TJ Sokol Svinov B (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 3:2 (-13, 19, -16, 17, 14)07.10.2020

Sestava (domácí): Bez pozice: Olga, Martina J., Irena, Marie, Veronika, Renata, Helena Sestava (hosté): Smeč: Ebik, Kačka, Zuzka C., Lenka Blok: Helča, Pavla, Adéla, Hanka
Diváci: Rodinka Vitalová (Miruška, Lukáš, Vašík a Kvido)

K zápasu jsme nastupovaly zvesela, jednak že se zase po dlouhé době setkáváme všechny svinovačky, a také za přispění Arnoštovy zdravice v podobě lahve Metaxy u příležitosti jeho kulatin (mám pocit, že mu bylo 40?). No a jako bychom tušily, že je to zase na dlouho náš poslední zápas, museli jsme si ho užít do poslední chvilky. Po prvním setu to vypadalo, že nás áčko spláchne ve třech setech a pošle do šaten bez kapky potu, ale podařilo se nám situaci zdramatizovat a nakonec to byla pětisetová bitva a v tiebreaku nejtěsnější možný výsledek v náš prospěch.

Sepsal(a): Marie

Tento zápas se vydařil. Bylo veselo, nejen proto, že jsme průběžně požívaly  výtečný „doping“ od Arnošta k příležitosti jeho narozenin (čímž mu moc děkujeme a dodatečně mu přeji VŠE NEJLEPŠÍ za nás všechny), ale také proto, že mnoho z nás tento zápas prožíval také z pohledu aktuálního celorepublikového „covidního“ dění, kdy bylo jasné, že se jedná zase na dlouhou dobu o náš poslední volejbalový zápas.

V prvním setu jsme se do soupeře opřely s velkou vervou, ale po té jsme se trošku začaly ztrácet a zvolnily jsme na tempu. Hra nebyla dle našich představ ani v dalších setech, kdy se nám nedařilo položit balón a zabodovat.

Různorodost a „vlnitost“ našeho výkonu  samozřejmě odpovídala  různorodosti skladby naší sestavy -  ta se s každým setem mění proto, že razíme strategii, která považuje za důležité si zahrát, nikoli vyhrát, vystřídají se tedy všechny hráčky. To ale s sebou nese určitá úskalí, se kterými se musíme vypořádat, protože si vlastně každý set zvyká každá z nás na hru s novými spoluhráčkami.

Soupeřova „šestka“ byla naopak víceméně stabilní a hrála si tak svou hru pevně ve svých kramflecích. Došly jsme až do tiebreaku, který jsme nezakončily úspěšně a mnoho z nás bojovalo se svědomím, jestli nemělo opustit hrací plochu a sednout si raději na lavičku dokud byla ještě naděje vyhrát. Je to ale teamová hra a na vině je vždy celý team – a na tom jsme se naštěstí všechny shodly :).

Sepsal(a): Pavla
Rozhodčí: Petr Prusek

VK Baška : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-14, -21, -17)17.09.2020

Sestava: Bez pozice: Martina J., Irena, Marie, Veronika, Karolína, Renata, Helena
Diváci: Kotel ve složení Karolína-Karolínka

Na první zápas sezony jsme vyrážely natěšené po dlouhé pauze a s respektem k silnému soupeři. Někdo však na začátku zahlásil: "Holky klid, vždyť je to jen Baška," a tak se taky stalo. Celkem rychle a přesvědčivě jsme soupeře rozdrtily 3:0 a jen ve druhém setu to chvilku vypadalo, že se štěstí obrátí. Ke skvělému výkonu pomohl i divácký kotel ve složení Karolína-Karolínka.

Rozhodčí: Rudolf Šrámek