TJ Sokol Svinov B (Ženy)

Z V3 V2 P1 P0 S B
1 VK Polanka nad Odrou, z.s. 15 9 4 1 1 1418:1176 36
2 TJ Sokol Svinov B 14 7 1 5 1 1281:1136 28
3 VOLEJBALOVÝ KLUB BAŠKA 12 5 3 2 2 1096:1029 23
4 Volejbalový klub Vratimov 13 4 3 2 4 1195:1198 20
5 TJ Sokol Bohumín 12 3 4 2 3 1041:1076 19
6 TJ Sokol Svinov A 14 3 2 3 6 1148:1233 16
7 Tělocvičná jednota Sokol Poruba 14 3 1 5 5 1224:1296 16
8 TJ Sokol Fryčovice, z.s. 13 2 3 0 8 946:1072 12
9 Univerzitní sportovní klub Slávie Ostravská Univerzita, z.s. 13 1 2 3 7 1062:1195 10

TJ Sokol Fryčovice : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-11, -10, -15)09.05.2022

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Olga, Helena Blok: Martina J., Marci

Navigace jsou prostě na ho.no. Ale naštěstí existují ještě Mapy.cz, takže jsme do Fryčovické haly nakonec trefily. Už nikoho nepřekvapí, že nás bylo přesně šest (což je pořád lepší, než kdyby nás bylo pět!). Tento počet se později ukázal jako optimální. Měly jsme totiž narozeninové slavení. Takže bylo Prosecco. A jak praví matematické zákony - čím méně lidí, tím více doušků na jednoho!

Popřály jsme tedy Ole i Marti a pustily jsme se do hry. První set byl zahřívací, ale šlo nám to celkem dobře. Soupeř měl problém především s odehráním druhého míče. Nikomu se do něj nějak nechtělo. My jsme navíc neusínaly na vavřínech a s klesajícím obsahem sektu v lahvi překvapivě rostla i kvalita naší hry. Jen ve třetím setu nás na chvíli rozhodilo podání fryčovické matadorky Blanky. Rychle jsme proto zamířily na lavičku, kde jsme si přihnuly a nápor soupeřek jsme pak poměrně snadno opět zkrotily na únosnou míru. Za necelou hodinu tak nebylo do čeho pinknout a tři body byly naše. O to více času jsme měly na hledání cesty zpátky domů…

Rozhodčí: Rudolf Šrámek

TJ Sokol Svinov B : VK Baška 3:2 (22, 16, -10, -22, 8)27.04.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Helena, Marci Blok: Martina J., Marie

No tak my jsme ten tiebreak konečně zase jednou vyhrály! Ale taky jsme si musely pořádně máknout…Bylo k tomu třeba několik neuvěřitelných zákroků:

Marcelka - dokonalý doběh těsně za blokařku, čímž vybrala i nemožné (ikdyž u toho občas zakopla o svou vlastní nohu)
Hela - čím horší náhra, tím lepší smeč a ještě k tomu sóloblok, čímž zneškodňovala jak soupeřovo sebevědomí, tak smeče s bodovým potenciálem
Miri - doběhla si klidně i na druhou stranu hřiště, aby mohla nahrát (i s pochroumaným zápěstím)
Marťa – na síti skákala jako klokan – hned blok, hned smeč + mentální podpora
Maruška – kvalitní podání, spolehlivý dvojblok, ozvučení haly - znáte ten zvuk kůže spalující se o parkety?
– uplně debilní nápady dávat na druhou přes a tím ukončovat slibně rozehraný čtvrtý set…

Celkově to byl jeden z nejhezčích a nejbojovnějších letošních zápasů. První dva sety jsme byly na koni my, ve třetím a ve čtvrtém zase neuvěřitelně zabrala Baška. V pátém jsme už však zkušeně použily peřinu (naše zaběhnutá taktika využívající soupeřovy nevědomosti a našeho dělového servisu v kombinaci s nechytatelnou smečí, čímž lze efektivně dosáhnout značného bodového náskoku v náš prospěch) a vítězství bylo naše. 

