TJ Sokol Svinov (Muži)

 Z V3 V2 P1 P0 S B
1. TJ Sokol Stará Bělá 18 13 3 2 0 52:18 47
2. TJ Sokol Svinov 18 11 3 1 3 46:21 40
3. SK Zálom Ostrava - Zábřeh 18 9 4 3 2 46:25 38
4. SK Šenov 18 10 2 1 5 42:28 35
5. TJ Sokol Hrabůvka 18 9 2 3 4 41:28 34
6. VSK VŠB - TU Ostrava C 18 8 3 4 3 42:30 34
7. TJ Kunčičky 18 6 1 1 10 26:37 21
8. VK Polanka nad Odrou 18 2 1 3 12 21:47 11
9. Blue Volley Ostrava 18 1 1 0 16 7:51 5
10. VK SOU Ostrava 18 1 0 2 15 13:51 5

VŠB - C : TJ Sokol Svinov 0:3 (-20, -23, -17)25.05.2017

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Vojta, Martin K., Adam Blok: Džjura, Petr S., Kuba Účko: Fuča
Diváci: Povzbudit nás přišla Zuzka.

Poslední zápas. Podle jeho výsledku a výsledků našich soupeřů jsme mohli skončit něco mezi druhým a pátým místem. Ale měli jsme to ve svých rukou. Proto jsme chtěli uhrát aspoň bodík nebo dva. Nakonec se zadařily všechny tři.
Do setů vstoupil vždy soupeř a my jsme ho stíhali, dohnali a v koncovce předehnali. Hráli jsme trpělivě a dobře jsme bránili. Akorát nahrávač tam občas nevěděl která bije. Naštěstí ho spoluhráči podrželi. A tak jsme hned po posledním míči mohli slavit druhé místo v soutěži!
Výborně zahrál Džjura. Dobře bránil, jistě a s přehledem pokládal míče do soupeřova pole. Taky Kuba byl v obraně i  útoku jistotou.
 
Chtěl bych poděkovat všem spoluhráčům za hru v tomto ročníku, popřát zdraví a doufám, že v novém ročníku navážeme na výkony z konce této sezóny. A samozřejmě děkuji fanynkám a fanouškům, kteří nás přišli povzbudit.
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Jan Slezák (známka 1)

TJ Sokol Svinov : TJ Sokol Hrabůvka 3:0 (20, 22, 13)11.05.2017

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Vojta, Martin K., Kuba Blok: Džjura, Petr S. Účko: Fuča
Diváci: Zapisoval Arnošt.

Čekali jsme dlouhý a vyrovnaný zápas s tradičně houževnatým soupeřem. A tak nevím jestli jsme hráli tak dobře, nebo soupeř neměl den. Každopádně po druhém setu už nebylo co řešit a třetí set byl jen formalita. 
Netradičně jsme měli celkem dobrý příjem a i v poli jsme chytli hodně míčů. S přehledem jsme si připsali 3 body a druhé místo tak máme stále ve svých rukou. Chválím všechny za zodpovědný výkon . Snad jsme ruským sázkařům nepokazili tikety.
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1)

TJ Sokol Svinov : VK Polanka nad Odrou 3:1 (-18, 16, 21, 18)04.05.2017

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Vojta, Martin K., Kuba Blok: Džjura, Petr S. Účko: Fuča
Diváci: Zapisoval Arnošt. Povzbudit přišel Vilda.

Začalo to u skříně s mysliveckým povzbuzením a diskusí, kdy jedou Martinovi vlaky. Pak už se začalo hrát. Polanka přijela v silnější sestavě než obvykle. Minulé kolo dokonce sebrali body Bělé. Zpočátku setu to bylo vyrovnané, pak jsme ale nemohli prostřelit soupeřovy bloky a soupeř útočil celkem spolehlivě. Konec setu už byl odevzdaný. Na druhý set nastoupil na smeč Kuba a do hlediště Vilda a konečně jsme začali bodovat. Společně s Fučou začali pokládat míče a to bylo znát. Soupeř pomalu ztrácel na jistotě a my jsme celkem s přehledem druhý set vyhráli. Hoši z Polanky se ale nevzdávali a další průběh zápasu byl vyrovnaný. Vítězství jsme si museli vybojovat.
Zdaleka nejlepšími hráči byli Kuba a Fuča, nejlepším divákem byl Vilda. Postupně jsme se taky začali hýbat v poli. Snad se blýská na lepší časy. 
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1-)

TJ Sokol Svinov : VK SOU Ostrava 3:0 (12, 18, 21)27.04.2017

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Vojta, Martin K., Kuba Blok: Džjura, Petr S. Účko: Fuča
Diváci: Zapisoval Arnošt.

