Z V3 V2 P1 P0 S B

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov 2:3 (-10, -24, 22, 23, -12)08.11.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba, David Blok: Bob, Karlos Účko: David M. Bez pozice: Karel
Diváci: Povzbuzoval: Arnošt, Aleš.

Zápas začínal až v osm a tak jsme se sešli v hospůdce už předem a probírali taktiku. Tak jsme se do toho zabrali, že nás musel David z hospody vytáhnout. V šatně vytáhl oslavenec Kuba lahev a stanovil jasný cíl. Musíme dosud neporažený Bohumín zaříznout.

A opravdu to v prvním setu vypadalo, že hrajeme proti žáčkům. Zejména Bob měl neprůstřelný blok a stanovil si nadprůměrnou statistiku na celý ročník. Posilnili jsme se rumíkema v dobré náladě jsme přešli na „horší“ stranu. Ze žáčků se stal rovnocenný soupeř a my jsme začali tahat za kratší konec. Za stavu 18:22 pro soupeře šel na servis Kuba a razantně začal plnit závazek, že soupeře zařízneme. Koncovka byla naše a jistý bodík taky. Ve třetím setu na lepší straně si soupeř vzal tajm za stavu 20:17 pro nás a Bob prohlásil: „necháme je dotáhnout a pak je dorazíme“. A opravdu má Bob autoritu. Soupeř se okamžitě dotáhl. Ale s tou autoritou to není zase až tak horké, soupeře jsme nedorazili. Odešel nám přítah, že by alkohol? Taky soupeřův ústřední smečař začal vyzrávat na naše bloky a navíc: „ Vojto, ten poslední lehký servis do autu?“… a šlo se do tiebreaku. Ten nezačal dobře a strany jsme měnili za stavu 3:8 pro soupeře. Ale závazek je závazek. David, Kuba a Soki se nebáli těžce servírovat i nějaký ten blok se zadařil… a závazek splněn! Zvítězili jsme a zápas byl výborný.

Chválím celý tým za bojovnost a vytrvalost. Jmenovitě pak aspoň Kubu za lahev, závazek, servis. Boba za to, že překonal zdravotní problémy a jeho bloky v prvním setu byly excelentní, Davida za servis a útok z účka.

Na závěr praktická poznámka. Láhev alkoholu 0,7l je na zápas moc. Pak musíme hrát 5 setů. Myslím že 0,5l je tak akorát.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Jan Slezák (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SK Šenov 3:0 (19, 25, 17)03.11.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Martin P., David Blok: Karel, Petr S., Kuba, Karlos Účko: David M.
Diváci: Zapisoval Arnošt

První překážka byl správce haly, který nás nechtěl pustit dovnitř. Prý nemáme na dnešek halu objednanou. Nicméně jsme se vetřeli dovnitř a hned otevřeli lahvinku na Karla. Nálada se zvedla, správce se nechal přesvědčit na „přesčas“ a my jsme mohli zápas odehrát..

První set proběhl celkem hladce a tak mohla lahvinka dále kolovat. Neprozřetelně jsme vystřídali dva hráče a ejhle ukázalo se, že jsme na horší straně. Začali jsme prohrávat a to až o 7 bodů. Tajm jsme si brali za stavu 2:8 a ubezpečili se, že opravdu chceme vyhrát. Trpělivě jsme stahovali a zejména David M. svým servisem ukrojil značnou část soupeřova náskoku. Do koncovky už jsme šli o bodík před soupeřem a prvním blokem v zápase ukončili druhý set. Třetí už byl podobně jako první zcela v naši režii. Nicméně zápas ukončil esem hráč, který měl 100% úspěšnost a při každém dotyku s míčem bodoval v náš prospěch. Shodou okolností to byl i oslavenec :).

Pochvala družstvu za pozitivní atmosféru a Davidovi hlavně za servis. Tentokrát se nám ale moc nedařilo blokovat.

Po zápase jsme předali výroční dres Petrovi Slavíkovi.

Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1-)

VSK VŠB - TU Ostrava : TJ Sokol Svinov 3:0 (14, 18, 22)27.10.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Martin P. Blok: Daniel, David Účko: David M. Bez pozice: Karel
Diváci: Povzbuzovala Nela.

Sešli jsme se v předvečer státního svátku a většina z nás už měla volno i od volejbalu. Navíc všichni naši blokaři odjeli asi do Prahy v očekávání, že obdrží státní vyznamenání za zásluhy. My co jsme zůstali teda žádné vyznamenání nezasloužíme. Soupeř v hojném počtu i s posilami nás přejel. Když už se nám podařilo nějaký ten bod uhrát, nedali jsme servis a se skloněnými hlavami jsme dokráčeli k porážce. Jen ve třetím setu jsme se soupeři přiblížili, ale koncovku jsme pokazili.

Na takový zápas musíme buď rychle zapomenout, nebo naopak si dobře zapamatovat, jak hrát nemáme.