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Petr Prusek

VK Vratimov : TJ Sokol Svinov B 3:2 (-22, 20, -22, 17, 10)12.04.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Veronika

Po necelém týdnu bylo opět třeba porovnat formu s Vratimovem. A protože Marťa byla trochu nachlazená, a tak spěchala domů, rozehrál se první set hned pěkně zostra. Zápal do hry byl tak intenzivní, že nebohé blokařky i smečařky šly i při nepřesné nahrávce do každého, sebevíc k síti nalepeného, míče. A to se Vratimovu vůbec nelíbilo! Nelíbilo se jim to tak moc, že sprostá slova k nám lítala jedno za druhým. A to se zase nelíbilo nám - některým se z toho až natahovalo…Protože však Marťa chtěla mít rychle dohráno, proběhla jen krátká výměna názorů a první set jsme uzavřely vítězně.
Náš již tradiční počet šesti hráček neumožnil žádné velké střídání, což však nahrávalo tomu, abychom měly brzo konec a Marťa mohla jít domů. Bohužel jsme této početní výhody nevyužily a druhý set získaly soupeřky. Stalo se tak i přesto, že Verča prožívala své Nagano. Měla neskutečnou formu a přes její bloky neprošlo téměř nic!!! S takovou se bude muset se svým obvyklým postem nahrávačky brzy rozloučit. Verčo, pozor na to :).
Třetí i čtvrtý set potvrdily, že se vyhrává pouze na pravé straně hřiště. A tak, protože jsme věděly, že Marťa chce být doma co nejdřív, nepromarnily jsme šanci zahrát si i tiebreak. Ten se pro nás na začátku vyvíjel dost tragicky. Naštěstí jsme se pak přesunuly na vyhrávací stranu a nějaké body jsme ještě urvaly. Na vítězství to však už nestačilo a tak jsme aspoň udělaly radost Martě, která mohla jít konečně domů…

Sepsal(a): Renata

TJ Sokol Svinov B : VK Vratimov 3:1 (-18, 23, 16, 6)06.04.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Helena Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Marie

Na zápas jsme se sešly opět v těsně hratelném počtu šesti hráček a tak jsme pátraly po někom, kdo by nám zápas zapsal. Kupodivu se vcelku ochotně nabídl jeden z našich více či méně pravidelných sázkařů - tipařů (nevím, jestli hoši budou ještě chodit).
Soupeř nás v prvním setu překvapil kvalitním servisem a mnoha důvtipnými úlivkami. Naštěstí v nás nezlomil odhodlání zvítězit a ve druhém setu jsme zlepšily příjem, lépe jsme se vykrývaly a také útočily (Marcelka předvedla několik exkluzivních ran po lajně a dokonce si troufla na svou velice neoblíbenou trojku). Helenka zase zavzpomínala na svou slavnou kariéru nahrávačky a Miruš si zavoláním na míč "ANO" zřejmě vybavila jedno notoricky známé volební heslo... A opravdu, v dalších setech bylo líp.
Soupeř prostřídal několikrát celou lavičku, ale ani to nepomohlo a díky tvrdému servisu ve třetím a čtvrtém setu se vratimovská hra začala rozpadat jako domeček z karet a my jsem se radovaly ze zasloužené výhry.

Sepsal(a): Martina J.

TJ Sokol Svinov B : USK Slávie OU Ostrava 2:3 (-23, 12, -18, 9, -13)30.03.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Helena, Marci Blok: Martina J., Marie
Diváci: Luki, Kvido a Irenka

Tento zápas začal osvětou. Hráčky-matky proškolily ostatní členky týmu v oblasti mládeží aktuálně používaných amerikanismů. Některé z nich se ujaly…

Nejdřív to vypadalo, že soupeřky nedorazí a my tak budeme pouze chillovat. Po úspěšné navigaci se však všechny našly a poprvé tak mohly pocítit vůni naší „nové“ haly – byly přímo ohromeny! Ale nebyl čas na komplimenty, začalo se hrát…První set jsme se snažily celkem tryhardit, ale ani to nestačilo. Nakonec jsme těsně prohrály. Ve druhém setu jsme si řekly, že takhle teda NO, a zkusily jsme si udělat náskok alespoň 5ti bodů. Plán začal vycházet a díky tomu byl druhý set náš – YES! Taktiku jsme si oblíbily tak, že dokonce získala krycí název („peřina“). Proto jsme se snažily aplikovat ji i ve třetím setu. To by ale protivnice nesměly mít na své straně smečařku, která nám sázela jeden bod za druhým (smeče, úlivky, servisy…). OMG, toto ne! Třetí set jsme proto spíše hodily za hlavu a soustředily se na složité rozhodování o tom, jakou stranu si vybereme, až budeme hrát set pátý. A to i přesto, že nás čekal teprve ten čtvrtý! Úvahy to byly trochu předčasné, ale vzhledem k zamýšlenému znovupoužití „peřiny“ ne zcela zcestné. Taktika naštěstí znova zafungovala, my jsme si vytvořily náskok a pátý set se stal skutečností. V něm se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Byly jsme v čele i 13:12, ale soupeřky nás nakonec udolaly. Naši fanoušci (Luki, Kvido a Irenka) vykřikovali WTF!!? Ale nedalo se svítit. Arnoštovi jsme tak k svátku nakonec poslaly jen jeden bodík, ale lepší než nic!