Začalo to jednoznačně a první set jsme soupeře přejeli. Pak jsme se začali přizpůsobovat a ve třetím setu už jsme si mysleli, že se to dohraje samo. Byl to zápas o ničem. Měli bychom se vzchopit.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Jan Vondráček

SK Šenov : TJ Sokol Svinov 3:1 (22, 14, -22, 15)18.04.2017

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Vojta, Martin K., Kuba Blok: Džjura, Petr S. Účko: Fuča
Diváci: Povzbudit nás přišla Jana K.

Soupeř s extraligovým nahrávačem (sice postarším, ale pořád mladším než náš nahrávač) byl lepší. Lépe útočil, lépe blokoval (což byla vždy naše doména) a my jsme v poli nepochytali skoro nic. A Petr Štika sázel vymalované nahrávky na všechny strany. Jen dva sety byly vyrovnané. V prvním nám utekla jedna bodová šňůra, ale ve třetím se nám dařila hra bez větších výpadků.
Nejlepší výkon podal Vojta. Další pochvala patří Martinovi za narozeninovou lahvinku.
Všichni musíme zlepšit hru v poli a vykrývání smečařů a celkovou pozornost na hru. 
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1-)

TJ Sokol Svinov : Blue Volley Ostrava 3:0 (17, 20, 13)10.04.2017

Sestava: Nahrávka: Karel Smeč: Martin K., Kuba, Adam Blok: Fuča, Džjura, Petr S. Účko: Fuča, Adam
Diváci: Adama přišla povzbudit Denisa, zápis psala velmi dobře Zuzka. Děkujeme!

Rozhodčí nepřišel, a tak jsme nominovali Arnošta, který nás přišel povzbudit. Myslím, že z nás podal nejlepší výkon. Mladí hoši se snažili, přesto ale s jedním smečařem i když dobrým by nás neměli trápit. Přesto jsme se ale občas nevyvarovali výpadkům. A ty naše přítahy! Myslím, že na koukání to nebyl pěkný zápas. 

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Arnošt Fuciman (známka 1)

TJ Sokol Svinov : TJ Sokol Stará Bělá 0:3 (-25, -17, -14)06.04.2017

Sestava: Nahrávka: Karel, Said Smeč: Vojta, Kuba Blok: Džjura, Petr S. Účko: Martin K.
Diváci: Povzbuzoval Arnošt, a dvě děvčata od soupeřů. Zapisovaly Zuzka a Janča K. Děkujeme.

Arnošt nemohl hrát, ale přišel o ¾ hodiny dříve a pomohl všechno nachystat. Myslím, že bychom si všichni mohli vzít příklad. Děkujeme. 
Původně jsem chtěl hrát libero, ale ze sedmi přihlášených hráčů nás bylo na začátku prvního setu jen šest. Said přišel až deset minut po začátku.  Přesto jsme hráli dobře a se soupeřem drželi krok. Měli jsme dokonce i setbol, ale pak nám spadly hluboko do pole dva lehké servisy a set jsme prohráli.  Do druhého setu nastoupil na nahrávku Said a evidentně mu 15 minut sezení na lavičce k rozhýbání nestačilo. Měli jsme špatný příjem a tak nebylo z čeho útočit. Set jsme lehce prohráli. Do třetího setu jsme vrátili sestavu jako v prvním setu, ale i tak nám nešel příjem a soupeř získával převahu. Chtělo to nějakou změnu a tak jsem nahlásil střídání. Jenže Said zrovna telefonoval a tak „nemohl“ na hřiště. Než dotelefonoval, bylo po zápase. 
Zápas jsme soupeři darovali našim přístupem. O vítězství jsme se ani nesnažili bojovat.
A na závěr. Připomenul jsem Saidovi další zápas, že by měl přijít včas. Said odpověděl SMS, že „…v jeho věku to nemá zapotřebí…“ a z dalších zápasů se zatím odhlásil…
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1)

