v útoku a na příjmu.

Sepsal(a): Kuba
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1)

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov 2:3 (-10, -24, 22, 23, -12)08.11.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba, David Blok: Bob, Karlos Účko: David M. Bez pozice: Karel
Diváci: Povzbuzoval: Arnošt, Aleš.

Zápas začínal až v osm a tak jsme se sešli v hospůdce už předem a probírali taktiku. Tak jsme se do toho zabrali, že nás musel David z hospody vytáhnout. V šatně vytáhl oslavenec Kuba lahev a stanovil jasný cíl. Musíme dosud neporažený Bohumín zaříznout.

A opravdu to v prvním setu vypadalo, že hrajeme proti žáčkům. Zejména Bob měl neprůstřelný blok a stanovil si nadprůměrnou statistiku na celý ročník. Posilnili jsme se rumíkema v dobré náladě jsme přešli na „horší“ stranu. Ze žáčků se stal rovnocenný soupeř a my jsme začali tahat za kratší konec. Za stavu 18:22 pro soupeře šel na servis Kuba a razantně začal plnit závazek, že soupeře zařízneme. Koncovka byla naše a jistý bodík taky. Ve třetím setu na lepší straně si soupeř vzal tajm za stavu 20:17 pro nás a Bob prohlásil: „necháme je dotáhnout a pak je dorazíme“. A opravdu má Bob autoritu. Soupeř se okamžitě dotáhl. Ale s tou autoritou to není zase až tak horké, soupeře jsme nedorazili. Odešel nám přítah, že by alkohol? Taky soupeřův ústřední smečař začal vyzrávat na naše bloky a navíc: „ Vojto, ten poslední lehký servis do autu?“… a šlo se do tiebreaku. Ten nezačal dobře a strany jsme měnili za stavu 3:8 pro soupeře. Ale závazek je závazek. David, Kuba a Soki se nebáli těžce servírovat i nějaký ten blok se zadařil… a závazek splněn! Zvítězili jsme a zápas byl výborný.

Chválím celý tým za bojovnost a vytrvalost. Jmenovitě pak aspoň Kubu za lahev, závazek, servis. Boba za to, že překonal zdravotní problémy a jeho bloky v prvním setu byly excelentní, Davida za servis a útok z účka.

Na závěr praktická poznámka. Láhev alkoholu 0,7l je na zápas moc. Pak musíme hrát 5 setů. Myslím že 0,5l je tak akorát.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Jan Slezák (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SK Šenov 3:0 (19, 25, 17)03.11.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Martin P., David Blok: Karel, Petr S., Kuba, Karlos Účko: David M.
Diváci: Zapisoval Arnošt

První překážka byl správce haly, který nás nechtěl pustit dovnitř. Prý nemáme na dnešek halu objednanou. Nicméně jsme se vetřeli dovnitř a hned otevřeli lahvinku na Karla. Nálada se zvedla, správce se nechal přesvědčit na „přesčas“ a my jsme mohli zápas odehrát..

První set proběhl celkem hladce a tak mohla lahvinka dále kolovat. Neprozřetelně jsme vystřídali dva hráče a ejhle ukázalo se, že jsme na horší straně. Začali jsme prohrávat a to až o 7 bodů. Tajm jsme si brali za stavu 2:8 a ubezpečili se, že opravdu chceme vyhrát. Trpělivě jsme stahovali a zejména David M. svým servisem ukrojil značnou část soupeřova náskoku. Do koncovky už jsme šli o bodík před soupeřem a prvním blokem v zápase ukončili druhý set. Třetí už byl podobně jako první zcela v naši režii. Nicméně zápas ukončil esem hráč, který měl 100% úspěšnost a při každém dotyku s míčem bodoval v náš prospěch. Shodou okolností to byl i oslavenec :).

Pochvala družstvu za pozitivní atmosféru a Davidovi hlavně za servis. Tentokrát se nám ale moc nedařilo blokovat.

Po zápase jsme předali výroční dres Petrovi Slavíkovi.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1-)

VSK VŠB - TU Ostrava : TJ Sokol Svinov 3:0 (14, 18, 22)27.10.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Martin P. Blok: Daniel, David Účko: David M. Bez pozice: Karel
Diváci: Povzbuzovala Nela.

Sešli jsme se v předvečer státního svátku a většina z nás už měla volno i od volejbalu. Navíc všichni naši blokaři odjeli asi do Prahy v očekávání, že obdrží státní vyznamenání za zásluhy. My co jsme zůstali teda žádné vyznamenání nezasloužíme. Soupeř v hojném počtu i s posilami nás přejel. Když už se nám podařilo nějaký ten bod uhrát, nedali jsme servis a se skloněnými hlavami jsme dokráčeli k porážce. Jen ve třetím setu jsme se soupeři přiblížili, ale koncovku jsme pokazili.

Na takový zápas musíme buď rychle zapomenout, nebo naopak si dobře zapamatovat, jak hrát nemáme. 