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Petr Prusek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Bohumín 3:1 (26, -17, 17, 18)23.03.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Marie

Dnešní zápas sliboval po podzimní zkušenosti hezkou hru a tuhý boj. A jako bylo to tam! V prvním setu spíš na naší straně, protože soupeřky byly zřejmě zaskočené přímočarostí naší hry. Příjem – náhra - směč a není co řešit. Na druhé straně to byla samá kombinace, trojky, přeběhy, až z toho byly spíš zmatky a nedoběhly. Ve druhém setu se však protivník, i vzhledem k soustavnému koučování jejich trenéra více sladil a hezkou hrou nás přetlačil. My jsme se však nenechaly rozhodit a vyrovnaným výkonem se nám podařilo vyhrát třetí i čtvrtý set. Příjemný pocit po zaslouženém vítězství nám však nakonec trochu pokazil právě trenér Bohumína. Zřejmě nechtěl vyčítat prohru svým holkám a tak v zámezí naznačoval, že jsme se vědomě neotočily a máme tak snad samy na sebe podat nějakou stížnost, nebo dokonce navrhnout dodatečné opakování celého setu. No, toto jsme neučinily, ale přísaháme zde na rypák svinovského prasete, že pokud se tak stalo, tak to bylo nezáměrně a jediný, kdo to tak mohl prověřit, jsme nebyly my, ale rozhodčí. A taky slibujeme, že se každá budeme doma tréninkově točit (kolem sporáku, pračky a dalších protivníků) tak, abychom to příště měly stoprocentní!

Sepsal(a): Renata

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Svinov A 0:3 (-18, -21, -18)16.03.2022

Sestava (domácí): Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Veronika Sestava (hosté):

Jaro - konec kovidových omezení a druhá část sezóny je tu. A hned na úvod zápas s Áčkem. No paráda! Tíží nás tak jen jediný problém, a to velké množství lyžařek v našem týmu a tím pádem i lehký nedostatek hráček. Šest nás sice je, ale musela proběhnout drobná improvizace v postech. Chvílemi se zdálo, že by to mohla být i výhoda (když soupeř nevěděl, od koho má tu smeč do debla čekat), ale většinu času nám to způsobovalo lehké zmatky. Navíc Áčko mělo skvělé pole a tak bylo těžké vůbec něco položit. Marťa, toho dne přezdívaná Volodymyr, nás tak musela řídit více, než obvykle. Ani její motivační proslovy však nepomohly (asi by potřebovala ještě zelené tričko a lehké strniště), atak jsme prohrály jednoznačně 0:3. Dneska to prostě nešlo, tak snad příště!

Sepsal(a): Renata

Sestrovražedný souboj sezóna 2021/2022 díl II.

Přišel ten den, kdy sestry Sokolky měly změřit své síly. „A“ vyhlíželo zápas jako existenční a patřičně se na něj připravilo a „B“, alespoň dle svého vyjádření, to pojalo stylem pojďme si parádně zahrát.

Již v 1.setu se projevila výhoda „A“, který měl jednoho fanouška, který svým dětským hláskem: „Modré svině“ mohutně burcoval k životnímu výkonu (hlavně svou maminku). A opravdu první set jsme zvítězily s náskokem 7 bodů. 

Ve druhém setu došlo k mnohým nedorozuměním mezi týmy na jedné straně a rozhodčím na straně druhé. Největší  neshoda byla u úžasné rybičky Janči Opic, která byla rozhodčím vyhodnocena jako neúspěšná. A když toto bylo zopakováno ještě 2x, tak náš tým usoudil, že k výhře nám bude stačit i výkon bez parádiček a stav 25:21 nám dal za pravdu.

Před třetím setem jsme vzpomněly, že posledně jsme právě neuváženým střídáním prohrály třetí set a následně celý zápas a tak jsme nechaly vítěznou sestavu a vyplatilo se to! Třetí set jsme vyhrály ve stejném poměru jako první 25:18 a tři body jsou naše.

Sepsal(a): Zuzka C.

