3 Sportovní klub Zálom Ostrava - Zábřeh 7 4 0 2 1 610:581 14
4 VK Polanka nad Odrou, z.s. 5 4 0 0 1 429:364 12
6 Vysokoškolský sportovní klub VŠB - TU Ostrava 6 2 0 0 4 458:516 6
8 Sportovní klub Šenov, z.s. 6 0 1 1 4 449:539 3
9 TJ Kunčičky, spolek 5 0 0 0 5 324:422 0
10 TJ SOKOL Hrabůvka, z.s. 0 0 0 0 0 0:0 0
11 Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská Univerzita, z.s. 0 0 0 0 0 0:0 0

TJ Sokol Svinov : SK Šenov 3:0 (16, 18, 17)11.11.2021

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Karel, Kuba, David Blok: Fuča, Džjura, Aleš Účko: David M. Libero: Vojta Bez pozice: Honza
Diváci: Povzbudit přišla Dejvova dívka i s budoucím přírůstkem a dcera Terezka od Davida M. psala zápis. Děkujeme!

Přišli jsme hrát do haly a soupeř do školní tělocvičny. A protože na vzdálenost 291metrů se hraje přece jenom obtížně (ne každý tak daleko dopinkne), přesvědčili jsme soupeře aby přišel za námi. To už jsme mezitím po urgencích od rozhodčího postavili i empire. Zkrátka po více než roce jsme hráli „doma“. A tak jsme si to užili, jak říkají vrcholoví sportovci. My jsme hráli dobře a soupeř byl po 291 metrů dlouhé cestě asi trochu unaven. Za celý zápas jsme neprohrávali a celkem v pohodě jsme si zápas hlídali.
Chválím všechny za týmový výkon a přístup k zápasu.

Sepsal(a): Karel
Rozhodčí: Ivan Štefek (známka 1)

VK SOU Ostrava : TJ Sokol Svinov 0:3 (-21, -23, -14)26.10.2021

Sestava: Nahrávka: Vilda Smeč: Daniel, David Blok: Džjura, Karlos Účko: David M. Libero: Karel
Diváci: Náhradník Honza.

Hurá, je to tu. Poprvé letos jsme bodovali! To co nám v minulých zápasech nešlo – koncovky, to jsme konečně překlopili v prvních dvou vyrovnaných setech na svou stranu. Třetí už byla brnkačka, jelikož soupeř nekladl velký odpor. Hráli jsme v Sokolovně ve Vratimově, kde SOU našlo azyl po dobu rekonstrukce jejich domovské tělocvičny.
Dneska bych pochválil Davida K. za hru v poli i na síti, dále všechny blokující hráče a taky jsme měli celkem slušný příjem což nesvědčilo Vildovi, který má nejlepší nahrávky z pokažených příjmů :o)
Vlastně jsme vyhráli 4:0, protož někteří ještě zůstali na jeden tréninkový vítězný setík po zápase.

Rozhodčí: Rudolf Šrámek (známka 1)

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov 3:0 (21, 21, 15)19.10.2021

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, Kuba, Daniel, David Blok: Džjura, Karlos Účko: David M. Libero: Karel

Opět jsme se sešli v hojném počtu stejně jako soupeř posílený o 4 hochy z kraje. Ten nám už při rozehrávání dával najevo, že nás chce vybouchat z haly. Ale my jsme se nedali a až do stavu 18:15 jsme byli lepší. Pak jsme ale dostali 6 bodů za sebou a set byl v troubě. Trochu ve skleslé náladě jsme zahajovali druhý set, ale kupodivu to bylo opět vyrovnané a sem tam jsme o bodík až dva vedli. Ale když přišla naše oblíbená koncovka, opět jsme nebyli schopni bodovat a opět trouba.  Do třetího setu jsme byli ještě skleslejší a odevzdaným výkonem jsme se dostali do trouby velmi rychle.
Po zápase nám nebylo do zpěvu, ale nebylo to tak hrozné jak to vypadá. Soupeř byl opravdu nabušený a dvakrát jen tak tak spadl z lopaty. Pochválil bych Džjuru za bloky a útok na 60%, Davida M. za servis, kdy dal asi 6 es. Za servis chválím podmínečně i Honzu, když potrénuje servis po timeoutu :). A taky účast. Ještě abychom se v tak hojném počtu scházeli na tréninku.