SK Zálom Ostrava - Zábřeh : TJ Sokol Svinov 3:2 (27, -22, 25, -22, 8)27.03.2017

Sestava: Nahrávka: Karel, Said Smeč: Martin K., Kuba Blok: Džjura, Arny, Petr S. Účko: Adam
Diváci: Povzbudit nás přišel Vilda, ale nastoupit nechtěl. Nechal nás v tom :o)

Když se podíváte na výsledky setů, tak je jasné, že jsme na vítězství měli. Zejména v prvním kdy jsme nevyužili i nějaký ten skočbol. Said nejvíc věřil Kubovi s Adamem a tak většina nahrávek šla na ně. Toho si všimli bohužel i soupeřovic blokaři a pečlivě si je hlídali. Ale hoši se s tím prali statečně a úspěšně. Když je podpořili i ostatní útočníci, měli jsme navrch. Možná nám sem tam chybělo trochu klidu, možná trochu disciplíny - podle pravidel může blokovat i nahrávač. Tiebreak už byl o ničem, když jsme se zamotali při střídání. Ale kurňa chlapi! Když vystřídáme do obrany místo nahrávače blokaře, tak musíme dát servis a ne  třímetrový aut! (To sem myslel že mě jebne).
Zdaleka nejlepšími hráči byli Kuba s Adamem. 
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1-)

TJ Sokol Svinov : TJ Kunčičky 3:1 (22, 17, -24, 18)23.03.2017

Sestava: Nahrávka: Karel, Said Smeč: Vojta, Martin K., Kuba Blok: Fuča, Džjura, Arny, Petr S. Účko: Adam
Diváci: Zapisovaly Zuzka a Janča K. Děkujeme.

Nakonec nás bylo devět, scházeli jsme se jako švábi na pivo a těsně před začátkem jsme ještě nevěděli kdo bude vlastně hrát. Vlastně jsme se ani nestačili rozcvičit. Said přišel až z úvodním hvizde a ještě k tomu bez dresu a tak jsme ani neměli libero.
Naštěstí soupeř neměl ani nahrávače a prakticky jen jednoho smečaře. My jsme se ochotně přizpůsobili jejich hře. Dokonce někteří ani nechodili na bloky. Naštěstí soupeř v každém setu pokazil 5 až 6 servisů a tak nám daroval výhru. Přes soupeřovu snahu se nám ale nepovedlo vyhrát třetí set.
Na zápas se nedalo dívat. Ani z lavičky, ani ze hřiště. 
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Radek Vítek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : VŠB - C 3:2 (17, -15, 18, -21, 12)10.11.2016

Sestava: Nahrávka: Vilda, Said Smeč: Vojta, Martin K., Kuba Blok: Džjura, Petr S., Kuba Účko: Adam Bez pozice: Karel
Diváci: Zapisovala Lea. Povzbudit přišli Zuzka, Janča K., a staronovopečený dědek Arnošt s novopečeným tatíkem. Děkujeme!

Před zápasem jsme zjistili, že máme tři plné a dvě načnuté lahve. Aktuální narozeniny slavil Kuba a Džjura, vnuka Kryštofa slavil Arnošt a ještě něco zbylo z minula. S takovou baterií se zkrátka nedá prohrát. A první set podle toho vypadal. Druhý set bohužel vypadal, jako by baterii převzal soupeř. A tak to šlo dál. Střídali jsme se v držení baterie a některé výměny opravdu stály za to. Dalo se na to dívat. V pravidelném střídání výher setů na nás vyšel tiebreak a tak jsme vyhráli celý zápas. 
Myslím, že to byl dobrý zápas, jakých by mělo být víc. Když nepočítám drobné výpadky, které k volejbalu patří, tak jsme si velmi dobře zahráli a mělo to úroveň. Takže chválím všechny za odvedenou hru obětavost i za dobrou atmosféru v týmu. Děkuji všem za reprezentaci v podzimní části soutěže a za výbornou účast na zápasech. Přál bych si, aby se hojná účast teď přenesla i na tréninky, abychom na jaře byli ještě lepší.
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1)

TJ Sokol Hrabůvka : TJ Sokol Svinov 2:3 (-22, -21, 26, 24, -10)01.11.2016

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Fuča, Vojta, Martin K., Adam Blok: Džjura, Petr S. Účko: Kuba Libero: Honza Bez pozice: Karel
Diváci: Povzbudit přišla Janča K. a hned dostala funkci zapisovatelky. Děkujeme!