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Poruba 3:1 (-23, 21, 16, 16)23.02.2022

Sestava: Nahrávka: Mirka, Renata Smeč: Helena, Marci Blok: Martina J., Marie

Zápasu předcházely již tradiční obstrukce. Do poslední chvíle totiž nebylo zřejmé, jestli nás bude alespoň 6. Nakonec nás však zachránila Maruška, která dorazila i přes lehčí indispozici. Proto jsme ji musely moc ocenit, atak jsme ještě před začátkem zápasu dodatečně oslavily její loňské půlkulaté narozky. Na 35 vypadá furt dobře, že!? Pak už se šlo na věc. První set byl z naší strany velice nervózní. Scénářem připomínal název filmu Padesátkrát a stále poprvé. Na naši stranu padal jeden kraťas za druhým a my ne a ne hodit rybu, rozběhnout se, prostě to vybrat. Po prohrané koncovce jsme proto musely vzpomenout na Irču. „Kéž by tu byla“, znělo z našich úst, „ta by to měla“, pokračovaly další. Neopomenuly jsme ani Verču: „ty její nohy velikosti č.4 by stály přímo pod míčem“. To nás povzbudilo a další sety už byly v naší režii. Hodně nám pomohly servisové šňůry a Marcelčina zlatá ruka. Ta holka dá snad všechno! Nakonec jsme tak vyhrály 3:1 na sety a body byly naše. Dobře jsme si zahrály!

PS: Ještě musíme pochválit Marťu, která splnila všechny administrativní povinnosti.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

TJ Sokol Svinov B : TJ Sokol Fryčovice 3:0 (16, 13, 18)02.02.2022

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Marie

Na zápas s magickým datem 2.2. 2022 jsme se sešly v hojném počtu šesti hráček. Po drobných problémech s natahováním sítě, nastavováním sloupků a marného hledání někoho, kdo by zápas zapsal, jsme se s chutí pustily do hry. Vyzkoušely jsme si nové pokyny - zejména "zůstaň" se stal velmi oblíbeným.
Soupeřky z Fryčovic nekladly velký odpor a tak jsme po třech poměrně jednoznačných setech oslavily výhru i před zraky později dorazivší a ochotně zapisující Irenky.

Sportu zdar, Covidu zmar.

Sepsal(a): Martina J.

TJ Sokol Svinov B : DTJ Polanka nad Odrou 2:3 (-23, 24, -23, 21, -7)08.12.2021

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marci

Rok 2021 jsme uzavřely s Polankou. Hra to byla napínavá-však taky první tři sety skončily nejmenším možným rozdílem dvou bodů. Každý chvilku tahal pilku (jak by řekli naši polští sousedé), ale v pátem setu si ji pro sebe urvaly soupeřky a nakonec tak zvítězily 3:2 na sety. My jsme ale nesmutnily a alespoň jsme opožděně popřály Irči k významnému jubileu. 

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Ivan Štefek

VK Baška : TJ Sokol Svinov B 3:2 (-14, 23, 16, -23, 12)18.11.2021

Sestava: Nahrávka: Veronika, Renata Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

V rámci minimalizace počtu rizikových kontaktů jsme se pro jistotu sešly pouze v počtu šesti kusů. Soupeřky byly stejně uvědomělé, takže jich taky bylo jen 6. Jestli to tak půjde dál, tak asi založíme beachovou podsoutěž...Bylo nás tedy celkem málo a Iren se navíc vrátila po bodnořezném zranění horní končetiny. Věděly jsme tak, že nejsou síly nazbyt. Proto jsme utkání pro jistotu dovedly až do pátého setu. Nakonec rozhodlo skvělé podání soupeřek a náš horší příjem. Do příště to potrénujeme a sérii prohraných tiebreaků snad zlomíme!

Sepsal(a): Renata

TJ Sokol Bohumín : TJ Sokol Svinov B 3:2 (17, -14, -23, 26, 18)09.11.2021

Sestava: Nahrávka: Marie, Veronika, Renata Smeč: Olga, Marci Blok: Martina J., Marie

Jedny chybějící tenisky, šlápnutí do hovínka, „zapomenuté“ oznámení soupeřů o posunutí začátku utkání a pohmožděné rameno jako bonus. Jak tenhle zápas skončil je asi jasné hned ze startu, ale urvat porážku nebylo tak snadné, jak se zdá. Museli jsme složitě vyhrát dva sety (což se nám díky skvělým servisovým Maruščiným šňůrám povedlo) a ještě k tomu do úmoru bojovat v tom pátém. A ten stál fakt za to. Nepamatuju si, kdy by našim společným přáním byl hlavně konec (namísto výhry). Ale ono se skoro o půl jedenácté večer blbě blokuje a smečuje. Pro nás byl problém už i se správně otočit! A tak jsme to v Bohumíně po bojovném výkonu zabalily s jedním bodem v kapse, což nás trochu mrzelo, ale hlavně, že byl konec...