TJ Sokol Stará Bělá : TJ Sokol Svinov 3:1 (23, -24, 24, 20)05.10.2021

Sestava: Nahrávka: Soki Smeč: Vojta, David Blok: Fuča, Džjura, Karlos Účko: David M. Libero: Karel
Diváci: Jako náhradník byl připraven Aleš. Povzbuzoval Arnošt.

Po delší době jsme se opět sešli ve Squash centru ve Staré Bělé. A začátek byl optimistický, jelikož Arnošt vytáhl lahvinku ke svému výročí. První set byl vyrovnaný, ale soupeř měl vždy o jeden až dva míče navrch a to si přinesl až do koncovky. Druhý set byl opačný. Mírně navrch jsme měli my, ale soupeři se podařilo v koncovce vyrovnat. Na pomoc si přivolali úklidové komando a se smetáky a lopatami se nás pokusili rozhodit. Přesto jsme set urvali pro sebe. Třetí set se vyvíjel velmi dobře. Zásluhou dobré hry a zejména Honzova nepříjemného podání jsme si vytvořili až osmibodový náskok.  O ten jsme však kvůli špatnému příjmu přišli a koncovku jsme nezvládli. Škoda, to se asi lámal chleba. A tak jsme místo prvních letošních bodů ostrouhali. Čtvrtý set měl soupeř mírně navrch a ač jsme mohutně dotahovali a dotáhli, soupeř už si nenechal vítězství uniknout.
Přesto si myslím, že to byl dobrý zápas a i my jsme hráli dobře. Místy jsme měli výpadky na příjmu a od konce třetího setu nám i docházely síly – útoky už nebyly tak razantní a přesné. Třeba to na tréninku dopilujeme (když teda budeme chodit). Pochvala Arnoštovi za povzbuzování a za lahvinku.

Rozhodčí: Petr Košnovský (známka 1)

SK Zálom Ostrava - Zábřeh : TJ Sokol Svinov 3:1 (19, -18, 20, 23)13.09.2021

Sestava: Nahrávka: Fuča, Vilda, Karel Smeč: Bob, Kuba, David M. Blok: Borec, David, Karlos
Diváci: Povzbuzoval Arnošt.

Po roční covidové pauze jsme se sešli v hojném počtu, jelikož nám přibyli noví členové. Hrabůvce se nepodařilo sestavit družstvo na soutěž a tak čtyři hráči přestoupili k nám. K zápasu bylo připraveno nastoupit 9 kousků, takže bylo těžké někoho posadit na lavičku. Nicméně během zápasu postupně odstoupili Bob a Vilda kvůli zdravotním problémům. Vilda to aspoň kompenzoval lahví Myslivecké k narozeninám.
Hra vypadala tak jak vypadala. Nebyli jsme sehraní a ani při zápase jsme se nestačili sehrát, jelikož nás bylo hodně a sestava se měnila. Navíc v tělocvičně bylo dusno a potili jsme se jako „svině“, ale to měl soupeř stejné.
Upřímně si nedovedu představit, jak budeme hrát soutěž dále. Je nás na soupisce 18 a když většina přijde na zápas, tak bude i většina lidí otrávená že nehraje. A jsem zvědav, jestli i v takovém počtu budeme chodit na tréninky, nebo se opět honit dva na dva nebo tři na tři. Nicméně jsem rád, že se po roční pauze zase něco děje a doufám, že nám to zase nějaký magor nezarazí.