1 VK Polanka nad Odrou, z.s. 7 6 0 1 0 616:483 19
2 VOLEJBALOVÝ KLUB BAŠKA 5 2 2 0 1 442:383 10
3 TJ Sokol Bohumín 5 1 3 0 1 454:463 9
4 TJ Sokol Svinov B 4 2 0 2 0 386:343 8
5 Tělocvičná jednota Sokol Poruba 6 1 1 3 1 554:569 8
6 Volejbalový klub Vratimov 7 1 1 2 3 617:656 7
7 Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská Univerzita, z.s. 4 0 1 1 2 330:371 3
8 TJ Sokol Svinov A 4 1 0 0 3 284:344 3
9 TJ Sokol Fryčovice, z.s. 4 0 1 0 3 274:345 2

VK Baška : TJ Sokol Svinov B 3:2 (-14, 23, 16, -23, 12)18.11.2021

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

V rámci minimalizace počtu rizikových kontaktů jsme se pro jistotu sešly pouze v počtu šesti kusů. Soupeřky byly stejně uvědomělé, takže jich taky bylo jen 6. Jestli to tak půjde dál, tak asi založíme beachovou podsoutěž...Bylo nás tedy celkem málo a Iren se navíc vrátila po bodnořezném zranění horní končetiny. Věděly jsme tak, že nejsou síly nazbyt. Proto jsme utkání pro jistotu dovedly až do pátého setu. Nakonec rozhodlo skvělé podání soupeřek a náš horší příjem. Do příště to potrénujeme a sérii prohraných tiebreaků snad zlomíme!

Sepsal(a): Renata

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov B 3:2 (17, -14, -23, 26, 18)09.11.2021

Sestava: Nahrávka: Marie, Veronika, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Marie

Jedny chybějící tenisky, šlápnutí do hovínka, „zapomenuté“ oznámení soupeřů o posunutí začátku utkání a pohmožděné rameno jako bonus. Jak tenhle zápas skončil je asi jasné hned ze startu, ale urvat porážku nebylo tak snadné, jak se zdá. Museli jsme složitě vyhrát dva sety (což se nám díky skvělým servisovým Maruščiným šňůrám povedlo) a ještě k tomu do úmoru bojovat v tom pátém. A ten stál fakt za to. Nepamatuju si, kdy by našim společným přáním byl hlavně konec (namísto výhry). Ale ono se skoro o půl jedenácté večer blbě blokuje a smečuje. Pro nás byl problém už i se správně otočit! A tak jsme to v Bohumíně po bojovném výkonu zabalily s jedním bodem v kapse, což nás trochu mrzelo, ale hlavně, že byl konec...

USK Slávie OU Ostrava : TJ Sokol Svinov B 1:3 (22, -14, -16, -22)20.10.2021

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marci

Smeč: hbitá Iren, nekompromisní Oli

Blok: i na náhře dobrá Marťa J., univerzální Marci

Náhra: přesná Miruš, Renata pod ním, Verča Pracná i Štrbová

Druhý zápas. Soupeřky kladly odpor ještě před začátkem, neboť počet nástrah jejich domovské haly narůstá s jejím věkem. Nakonec jsme i po tmě našly vchod a na hřišti jsme se tak sešly ve šťastném počtu sedmi bojovnic. V prvním setu byly soupeřky lepší - chytrými úlivkami za blok ale i úspěšným blokem získaly sadu pro sebe. Pak už však začaly probublávat naše přednosti. Iren prolomila svůj letitý odpor k podání v této hale a sázela to tam jak vajíčka na omeletu. Marťa pro změnu opakovaně naznačovala, že letos cílí na ocenění „nahrávka roku“ a to i přesto, že byla na bloku. Nejen díky tomu, se druhý set připisoval na naši stranu. Další sada se nesla v podobném duchu a nejen díky tomu, že Verča byla „pod ním“, jsme mohly slavit vedení 2:1. Ve čtvrtém setu už šlo o všechno. Soupeřkám fandil známý ostravský hledač mladých talentek Renda, ale ani to nepřineslo do jejich týmu potřebný klid. Mírná nervozita však panovala i na naší straně. Paradoxně tak docházelo k situacím, které u nás nejsou časté – pro jeden míč se sešlo až 5 hráček najednou, což bohužel není žádoucí…Nakonec jsme se však zkoncentrovaly a napínavou koncovku získaly v náš prospěch. Byla to super hra s třešničkou navrch – 3 body jsou naše!

Rozhodčí: Petr Košnovský

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-20, -25, -9)06.10.2021

Sestava (domácí): Nahrávka: Jana D., Marťa Smeč: Hanka, Zuzka C., Lenka Blok: Pavla, Adéla Sestava (hosté): Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

Už ze sestavy je jasné, že naše vyhlídky nebyly  příliš optimistické. První set jsme se sehrávaly, ale nakonec podlehly Jediný, kdo nás podržel byla Lenka, která jediná hrála výborně, ale sama na dobře hrající Béčko nestačila. V druhém setu jsme se chytly a celý set až do koncovky vedly. Ale závěr jsme nezvládly a vlastními chybami prohrály 25:27. A to nás asi zlomilo a ve třetím setu uhrály pouze 9 bodů.. Nešlo nic, hlavně příjem a když už jsme balon udržely ve hře, neuměly jej položit. Tak snad do třetice to vyjde.

Sepsal(a): Jana D.

Kdo by to byl řekl, že derby mezi A a B týmem na podzim 2020 bude téměř na rok posledním zápasem vůbec! Naštěstí se situace trochu zlepšila a my jsme se mohly znova utkat v naší domácí svinovské tělocvičně. Stačilo jen vyplnit, kdo ne/podstoupil vakcinaci a šlo se na věc. Proočkovanost našeho týmu je vysoká a tak jsme byly napjaté, jestli se projeví slibovaný účinek. V očkovacím centru kromě rychlejšího internetu mluvili o zlepšení pohybu v poli, zvýšené psychické odolnosti a dělové ráně na servise. To první se projevilo hned na úvod, kdy i přes kvalitní útok áčka připadlo vítězství setu našemu týmu. To druhé bylo patrné v další sadě, kdy jsme nevzdaly, a dokázaly otočit i ze stavu 20:24. A to třetí bylo klíčem k úspěchu v posledním setu, kdy nás neskutečně drželo podání. Takže ano, funguje to! A my jsme tak udělaly vítěznou tečku za dalším svinovským derby.

Hlavně jsme však byly rády, že se i s áčkem zase vidíme. Taky jsme přivítaly novou hráčku Marcelku, tak snad s námi vydrží, protože je dobrá J-svoji ostrou smeč předvedla hned několikrát! A velkou měrou se na celém výsledku podílely neúnavné fanynky Radka a Lenka-děkujeme!

Poznámka "71" - foto z derby zajistil obětavý Karel a jelikož to bylo 6.10, tak holky udělaly krásným zápasem radost přítomnému jednasedumdesátníkovi.

Rozhodčí: Petr Prusek (známka 2)