Rozhodčí: Petr Košnovský (známka 1)

VK SOU Ostrava : TJ Sokol Svinov 1:3 (-25, 17, -20, -19)11.10.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba, David Blok: Karel, Daniel, Karlos Účko: David M.
Diváci: Povzbuzovala Terezka

Sešli jsme se v podobné sestavě jako proti Polance a tak jsem byl pln optimismu. Navíc se do vratimovské sokolovny vchází přes hospodu a tak byl dobrý pocit ještě umocněn. Domácí to mají vychytané. Z výčepu přímo do tělocvičny. A jeden půllitr nám jako bonus ze startu vylili přímo do tašek na pódiu. Bohužel my jsme abstinovali. Jednak nás bylo spoustu řidičů a jednak nikdo nedonesl láhev. To možná bylo hlavní příčinou toho, že naše hra byla zpočátku bídná. První set jsme zachránili až v koncovce, kdy jsme si dvakrát vystřídali setboly. Jestliže byl první set bídný, tak druhý set byl vysloveně tragický. Jediné co nám šlo byly útrpné pohledy kdo za to může… a soupeř nám po zásluze udělil lekci. Nevím co se stalo při výměně stran, ale my jsme zvedli hlavu a soupeři se už nedařilo vše na co sáhnul. Zlepšili jsme bloky, pole a Kuba spolehlivě pokládal útoky. K němu se přidal i Vojta. Sety jsme dohráli vítězně, i když ke konci to bylo až moc bohorovné, takže soupeř snižoval. Ještěže jsme měli do koncovky trumf na střídání :).
Pochválil bych Kubu. Spolehlivě útočil, dobře servíroval a měl dobré pole. V útoku se ve 3. setu chytl i Vojta, který navíc šířil optimismus i v době kdy se nám nedařilo. Naopak nám vůbec nešel útok středem. Blokaři se nějak nemohli potkat s balonem.

Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : VK Polanka nad Odrou 3:2 (-15, 24, 23, -19, 12)06.10.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Martin P., Kuba Blok: Daniel, Karlos Bez pozice: Karel, Arny
Diváci: Povzbuzovali: Nela s dědečkem.

Z Polany přijeli všichni chlapi, kteří kdy hráli nebo viděli volejbal. Mohli by klidně postavit tři družstva se dvěma libery. Určitě museli vykoupit prodejnu s dresy. Také měli 4 chlapce z kraje a dokonce i loňské 2. ligy. Stěží se vešli do šatny. To my s jedním krajánkem a celkem 8 hráči jsme působili jako chudí příbuzní. Reputaci zachraňoval Arnošt, který donesl láhev Tullamore dew k narozeninám.
Už při rozcvičování bylo znát vysoké sebevědomí soupeřů. A během prvního setu se ukázalo, že to bylo oprávněné. Nicméně jsme si vytkli smělý cíl: „Pokud v setu uhrajeme alespoň 12 bodů, můžeme si po setu dát panáka“! Povedlo se. Soupeř nakonec pokazil dva servisy a my jsme se mohli posilnit. Do druhého setu jsme udělali rozsáhlou změnu a vystřídali jednoho hráče. A ejhle, rázem bylo na palubovce úplně jiné družstvo, které dokonce v průběhu setu vedlo i o pět bodů. Vypjatou koncovku jsme zvládli a co více uhráli jsme více než 2x12 bodů - čili jsme měli nárok na dva panáky! Totéž se opakovalo i v třetím setu a tak ve čtvrtém už jsme měli slušnou náladičku. To se projevilo v koncovce setu čtvrtého, kterou jsme prohráli. Nutno říci, že k tomu dopomohlo i soupeřovo účko, které samo vystřílelo polovinu bodů soupeře. Druhou polovinu jsme soupeři dali my. A byl tu tiebreak. My jsme do něj nastoupili tentokrát po jednom panáku za 19 bodů. Zvolili jsme servis a ejhle, už jsme vedli 5:0. hráli jsme jako dobře „namazaný“ stroj. Ale mazání není vše a tak jsme o vítězství museli ještě tvrdě bojovat. Ale povedlo se. Byli jsme šťastnější i když po prvním setu by na nás nevsadili ani ukrajinští sázkaři.

Pochválil bych všechny hlavně Arnošta. Dobře nás promazal a vytrvale pozitivně fandil. Absolutorium snesou všichni zejména za morálku. A tak tady zvlášť pochválím aspoň Dana, který přišel na zápas po roce a podal výborný výkon zejména na servisu. Děkuju všem za výjimečný zážitek.
Ještě jednou gratulace Arnoštovi k narozeninám. Přejeme hlavně zdraví!

Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 2)

TJ Sokol Svinov : TJ Kunčičky, spolek 3:0 (18, 20, 23)22.09.2022

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Martin P., David Blok: Borec, Kuba, Karlos Účko: David M.
Diváci: lavička a Nela. Náhradníci: Bob, Karel, Arnošt.

Na první zápas nového ročníku jsme se sešli v 11 a lavička byla plná. O týden dříve jsme měli místo odloženého zápasu trénink a bylo nás pět. To by na lavičce nemusel nikdo sedět. No nic. Dali jsme si ještě Vildův Jägermeister a šli jsme na to. Začali jsme dobře a při Sokiho servisu jsme vedli 9:0. I když se v jednu chvíli náskok povážlivě ztenčil, nakonec jsme set přesvědčivě vyhráli. Soupeř bodoval převážně úlivkami a našimi chybami. Poprvé se dostal do vedení až v nejvyrovnanějším třetím setu, ale to nemělo dlouhého trvání. A protože jsme měli ještě půl hoďky čas, zahráli jsme ještě čtvrtý set a i ten jsme vyhráli. Takže vlastně celkový výsledek byl 4:0. Ale to mi nějak systém nesežral a trval na výsledku 3:0.
Nakonec jsme předali narozeninový dres Davidovi.
Pochválil bych všechny za účast. Vyzdvihl bych Sokiho za servis, Vojtu za útok a Karlose za N´gapetovku – přihrávku místo - smeče čímž překvapil nejen soupeře.