Na zápas nás přišlo jako mladých myší a to ještě jedna starší Saidmyš volala, že teda nepřijde když je nás dost a nejstarší Arnomyš měla něco s packou. Na sousedním kurtu souběžně probíhal zápas Šenova s Polankou. Původně jsme si řekli, že to nebudeme dlouho protahovat. A to se nám dařilo naplňovat až do stavu 2:0 a 24:23 pro nás. To zrovna letěl míč zadarmo k nám a nad páskou nikým neblokován visel Kuba, aby ho lehce sklepl do soupeřova pole. Tu si uvědomil, že na vedlejším kurtu už před deseti minutami dohráli a že v boileru není dost teplé vody. Dále si uvědomil, že je nás hodně a ne všichni si dost zahráli. A tak míč sklepl do autu. Set jsme nakonec prohráli a jelo se dál. Ve čtvrtém setu pro změnu Péťa za stavu 23:23 po našem úspěšném bodovém zásahu usoudil, že voda v boileru je ještě vlažná a tak šel za rozhodčím, aby se udal. Prý byl v síti a bod připadl soupeři. A tak se šlo do tiebreaku a správcová haly se šla oběsit. No a jelikož se více než pět setů nehraje, tak jsme těsně před desátou skončili, jinak bychom tam hráli dodnes.
Sety měly takový zvláštní průběh. Vždy dlouhá bodová šňůra pro jedno družstvo, pak dlouhá bodová šňůra pro druhé družstvo. Jako v přípravce. Další zajímavostí byl Fučův pokyn:"Nepodávejte na č.8 má nejlepší příjem!" Jakoby ho zmagnetizoval. Od té doby šla všechna podání právě na osmičku. Teda kromě Honzy. Ten na ní nepodal ani jednou. 
Jinak to byl pěkný, dramatický  a nakonec i zajímavý zápas. A nakonec jsme měli i teplou vodu!
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1)

VK Polanka nad Odrou : TJ Sokol Svinov 1:3 (22, -18, -23, -21)21.10.2016

Sestava: Nahrávka: Fuča, Said Smeč: Vojta, Martin K., Adam Blok: Džjura, Arny, Kuba Účko: Fuča, Karel, Martin K. Libero: Honza
Diváci: Zápis psala Vojtova Maruška a povzbudit přišla Janča K. a Adamovi rodiče. Děkujeme!

První set jsme začali s Fučou na postu nahrávače, jelikož nikdo jiný nebyl k dispozici. Což o to, nahrával dobře, ale celkově to stálo za prd. Jako vždy první sety v Polance jsme spali a na a ne se dostat do hry. Pak konečně dorazil Said a my jsme mohli nastoupit s nahrávačem. Ale v podstatě se naše hra moc nezlepšila. Po šňůře našich bodů jsme si nechali nasázet šňůru od soupeře a tak pořád dokola. Na střed téměř nepřišla nahrávka a dlouhé náhry na kůl si lítaly kam chtěly, stejně jako příjem podání. No prostě jsem měl zaděláno na infarkt a šedin mi také povážlivě přibylo. Nevím jestli Adamovi rodiče nezakážou chodit s námi na volejbal. Nakonec jsme přece jen utrpěli tříbodové vítězství, ale to jsme si moc nezasloužili.
 
Pochválím tak jen Vojtu za servis a Adama za útok, kdy se párkrát blýskl před rodiči. Naopak doufám, že Said se příště vrátí ke svému standardu a hra bude přesnější a pestřejší... . A už ani nedoufám, že se nám nějak pronikavě zlepší příjem podání.
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1)

VK SOU Ostrava : TJ Sokol Svinov 0:3 (-14, -18, -20)18.10.2016

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Vojta, Adam Blok: Džjura, Arny, Martin K., Kuba Účko: Fuča Libero: Honza
Diváci: Nehrající trenér: Karel.