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Petr Košnovský (známka 1)

VK SOU Ostrava : TJ Sokol Svinov 1:3 (-25, 17, -20, -19)11.10.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba, David Blok: Karel, Daniel, Karlos Účko: David M.
Diváci: Povzbuzovala Terezka

Sešli jsme se v podobné sestavě jako proti Polance a tak jsem byl pln optimismu. Navíc se do vratimovské sokolovny vchází přes hospodu a tak byl dobrý pocit ještě umocněn. Domácí to mají vychytané. Z výčepu přímo do tělocvičny. A jeden půllitr nám jako bonus ze startu vylili přímo do tašek na pódiu. Bohužel my jsme abstinovali. Jednak nás bylo spoustu řidičů a jednak nikdo nedonesl láhev. To možná bylo hlavní příčinou toho, že naše hra byla zpočátku bídná. První set jsme zachránili až v koncovce, kdy jsme si dvakrát vystřídali setboly. Jestliže byl první set bídný, tak druhý set byl vysloveně tragický. Jediné co nám šlo byly útrpné pohledy kdo za to může… a soupeř nám po zásluze udělil lekci. Nevím co se stalo při výměně stran, ale my jsme zvedli hlavu a soupeři se už nedařilo vše na co sáhnul. Zlepšili jsme bloky, pole a Kuba spolehlivě pokládal útoky. K němu se přidal i Vojta. Sety jsme dohráli vítězně, i když ke konci to bylo až moc bohorovné, takže soupeř snižoval. Ještěže jsme měli do koncovky trumf na střídání :).
Pochválil bych Kubu. Spolehlivě útočil, dobře servíroval a měl dobré pole. V útoku se ve 3. setu chytl i Vojta, který navíc šířil optimismus i v době kdy se nám nedařilo. Naopak nám vůbec nešel útok středem. Blokaři se nějak nemohli potkat s balonem.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : VK Polanka nad Odrou 3:2 (-15, 24, 23, -19, 12)06.10.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Martin P., Kuba Blok: Daniel, Karlos Bez pozice: Karel, Arny
Diváci: Povzbuzovali: Nela s dědečkem.

Z Polany přijeli všichni chlapi, kteří kdy hráli nebo viděli volejbal. Mohli by klidně postavit tři družstva se dvěma libery. Určitě museli vykoupit prodejnu s dresy. Také měli 4 chlapce z kraje a dokonce i loňské 2. ligy. Stěží se vešli do šatny. To my s jedním krajánkem a celkem 8 hráči jsme působili jako chudí příbuzní. Reputaci zachraňoval Arnošt, který donesl láhev Tullamore dew k narozeninám.
Už při rozcvičování bylo znát vysoké sebevědomí soupeřů. A během prvního setu se ukázalo, že to bylo oprávněné. Nicméně jsme si vytkli smělý cíl: „Pokud v setu uhrajeme alespoň 12 bodů, můžeme si po setu dát panáka“! Povedlo se. Soupeř nakonec pokazil dva servisy a my jsme se mohli posilnit. Do druhého setu jsme udělali rozsáhlou změnu a vystřídali jednoho hráče. A ejhle, rázem bylo na palubovce úplně jiné družstvo, které dokonce v průběhu setu vedlo i o pět bodů. Vypjatou koncovku jsme zvládli a co více uhráli jsme více než 2x12 bodů - čili jsme měli nárok na dva panáky! Totéž se opakovalo i v třetím setu a tak ve čtvrtém už jsme měli slušnou náladičku. To se projevilo v koncovce setu čtvrtého, kterou jsme prohráli. Nutno říci, že k tomu dopomohlo i soupeřovo účko, které samo vystřílelo polovinu bodů soupeře. Druhou polovinu jsme soupeři dali my. A byl tu tiebreak. My jsme do něj nastoupili tentokrát po jednom panáku za 19 bodů. Zvolili jsme servis a ejhle, už jsme vedli 5:0. hráli jsme jako dobře „namazaný“ stroj. Ale mazání není vše a tak jsme o vítězství museli ještě tvrdě bojovat. Ale povedlo se. Byli jsme šťastnější i když po prvním setu by na nás nevsadili ani ukrajinští sázkaři.

Pochválil bych všechny hlavně Arnošta. Dobře nás promazal a vytrvale pozitivně fandil. Absolutorium snesou všichni zejména za morálku. A tak tady zvlášť pochválím aspoň Dana, který přišel na zápas po roce a podal výborný výkon zejména na servisu. Děkuju všem za výjimečný zážitek.
Ještě jednou gratulace Arnoštovi k narozeninám. Přejeme hlavně zdraví!

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 2)

TJ Sokol Svinov : TJ Kunčičky, spolek 3:0 (18, 20, 23)22.09.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Martin P., David Blok: Borec, Kuba, Karlos Účko: David M.
Diváci: lavička a Nela. Náhradníci: Bob, Karel, Arnošt.

Na první zápas nového ročníku jsme se sešli v 11 a lavička byla plná. O týden dříve jsme měli místo odloženého zápasu trénink a bylo nás pět. To by na lavičce nemusel nikdo sedět. No nic. Dali jsme si ještě Vildův Jägermeister a šli jsme na to. Začali jsme dobře a při Sokiho servisu jsme vedli 9:0. I když se v jednu chvíli náskok povážlivě ztenčil, nakonec jsme set přesvědčivě vyhráli. Soupeř bodoval převážně úlivkami a našimi chybami. Poprvé se dostal do vedení až v nejvyrovnanějším třetím setu, ale to nemělo dlouhého trvání. A protože jsme měli ještě půl hoďky čas, zahráli jsme ještě čtvrtý set a i ten jsme vyhráli. Takže vlastně celkový výsledek byl 4:0. Ale to mi nějak systém nesežral a trval na výsledku 3:0. 
Nakonec jsme předali narozeninový dres Davidovi.
Pochválil bych všechny za účast. Vyzdvihl bych Sokiho za servis, Vojtu za útok a Karlose za N´gapetovku – přihrávku místo - smeče čímž překvapil nejen soupeře. 

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 2)