Sepsal(a): Renata

USK Slávie OU Ostrava : TJ Sokol Svinov B 1:3 (22, -14, -16, -22)20.10.2021

Sestava: Nahrávka: Mirka, Veronika, Renata Smeč: Olga, Irena Blok: Martina J., Marci

Smeč: hbitá Iren, nekompromisní Oli

Blok: i na náhře dobrá Marťa J., univerzální Marci

Náhra: přesná Miruš, Renata pod ním, Verča Pracná i Štrbová

Druhý zápas. Soupeřky kladly odpor ještě před začátkem, neboť počet nástrah jejich domovské haly narůstá s jejím věkem. Nakonec jsme i po tmě našly vchod a na hřišti jsme se tak sešly ve šťastném počtu sedmi bojovnic. V prvním setu byly soupeřky lepší - chytrými úlivkami za blok ale i úspěšným blokem získaly sadu pro sebe. Pak už však začaly probublávat naše přednosti. Iren prolomila svůj letitý odpor k podání v této hale a sázela to tam jak vajíčka na omeletu. Marťa pro změnu opakovaně naznačovala, že letos cílí na ocenění „nahrávka roku“ a to i přesto, že byla na bloku. Nejen díky tomu, se druhý set připisoval na naši stranu. Další sada se nesla v podobném duchu a nejen díky tomu, že Verča byla „pod ním“, jsme mohly slavit vedení 2:1. Ve čtvrtém setu už šlo o všechno. Soupeřkám fandil známý ostravský hledač mladých talentek Renda, ale ani to nepřineslo do jejich týmu potřebný klid. Mírná nervozita však panovala i na naší straně. Paradoxně tak docházelo k situacím, které u nás nejsou časté – pro jeden míč se sešlo až 5 hráček najednou, což bohužel není žádoucí…Nakonec jsme se však zkoncentrovaly a napínavou koncovku získaly v náš prospěch. Byla to super hra s třešničkou navrch – 3 body jsou naše!

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Petr Košnovský

TJ Sokol Svinov A : TJ Sokol Svinov B 0:3 (-20, -25, -9)06.10.2021

Sestava (domácí): Nahrávka: Jana D., Marťa Smeč: Hanka, Zuzka C., Lenka Blok: Pavla, Adéla Sestava (hosté): Smeč: Irena, Marci Blok: Martina J., Marie

Už ze sestavy je jasné, že naše vyhlídky nebyly  příliš optimistické. První set jsme se sehrávaly, ale nakonec podlehly Jediný, kdo nás podržel byla Lenka, která jediná hrála výborně, ale sama na dobře hrající Béčko nestačila. V druhém setu jsme se chytly a celý set až do koncovky vedly. Ale závěr jsme nezvládly a vlastními chybami prohrály 25:27. A to nás asi zlomilo a ve třetím setu uhrály pouze 9 bodů.. Nešlo nic, hlavně příjem a když už jsme balon udržely ve hře, neuměly jej položit. Tak snad do třetice to vyjde.

Sepsal(a): Jana D.

Kdo by to byl řekl, že derby mezi A a B týmem na podzim 2020 bude téměř na rok posledním zápasem vůbec! Naštěstí se situace trochu zlepšila a my jsme se mohly znova utkat v naší domácí svinovské tělocvičně. Stačilo jen vyplnit, kdo ne/podstoupil vakcinaci a šlo se na věc. Proočkovanost našeho týmu je vysoká a tak jsme byly napjaté, jestli se projeví slibovaný účinek. V očkovacím centru kromě rychlejšího internetu mluvili o zlepšení pohybu v poli, zvýšené psychické odolnosti a dělové ráně na servise. To první se projevilo hned na úvod, kdy i přes kvalitní útok áčka připadlo vítězství setu našemu týmu. To druhé bylo patrné v další sadě, kdy jsme nevzdaly, a dokázaly otočit i ze stavu 20:24. A to třetí bylo klíčem k úspěchu v posledním setu, kdy nás neskutečně drželo podání. Takže ano, funguje to! A my jsme tak udělaly vítěznou tečku za dalším svinovským derby.

Hlavně jsme však byly rády, že se i s áčkem zase vidíme. Taky jsme přivítaly novou hráčku Marcelku, tak snad s námi vydrží, protože je dobrá J-svoji ostrou smeč předvedla hned několikrát! A velkou měrou se na celém výsledku podílely neúnavné fanynky Radka a Lenka-děkujeme!

Poznámka "71" - foto z derby zajistil obětavý Karel a jelikož to bylo 6.10, tak holky udělaly krásným zápasem radost přítomnému jednasedumdesátníkovi.

Sepsal(a): Renata
Rozhodčí: Petr Prusek (známka 2)