Soupeře jsme chtěli ještě před zápasem zastrašili množstvím, ale při osvětlení "svíčkama" na nás nebylo ani vidět.  Ale protože měl soupeř vyšší věkový průměr než my a tudíž viděl ještě větší ho... než my, celkem v pohodě jsme vyhráli. Navíc jsme v koncovkách setů vždy vytasili naše tajné eso Arnošta. Zápas byl rychle za námi.
 
Pro změnu trocha statistiky. Aspoň co sem stíhal zapisovat:
Známka za podání: 1-5(1...přímý bod, 2...účinné, 3...průměr, 4...neúčinné, 5...zkažené)/počet podání
Džjura: 2,6/11; Vilda: 2/13; Vojta 2/13; Martin: 3/10; Fuča:2,2/12; Adam: 3,5/6; Kuba: 2,5/2;
Účinnost v útoku: %/počet útoků: Džjura: 47%/10; Vilda: 100%/1; Vojta 31%/14; Martin: 36%/8; Fuča:44%/12; Adam: 34%/16; Kuba: 57/4;
 
Nejvíce příjmů podání měl logicky libero Honza a ohodnotil bych ho známkou 2. Nejvíce příjmů v poli měli asi taky logicky Fuča a Honza. Tam je těžko srovnávat, když jednou se vybírá tvrdá smeč mezi hráče, jindy míč zadarmo prstama do postavení. Jinak dobrý.
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SK Šenov 3:0 (13, 20, 20)13.10.2016

Sestava: Nahrávka: Said Smeč: Fuča, Vojta, Adam Blok: Džjura, Arny, Petr S., Kuba Účko: Fuča, Kuba Libero: Honza
Diváci: Zapisoval Arnošt, fotil Karel a zároveň oba byli v hráčské pohotovosti. Povzbudit přišla Zuzka a Eda. Děkujeme!

Na zápas jsme přišli včas a dobře naladěni. Soupeř se trousil, až se dotrousil tak tak v šesti a úplně na poslední chvíli se dostavil i rozhodčí. V tělocvičně byla celkem zima, ale dobrovolníci se mohli zahřát ve skříňce. První set byl úplně v pohodě a bez problémů. Soupeř nebyl rozehraný  a tak nám stačil průměrný výkon k hladké výhře. Začátek druhého setu nám utekl a my jsme museli dotahovat. Nicméně jsme to stihli brzy a ještě si do koncovky vybudovali pohodlný náskok. Třetí set jsme si už pohlídali a navíc jsme za stavu 24:20 nasadili náš tajný trumf, Arnošta. Soupeř byl tak překvapen náhrou na rychlík z hloubi pole 4metry, že jen tupě zíral na míč padající z Arnoštovy pravačky do pole a na naší radost.
Chválím všechny za dochvilnost a pohodovou hru.
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1)

Blue Volley Ostrava : TJ Sokol Svinov 0:3 (-19, -15, -9)06.10.2016

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Vojta, Martin K., Adam Blok: Arny, Petr S., Kuba Účko: Fuča, Kuba
Diváci: Jako nehrající trenér byl Karel a povzbudit přišla Jana K. Děkujeme!

Prvním kladem bylo, že jsem to měl do tělocvičny pěšky pět minut. Druhým kladem bylo, že Arnošt donesl ke svým 66. narozeninám láhev Myslivce. Třetím kladem bylo, že když jsme dopili láhev myslivce, tak Vojta vytáhl plaskačku meruňky. Další klady si už nepamatuju jen sem se druhý den dočetl, že jsme vyhráli. A tak snad jediným záporem bylo, že jsme do sprch museli nahatí oklikou přes dvorek. Ale to už všem kromě řidičů bylo jedno.
Mladí kluci z Blue Volley se i s trenérem snažili, ale i přes to, že jsme nebránili tak pozorně, to na nějaký větší odpor nestačilo. Ještě jim přece jen chybí nějaké ty volejbalové dovednosti. Ale když kluci vydrží a potrénují, mohlo by zase přibýt aspoň pár dobrých hráčů do našich volejbalových řad. Je dobré, že se otrkávají v naší soutěži.
Chválím hlavně Arnošta, který si počkal na svou příležitost a v každém setu ukázal, že ještě může na palubovce něco ukázat. Výtečně blokoval a spolehlivě útočil. Čímž mu touto cestou přeju ještě jednou všechno nejlepší k narozeninám a za celý tým hodně zdraví. Ať se daří Arnošte!
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Lukáš Spáčil (známka 2)

TJ Sokol Stará Bělá : TJ Sokol Svinov 3:1 (19, 26, -23, 14)27.09.2016

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Arny, Martin K., Kuba Blok: Džjura, Petr S. Účko: Karel Libero: Honza

Tradičně v Bělé už jsme byli kompletní a převlečení, když se teprve začali trousit domácí. Když se dotrousili zjistili, že nemají klíče od volejbalové skříňky. Nakonec se jí ale přece jen podařilo vypáčit a tak byla i síť i míče. 
Začali jsme špatně. Nedařilo se nám pokládat míče a soupeř v poklidu vyhrál první set. Pak už to bylo o něčem jiném. Hráli jsme pozorně a vypracovali si i nějaký náskok. A i když jsme v koncovce vedli 25:24, tak i druhý set jsme prohráli. Třetí byl stejný, jen koncovka byla pro nás. Čtvrtý set už byl opět z naší strany o ničem. špatně jsme přihrávali a nedařilo se nám v útoku. Škoda koncovky druhého setu. Mohli jsme mít aspoň bodík.  Výborně zahráli oba blokaři. Dobře bránili a spolehlivě bodovali útokem. Dalším kladem bylo, že squachová hala v Bělé má nově natřenou podlahu a místo dvou skomírajících petrolejek jsou nové zářivky, takže je na hru vidět!
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1)

TJ Sokol Svinov : SK Zálom Ostrava - Zábřeh 3:2 (-19, 24, -20, 21, 15)22.09.2016

Sestava: Nahrávka: Vilda, Said Smeč: Martin K., Adam Blok: Džjura, Kuba Účko: Fuča Libero: Karel
Diváci: Zapisoval Arnošt a zároveň byl v hráčské pohotovosti. Povzbudit přišla Jana K.

Na zápas jsme se trousili jak švábi na pivo a tak není divu, že se soupeř, který přišel včas, rozcvičil a rozehrál lépe než my. My jsme se první set hledali a to přes to, že jsme měli dvě lahvinky (Vilda a Kuba). Od druhého setu šel Fuča na účko a jakž takž jsme se začali na hřišti orientovat. Podle průběhu to vypadá, že strana u šaten je lepší, jelikož se tam vyhrává, nebo byl rozhodčí slepý na levé oko. Od třetího setu vystřídal Saida Vilda, zlepšili jsme příjem a zápas vyhráli. I když jsme v tajbrejku prohrávali 13:14 a 14:15. 
Myslím, že zápas měl velmi dobrou úroveň. Soupeř výborně útočil a podával. My musíme zlepšit příjem a taky dávat pozor na hru.Chválím všechny, zejména Vildu. Doufám, že letos odehrajeme hodně povedených zápasů.
Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Pavel Friedel (známka 1-)

TJ Kunčičky : TJ Sokol Svinov 0:3 (-22, -14, -16)14.09.2016

Sestava: Nahrávka: Vilda, Said Smeč: Fuča, Arny, Martin K. Blok: Džjura, Petr S., Kuba Účko: Adam Libero: Vojta

První zápas sezóny je prostě vždycky tahák a snad proto se nás sešlo asi tak na dva týmy. Pak jsme si už jen střihli, na které lajny se bude hrát, neb v té tělocvičně jeden prostě nikdy neví a mohl se písknout začátek. Protočili jsme se na hřišti postupně úplně všichni a některým se protočily i panenky zejména u Fučova nenadálého střídání, které lehce rozhodilo naše řady, nicméně člověk má být připraven na vše. Žádné drama se ale naštěstí nekonalo a se soupeřem jsme si poradili vcelku jednoduše. Do třetího setu nastoupila i zahraniční posila Said a každého poslal do... patřičné zóny. A i když se mnozí do svých zón rozešli s očividnou otázkou v očích, o jakých zónách že to jako mluví, postupně jsme se na hřišti našli a hra měla hezkou úroveň.

Sepsal(a): Petr S.